Dodaj do ulubionych

calkiem nowa jestem

31.03.03, 12:03
czesc,
wlasnie przeczytalam tu wszystko od dechy do dechy, milo u Ciebie anahello smile
pozwolcie ze wrzuce kilka uwag hurtem.
byla gdzies mowa o konsekwencjach pelni w Pannie - wlasnie wtedy bylo apogeum
epidemii grypy. wiem cos o tym bo padlam ofiara razem z cala rodzina. pelnia
byla na moim Marsie i grypa oslabila mnie jak jeszcze nigdy.
ta grypa pokryla sie rowniez z wejsciem Urana do Ryb. a jej cecha
charakterystyczna bylo to ze scinala blyskawicznie - rano czlowiek czul sie
zdrowy a potem w ciagu godziny byl nie do zycia. (dla mniej wtajemniczonych,
Uran to dzialanie blyskawiczne, a Ryby to rozne paskudztwa wink
i jeszcze jedno, dla tych ktorych interesuje temat snow, polecam 2 ksiazki -
Marie Louise von Franz "Sciezki snow" oraz "Sen jako drogowskaz. Jungowska
analiza marzen sennych", autorzy rozni (jest to zbior artykulow z jakiejs
konferencji). Zadna z tych ksiazek nie jest sennikiem, obie ucza rozumiec sny
przede wszystkim swoje przez analize symboliki. Ale z tym chyba zaraz wroce
do watku o snach.
to tyle na razie, all
Obserwuj wątek
    • anahella witaj all2 :) 31.03.03, 16:35
      Milo widziec nowa twarz i dzieki za kolejne tytuly. Musze
      przyznac ze w ogole ich nie znalam, wiec tym bardziej sie
      ciesze. Zapraszam - forum otwarte 24/24, kawa wlasnie sie
      parzywink
      • all2 Re: witaj all2 :) 01.04.03, 00:29
        dzieki, kawa zawsze sie przyda smile
        a jeszcze wracajac do ksiazek. Marie-Luise von Franz polecam wszystko. To
        uczennica i wspolpracowniczka Junga. Drugi bardzo ciekawy tytul to "Wrozenie a
        zjawisko synchronicznosci", mala ksiazeczka ale bardzo smaczna.
        "Sen jako drogowskaz" z kolei ma te fajna ceche, ze podzielony jest na dzialy:
        woda, dom, pojazdy, drzewo, ryba, ogien itp. czyli glowne symbole pojawiajace
        sie w snach i w kazdym takim dziale jest po kilka artykulow roznych osob.
        cuzamen do kupy zaczyna sie z tych swoich snow cos rozumiec, szczegolnie po von
        Franz.
        klopot moze byc ze zdobyciem, bo obie juz kilkuletnie. von Franz wydal
        Santorski, te druga Ewa Korczewska LC, cokolwiek to znaczy.
        milych snow smile a.
    • queenmaya Re: calkiem nowa jestem 02.04.03, 22:23
      all2 napisał:
      > ta grypa pokryla sie rowniez z wejsciem Urana do Ryb. a
      jej cecha
      > charakterystyczna bylo to ze scinala blyskawicznie -
      rano czlowiek czul sie
      > zdrowy a potem w ciagu godziny byl nie do zycia. (dla
      mniej wtajemniczonych,
      > Uran to dzialanie blyskawiczne, a Ryby to rozne
      paskudztwa wink

      Hejka,
      grypa to małe piwo (dla mnie już nie takie małe, bo mnie
      właśnie "błyskawicznie" ścięła), ale mamy nowe, paskudne
      i nagle zabijające azjatyckie zapalenie płuc. Oby nie
      doszło do nas. To też sprawka Urana w Rybach, do tego w
      recepcji z Neptunem w Wodniku. Tego można się było
      spodziewać, niestety, bo Neptun rządzi wirusami i
      systemem immunologicznym.
      M
      • all2 Re: calkiem nowa jestem 02.04.03, 23:19
        witaj Krolowo Majowa smile
        no wlasnie, ja wlasnie o tym... to azjatyckie zapalenie pluc to jakis
        modyfikowany syf, a kraza pogloski ze i nasza poczciwa grypa jest jakas jego
        pochodna. Nie wiem co o tym myslec, zeby nie mnozyc nad miare spiskowych teorii
        dziejow, bo rownie dobrze moze to byc grypa zwyczajna zmodyfikowana przez
        nadmiar szczepionek i antybiotykow. Ale fakt ze jest ona nietypowa i oslabia
        tez zupelnie wyjatkowo. Moje dziecko jeszcze w tydzien po wyzdrowieniu
        przychodzilo z przedszkola, kladlo sie spac okolo czwartej i budzilo sie
        nastepnego dnia rano, ja podobnie. Jesli Tobie wlasnie sie zaczyna to
        wspolczuje. U mnie jeszcze Uran wlazl na Saturna i rozwalił defensywe,
        dokladajac swoje. Ja go lubie ale tym razem to bylo przegiecie, mogl sobie juz
        darowac po tym jak rozwalił mi zasilacz w komputerze i wszystkie kabelki w
        samochodzie smile Widac uparl sie pokazac, kto tu mocniejszy. Sorry za polmedyczny
        offtopic. A.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka