Dodaj do ulubionych

Mleko z kartonika

30.01.14, 16:57
Kiedy dziecko może dostać mleko z kartonika? I ilu procentowe?
Czy mogę podać dziecku ( 10m) kakao?
Czy na mleku modyfikowanym można zrobić zupę mleczną czy kakao?
Jeżeli chodzi o musli czy płatki to jakie?
Obserwuj wątek
    • tulimatka Re: Mleko z kartonika 30.01.14, 17:31
      > Kiedy dziecko może dostać mleko z kartonika? I ilu procentowe?

      forum.gazeta.pl/forum/w,1135,139109760,139109760,Mleko_prawdziwe_a_mm.html
      jak skończy rok, pełnotłuste

      > Czy mogę podać dziecku ( 10m) kakao?
      najlepiej prawdziwe kakao, nie te słodzone typu nestle

      > Czy na mleku modyfikowanym można zrobić zupę mleczną czy kakao?
      mm nie możesz gotować, możesz ugotować kaszę masnnę na wodzie lub coś innego i wymieszać z mm - w tym sensie będz\iesz miała zupę mleczną

      > Jeżeli chodzi o musli czy płatki to jakie?
      eko, czyli bez chemii lub naturalne ziarna: np zalewasz płatki błyskawiczne owsiane wrzątkiem (firma Halina takie robi) i po kilku minutach możesz połączyć z mm lub potem z mlekiem pełnotłustym. Generalnie im żywność mniej przetworzona tym zdrowsza dla wszystkich.
    • agnieszka.lelen Re: Mleko z kartonika 03.02.14, 18:31
      Po 10 mies. można wprowadzać nabiał. Do ukończenia 2 r.ż. można podawać mleko tłuste 3,2-3,5%; później (po 2 r.ż.) zaleca się ze zmniejszoną zawartością tłuszczu 2%.
      Kakao jest jednym z bardziej uczulających produktów;' sprzyja też zaparciom. Jeśli nie ma tego rodzaju problemów może Pani spróbować.
      Może Pani zrobić zupę mleczną tzn. przygotować mleko i zalać nim płatki,musli itd. Albo ugotować kaszę/płatki na wodzie i dodać mleko. Po 10mies. dziecko może jeść wszystkie rodzaje zbóż (a więc najróżniejsze płatki, kasze czy musli).
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
    • nieco8 Re: Mleko z kartonika 05.02.14, 12:21
      ja bym wybrała jeszcze mleko świeże a nie UHT, kartonik kartonikowi nierówny.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka