Dodaj do ulubionych

zagłosuj na polski folk w BBC!

28.01.04, 14:47
Pierwszy raz w historii polskiej muzyki
KROKE (www.kroke.krakow.pl/)
oraz KAPELA ZE WSI WARSZAWA (Warsaw Village Band - kzww.terra.pl/)
wśród kandydatów do prestiżowej nagrody muzycznej BBC RADIO 3
Głosują tylko internauci do dnia końca stycznia 2004
Wejdż na strone poniżej i zagłosuj na polskie zespoły - Uwaga
!!!! Można głosować TYLKO jeden raz !!!

www.bbc.co.uk/radio3/world/awards2004/nominees.shtml

to sa naprawde niezle grajace kapele

Wesprzyj naszych, w ten sposob aktywnie przyczynisz sie do sukcesu
polskiej sceny muzycznej na swiecie! Glosowanie jest naprawde
proste i nie trwa dlugo.
dokońca głosowania zostało jeszcze tylko 3 dni !!!!
Wspierajmy naszych !!!!
Obserwuj wątek
    • ziuta Swietne !!!!!!! 28.01.04, 16:13
      Dzieki !!!! Juz zaglosowalam na Kroke !!!!
      Pierwszy raz ich slyszalam
      Dobrze gdybys podala te informacje na innych Forach.............np. Swiat

      pozdrowienia
      Ziuta
    • wesoly3 Re: zagłosuj na polski folk w BBC! 29.01.04, 01:36
      kroke to nie jest folk polski
      tylko zydowski
      • ziuta Raczej galicyjski.......... 29.01.04, 08:06
        wesoly3 napisał:

        > kroke to nie jest folk polski
        > tylko zydowski

        Ja bym to okreslila jako galicyjski !!! Sa tam rowniez watki moldawskie i ukrainskie.
        Taka mieszanka etniczna na ktora skladala sie owczesna Galicja.
        • wesoly3 Re: Raczej galicyjski.......... 29.01.04, 21:11
          zydzi ze wschodu przejmowali nieco folkloru
          tubylcow tak jak i czesciowo jezyk
          jidysz zyda niemieckiego brzmial inaczej
          niz zyda ukrainskiego

          muza jest fokiem zydowskim, nie galicyjskim
      • marzenovo Re: zagłosuj na polski folk w BBC! 31.01.04, 15:42
        polski folk = wspolczesna muzyka wykonywana przez Polakow, inspirowana
        elementami muzyki etnicznej (tradycyjnej, ludowej itp.) z roznych stron swiata

        w tym znaczeniu Kroke to folk polski, to zespol z polskiego srodowiska muzykow
        folkowych

        za to Kapela ze Wsi Warszawa - mniej naglosniona medialnie - inspiruje sie
        glownie polska muzyka ludowa (a wiec polski zespol folkowy inspirujacy sie
        polskim folklorem)

        polski folk (nie mylic z folklorem) czesto za przedmiot swych inspiracji bierze
        muzyke ludowa zza granicy (vide: olbrzymi nurt celtycki w Polsce)
        co wiecej: poczatki nurtu folkowego w Polsce byly wlasnie zwiazane z sieganiem
        po cudze zrodla kulturowe, np. Varsovia Manta - jeden ze starszych zespolow
        folkowych w Polsce zaczynal od muzyki andyjskiej, dzis graja slowianskie
        kawalki ale mniej mi podchodzace od wczesniejszych
        • wesoly3 Re: zagłosuj na polski folk w BBC! 03.02.04, 01:02
          marzenovo napisała:

          > polski folk = wspolczesna muzyka wykonywana przez Polakow, inspirowana
          > elementami muzyki etnicznej (tradycyjnej, ludowej itp.) z roznych stron swiata

          Carrantouhill - 100 % polski zespol
          muzycy twierdza, ze graja folk celtycki, a nie polski
          wiec przestan naciagac znaczenia,
          kroke - to muzyka zydowska - koniec kropka
    • sztylet69 Re: zagłosuj na polski folk w BBC! 31.01.04, 21:34
      Na Kroke w zyciu nie zaglosuje, to nie jest polski folk.
      Na Kapele..-o tak, bardzo ich lubie. Nie cierpie grup typu "Mikolaje" z Lublina
      czy wszelkie kapele celtyckie i neoceltyckie. Ale Kapela jest super,
      przynajmniej na pierwszej plycie! Druga gorzej mi podchodzi.
      Natomiast dla mnie bardzo wartosciowa muza to Kwartet Jorgi.
      • wesoly3 Re: zagłosuj na polski folk w BBC! 03.02.04, 01:10
        no i zeby nie bylo wiecej watpliwosci
        ponizszy tekst pochodzi ze strony
        www kroke

        Używając tradycyjnych materiałów muzycznych, jako fundamentów do budowy
        oryginalnych aranżacji i improwizacji, korzystając z wcześniejszych doświadczeń
        związanych z muzyką klasyczną i jazzem, Kroke tworzy nowe, unikalne kompozycje,
        a także brzmienie niespotykane dotąd w muzyce żydowskiej. Muzykę Kroke należy
        rozumieć i odczuwać jako meritum pradawnej kultury Żydów, a jednocześnie jako
        dowód jej nieprzerwanego istnienia.
        • marzenovo Re: zagłosuj na polski folk w BBC! 03.02.04, 01:16
          folk polski = nazwa nurtu muzycznego

          tak jak
          literatura polska to nie ta literatura ktora pisze o Polakach i o polskiej
          kulturze lecz ta ktora przez Polakow jest tworzona
          • wesoly3 Re: zagłosuj na polski folk w BBC! 03.02.04, 01:31
            a muzyka kroke tworzona jest przez Zydow
            • marzenovo Re: zagłosuj na polski folk w BBC! 03.02.04, 14:43
              przez polskich Zydow (jakich wsrod wybitnych polskich tworcow wielu: Tuwim,
              Słonimski, Stryjkowski, ...)
              nominowanych do konkursu BBC jako: "Kroke (Poland)"

              i dalej:
              "This POLISH trio take their name from the Yiddish word for KRAKÓW, and much of
              their inspiration from that city's Jewish neighbourhood of Kazimierz. [...]
              Their early albums were the most purely klezmer, including songs they'd learnt
              from vintage recordings or picked up from old POLISH and Ukrainian musicians."
            • marzenovo Kroke 03.02.04, 14:44
              przez polskich Zydow (jakich wsrod wybitnych polskich tworcow wielu: Tuwim,
              Słonimski, Stryjkowski, ...)
              nominowanych do konkursu BBC jako: "Kroke (Poland)"

              i dalej:
              "This POLISH trio take their name from the Yiddish word for KRAKÓW, and much of
              their inspiration from that city's Jewish neighbourhood of Kazimierz. [...]
              Their early albums were the most purely klezmer, including songs they'd learnt
              from vintage recordings or picked up from old POLISH and Ukrainian musicians."
              • ignorant11 Re: Kroke 03.02.04, 20:12
                marzenovo napisała:

                > przez polskich Zydow (jakich wsrod wybitnych polskich tworcow wielu: Tuwim,
                > Słonimski, Stryjkowski, ...)
                > nominowanych do konkursu BBC jako: "Kroke (Poland)"
                >
                > i dalej:
                > "This POLISH trio take their name from the Yiddish word for KRAKÓW, and much
                of
                >
                > their inspiration from that city's Jewish neighbourhood of Kazimierz. [...]
                > Their early albums were the most purely klezmer, including songs they'd
                learnt
                > from vintage recordings or picked up from old POLISH and Ukrainian
                musicians."
                >


                Sława!

                OKI!

                Moga byc ciekawi i polscy Żydzi lub Cyganie, ale warto ustalić czy chodzi o
                brzmienie słowiańskie, czy też np jescze ciekawsze ormiańskie...

                Pozdrawiam i zapraszam na:
                Forum Słowiańskie
                nakarm dziecko, kliknij w pajacyka TERAZ:
                www.pajacyk.pl
                Ignorant
                +++
    • sztylet69 Re: zagłosuj na polski folk w BBC! 03.02.04, 20:55
      Jak isc takim tropem,ze to nagrywaja Polacy, to ci cholerni szantowcy od
      celtyckiego postfolku tez sie lapia na "polski folk".No bo nagrywaja w Polsce i
      sa Polakami.
      • wesoly3 Re: zagłosuj na polski folk w BBC! 03.02.04, 21:34
        no
        i ci indianie z olecka, ktorzy
        biegaja z bebnami wokol totemu
        toz to czysty polski folk smile)))
      • marzenovo Re: zagłosuj na polski folk w BBC! 05.02.04, 19:44
        zgadza sie.
        zarowno indianie z olecka jak i polscy szantowcy czy celtofile wpisuja sie w
        nurt polskiego folku. ja uzywam pojecia "polski folk" bez wartosciowania -
        mieszcza sie tam dla mnie i rzeczy ktore lubie i te ktorych nie lubie, i kicz,
        i arcydziela. jaki jest polski folk najlatwiej mozna sprawdzic na wiekszych
        imprezach folkowych (np. Mikolajki Folkowe w Lublinie) gdzie zbieraja sie
        ludzie z calego polskiego srodowiska folkowego, przy konkursach jest problem
        jak te roznorodnosc gatunkowa i stylistyczna oceniac - jak porownac zespol
        muzyki dawnej posilkujacy sie spiewaczka wiejska z folkmetalem, folkjazz z
        rekonstrukcjami muzyki archaicznej. nie da sie. ale tak wlasnie rozmaity jest
        ten swiatem polskiego folku. polski folk to nie tylko muzyka, to tez pewien
        styl bycia, rodzaj subkultury (?). to nie tylko muzycy ale tez stali
        wielbiciele tej muzyki - oni tez stanowia bardzo wazna czesc srodowiska
        polskiego folku. zreszta granice sa chwiejne: ten kto wczoraj byl tylko fanem,
        dzis gra w jakims zespole - bo sie nasluchaj tej muzy i sam sie za nia wzial.
        ludzie trzymaja sie razem - i dla mnie to jest wyznacznik, ta integracja ludzi
        w jedno srodowisko - to zintegrowane srodowisko, potencjal ludzki i jego
        wytwory nazywam polskim folkiem. Ale definicji oczywiscie moze byc mnostwo
        roznych. Najwieksza lista dyskusyjna polskiego srodowiska folkowego (muzykow,
        fanow, organizatorow i kazdego kto ma ochote na biezaco byc informowany co w
        swiatku folkowym sie dzieje) ktora istnieje (wedle mojej wiedzy) od 1997 r.,
        dziala bardzo aktywni i ma obecnie ponad 2,5 tysiaca subskrybentow, to
        muzykant.folk.pl "Muzykowanie Ludowopodobne MUZYKANT". To
        okreslenie "muzykowanie ludowopodobne" nasuwa skojrzenie - jest to pojecie
        worek. Taki jest wlasnie polski folk. O tym czym jest polski folk tocza sie tam
        dyskusje non stop - temat jest nie do skonczenia, definicji jest mnostwo. Czym
        jest polski folk - temat ten pojawia sie czesto w czasopismie polskiego
        folku "Gadki z Chatki" (do przejrzenia w kazdym Empiku).

        sztylet69:
        "Jak isc takim tropem,ze to nagrywaja Polacy, to ci cholerni szantowcy od
        celtyckiego postfolku tez sie lapia na "polski folk".No bo nagrywaja w Polsce i
        sa Polakami."

        wesoly3:
        "no
        i ci indianie z olecka, ktorzy
        biegaja z bebnami wokol totemu
        toz to czysty polski folk smile)))"
        • sztylet69 Re: zagłosuj na polski folk w BBC! 05.02.04, 22:38
          Pismo "Gadki z chatki" dla mnie mocno stracilo po ichniej wpadce z artykulem o
          pograniczu folku. Ktos tam pisal o poznanskim Perunwicie i projekcie Wierzba,
          nie majac o tym zielonego pojecia. Problem w tym,ze koles sie pomylil, bo pod
          sielska nazwa Wierzba kryje sie ostry ambient, noise, bez cienia melodii.
          Zreszta, ja tez krece troche polamanych dzwiekow, przesterowanych urywkow folku,
          a robie (na razie bardziej do szuflady) pod nazwa "Ruczaj" hi,hi.. Wracajac do
          "Gadek.."-chcieli wziasc sie za bary z tematem-rzeka pt folkmetal...i padli.
          Zero orientacji w temacie. Zreszta, kiedy w Warszawie na jakims metalowym
          koncercie miedzy gwiazdami pojawil sie wtedy jeszcze folkujacy Primordial z
          Irlandii,to ludzie sie rozeszli pogadac, wypic piwo itd. To swiadczy,ze
          folkmetal specjalnie sie nie przyjal w Polsce. Rozmawialem z importerem plyt,
          ktory zachecony swiatowa slawa folkmetalowego Cruachana sprowadzil ich plyty do
          Polski. Facet szeptal,ze nigdy wiecej juz nie utopi kasy w towar ktory zalega w
          magazynie. A wtedy w Cruachanie udzielal sie m.in Shane McGowan oraz brat
          Brendana Perrego z DeadCanDance (dudziarz) itd.

          A teraz pytanie-co z coraz wieksza grupa polskich neofolkowcow?? Moj znajomy ma
          wytwornie wydajaca neofolk na dobrym poziomie; sa koncerty; coraz wiecej osob
          odkrywa Hagalaz Runedance, Forseti, Hekate, Tenhi, Stille volk itd. Oni tworza
          subkulture neofolku. Czyli sa w "worku folku"? Wielu z nich zaczyna grac swoja
          muzyke.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka