Dodaj do ulubionych

Chcę rzucić palenie

08.03.05, 10:35
Tak tak, ja to napisałam. Wczoraj juz prawie prawie wytrzymałam ale te
wieczory są najgorsze. Dzis znowu walka. Mam nadzieję że dziś się nie złamie.
Może ktoś dołączy?
Może macie jakieś rady jak się nie dać nałogowi?
Jakieś doświadczenia?
Jak się odżywiać w tych dniach?
jejku jejku ale sobie narobiłam
Obserwuj wątek
    • kinga38 Re: Chcę rzucić palenie 08.03.05, 11:23
      a ja juz nie pale.Palilam 7 lat i rzucilam.Od razu lepiej sie czuje i duzo
      korzystniej wyglada moja cera.Jak chcialo mi sie palic to jadlam jablka.A
      rzucilam poniewaz bardzo chce zajsc w ciaze:)))))
      • wielorak Re: Chcę rzucić palenie 08.03.05, 13:05
        7 lat uhuhuu
        a ciężko było?
        przytyłaś?
        ja mam pod ręką marchewki ale ten czas się wlecze..
    • oxygen100 Re: Chcę rzucić palenie 08.03.05, 12:07
      Ty taka ukladna kobieta i palisz?? Przeciez to od dawna jest niemodne. Tym
      razem to ja czuje sie zgorszona.
      • wielorak Re: Chcę rzucić palenie 08.03.05, 13:08
        Dzięki oxygen-prawie że mnie zmotywowałaś-
        a taka układna to do końca nie jestem-w gruncie rzeczy kawał ze mnie wariata-
        jak w każdym. A czy modne czy niemodne-nie o to chodzi. Chcę się uwolnić z tego
        nałogu raz na zawsze
        Dzięki za odpowiedzi
        • oxygen100 Re: Chcę rzucić palenie 08.03.05, 14:16
          nie przejmuj sie za bardzo palenie papierosow chroni przed choroba Alzhemiera:))
          • kinga38 Re: Chcę rzucić palenie 08.03.05, 15:07
            na poczatku postanowilam ze nie pale w ciagu dnia,tylko jak gdzies wyjde ze
            znajomymi(do alkoholu).Wytrzymalam,i po pewnym czasie juz nie sprawialo mi
            przyjemnosci palenie nawet do piwka czy winka,no i przestalam.Nie powiem,czasem
            mnie korci zeby zapalic.Nawet ostatnio bylam na kolacji z mezem i po jedzonku i
            winku strasznie mi sie zachcialo papieroska,no i pociagnelam 2 razy i
            myslalam,ze zwymiotuje.Bleee.Fujjj.
            Nie przytylam chyba,moze ze 3kg.Ale mam 180cm i 64kg wiec chyba ok.
    • julka00 Re: Chcę rzucić palenie 08.03.05, 17:49
      Ja sie przyłączam Też właśnie usiłuję rzucić. Po 9 (chyba ) latach! Wczoraj nie
      zapaliłam. Było łatwiej, bo byłam bardzo zajęta. No a dziś miałam za dużo czasu
      i już wymiękłam... No ale zamierzam próbować dalej
      • paris81 Re: Chcę rzucić palenie 08.03.05, 19:03
        Dziewczyny trzymam za was kciuki!!!
        Domyślam się jak się czujecie, bo widziałam jak mój M się męczył jak rzucał
        palenie. Teraz nie pali już ponad 2 miesiące:)))))) A palił 8 lat:)))))
    • kasiula78 Re: Chcę rzucić palenie 08.03.05, 22:06
      Ja to w ogóle kretynka jestem. Gdy zaszłam w ciążę, rzuciłam palenie. Teraz
      synek ma prawie rok, aja znowu zaczęłam, i to razem z mężem.... fujj
      Boże, jak sobie pomyślę, że walka znów przede mną....
      Ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Tylko, że ta chęć zapalenia była taka
      silna....
      Chętnie bym się przyłączyła do Ciebie, wielorak.....:)
      Trzymam wszystkie dwa kciuki za Ciebie!!!
      • daimona Tylko nie palcie przy synku! 10.03.05, 17:18
        Może to Was zmotywuje? Że dziecko nie powinno oddychać dymem z petów?
        • kasiula78 Re: Tylko nie palcie przy synku! 10.03.05, 17:35
          To nie motywacja dla mnie. Przy dziecku bowiem nigdy nie palę. I nikomu na to
          nie pozwalam. Muszę sobie znaleźć inną motywację!!!!! Oby jak najszybciej....
    • elektrodka Re: Chcę rzucić palenie 10.03.05, 08:44
      wspieram duchowo, bo sama nie pale od 3 dni. strasznie mi ciezko,ale pomaga mi
      moj narzeczony. najwazniejsze zeby przez 1 tydzien miec po uszy pracy i nie
      miec czasu ani pomyśleć ani złapać za papieroska(tak powiedziała mi koleżanka).
      trzymam kciuki i pozdrawiam
      Anka
    • ibir1 Re: Chcę rzucić palenie 10.03.05, 09:16
      Aby rzucić palenie to trzeba tego bardzo chcieć ! Bardzo ! Mam do Ciebie
      pytanie. A jak można nie jeść np. słodyczy lub kiełbasek z grila aby być
      atrakcyjną laską ? A teraz co do palenia. Czy można sobie wyobrazić palącą
      matkę, która mówi swemu dziecku, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia lub mieć
      nie świeży oddech podczas całowania z kochaną osobą ? Na te pytania proszę
      szczerze odpowiedzieć.
    • abneptis Re: Chcę rzucić palenie 10.03.05, 14:20
      Czesc Wielorak,

      Tak sobie pomyślałam- tzn dostałam wczoraj opierdziel od M- że muszę rzucic to
      świnstwo:)
      Więc jutro rzucam palenie- ostatecznie i mam nadzieje na zawsze:)
      Chcesz sie przylączyć??
      P.S A żeby mi sie nie chcialo jesc bede sie zapychac jablkami i marchewka:)


      ----------------------------------
      Sprzed Muzeum im. Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem zniknęła rzeźba Koziołka
      Matołka. Zostało tylko jedno kopytko...
    • zoe3 Re: Chcę rzucić palenie 10.03.05, 15:23
      zajdz w ciaze...
      od razu tez nie bedzie latwo, ale to jedno co mnie przekonalo...
      i nie pale...i nie ciagnie mnie...
      trwalo to jednak kilka miesiecy walki...krwawej walki
      i mam nadzieje, ze tak juz zostanie...
      uwielbiam ten swiezy zapach w domu, moich wlosow....i wszystkiego dookola
      a swoja droga duza oszczednosc....kase mozna przeznaczyc np na dobre kosmetyki
    • sloooneczko Re: Chcę rzucić palenie 10.03.05, 15:30
      Rzuciłam w Nowy Rok na plastrach NCQ. Nawet nie potrzebowałam całej " kuracji"
      po 1,5 tyg nie były mi potrzebne.Kosztowne ale godne polecenia. Cały czas
      myślałam o tym jak mi dobrze bez papierosa, kiedy mnie zacinało: przypominałam
      sobie chwilę kiedy byłam juz na maksa napalona ale jeszcze jeden!zaraz mi sie
      odechciewało.Paliłam 11 lat nawet ok 2 paczek dziennie przez ostatnie 2 lata.
      Teść rzuciła tak samo NCQ 30 lat palenia 2-3 paczek dziennie( nosi go jeszcze
      troche)
      Na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że nigdy nie paliłam:)) i wracać do tego
      g... nie zamierzam:))
      Inna metoda mojego mężą( nie pali od mies)zapalał paierosa codziennie o godz
      dłużej najpierw 8 później o 9, 10 ,11 rano i palił co 1,5h.

      Nie utyłam.Marchewki, jabłka z umiarem, teraz jem normalnie i waga sie
      utrzymuje.
      powodzenia
      • olenka7958 Re: Chcę rzucić palenie 10.03.05, 16:47
        Podobno jest ksiazka "Latwy sposob na rzucenie palenia". Znalazlam ja w necie
        po rosyjsku i zaczelam czytac, zobaczymy jak mi pojdzie:) Podobno dziala i to
        niezle, ale dopiero jak ja skoncze i rzuce, to powiem wam jak to jest.
    • pepperann Re: Chcę rzucić palenie 11.03.05, 07:43
      Rzuciłam 2 lata temu. Było mi "łatwo", bo dostałam pierwszego w życiu ataku
      astmy i tak się przeraziłam, że NAPRAWDĘ mam płuca i że one NAPRAWDĘ mogą nie
      zadziałać, że mnie to zmotywowało mocno. ALe tego sposobu nie polecam;-).

      Polecam natomiast następujące rzeczy:
      1. Powiedzieć znajomym, że sięrzuciło (będzie Ci wstyd przed nimi jak znowu
      zaczniesz).
      2. Nie chodzić do miejsc gdzie inni palą (to bardzo przykre, ale przez pierwszy
      miesiąc - dwa lepiej nie kusić losu).
      3. Być dla siebie bardzo miłą i ciągle się chwalić, jaka jesteś dzielna.
      4. Ja codziennie wrzucałam te pieniądze za które bym kupiła papierosy (a
      paliłam paczkę dziennie)do małej puszki. Po miesiącu kupiłam sobie superlux,
      pachnący balsam Gucciego, któego normalnie w życiu bym nie kupiła i smarowałam
      sobie nim ręce i zachwycałam się, że naprawdę pięknie pachną, a nie jadą
      nikotyną.
      5. Nie ograniczać jedzenia (nie można sobie fundować dodatkowego stresu), za to
      uprawiać więcej sportu. No i raczej starać się zagryzać apierosowy głód
      owocami, nie chipsami.

      Ale przede wszystkim - trzeba naprawdę chcieć rzucić. o chociaż już 2 lata nie
      palę, to czasem śni mi się, że palę i do tej pory świetnie pamiętam smak
      różnych marek papierosów...

      POWODZENIA!!!!
    • czaroffnica24 Re: Chcę rzucić palenie 11.03.05, 14:50
      Paliłam 6 lat <z różnymi przerwami>, a nie palę juz od listopada, dalej
      miałabym ochotę na dymka i szczerze przez ten cały czas zapaliłam trzy
      papieroski <na imprezach>. Teraz boli mnie głowa jeśli przebywam w zadymionym
      towarzystwie.

      Jak mi się udało - trochę wariacki plan, ale się udał.
      -czytałam codziennie chociaż jeden artykuł o szkodliwości palenia, ale nie
      takie "szkodzi na serce, płuca, powoduje raka", ale coś w stylu "cera palaczek
      wygląda o dziesieć lat starzej", "palaczki mają żółte zęby", itp. No i wmówiłam
      sobie, że będę wyglądać jak stary, pomarszczony, śmierdzący kocmołuch o
      przebarwionych zębach, żółtych palcach i szarej cerze

      -mając to na względzie zaczęłam ograniczać palenie

      -w końcu <mając cztery fajki w pudełku - mam je do dziś> powiedziałam DOŚĆ!
      Głupi nałóg nie będzie miał nademną władzy!

      -chrupałam nawet kilogram marchewki dziennie

      -gdy po tygodniu głód nikotynowy był nie do zniesienia powiedziałam sobie, że
      za każde myślenie "ale mi się chce jarać" będę ćwiczyć 10 minut. No i w ten
      sposób po dwóch dniach mówiłam do siebie "eee... tam wcale mi się jarać nie
      chce" - bo taka byłam wyczerpana ćwiczeniami

      -do tej pory jak tylko chce mi się zapalić, biorę się za porządki - ale za to w
      chacie mam błysk ;]

      -no i dużo pomogło, że koleżanka, z którą zawsze paliłam wyjechała za granicę,
      samej to już mi się nie chciało całej paczki na dzień wypalać

      pozdrawiam i życzę powodzenia
      • denay A ja wlasnie umieram,..... 13.03.05, 22:22
        ... pierwszy dzien bez papierosa. Zaraz mnie cos zje albo ja kogos...
        Grrrrrrr... !!!!!!!!!!!
        Rzucamy razem z mezem. Jego tez nosi. Cos czuje, ze przez nastepny tydzien
        bedziemy sobie skakali do oczu... :)))
    • inga29 Re: Chcę rzucić palenie 28.03.05, 17:51
      sa takie proszki TABEX,bardzo pomocne przy zucaniu palenia.mi bardzo
      pomogły.proszki nie sa drogie a skuteczne.kupic mozna je tylko na receptę.
      powodzenia i pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka