Dodaj do ulubionych

Japonia - pare szczegolowych pytan

04.09.08, 15:11
Witam, wybieram sie do Japonii i mam pare pytan.

1. chce odwiedzic Tokyo i Kyoto przede wszystkim, a takze Yokohame
ze wzgledu na bliskosc Tokyo.
Czy to dobry wybor? Czy moze skreslic Yokohame i wybrac Osake?

2. W jakim rejonie Tokio najlepiej zakieszkac? Np. Asakusa,
Iebukuru, Akasaka, Shibuya czy mzoe cos innego?
czy tez to bez znaczenia, bo wszystkie te dzielnice sa uwazane za
centrum a i tak bede przemiesczal sie po miescie?... A gdzie w
przypadku Kyoto?

3. Czy mozecie polecic jakies dobre miejsce w Tokyo (a takze w
Kyoto) typu hotel, Ryokan, a moze nawet hostel.
Chodzi mi o przyjazne miejsce z przyzwoitymi warunkami, blisko
centrum, a jesli hostel, to takze taki, w ktorym latwo poznac inne
osoby.

4. Jak sie ma sprawa z opieka zdrowotna i ubezpieczeniami? Gdzie w
Polsce najlepiej wykupic ubpezpieczenie na podroz do Japonii, ile to
kosztuje i co robic w Japonii w razie naglej potrzeby skorzystania z
pomocy medycznej?

5. Urzadzenia elektryczne... polskiej ladowarki do telefonu,
aparatu, czy np. suszarki do wlosow podobno nie podlacze tam do
kontaktu. Gdzie kupic odpowiedni "converter" (umknelo mi polskie
slowo ) ?? ktory na pewno zadziala ?

pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • seruppin Re: Japonia - pare szczegolowych pytan 04.09.08, 16:59
      aaaa7777 napisała:

      > Witam, wybieram sie do Japonii i mam pare pytan.
      Czesc
      >
      > 1. chce odwiedzic Tokyo i Kyoto przede wszystkim, a takze Yokohame
      > ze wzgledu na bliskosc Tokyo.
      > Czy to dobry wybor? Czy moze skreslic Yokohame i wybrac Osake?
      Hmm, nie wiem co ciekawego jest Yokohamie (poza dzielnica chinska i Minato
      Mirai), ale to bez roznicy co wybierzesz, czy Kyoto-Osaka, czy Tokyo-Yokohama,
      bo i odleglosc miedzy nimi jest podobna (mi zajmowal okolo 1 godziny przejazd z
      Tokio do Yokohamy, jak i z Osaki do Kyoto). W Osace (jak i Yokohamie) tez nie ma
      nic (IMHO) ciekawego, ale Kyoto jest piekne...
      >
      > 2. W jakim rejonie Tokio najlepiej zakieszkac? Np. Asakusa,
      > Iebukuru, Akasaka, Shibuya czy mzoe cos innego?
      > czy tez to bez znaczenia, bo wszystkie te dzielnice sa uwazane za
      > centrum a i tak bede przemiesczal sie po miescie?... A gdzie w
      > przypadku Kyoto?
      Tu Ci nie doradze. Wszystko zalezy od zasobnosci portfela. Ja jak pierwszy raz
      pojechalem do Japonii (w 1999 roku, z plecakiem i bez wielu znajomych), to
      nocowalem w schroniskach mlodziezowych, a jako ze wszystkie schroniska w Tokio
      byly pelne, to mieszkalem w Yokohamie (mialem JR Pass wiec nie mialem problemu
      bo dojazdy byly za darmo). Teraz pewnie zatrzymalbym sie w jakims Super Hotelu
      (moze troche drozej ale jednak w Tokio) czy innym hotelu biznesowym.
      >
      > 3. Czy mozecie polecic jakies dobre miejsce w Tokyo (a takze w
      > Kyoto) typu hotel, Ryokan, a moze nawet hostel.
      > Chodzi mi o przyjazne miejsce z przyzwoitymi warunkami, blisko
      > centrum, a jesli hostel, to takze taki, w ktorym latwo poznac inne
      > osoby.
      Niestety tu ci nic nie doradze jesli chodzi o miejsce, ale z moich spostrzezen
      wynika, ze schroniska mlodziezowe sa najlepsze do nawiazywania kontaktow. W
      normalnych hotelach trudno jest spotkac kogokolwiek (no moze poza pora
      sniadaniowa) nie mowiac juz o nawiazywaniu konwersacji. W ryokanie jest troche
      lepiej, ale i tam Japonczycy jada raczej parami albo grupa no i bawia sie we
      wlasnym gronie.
      Sadze ze mozesz nawiazywac kontakty w barach, ale jako zazwyczaj tam nie chodze
      to nie wiem dokladnie (te kilka razy kiedy bylem w barach w Roppongi na firmowej
      popijawie, to jedyne osoby ktore ze mna zaczynaly rozmowe to byly "lubiace
      gaijinow" Japonki wink i nie rozumiem dlaczego szybko konczyly rozmowe jak mowilem
      ze jestem zonaty... smile smile smile )
      >
      > 4. Jak sie ma sprawa z opieka zdrowotna i ubezpieczeniami? Gdzie w
      > Polsce najlepiej wykupic ubpezpieczenie na podroz do Japonii, ile to
      > kosztuje i co robic w Japonii w razie naglej potrzeby skorzystania z
      > pomocy medycznej?
      Nie wiem, ale na pewno w szpitalach musisz mowic po Japonsku by sie dogadac...
      >
      > 5. Urzadzenia elektryczne... polskiej ladowarki do telefonu,
      > aparatu, czy np. suszarki do wlosow podobno nie podlacze tam do
      > kontaktu. Gdzie kupic odpowiedni "converter" (umknelo mi polskie
      > slowo ) ?? ktory na pewno zadziala ?
      Chodzi Ci o transfomator? Nie wiem czy jest sens kupowania transformatora do
      wszystkiego i targania go do Japonii (albo po Japonii). Suszarka do wlosow
      pobiera duzo pradu, no i transformator musi byc duzy (pewnie ze 1-2 kg),
      prosciej kupic ja tu w Japonii (zreszta w hotelach zawsze jest suszarka). Co do
      ladowarki, sprawdz, czy nie przyjmuje 110V (co prawda w Japonii jest 100V, ale
      nie ma problemu z uzadzeniami wymagajacymi 110V) jesli tak, to kupujesz tylko
      przejsciowke, jesli nie, to mozesz kupic malutki transformator w jakims duzym
      sklepie elektronicznym (np. w Yodobashi Akiba na trzecim pietrze, albo ogolnie
      na Akihabarze w Laoxie czy innym sklepie Duty Free)
      >
      > pozdrawiam
      --
      Z powazaniem
      Ser
    • nekos Re: Japonia - pare szczegolowych pytan 05.09.08, 10:53
      aaaa7777 napisała:

      > Witam, wybieram sie do Japonii i mam pare pytan.
      >
      > 1. chce odwiedzic Tokyo i Kyoto przede wszystkim, a takze Yokohame
      > ze wzgledu na bliskosc Tokyo.
      > Czy to dobry wybor? Czy moze skreslic Yokohame i wybrac Osake?


      zawsze mozesz wpasc do yokohamy bo to '2 kroki' od tokio. a bedac w
      kyoto zapmnij o osace i koniecznie pojedz do nara. chyba ze bedziesz
      miala czas na wszystko. nie wspomnialas na ile sie wybierasz.
    • aaaa7777 Re: Japonia - pare szczegolowych pytan 06.09.08, 15:45
      dziekuje Wam za odpowiedzi

      jeszcze jedno pytanie - w miastach takich jak Tokyo podrozuje sie
      zarowno pociagami jak i metrem? te dwie rzeczy funkcjonuja
      oddzielnie?

      chodzi mi o to, czy ten Japan Rail Pass bedzie wazny tez na
      komunikacje wewnatrz Tokio, a wiec jak chce dojechac z Asakusy do
      Shibuya itp to jade wowczas metrem, czy tez pociagiem, za darmo, bo
      mam ten JR Pass?

      aha, i czy da sie go gdzies kupic w Polsce? bo na stronie
      internetowej www.japanrailpass.net/ nie ma podanych zadnych
      punktow w Polsce gdzie mozna go kupic

      pozdrawiam !
      • seruppin Re: Japonia - pare szczegolowych pytan 06.09.08, 16:59
        aaaa7777 napisała:

        > dziekuje Wam za odpowiedzi
        >
        > jeszcze jedno pytanie - w miastach takich jak Tokyo podrozuje sie
        > zarowno pociagami jak i metrem? te dwie rzeczy funkcjonuja
        > oddzielnie?
        To sa zupelnie inne firmy, czasami niektore stacje sa w tym samym miejscu, ale i
        tak zeby sie przesiasc musisz przejsc przez bramki biletowe.
        >
        > chodzi mi o to, czy ten Japan Rail Pass bedzie wazny tez na
        > komunikacje wewnatrz Tokio, a wiec jak chce dojechac z Asakusy do
        > Shibuya itp to jade wowczas metrem, czy tez pociagiem, za darmo, bo
        > mam ten JR Pass?
        Metro i Toei nie sa w grupie JR, wiec na JR pass nie mozesz nimi bezplatnie
        jezdzic. Ale akurat to nie problem, bo JR ma duzo linii, wiec czasami nie jest
        tak wygodnie jak metrem, ale wszedzie mozesz dojechac (choc czasami trzeba
        troche sie przejsc).
        >
        > aha, i czy da sie go gdzies kupic w Polsce? bo na stronie
        > internetowej www.japanrailpass.net/ nie ma podanych zadnych
        > punktow w Polsce gdzie mozna go kupic
        Nie wiem jak jest teraz, ale jak 2 lata temu szukalem informacji to gdzies
        znalazlem informacje, ze jest jakas firma w Szczecinie ktora to zalatwia, co
        prawda jak juz sie jest w Szczecinie to chyba prosciej pojechac do Niemiec i tam
        to kupic od reki...
        >
        > pozdrawiam !
        --
        Z powazaniem
        Ser
      • poziomka001 Re: Japonia - pare szczegolowych pytan 09.09.08, 18:14

        > chodzi mi o to, czy ten Japan Rail Pass bedzie wazny tez na
        > komunikacje wewnatrz Tokio, a wiec jak chce dojechac z Asakusy do
        > Shibuya itp to jade wowczas metrem, czy tez pociagiem, za darmo, bo
        > mam ten JR Pass?

        Jak masz JR Pass to możesz jeździć tylko pociągami JR, co akurat w Tokio jest
        całkiem ok bo w sumie wszędzie dojedziesz. Wtedy masz "za darmo"czyli w ramach
        JR Pass. Za metro musisz płacić oddzielnie.

        > aha, i czy da sie go gdzies kupic w Polsce? bo na stronie
        > internetowej www.japanrailpass.net/ nie ma podanych zadnych
        > punktow w Polsce gdzie mozna go kupic

        Bo w Polsce nie można kupić, najbliżej w Niemczech, jest bardzo dużo biur w
        których możesz zamówić przez internet i zapłacić przelewem albo kartą. Nie
        pamiętam dokładnie ale wydaje mi się że kiedyś kupowałam też w Pradze bo mi
        akurat po drodze było, więc pewnie tam też jest jakieś biuro. WYstarczy
        Wystarczy napisać do biura maila.

        >czytam, ze wiekszosc polskich telefonow komowkowych nie dziala w
        >Japonii. Moj telefon jest bardzo prosty, Nokia 2610, a wiec czy w
        >ogole sens ja brac?

        Jesli masz UMTS to jest sens brac. Albo jak mozesz od kogos pozyczyc. Po co
        placic, jesli mozna korzystac ze swojej komorki. Smsy w roamingu sa dosc tanie
        (tansze niz w unii) wiec jest to dobry sposob na porozumiewanie sie z rodzina.

        >W jaki sposob najlepiej zaopatrzyc sie w telefon na 2 tygodnie w
        >Japonii? Telefony do rodziny w Polsce mozna chyba wykonac z
        >Hotelu/Ryokanu, ale co jesli chce sie byc w regularnym kontakcie z
        >Japonczykami w Tokio... wyglada na to, ze moja polska komorka bedzie
        >bezuzyteczna..

        Z hotelu nie warto telefonowac bo jest drogo. Chyba ze z automatu na karte. Z
        komorki tez nie warto bo jest drogo.
    • aaaa7777 telefon... 08.09.08, 14:24
      hm... ładowarka ładowarką.. ale po co mi ladowarka, jesli i tak moj
      telefon nie bedzie dzialal sad

      czytam, ze wiekszosc polskich telefonow komowkowych nie dziala w
      Japonii. Moj telefon jest bardzo prosty, Nokia 2610, a wiec czy w
      ogole sens ja brac?

      W jaki sposob najlepiej zaopatrzyc sie w telefon na 2 tygodnie w
      Japonii? Telefony do rodziny w Polsce mozna chyba wykonac z
      Hotelu/Ryokanu, ale co jesli chce sie byc w regularnym kontakcie z
      Japonczykami w Tokio... wyglada na to, ze moja polska komorka bedzie
      bezuzyteczna..

      ma ktos jakeis sugestie?
      • nekos Re: telefon... 08.09.08, 15:56
        aaaa7777 napisała:

        > hm... ładowarka ładowarką.. ale po co mi ladowarka, jesli i tak
        moj
        > telefon nie bedzie dzialal sad
        >
        > czytam, ze wiekszosc polskich telefonow komowkowych nie dziala w
        > Japonii. Moj telefon jest bardzo prosty, Nokia 2610, a wiec czy w
        > ogole sens ja brac?
        >
        > W jaki sposob najlepiej zaopatrzyc sie w telefon na 2 tygodnie w
        > Japonii? Telefony do rodziny w Polsce mozna chyba wykonac z
        > Hotelu/Ryokanu, ale co jesli chce sie byc w regularnym kontakcie z
        > Japonczykami w Tokio... wyglada na to, ze moja polska komorka
        bedzie
        > bezuzyteczna..
        >
        > ma ktos jakeis sugestie?


        na lotnisku znajdziesz wypozyczalnie komorek. to jest chyba
        najlepsze rozwiazanie sprawysmile
      • nekos Re: telefon... 08.09.08, 15:59
        znalazlem link
        www.rentafonejapan.com/?gclid=CNvc-P2szJUCFQdWegodTwumhw
        • aaaa7777 Re: telefon... 08.09.08, 18:28
          dzieki za link, ale chyba skorzytam z tych na lotnisku Narita
          Airport, bo ten link to chyba jakas firma co wysyla telefony
          wysylkowo z Kyoto...

          pozdrawiam smile
          • nekos Re: telefon... 09.09.08, 07:26
            aaaa7777 napisała:

            > dzieki za link, ale chyba skorzytam z tych na lotnisku Narita
            > Airport, bo ten link to chyba jakas firma co wysyla telefony
            > wysylkowo z Kyoto...
            >
            > pozdrawiam smile

            tez mysle ze chyba najlepiej jest wypozyczyc na lotnisku.
            milego podrozowaniasmile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka