aaaa7777
04.09.08, 15:11
Witam, wybieram sie do Japonii i mam pare pytan.
1. chce odwiedzic Tokyo i Kyoto przede wszystkim, a takze Yokohame
ze wzgledu na bliskosc Tokyo.
Czy to dobry wybor? Czy moze skreslic Yokohame i wybrac Osake?
2. W jakim rejonie Tokio najlepiej zakieszkac? Np. Asakusa,
Iebukuru, Akasaka, Shibuya czy mzoe cos innego?
czy tez to bez znaczenia, bo wszystkie te dzielnice sa uwazane za
centrum a i tak bede przemiesczal sie po miescie?... A gdzie w
przypadku Kyoto?
3. Czy mozecie polecic jakies dobre miejsce w Tokyo (a takze w
Kyoto) typu hotel, Ryokan, a moze nawet hostel.
Chodzi mi o przyjazne miejsce z przyzwoitymi warunkami, blisko
centrum, a jesli hostel, to takze taki, w ktorym latwo poznac inne
osoby.
4. Jak sie ma sprawa z opieka zdrowotna i ubezpieczeniami? Gdzie w
Polsce najlepiej wykupic ubpezpieczenie na podroz do Japonii, ile to
kosztuje i co robic w Japonii w razie naglej potrzeby skorzystania z
pomocy medycznej?
5. Urzadzenia elektryczne... polskiej ladowarki do telefonu,
aparatu, czy np. suszarki do wlosow podobno nie podlacze tam do
kontaktu. Gdzie kupic odpowiedni "converter" (umknelo mi polskie
slowo ) ?? ktory na pewno zadziala ?
pozdrawiam