ksiezna_pani1 07.06.12, 23:06 Co myślicie o tym imieniu? "Platonida – imię żeńskie pochodzenia greckiego; forma dzierżawcza od imienia Platon. Znaczeniem tego imienia jest zatem "córka Platona, kobieta z rodu Platona".W XX wieku odnotowano tylko dwie. Imieniny: 6 IV Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
matylda1001 Re: Platonida 08.06.12, 00:23 ksiezna_pani1 napisała: >.W XX wieku odnotowano tylko dwie. < I to może wystarczyć za odpowiedz Skąd Ty dobierasz te dziwactwa? Odpowiedz Link Zgłoś
ksiezna_pani1 Re: Platonida 08.06.12, 11:49 > I to może wystarczyć za odpowiedz Skąd Ty dobierasz te dziwactwa? Dla kogo dziwadła, dla tego dziwadła. Skąd? Dużo czytam (nie mówię o forum) i od czasu do czasu znajduje takie "dziwadła". Odpowiedz Link Zgłoś
misiu.stefan Re: Platonida 08.06.12, 08:31 Dziwne, wg nie sugeruje wredny charakter osoby, która je nosi Pasuje do ciągle niezadowolonej pani. Poza tym od razu skojarzyło mi się z "PATOLOGIĄ". To chyba mówi wszystko. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Platonida 08.06.12, 12:33 Masz rację, mówi wszystko, ale o osobie, która te skojarzenia wykazuje. Odpowiedz Link Zgłoś
lilia1111 Re: Platonida 08.06.12, 12:56 gaudencja napisała: > Masz rację, mówi wszystko, ale o osobie, która te skojarzenia wykazuje. > a gaudencja taka oczytana a zawsze musi swoje 3 gorsze wtracic,nie mozesz poproostu zrozumiec ze komus moze sie tak kojarzyc,ma do tego prawo,tak samo na odwrot to samo swiadczy o tobie w stosunku do innych imion . Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Platonida 08.06.12, 13:01 Wystarczyłoby, żeby ludzie uświadomili sobie, że ich skojarzenia są tylko ich skojarzeniami i odzwierciedlają to, co oni sami mają w głowach, a nie obiektywną prawdę o imionach. Odpowiedz Link Zgłoś
misiu.stefan Re: Platonida 09.06.12, 08:59 Przeczytaj jeszcze raz (albo kilka) moją wypowiedź - tylko ze ZROZUMIENIEM. Piszę swoje zdanie, nie mówię obiektywnie o tym imieniu. Uszanuj to zamiast mnie atakować. Autorka pyta co myślimy o tym imieniu i każdy pisze to CO SAM MYŚLI - od tego jest forum. Nie narzucam swojego zdania nikomu, nie każę ci się z nim zgadzać. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Platonida 09.06.12, 11:57 misiu.stefan napisała: > Przeczytaj jeszcze raz (albo kilka) moją wypowiedź - tylko ze ZROZUMIENIEM. Ja czytam ze zrozumieniem, ale ty nie piszesz ze zrozumieniem. Odpowiedz Link Zgłoś
misiu.stefan Re: Platonida 09.06.12, 15:59 Nie wiem po co w ogóle zaczynasz atakować moją wypowiedź, skoro piszę, że "wg mnie pasuje do takiej a nie innej osoby. To moje zdanie, a co o tym myślisz to mam w głębokim poszanowaniu :p Wypisujesz głupoty, że osoby, które piszą o swoich odczuciach na temat tego (obiektywnie dziwnego) imienia swoje zdanie tworzą "obiektywną prawdę o imionach". Ty za to znasz prawdę o każdym imieniu? Wg ciebie Platonida jest "ciekawym" imieniem. Co masz na myśli pisząc "ciekawym"? "Platonida" to nieładne imię dla dziewczynki - w nieuzasadniony sposób udziwacznione - jak ktoś już zauważył nawet jego niepopularność świadczy, że większości ludzi się nie podoba. Jakbym tak się nazywała to od razu bym je zmieniła na inne. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Platonida 09.06.12, 16:57 misiu.stefan napisała: > Nie wiem po co w ogóle zaczynasz atakować moją wypowiedź, skoro piszę, że "wg m > nie pasuje do takiej a nie innej osoby. Komentowanie cudzych wypowiedzi na forum nie jest zabronione - po to forum właśnie jest. Rozumiem, że twoje własne skojarzenia uraziły cię głęboko, ale nic nie jestem w stanie na to poradzić. Na tym kończę dyskusję z Tobą. Odpowiedz Link Zgłoś
misiu.stefan [...] 09.06.12, 18:51 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
ksiezna_pani1 Re: Platonida 09.06.12, 19:03 misiu.stefan napisała: > Jeszcze raz powtarzam, ale widać nie dociera do ciebie, że piszę swoje zdanie a > twoje mam w "poważaniu" :p Vice versa > Ciebie boli, że moje zdanie nie jest przyklaskiwaniem twojemu. Uwierz mi, Gaudencje nic nie boli Bo reprezentuje o wiele wyższy poziom niż Ci się wydaje i nie ma 11 lat, by przejmować się takimi drobnostkami > W dzisiejszych czasach panuje zwyczajnie moda nadawania udziwnionych imion - je > śli chcesz się do tego nurtu przyłączać - twój wybór. Ja swojej córeczki na pew > no bym tak nie skrzywdziła. > Skrzywdzisz ją w inny sposób. Mając takie nastawienie daleko nie zajedziecie... (Gaudencjo, pozwoliłam sobie na małą prywatę. Mam nadzieje, że nie będziesz miała mi za złe) Odpowiedz Link Zgłoś
misiu.stefan Re: Platonida 09.06.12, 19:07 HA HA HA HA HA HA HA HA HA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ksiezna_pani1 Re: Platonida 09.06.12, 19:10 misiu.stefan napisała: > księżna - nie pisałam do ciebie ) Ale ja bardzo, bardzo lubię odpowiadać za kogoś. Każdy ma jakieś hobby... Odpowiedz Link Zgłoś
misiu.stefan [...] 09.06.12, 19:03 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
ksiezna_pani1 Re: Platonida 09.06.12, 19:08 misiu.stefan napisała: > Usuwasz moje posty, które wcale nie naruszają regulaminu! Gdyby nie naruszały regulaminu, to nie zostałyby usunięte - proste? Twoje komentarze były i są niegrzeczne. Odpowiedz Link Zgłoś
misiu.stefan Re: Platonida 09.06.12, 19:12 I po co usuwasz post w którym pisałam Ha ha ha ha ha ha ha ha ha!!! i o tym, że usuwasz moje posty??? :p Odpowiedz Link Zgłoś
ksiezna_pani1 Re: Platonida 09.06.12, 17:15 misiu.stefan napisała: "Platonida" to nieładne imię dla dzi > ewczynki - w nieuzasadniony sposób udziwacznione - jak ktoś już zauważył nawet > jego niepopularność świadczy, że większości ludzi się nie podoba. Jakbym tak si > ę nazywała to od razu bym je zmieniła na inne. "A świstak siedzi i zawija je w te sreberka" - tak można podsumować Twoją wypowiedz. Misiu – pysiu, mała ilość nadań może świadczyć o tym, że mało kto słyszał o Platonidzie. Przeciętny Kowalski nie ma zielonego pojęcia o istnieniu większości imion. Myślę, że gdyby w jakimś popularnym serialu pojawiła się mała i urocza Platonida lub, gdyby jakaś popularna gwiazda nazwałaby tak swoją córkę, to na pewno znalazłaby się osoby, które wybrałaby właśnie to imię. Szczerze? Nie widzę wielkiej różnicy miedzy imionami "powszechnie znanymi", a "zapominanymi", oprócz tego, że te drugie są znacznie ciekawsze, wszyscy wiemy dlaczego. I wbrew pozorom nasze skojarzenia dużo o nas mówią. Dziwi mnie to, że Platonida kojarzy Ci się przede wszystkim z patologią, a nie z Platonem… Odpowiedz Link Zgłoś
olinininka Re: Platonida 08.06.12, 09:46 Mi się nie podoba. Skojarzenie z wyrazem gnida – jajo wszy. Odpowiedz Link Zgłoś
szarrak Re: Platonida 08.06.12, 23:54 Nie bardzo mi leży, też przyszła mi do głowy gnida. Odpowiedz Link Zgłoś
anastazjaniebieska Re: Platonida 09.06.12, 06:56 Imię zupelnie nieladne. Zreszta ta znikoma nadawalność mowi chyba wszystko, po prostu nikomu sie nie podobaLo Odpowiedz Link Zgłoś
aneladgam Re: Platonida 09.06.12, 07:31 imię moim zdaniem lepsze od - podobnego pochodzenia - Klaudii, ale nie nadałabym. bałabym się, że większość tłumaczyłaby je jako "skazana na platoniczną miłość" Odpowiedz Link Zgłoś
dalenia Re: Platonida 17.06.12, 07:12 A mnie Platonida od razu skojarzyła się jakoś tak ... astronomicznie. Trochę z planetoidą, trochę z asteroidą. Poza tym zbyt wyraźnie słyszę w niej Platona i Idę - dla mnie zdecydowanie nie do nadania. Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: Platonida 20.06.12, 11:09 Nie zachwyca mnie, dośc twarde, do tego koarzy mi sie z planetoidami. Odpowiedz Link Zgłoś