Dodaj do ulubionych

Julek i Witek

07.08.21, 23:20
youtu.be/r_uYWuDJ8tc
Julek i Witek - tak rodzice nazwali i zapisali w urzędzie synów. Halo, policja imiennicza, proszę ich zaaresztować 😉

A tak na serio - wydawało mi się, że nie można zarejestrować zdrobniałego imienia, ośmieszającego ani takiego, gdzie nie można odróżnić płci. Czy coś się zmieniło, a ja nie wiem?
Obserwuj wątek
    • emnilda.wolna Re: Julek i Witek 09.08.21, 16:24
      Gwoli sprawiedliwości - Witosz to też zdrobnienie, a spokojnie można nadać, więc może rodzice uznali, że chcą witkowe zdrobnienie uwspółcześnić. wink Jest Radek, jest Jacek, czemu nie Witek. Chłopak dorośnie, będzie twierdził, że po prostu jest takie imię, i nikt mu złego słowa nie powie, tak jak teraz Magdzie. Ale Julek to już nawet na dzisiejsze czasy za daleko, w moim odczuciu to zdrobnienie takie jak Ela.
      • katarzynkaa Re: Julek i Witek 09.08.21, 23:11
        Nie słyszałam o Radku jako pełnym imieniu. Magda nigdy mi się nie podobała jaki całe imię. I jestem pewna, że większość z Magd musiała tłumaczyć się "Magda, nie Magdalena".
      • katarzynkaa Re: Julek i Witek 09.08.21, 23:17
        Mało kto wie, że imię Jacek jest zdrobnieniem (ja nie wiedziałam). Myślę, że powstało dość dawno (od Jacentego?). W "Panu Tadeuszu" już był Jacek. Podobnie Bartosz też był kiedyś zdrobnieniem od Bartłomieja.
        Zobaczymy, czy Witek się upowszechni.
        • sulika Re: Julek i Witek 14.08.21, 13:53
          katarzynkaa napisał(a):

> Mało kto wie, że imię Jacek jest zdrobnieniem (ja nie wiedziałam). Myślę, że po
          > wstało dość dawno (od Jacentego?). W "Panu Tadeuszu" już był Jacek. Podobnie Ba
          > rtosz też był kiedyś zdrobnieniem od Bartłomieja.
          Ja myślę, że może był Hiacynt - Hiacek - Jacek
      • katarzynkaa Re: Julek i Witek 09.08.21, 23:08
        To prawda. Jak będą dorośli ktoś ich może wziąć za niepoważnych, gdy wpiszą w CV czy w dokumentach swoje imiona. Jakiś czas temu w pracy dostałam maila podpisanego Kuba XX. Pierwsza moja myśl - czemu on podpisuje się zdrobnieniem, to niepoważne.
    • dalenia Re: Julek i Witek 10.08.21, 00:01
      Mam wrażenie, że ludzie dzisiaj potrafią zrobić wiele, by pokazać, jak bardzo idą pod prąd. Jeszcze jakiś czas temu Witold czy Julian byli właśnie tacy nie-mainstreamowi, hipsterscy. Teraz nuda? No to idźmy dalej, nadajmy same zdrobnienia, tak jeszcze sąsiadka na dzielnicy nie zrobiła!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.