17.04.22, 06:05
pl.wikisource.org/wiki/S%C5%82ownik_rzeczy_staro%C5%BCytnych/Imiona_polsko-s%C5%82owia%C5%84skie
Jak wam sie podoba?
Obserwuj wątek
    • emnilda.wolna Re: Busława 17.04.22, 10:17
      Po przejrzeniu podlinkowanej listy już się z nim oswoiłam, ale pierwsze wrażenie: dla fanów jazdy busem. Busia brzmi miło, ale pełna forma nienadawalna. Na plus, że nie kojarzy się odmęsko, bo bardziej niż równie nieznanego Busława przypomina buławę.
      • sulimira Re: Busława 17.04.22, 10:40
        Jak czesto, podobne wrazenia. Pierwsze czytanie, dziwne. Drugie, w sumie kolejna -slawa. Busia brzmi slodko. Nie kojarzy sie odmesko i nawet dosyc miekko jak na -slawe. Pelne brzmienie nie zachwyca mnie jednak.
    • kocynder Re: Busława 18.04.22, 11:26
      Pomijając moją osobistą awersję do imion kończących się na -sław, -sława.
      Robi wrażenie błędnie zapisanej Bogusławy.
      Busia może brzmieć fajnie dla kilkulatki, ale już czternasto czy piętnastoletnia Busia brzmi infantylnie, a innych ładnych zdrobnień ze świecą szukać. Buska? Fe, z Buska Zdroju! Busła? Fe, prawie jak gusła! Zostają w sumie tylko Sławy i inne odsławowe.
      Ani bym nie nadała, ani nie spodobałoby mi się u kogoś.
      Dla jasności - poznając jakąś Busławę albo dowiadując się, że ktoś ze znajomych tak nazwał dziecko nie komentowałabym, że głupio, brzydko czy coś takiego! Ale entuzjazmu dla imienia bym nie okazała. smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.