nati_28
23.05.06, 08:43
Panuje tendencja nadawania imion starodawnych, poważnych z jednoczesnym
kierunkiem w drudą stronę - w stronę imion ciekawych, orygialnych, choć
zastanawiam się czy nie sezonowych.
Staś,
Jaś,
Ignaś,
Antosia,
Marysia,
Wiktorcia,
Aniela,
Zosia
kontra
Liwka,
Blaneczka,
Letysia - od Letycji.
Malwinka,
Zoja
Z imion dla chłopców nie zauważyłam tendencji bardzo nowoczesnych, no może
oprócz:
Oliwiera,
Ksawiera - unowocześniona wersja Ksawerego
Tak po środku; pojawia się coraz więcej;
Kornelii,
Marcysi - Marcelinek,
Szymusiów,
Hubusiów - zdrobnienie od Huberta
Jeremiaszy
Wszystkie spostrzeżenia oparłam na obserwacji imion nadawanych przez
znajomych swoim dzieciom.
A w waszych środowiskach jakie najczęściej pojawiają się imiona nadawane
dzieciom?