Dodaj do ulubionych

Ziemowit , Rozalia i ???

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.06, 16:07
Poszukuje imion dla brata lub siostry Ziemka i Róży??
dla dziewczynki w prawdzie mamy Anielcie ale mamy problem z chlopcem??
czy macie jakies propozycje?
termin porodu tuż tuż
Obserwuj wątek
    • gaudencja Re: Ziemowit , Rozalia i ??? 22.10.06, 16:44
      Witak! smile
      Moje propozycje to Ludomir, Roch, Fryderyk, Ewald, Herbert, Kordian. Czy coś Ci
      się spodobało?
      • abiela Re: Ziemowit , Rozalia i ??? 22.10.06, 17:01
        Jędrzej, Witold, Olgierd, Juliusz.
      • Gość: dzerasek Re: Ziemowit , Rozalia i ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.06, 10:21
        podoba mi sie bardzo FRyderyk
    • monia145 Antek:)n/t 22.10.06, 17:14

      • Gość: magda_m Re: Antek:)n/t IP: *.eu.org 22.10.06, 18:09
        Nie wiem dlaczego ale pierwsze skojarzenie to JANUSZ smile
        Ale może jeszcze:
        Aleksander
        Stanisław
        Witold

        Sama nie wiem czamu najbardziej pasuje mi zestaw Ziemowit, Rozalia i Janusz smile
    • corleinne Re: Ziemowit , Rozalia i ??? 22.10.06, 19:33
      Jaromir
      Wojciech
      Konstanty
      Bogusław/Bogumił
      Miłosz
      Lesław/Lechosław
      Mieczysław

      Ziemowit jest przewspaniały, Rozalia też bardzo dobra, na pewno za trzecim razem też wybierzecie piękne imię wink Aniela jest urocza.
    • anita.anita80 do dzerasek 22.10.06, 19:53
      a ile lat ma twoja ROZALKA (pytam tak z ciekawości bo moja ROZALKA ma 8
      miesięcy , a imie nie jest za popularne)
      • Gość: dzerasek Re: do dzerasek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.06, 10:21
        Ziemek ma 6 lat
        Rozalka 1,5 roczku
        • Gość: dzerasek Re: do dzerasek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.06, 12:28
          a tak a propos słyszałam jeszcze tylko raz imię Rozalka u dziewczynki ( na oko
          tak z 5 lat)
    • ape_pol Re: Ziemowit , Rozalia i ??? 22.10.06, 21:29
      Edmund
      Juliusz
    • moofka Re: Ziemowit , Rozalia i ??? 22.10.06, 22:55
      anielka - och tak smile
      uwielbiam to imię
      a ziomuś i róża jesli nie Anielkę, to brata Gustawa miec powinni smile
      • Gość: dzerasek Re: Ziemowit , Rozalia i ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.06, 10:22
        Gustaw - całkiem niezłe ..... wezme go pod uwage
    • Gość: dzerasek Re: Ziemowit , Rozalia i ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.06, 12:25
      z proponowanych przez Was imion w grę wchodzą Fryderyk , Gustaw, Jędrzej i
      Juliusz oprócz tego chodzi mi po głowie Ignacy, Jacek ( a moze odważniej
      Jacenty - sama jeszcze nie wiem ) Bogumił, Ludwik i Zachary( sama nie wiem skad
      mi sie to imię wzieło ale jakos za mną chodzi wink)
      • gaudencja Re: Ziemowit , Rozalia i ??? 23.10.06, 12:59
        Wszystkie bardzo mi się podobają, a wybierając między Jackiem a Jacentym
        wybrałabym na pewno Jacentego! Jacenty jest powazniejszy smile Dasz nam znać, co
        wybierzesz? smile
        • Gość: dziewczynka Re: Ziemowit , Rozalia i ??? IP: 88.220.67.* 23.10.06, 13:01
          a może dla synka wybierzesz imię:
          Teodor
          Konstanty
          Jarosław
          Gustaw
          Kasjan
      • abiela Re: Ziemowit , Rozalia i ??? 23.10.06, 20:59
        Gość portalu: dzerasek napisał(a):

        > z proponowanych przez Was imion w grę wchodzą Fryderyk , Gustaw, Jędrzej i
        > Juliusz oprócz tego chodzi mi po głowie Ignacy, Jacek ( a moze odważniej
        > Jacenty - sama jeszcze nie wiem ) Bogumił, Ludwik i Zachary( sama nie wiem skad
        >
        > mi sie to imię wzieło ale jakos za mną chodzi wink)

        Piękne imiona bierzesz pod uwagę, sądzę, że Zachary świetnie pasuje!
      • Gość: dzerasek CO WYBRAC??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.06, 19:12
        krag imion sie co prawda zaweżyl ale nadal nie mamy imienia a ja czuje to juz wink
        odpadli juliusz jacek jacenty

        został : Bogumił , Fryderyk, Gustaw, Jędrzej, Ludwik i Zachary

        co byscie wybraly/li??

        moze napiszcie co sadzicie o kazdym z ww imion i jak Wam sie kojarzą osoby
        noszące dane imię

        bardzo dziekuje
        • lordess Re: CO WYBRAC??? 26.10.06, 19:20
          Zachary smile
          • Gość: Marakuja Re: CO WYBRAC??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.06, 20:32
            zachary - suchary
            dziecko będzie miało w szkole przechlapane sad
            • gaudencja Re: CO WYBRAC??? 29.10.06, 21:56
              Nie bardziej, niż Ania-bania czy Marta-karta. Zakładając, że to dzieciom w
              ogóle przyjdzie do głowy...
        • olianka Re: CO WYBRAC??? 26.10.06, 19:26
          Bogumił mnie nie przekonuje, chociaż Bogumiła bardzo mi się podoba. Jestem
          raczej na nie.
          Fryderyk - bardzo ładne
          Gustaw - fajnesmile
          Jędrzej - super
          Ludwik i Zachary to imiona, które mógłby nosić mój synsmile
        • gaudencja Re: CO WYBRAC??? 26.10.06, 20:05
          Wszystkie bardzo mi się podobają, co do dwóch ostatnich odczucia mam podobne
          jak Olianka.
          ps. czy mogłabyś mi wysłać pustego mejla na gazetowy? Cos bym Ci napisała na
          priva.
        • bea-sjf Re: CO WYBRAC??? 26.10.06, 22:10
          Bogumił- kojarzy mi się z ksiązeczką "Nocnik nad nocnikami" wink,którą czytam
          ostatnio z trzecim synkiem ,osobiście imię bez zachwytów ,
          Fryderyk- imię mojego drugiego syna smile ,bardzo je lubię ,
          Gustaw - podoba mi sie ,ale wolałabym Augusta ( Augustyna ),
          Jędrzej- imię mojego pierwszego synka smile, świetnie się zdrabnia ! ,w sam raz
          dla pełnego animuszu chłopaczka ,ale jest dosyć popularne ,
          Ludwik - wybrałabym je spośród podanych ,
          Zachary- to imie lubię "falami" ,ale myślę ,że w tym wypadku pasowałoby na
          drugie dla Ludwika smile))
          Pozdrawiam
        • abiela Re: CO WYBRAC??? 26.10.06, 23:03
          Zostały same piękne imiona. Tylko Bogumiła bym odrzuciła, pozostałe podobają mi
          się na równi. Coś mi mówi, że do pozostałych dzieci pasuje Zachary ale nie mam
          wytłumaczenia dlaczego.
        • dziewczynka_bez_zapalek Re: CO WYBRAC??? 27.10.06, 20:53
          Fryderyk smile
    • ape_pol Re: Ziemowit , Rozalia i ??? 23.10.06, 13:02
      a może Bernard albo Bogusław

      Jacek wydaje mi się być imieniem bardzo "zwykłym" w zestawieniu z imionami
      Twoich dzieci, a Ignacy jest niestety coraz bardziej popularny ale uważam, że
      to bardzo piękne imię.
    • koza_w_rajtuzach Re: Ziemowit , Rozalia i ??? 23.10.06, 14:53
      Proponuję Ci Kajetana, Gustawa, Ignacego i Mieszka.
    • nilgau Gniewomir 23.10.06, 21:13
      Jak jeden jest Ziemowit, drugi niech będzie Gniewomir
      przynajmniej sprawiedliwie bo w tym samym stylu i w przyszłości nie będą sobie
      zazdrościć albo mieć pretensje, że ten się nazywa tak zwyczajnie a tamten niesmile
      może jeszcze jakiś Gromosław albo inny sław/mir/wit
    • ibby2 Re: Ziemowit , Rozalia i ??? 27.10.06, 19:26
      A może Kajetan(Kajtek), myślę że pasuje.
    • Gość: dzerasek Re: Ziemowit , Rozalia i ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.06, 13:47
      korzystając z chwili wolnego pragne poinformowac Was drogie forumowiczki i
      drodzy forumowicze ze 31.10.2006 urodził sie chłopiec.....

      walka o imie była ogromna.....
      przez pierwszych kilka dni wołalismy na malego dziubus
      ja obstawałam za Zacharym mąz za Gustawem
      i aby nikt nie był pokrzywdzony dziubus został po prostu Jędrkiem

      dlatego tez oznajmiam ze moje dzieci to
      1-Ziemowit zwany Ziemkiem , Ziemciem, Ziemusiem
      2 - Rozalia zwana Rozalka , Różą , Rózią itp
      3 - i mały Jędrzej zwanym Jedrusiem , Jędrulką , Jędrkiem i dziubusiem

      maz zartuje ze na Anielke jeszcze przyjdzie czas wiec w razie 4 dziecka wink)))
      dziewczynka zostaje Anielka a dla chłopca szukamy od nowa wink)
      • gaudencja Re: Ziemowit , Rozalia i ??? 12.11.06, 13:56
        Z całego serca Wam gratuluję trzeciego syneczka, który ma przepiękne, bardzo
        pasujące do rodzeństwa imię smile Niech się zdrowo chowa!
        pozdrawiam serdecznie,
        g.
      • koza_w_rajtuzach Re: Ziemowit , Rozalia i ??? 12.11.06, 16:44
        Gratuluję wyboru smile
      • dziewczynka_bez_zapalek Re: Ziemowit , Rozalia i ??? 12.11.06, 21:01
        gratulacje!
      • olianka Re: Ziemowit , Rozalia i ??? 12.11.06, 21:08
        Gość portalu: dzerasek napisał(a):
        > dlatego tez oznajmiam ze moje dzieci to
        > 1-Ziemowit zwany Ziemkiem , Ziemciem, Ziemusiem
        > 2 - Rozalia zwana Rozalka , Różą , Rózią itp
        > 3 - i mały Jędrzej zwanym Jedrusiem , Jędrulką , Jędrkiem i dziubusiem
        >

        Gratuluję, piękny zestaw!
        • abiela Re: Ziemowit , Rozalia i ??? 12.11.06, 22:13
          Gratuluję i bardzo się cieszę, zwłaszcza, że ja zaproponowałam to imięsmile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.