21.02.07, 16:17
Dostałam listy studentów na ten semestr. Patrze, a tu "Manana (...)ska".
Pomyślałam, nic, tylko się ktoś pomylił - pewnie Marianna, albo Marzena
tudzież Marzanna. Wczoraj miałam zajęcia. Ta pani faktycznie ma na imię
Manana. Spotkaliście się kiedyś z tym imieniem?
Jak Wam się podoba?
Obserwuj wątek
    • anna-maria-ita Re: Manana 21.02.07, 16:25
      Kojarzy mi się z "manianą" ;]
      • gaudencja Re: Manana 21.02.07, 16:30
        Manana to imię gruzińskie, nie bardzo za nim przepadam zresztą. Pozdrawiam
        serdecznie smile
    • Gość: Bianka Re: Manana IP: 89.174.23.* 21.02.07, 16:55
      hmmm.. Mnie się nie podoba a kojarzy mi się z Banana po angielsku znaczy
      bananwink hehe Nie wiem ,tak jakoś mi się skojarzyło z bananembig_grin
    • olianka Re: Manana 21.02.07, 19:21
      Nie podoba mi się sad
    • ria5 Re: Manana 22.02.07, 00:49
      Mi tez sie nie podoba, jakby czegos brakowalo
    • eluch_a Re: Manana 22.02.07, 01:08
      Mnie się kojarzy: Malaga, Tiki Taki i Kasztanki...
    • ojejkujejku1 Re: Manana 22.02.07, 11:16
      Znam jedną Mananę- z tego co wiem ma również niepolskie korzenie. Nazywana jest
      Naną, Nanką. Imię mi się podoba- jest wdzięczne, oryginalne (w Polsce) i nie
      generuje negatywnych skojarzeń.
      :]
      • kaakaa Re: Manana 22.02.07, 12:22
        Mi nawet trudno powiedziec, czy to imię mi się podoba. Bardzo mnie zaskoczyło.
        Zetknęłam się z nim po raz pierwszy. Pierwsze skojarzenia miałam z manną, więc
        takie sobie. Im bardziej sie w nie wsłuchuję tym bardziej "egzotycznie" mi
        brzmi. Ma taki rytm, jakby trochę afrykański lub latynoski. Choc wyobrażam
        sobie, że można by je zdrobnic do Mani, czy Mańki i brzmiało by znacznie
        bardziej swojsko wink
        • gaudencja Re: Manana 22.02.07, 18:17
          kaakaa napisała:

          > takie sobie. Im bardziej sie w nie wsłuchuję tym bardziej "egzotycznie" mi
          > brzmi. Ma taki rytm, jakby trochę afrykański

          W jęz. gruzińskim jest też taka własnie kategoria słów, zawsze mnie one
          dziwiły.
    • amazon500 Re: Manana 22.02.07, 18:21
      Też nie za bardzo mi się podoba. Za to zagramaczniczne imię Manon (tak ma na
      imię siostra Celine Dion) - fajne smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.