kaakaa 21.02.07, 16:17 Dostałam listy studentów na ten semestr. Patrze, a tu "Manana (...)ska". Pomyślałam, nic, tylko się ktoś pomylił - pewnie Marianna, albo Marzena tudzież Marzanna. Wczoraj miałam zajęcia. Ta pani faktycznie ma na imię Manana. Spotkaliście się kiedyś z tym imieniem? Jak Wam się podoba? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gaudencja Re: Manana 21.02.07, 16:30 Manana to imię gruzińskie, nie bardzo za nim przepadam zresztą. Pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bianka Re: Manana IP: 89.174.23.* 21.02.07, 16:55 hmmm.. Mnie się nie podoba a kojarzy mi się z Banana po angielsku znaczy banan hehe Nie wiem ,tak jakoś mi się skojarzyło z bananem Odpowiedz Link Zgłoś
eluch_a Re: Manana 22.02.07, 01:08 Mnie się kojarzy: Malaga, Tiki Taki i Kasztanki... Odpowiedz Link Zgłoś
ojejkujejku1 Re: Manana 22.02.07, 11:16 Znam jedną Mananę- z tego co wiem ma również niepolskie korzenie. Nazywana jest Naną, Nanką. Imię mi się podoba- jest wdzięczne, oryginalne (w Polsce) i nie generuje negatywnych skojarzeń. :] Odpowiedz Link Zgłoś
kaakaa Re: Manana 22.02.07, 12:22 Mi nawet trudno powiedziec, czy to imię mi się podoba. Bardzo mnie zaskoczyło. Zetknęłam się z nim po raz pierwszy. Pierwsze skojarzenia miałam z manną, więc takie sobie. Im bardziej sie w nie wsłuchuję tym bardziej "egzotycznie" mi brzmi. Ma taki rytm, jakby trochę afrykański lub latynoski. Choc wyobrażam sobie, że można by je zdrobnic do Mani, czy Mańki i brzmiało by znacznie bardziej swojsko Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Manana 22.02.07, 18:17 kaakaa napisała: > takie sobie. Im bardziej sie w nie wsłuchuję tym bardziej "egzotycznie" mi > brzmi. Ma taki rytm, jakby trochę afrykański W jęz. gruzińskim jest też taka własnie kategoria słów, zawsze mnie one dziwiły. Odpowiedz Link Zgłoś
amazon500 Re: Manana 22.02.07, 18:21 Też nie za bardzo mi się podoba. Za to zagramaczniczne imię Manon (tak ma na imię siostra Celine Dion) - fajne Odpowiedz Link Zgłoś