22.08.07, 17:56
Właśnie przed chwilą mama powiedziała mi, że córka jej koleżanki z
pracy chce nazwać swoją córeczkę Dafne. Dziewczynka ma się urodzić w
ciągu kilku dni.
Co myslicie?
Ja byłam lekko zszkokowana.

Oczywiście jest to polska rodzina mieszkająca w małym miasteczku w
Polsce.
Obserwuj wątek
    • maybe_baby Re: Dafne? 22.08.07, 23:11
      Dafne to grecka Ewa.
      Rzeczywiscie zaszokowalo mnie kiedy kolezanka mojej mamy
      urodzila Dafne w 1992 roku.
      Byl to pierwszy i ostatni raz, kiedy slyszalam ze ktos
      nadaje takie imię.
      • kocynder Re: Dafne? 08.09.21, 22:03
        Młodszym się będzie kojarzyć z Dafne z kreskówek o Scooby-Doo, a nie z mitologią. smile
        A ad rem: samo imię mi się podoba, jest zdecydowanie oryginalne, więc dziecko nie będzie ósmą Zosią w klasie, równocześnie na tyle osłuchane (mitologia, wspomniana kreskówka) żeby nikt nie miał problemu... W użyciu jednak może być niezbyt praktyczne: nie ma oczywistych zdrobnień (co może poskutkować np zdrobnieniem "Agata - Gacia" (z którejś z książek Joanny Chmielewskiej), no, nie że dokładnie tak, ale innym równie wdzięcznym...), sporo osób może się dopytywać o pisownię (z angielska Daphne czy po polsku Dafne?), pracowałam "z danymi osobowymi" i było doprawdy nużące dopytywanie "Wioleta przez W czy przez V? Przez jedno "t" czy dwa?" itp. Poza tym w Polsce to imię może być odbierane jako pretensjonalne. Oczywiście jeśli rodzicom się podoba to nic nikomu do tego. smile
    • dierde Re: Dafne? 25.07.21, 23:09
      Bardzo ładne imię, pięknie brzmi w języku polskim. Widzę że wątek założono prawie 14 lat temu big_grin Może teraz jest mniej szokujące to imię? smile
    • juta.malcolm Re: Dafne? 08.09.21, 21:15
      Podoba mi się. Nie wiem czy osobiście bym nazwała mieszkając w Polsce, ale w kraju anglojęzycznym brałabym pod uwagę. Imię ma korzenie mitologiczne, nimfa Dafne nie chcąc miłości Apolla poprosiła ojca by zamienił ją w drzewo, haha. Kojarzy też mi się z bajką Scooby Doo.
      Podoba mi się również imię Delfina.
      Bardziej podobają mi się unikalne imiona niż kolejne Zuzie i Hanie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.