Dodaj do ulubionych

Globalizacja

02.10.09, 22:42
Centrum swiata sie powoli przenosi na jego byle peryferie. Igrzyska
olimpijskie sa tego najlepszym przykladem: Pekin rok temu, Rio de Janeiro za 7
lat:

uubeep.notlong.com

Ciekaw jestem kiedy przyjdzie kolej na Afryke. Bo przyjdzie na pewno...

PF

Obserwuj wątek
    • vicky17 Re: Globalizacja 02.10.09, 22:47
      polski_francuz napisał:

      > Centrum swiata sie powoli przenosi na jego byle peryferie. Igrzyska
      > olimpijskie sa tego najlepszym przykladem: Pekin rok temu, Rio de Janeiro za 7
      > lat:
      >
      > uubeep.notlong.com
      >
      > Ciekaw jestem kiedy przyjdzie kolej na Afryke. Bo przyjdzie na pewno...
      >
      > PF
      >

      no zgadles,ze czas na afryke przyjdzie wszak beda tam sie kopac w soccer w Cape
      Town niedlugo.

      Mysle,ze organizatorzy chca dac wielu roznym krajom na swiecie szanse na to,by
      byly organizatorami igrzysk. W ten sposob pobudzasz gospodarke i jestes
      sprawiedliwy,ze nie rozdajesz kart tylko pewnej grupie karajow,tych
      najbogatszych. wbrew tym wszystkim antyamerykanskim,zalosnym pohukiwaniom paru
      rasistowskich debili,uwazam ze to sluszna polityka.
      • polski_francuz Re: Globalizacja 02.10.09, 22:51
        "W ten sposob pobudzasz gospodarke.

        Jutro wylatuje z Wroclawia i tylko moge ci przyznac racje. Rozkopany w
        przygotowaniach na Euro 2012.

        PF
        • vicky17 Re: Globalizacja 02.10.09, 22:55
          polski_francuz napisał:

          > "W ten sposob pobudzasz gospodarke.
          >
          > Jutro wylatuje z Wroclawia i tylko moge ci przyznac racje. Rozkopany w
          > przygotowaniach na Euro 2012.
          >
          > PF

          no ja niedlugo do wykopkow innych lece i juz sie boje co tam bedziesmile
        • melord Re: Globalizacja 02.10.09, 22:59
          Trzeba przyznac,ze rozdzielaja Igrzyska O.w miare przyzwoicie
          jesli chodzi o strony swiata(kontynenty)
          Popelniono tylko raz blad przyznajac USA Igrzyska w 1984 i 1996(bodajze)...za
          szybko
          Jedne i drugie najlepiej nie wypadly.
          Ciesze sie ,ze Rio wygralo...to piekne miasto a Brazylia w porownaniu z innymi
          krajami tego kontynentu idzie do przodu
          wiec Igrzyska powinny byc udane.
          • vicky17 Re: Globalizacja 02.10.09, 23:01
            melord napisał:

            > Trzeba przyznac,ze rozdzielaja Igrzyska O.w miare przyzwoicie
            > jesli chodzi o strony swiata(kontynenty)
            > Popelniono tylko raz blad przyznajac USA Igrzyska w 1984 i 1996(bodajze)...za
            > szybko
            > Jedne i drugie najlepiej nie wypadly.
            > Ciesze sie ,ze Rio wygralo...to piekne miasto a Brazylia w porownaniu z innymi
            > krajami tego kontynentu idzie do przodu
            > wiec Igrzyska powinny byc udane.

            pelna zgoda. uwazam,ze nie mozna urzadzac igrzysk tylko w wybranych krajach. USA
            bylo juz pare razy wybrane na igrzyska zimowe i letnie,wiec czas teraz na
            kraje,ktore nigdy przedtem nie byly organizatorami tych imprez. mowienie o
            porazce obamy w tej kwestii jest juz tak dennie glupie i rasistowskie,ze szkoda
            nawet czasu na komentarz do kogos o inteligencji stolu z betonu.
      • marouder.eu Re: Globalizacja 02.10.09, 22:57
        Amnie sie zdaje, ze Awuk ma racje, gdy w watku Dany przypomina o sposobie
        traktowania osob odwiedzajacych wspolczesnie USA. Sadze, ze to jedna z przyczyn
        przegranej Chicago.
        • vicky17 Re: Globalizacja 02.10.09, 22:58
          marouder.eu napisał:

          > Amnie sie zdaje, ze Awuk ma racje, gdy w watku Dany przypomina o sposobie
          > traktowania osob odwiedzajacych wspolczesnie USA. Sadze, ze to jedna z przyczyn
          > przegranej Chicago.

          a przepraszam jak sie traktuje tu ludzi,bo chyba pomyliles izrael z USA?
          • melord Re: Globalizacja 02.10.09, 23:03
            a przepraszam jak sie traktuje tu ludzi,bo chyba pomyliles izrael z USA?

            Przyznasz chyba racje Vicky,ze przyjazd do USA dla turystow to deprymujace
            doswiadczenie ...odciski palcow,zdjecia itd.
            Cholera wie co jeszcze wymysla do 2016 r
            • vicky17 Re: Globalizacja 02.10.09, 23:06
              melord napisał:

              > a przepraszam jak sie traktuje tu ludzi,bo chyba pomyliles izrael z USA?
              >
              > Przyznasz chyba racje Vicky,ze przyjazd do USA dla turystow to deprymujace
              > doswiadczenie ...odciski palcow,zdjecia itd.
              > Cholera wie co jeszcze wymysla do 2016 r

              nie,nie przyznam,gdyz ci ,ktorzy teraz tak krzycza,ze USA zle traktuje
              turystow,sami siedza w kraju,gdzie zolnierz z pepsza cie wita a kultura
              straznikow prawa jest wszedzie porownywalna.
              w koncu to sprawa ich kochanego busia,ktorego tak nosili na rekach,plus musimy
              sie bac arabow tak samo jak izrael,no to sie i podobnie zachowujemysmile
              • melord Re: Globalizacja 02.10.09, 23:25
                nie przyznasz Vicky...trudno
                Porownaj tylko przylot do USA z podobnym do EU....niebo a ziemia
                Przez kilka lat musialem przyleciec do USA przynajmniej co 6 miesiecy(juz nie musze)
                Choc poiadam paszport amerykanski za kazdym razem maglowali mnie dlaczego,po co
                itd...w tej Australii siedze.
                Do EU przylatuje...moment ,chwila nieuwagi
                • vicky17 Re: Globalizacja 02.10.09, 23:31
                  melord napisał:

                  > nie przyznasz Vicky...trudno
                  > Porownaj tylko przylot do USA z podobnym do EU....niebo a ziemia

                  nie przyznam,bo mialam calkiem inne odczucia w belgii,finlandii i holandii.
        • manny-jestem Re: Globalizacja 02.10.09, 23:06
          W Londynie traktuja wcale nie lepiej a jakos nie przeszkodzilo dostac te w 2012.
    • awuk Re: Globalizacja 02.10.09, 23:05
      polski_francuz napisał:

      > Centrum swiata sie powoli przenosi na jego byle peryferie. Igrzyska
      > olimpijskie sa tego najlepszym przykladem: Pekin rok temu, Rio de
      Janeiro za 7
      > lat:
      >
      > uubeep.notlong.com
      >
      > Ciekaw jestem kiedy przyjdzie kolej na Afryke. Bo przyjdzie na
      pewno...
      >
      > PF


      Nie przeszadzaj. Od dawna obowiazuje zasada żeby igrzyska odbywały
      sie na całym swiecie na przemian z Europą, w 2012 będą w Londynie,
      w 2020 na pewno znów w Europie.
      • polski_francuz Re: Globalizacja 02.10.09, 23:10
        W Afryce jeszcze nie byly. W bylych demoludach tez nie. Kiedy we Wroclawiu ja
        siem pytam?

        PF
        • marouder.eu We Wroclawiu juz byly 02.10.09, 23:12
          ..w 1936smile
        • vicky17 Re: Globalizacja 02.10.09, 23:13
          polski_francuz napisał:

          > W Afryce jeszcze nie byly. W bylych demoludach tez nie. Kiedy we Wroclawiu ja
          > siem pytam?
          >
          > PF

          nigdy, bo nie jestescie warsiawka,ani tez nigdy nia nie bedziecie. my tam
          bufetowa mamy,ktora w koncu wymyslila,gdzie te mistrzostwa maja sie odbyc i
          teraz grupa chinczykow pacuje non-stop by stadion wykonczyc na czas. polacy by
          tego nie potrafili zrobic,a co dobiero wroclawianiewink
        • melord Re: Globalizacja 02.10.09, 23:17
          polski_francuz napisał:

          > W Afryce jeszcze nie byly. W bylych demoludach tez nie. Kiedy we Wroclawiu ja
          > siem pytam?
          >
          > PF

          Obawiam sie,ze Wroclaw choc ladnym miastem sie robi
          za chudy w uszach jest troche...hehe
          Obawiam sie rowniez,ze to jeszcze dlugo potrwa..."chudosc"
          pzdr.
        • awuk Re: Globalizacja 02.10.09, 23:17
          polski_francuz napisał:

          > W Afryce jeszcze nie byly. W bylych demoludach tez nie. Kiedy we
          Wroclawiu ja
          > siem pytam?
          >
          > PF


          Afryka musi dojrzeć do tego. Zobaczymy co będzie z Mundialem 2010 w
          RPA. Jak sie nie uda, Afryka na dlugo nie dostanie znaczącej imprezy
          sportowj.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka