Dodaj do ulubionych

Gibson sadysta! sam przyznal publicznie

IP: *.dc.dc.cox.net 28.02.04, 16:38
Gibson jest niewatpliwie sadysta, ktory lubuje sie torturach i morderstwie.
Robiac sadystyczny film o Jezusie zapewnie przezywal orgazm, typowy dla tego
typu psychopatow. To chory czlowiek, ktory przyznal publicznie, ze latami
bral ogromne ilosci narkotykow, ktore "roztopily" jego mozg. Czlowiek
wrazliwy i naprawde wierzacy nie lubowalby sie pokazywaniu tortur. Chrystus
ma byc symboolem milosci, a film Gibsona na pewno jej nie wzbudza.
Przytaczam fragmenty artykulu z Guarian na temat Pasji Gibsona.
==========
In Rome, the veteran Italian film director Franco Zeffirelli, who himself
made a controversial film about the life of Christ, said Gibson
was "sinisterly attracted to the most unrestrained violence".

Gibson himself seemed ambivalent about the film's effect on him. In one
interview, quoted in the Daily Telegraph, he said of the New York Times's
film critic: "I want to kill him. I want his intestines on a stick. I want to
kill his dog."
=====
Obserwuj wątek
    • Gość: tak Emily dlaczego wymyslilas te klamstwa ? IP: 68.219.224.* 28.02.04, 16:58
      Gibson to gleboko wierzacy czlowiek, ktory prowadzi zycie rodzinne i wychowal
      na "porzadnych ludzi" swoje szescioro dzieci,nigdy nie majacy nic wspolnego z
      narkotykami i hollywodskim stylem zycia. Wiekszosc swojego czasu wolnego spedza
      na farmiie. Dalczego ty wymyslialas te bzdury o narkotykach i sadyzmie?
      Widzialem z nim wiele wywiadow i nigdy nie zuwazylem, ze ma jakis
      problem,zawsze jest bardzo mily i bardzo skromny. Czy ty bierze udzial w tej
      absurdalnej kampani niszczenia jego, bo ten film nie podoba sie kilku
      organizacjom i wlascicelom Hollywood? Przeciez w tym filmie nie ma grama
      antysjonizmu, przeciez Jezus , jego matka Maria, Weronika ocierajaca mu
      twarz,Szymon pomgajacy mu niesc Krzyz tez byli zydami. Komus sie wszystko
      pomieszalo, zeby zniszczyc niezalezny film stworzony poza Hollywod, moze boja
      sie konkurencji? Wiele Zydow tez twierdzi ,ze te ataki osmieszja te organizacje.
    • indris A może Gibson pokazuje prawdę ? 28.02.04, 16:59
      Chrześcijanie wszystkich odłamów powtarzają co niedzielę (niektórzy częściej),
      słowa "...ukrzyżowany również za nas...", ale prawdziwe znaczenie tego słowa
      jakoś się rozmyło. I rozmyło się to, że najwyższym dowodem miłości Jezusa była
      jego zgoda na TAKĄ właśnie śmierć.
      Przy okazji "Pasja" pokazuje coś co w sporze o obraz Żydów jakoś umknęło uwadze
      dyskutantów: niewyobrażalne okrucieństwo świata antycznego. Przecież
      krzyżowanie było torturą typową dla RZYMIAN i stosowaną nie tylko w przypadku
      pokazanym przez Gibsona. Np. po powstaniu Spartakusa ukrzyżowano 6000 (sześć
      tysięcy) niewolników. Za Nerona ukrzyżowano ok 400 niewolników Pedaniusza
      Sekundusa, za to, że nie zapobiegli zabójstwu swego pana.
      Świat antyczny ma od 20 lat "dobrą prasę". Dostrzega się w nim tylko to co było
      piękne, rzeżby, mozaiki, filozofię. Może, kiedy ucichną głupawe pretensje
      NIEKTÓRYCH żydów, zmieni się nieco nasz pogląd na antyk ?
      • n0str0m0 indrysie naiwny... 28.02.04, 17:11
        nie rzeczywistym wizerunkiem swiata para sie holiut
        ech, jakbys sie wczoraj urodzil...

        a dramatyczne zakrywanie sie toga
        czy biczowanie w "slou mouszon"
        albo zyl otwieranie gdy kamera wode roz pelna pokazuje...

        mel gibson sie nie zna na sztuce i tyle

        nostromo
        • indris Nie chodziło o szczegóły... 28.02.04, 17:29
          ..ale o tzw ogólny obraz. WSZYSCY, którzy widzieli film, niezależnie od tego
          czy oceniają go dobrze, czy źle, są zgodni, że pokazuje on niewyobrażalne dla
          dzisiejszego człowieka okrucieństwo tamtej epoki. Nie spotkałem opinii, że to
          okrucieństwo było wyolbrzymione. A jeżeli tak, to film pokazuje pewną prawdę o
          starożytności (bo przecież NIE o Żydach), taką prawdę, która jakoś się w epoce
          współczesnej rozmyła.
          • Gość: ¥ Re: Nie chodziło o szczegóły... IP: *.radom.net 28.02.04, 17:35
            > A jeżeli tak, to film pokazuje pewną prawdę o
            > starożytności (bo przecież NIE o Żydach)

            TAk Indisie, o Zydach ten film pokazuje same klamstwa bo przeciez Zydow tam
            wcale nie bylo. Gdyby byli to napewno by na cos takiego nie pozwolili.
            • indris Ta pewna prawda... 28.02.04, 17:45
              ...to był starożytny - i to RZYMSKI - sposób "karania". Oczywiście film
              pokazuje i inne prawdy. A chciałem zwrócić uwagę na to, że taki
              sposób "karania" nie był w Imperium czymś niezwykłym. Wręcz przeciwnie, był
              normą, aplikowaną w całym rzymskim świecie bez względu na wpływy, czy w ogóle
              obecność Żydów.
              Zaś przypuszczenia, że w owym czasie Żydzi mogli władzy rzymskiej na coś "nie
              pozwalać", to albo dowcip, albo czysta fantastyka.
              • Gość: ¥ Re: Ta pewna prawda... IP: *.radom.net 29.02.04, 13:49
                > Zaś przypuszczenia, że w owym czasie Żydzi mogli władzy rzymskiej na coś "nie
                > pozwalać", to albo dowcip, albo czysta fantastyka.

                Przeciez mieli wybor: Jezusa czy Barabasza - kogo motloch wybral?
                Przeciez Chrystusa sadzili tez Faryzeusze - jaki wydali wyrok?
          • n0str0m0 detal (zapomnialem) 28.02.04, 17:35
            oczywiscie
            jak wiekszosc krytykow
            filmu jeszcze nie widzialem

            nostromo
            • andrzejg Re: detal (zapomnialem) 28.02.04, 17:37
              ja też nie widziałem i nie odzywam się aby nie wyjść na głupka
              odważny jesteś,albo wiesz wszystko lepiej

              A.
              • n0str0m0 ale na trojke zdam...? /nt 28.02.04, 17:57
                • andrzejg Nie wiem.Nie wróżę z fusów 28.02.04, 18:00
                  Widziałem tylko reklamowe urywki,które wcale mnie nie zachęcają.

                  A.
          • Gość: Emily Re: Nie chodziło o szczegóły... IP: *.dc.dc.cox.net 28.02.04, 17:47
            nie mozna powiedziec, ze wspolczesnosc jest mniej sadystyczna niz czasy
            antyczne, tylko bardziej zdezynfekowana. Kiedy ogladamy w TV jak rakietami
            zamienia sie w popiol i pare tysiace ludzi i ich osady, nie widzimy ran i
            poszarpanego do kosci ciala. Zeby to zobaczyc, trzeba troche wyobrazi, ktorej
            wiekszosci ludzi brakuje. Chrystus jest symbolem MILOSCI, dobroci,
            wpsolczucia, braterstwa, sprawiedliwosci i pokazywanie tylko Jego krwawej
            smierci jest wypaczeniem Jego humanitarnego przeslania. Jestem pewna, ze On sam
            skrytykowalby ten film, ktory upaja sie sadyzmem.
            • indris Współczesność a czasy antyczne 28.02.04, 18:30
              Wspolczesność JEST mniej sadystyczna niz czasy antyczne, przynajmniej w krajach
              cywilizowanych. Cierpienia ofiar ataków rakietowych są "efektem ubocznym" (co
              ich nie zmniejsza, ani nie usprawiedliwia sprawców), ale NIE specjalnie
              zamierzonym. Tam gdzie wykonuje sie wyroki śmierci, np w USA, jednak NIE zadaje
              się skazańcom specjalnie wymyślonych cierpień.
              Zresztą okrucieństwo kar cechowało nie tylko antyk. W Europie zanikło chyba
              dopiero w epoce Oświecenia.
              • Gość: mr_pope Re: Współczesność a czasy antyczne IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 02.03.04, 12:25
                Zależy co przyjmiesz za 'okrutną karę'. Jeśli jakieś wymyślne tortury i
                trzymanie więźniów w ciasnej klatce, to jeszcze w XX wieku takie metody
                stosowano.
            • gini Re: Oj Emily************************************** 28.02.04, 18:43
              Gość portalu: Emily napisał(a):

              > nie mozna powiedziec, ze wspolczesnosc jest mniej sadystyczna niz czasy
              > antyczne, tylko bardziej zdezynfekowana. Kiedy ogladamy w TV jak rakietami
              > zamienia sie w popiol i pare tysiace ludzi i ich osady, nie widzimy ran i
              > poszarpanego do kosci ciala.

              Awiec wszystko jest ok...Wszystko jest w porzadku, winnym jest ten kto pokazal
              cierpienie na niby...
              Wystarczy nie widziec cierpienia, i wszystko jest ok.
              Czyli sadystami sa nie ci co zadaja cierpienie ale ci, ktorzy jepokazuja.


              Zeby to zobaczyc, trzeba troche wyobrazi, ktorej
              > wiekszosci ludzi brakuje. Chrystus jest symbolem MILOSCI, dobroci,
              > wpsolczucia, braterstwa, sprawiedliwosci i pokazywanie tylko Jego krwawej
              > smierci jest wypaczeniem Jego humanitarnego przeslania. Jestem pewna, ze On
              sam
              >
              > skrytykowalby ten film, ktory upaja sie sadyzmem.


              Film pokazuje ludzmi takimi jakimi sa ,tych, ktorzy zadaja cierpienie, i tych,
              ktorzy cierpia.
              Film jesr zly sadystyczny a jaka jest rzeczywistosc Emily?
              Indianie wyrywali serca na zywca, gdyby to pokazac oburzalabys sie na rezysera?
              • Gość: Emily Re: Oj Emily************************************* IP: *.dc.dc.cox.net 28.02.04, 23:14
                > Film jesr zly sadystyczny a jaka jest rzeczywistosc Emily?
                > Indianie wyrywali serca na zywca, gdyby to pokazac oburzalabys sie na
                rezysera?
                =====
                A czy pokazalaybys ten film dzieciom, Gini? Cialo czlowieka szarpane na strzepy
                kanczugami? Wszycy wiemy jak zginal Chrystus, co nie znaczy, ze powinnismy
                jego tortury ogladac w potwornych detalach, tak jak dzis nie pokazuje sie
                publicznie zabijania ludzi skazanych na smierc. Zreszta jestem przeciwna takiej
                karze. Hollywood pokazuje rozpruwanie ludzi karabinami maszynowymi, a Gibson
                pokazuje rozszarpywanie czlowieka kanczugami i przebijanie go gwodzmi. Gibson
                jest tak samo psychicznie chorum sadysta, jak ci co zrobili Rambo i temu
                podobne szmiry. Cala nasza kultura jest chora na sadyzm. Pora zeby w XXI w.
                ludzie stali sie wreszcie LUDZMI. Film Gibsona nie zbliza nas do tego celu.
                • gini Re: Oj Emily************************************* 29.02.04, 07:52
                  Gość portalu: Emily napisał(a):

                  > > Film jesr zly sadystyczny a jaka jest rzeczywistosc Emily?
                  > > Indianie wyrywali serca na zywca, gdyby to pokazac oburzalabys sie na
                  > rezysera?
                  > =====
                  > A czy pokazalaybys ten film dzieciom, Gini? Cialo czlowieka szarpane na
                  strzepy
                  >
                  > kanczugami? Wszycy wiemy jak zginal Chrystus, co nie znaczy, ze powinnismy
                  > jego tortury ogladac w potwornych detalach, tak jak dzis nie pokazuje sie
                  > publicznie zabijania ludzi skazanych na smierc. Zreszta jestem przeciwna
                  takiej
                  >
                  > karze. Hollywood pokazuje rozpruwanie ludzi karabinami maszynowymi, a Gibson
                  > pokazuje rozszarpywanie czlowieka kanczugami i przebijanie go gwodzmi.
                  Gibson
                  > jest tak samo psychicznie chorum sadysta, jak ci co zrobili Rambo i temu
                  > podobne szmiry. Cala nasza kultura jest chora na sadyzm. Pora zeby w XXI w.
                  > ludzie stali sie wreszcie LUDZMI. Film Gibsona nie zbliza nas do tego celu.


                  Calego Hollywood nie oskarzasz, nie oskarzasz tez tych, ktorzy zabijaja i
                  torturuja, ale tylko jednego Gibsona, ktory zrobil ten jeden konkretny film.
                  Poslugujesz sie rezyserem Zefirrelim, ktory krytykuje film Gibsona, z czystej
                  zawisci zawodowej, bo przeciez tez zrobil film o Chrystusie....
                  Druga sprawa, pisz w liczbie pojedynczej pisz o swoich odczuciach, bo jak na
                  razie Twoje zdanie nie jest obowiazujace.
                  Wszyscy wiemy jak zginal Chrystus, ale byc moze ten film uzmyslowi ogrom Jego
                  cierpien, to , ze czegos nie widzisz, nie znaczy, ze tego nie ma.
                  Czy ludzie stana sie ludzmi, gdy przestana robic filmu, czy wtedy gdy przestana
                  torturowac i zabijac.
    • Gość: Emily Re: Gibson sadysta! sam przyznal publicznie IP: *.dc.dc.cox.net 28.02.04, 17:15
      psychicznie chorzy ludzie czesto maja patologicznie "gleboka" wiare, tylko nie
      potrafia wyczuc tego, co w wierze najistotniejsze.

      film.guardian.co.uk/news/story/0,12589,1157484,00.html

      • n0str0m0 emily naiwna... 28.02.04, 17:22
        ty pewnie myslisz
        ze z tym psycholem
        to obelgi jakies...

        jak ty dlugo w tej hameryce
        skoro nie wiesz
        ze psycholstwo to najlepsza obrona w sadzie

        nawet gdy prokurator jude

        toc guardian rzucil gibbonowi
        ostatnia deske ratunku

        nostromo
      • Gość: Krzys52 Zapraszam Cie do mojego watku bys podzielila sie IP: *.proxy.aol.com 28.02.04, 18:31
        wrazeniami audio. Czy ten film ktory ogladalas Ty rozniez byl tak niesamowicie
        glosny?
        .
        K.P.
        • Gość: Emily Re: Zapraszam Cie do mojego watku bys podzielila IP: *.dc.dc.cox.net 28.02.04, 23:21
          Nie w moim kinie film nie byl niesamowicie naglosniony. To widac zalezy od
          operatora.
    • Gość: diabelek Re: Gibson sadysta! sam przyznal publicznie IP: *.sympatico.ca 28.02.04, 17:39
      > Gibson himself seemed ambivalent about the film's effect on him. In one
      > interview, quoted in the Daily Telegraph, he said of the New York Times's
      > film critic: "I want to kill him. I want his intestines on a stick. I want to
      > kill his dog."
      ===================
      A coz on mial tym kretaczom z NYT powiedziec?

      But in an interview with members of the Hollywood Foreign Press Association, he
      said: "In a way, it's been interesting because it's forced me to come to grips
      with one of the basic virtue I'm supposed to exercise here on earth, which is
      tolerance. I could have gotten nasty and climbed into the gutter to get into a
      clawing match with some of these guys. But that's not what I'm supposed to do."

    • Gość: diabelek Re: Gibson sadysta! sam przyznal publicznie IP: *.sympatico.ca 28.02.04, 17:44
      Gość portalu: Emily napisał(a):

      > Gibson jest niewatpliwie sadysta, ktory lubuje sie torturach i morderstwie.
      > Robiac sadystyczny film o Jezusie zapewnie przezywal orgazm, typowy dla tego
      > typu psychopatow. To chory czlowiek, ktory przyznal publicznie, ze latami
      > bral ogromne ilosci narkotykow, ktore "roztopily" jego mozg. Czlowiek
      > wrazliwy i naprawde wierzacy nie lubowalby sie pokazywaniu tortur. Chrystus
      > ma byc symboolem milosci, a film Gibsona na pewno jej nie wzbudza.
      ================
      Chrystus nie jest symbolem milosci w rozumieniu tego slowa przez wiekszosc
      klientow antyglobalistycznych demonstracji.
      Poza tym aby rozmawiac o tym filmie trzeba go bylo w calosci obejrzec , a nie
      siedziec z zamknietymi oczami przez polowe seansu.
    • Gość: Tak Emily dobrze ze wiecej ludzi zna angielski !!!!! IP: 68.215.177.* 28.02.04, 18:11
      Emily przeczytalem ten artykul i nie ma slowa o tym, o co ty oskarzasz Gibsona.
      Ty nazwalas jego sadysta i narkomanem, to sa bardzo powazne oskarzenia. Jezeli
      masz na to dowody podaj zrodla,jezeli to samo wymyslilas,przyzwoitosc wymaga
      przeproszenia. Ty oczywiscie nie przytoczylas jego wypowiedzi o tolerancji.
      W tym artykule sa przytoczona jedna tylko ostra wypowiedz Gibsona. Chwyt polega
      na tym,ze nie podano oskarzen,na ktore tak zaregowal Gibson. Przypuszczam , ze
      byly tak samo absurdalne i "wyssane z palca" jak twoje oskarzenia.
      Gadzinowskich i Urbanow nie brakuje na swiecie,ktorzy niewinnych ludzi
      portrafia falszywie oskarzyc o najgorsze rzeczy.
      • maniekxxx Re: Emily dobrze ze wiecej ludzi zna angielski !! 28.02.04, 18:28
        dodam tylko ze w tym tygodniu ogladalem -mala rozmowe z
        aktorka ktora grala postac MATKI BOSKIEJ-jest ZYDOWKA i
        ta kobieta stwierdzila ze niewidziala nic sprosnego w
        tym filmie , ani antysemityzmu.A wiec jak to jest kiedy
        prawdziwa zydowska aktorka gra w filmie MATKE BOSKA.
        • Gość: diabelek Re: Emily dobrze ze wiecej ludzi zna angielski !! IP: *.sympatico.ca 28.02.04, 18:34
          >(...) A wiec jak to jest kiedy
          > prawdziwa zydowska aktorka gra w filmie MATKE BOSKA.
          ========

          Kup sobie panie Manku bilet do kina, to sam sie przekonasz.
          • maniekxxx Re: Emily dobrze ze wiecej ludzi zna angielski !! 28.02.04, 18:49
            TERAZ niemoge -ale napewno ogladne.Niechce wracac do
            starych postow -ale kiedy widze starych zydow z Hollywod
            grozacym Gibsonowi ze go zniszcza- to o czym to
            swiadczy.96% amerykanow bardzo pozytywnie ocenilo ten film -
            mowa o tych co go ogladali.Dlamnie jako katolika niema
            dzis znaczenia kto zabil PANA JEZUSA- i niema sensu
            wywolywac starych grzechow czy tez blizn.Wiadomo bylo ze
            Zydzi beda robic wszystko co w ich mocy azeby
            oczernic Gibsona - cos z czasow komuny.Dlatego taka
            glupiutka ges co uwaza sie za chodzaca ALFA i OMEGE
            plecie potem glupoty- ta cala SZEFOWA niezaleznych glupoli
        • Gość: Emily Re: Emily dobrze ze wiecej ludzi zna angielski !! IP: *.dc.dc.cox.net 28.02.04, 23:24
          Obie kobiece roli bardzo mi sie podobaly. Ja tez nie widzialam w tym filmie
          antysemityzmu. Mnie odrzucala niepotrzebna doslownosc i czas trwania
          potwornych tortur.
      • Gość: Emily Re: Emily dobrze ze wiecej ludzi zna angielski !! IP: *.dc.dc.cox.net 28.02.04, 23:19
        Gibson sam przyznal w wywiadzie w TV, ze przez wiele lat byl narkomanem i bral
        wszystkie dostepne narkotyki i srodki odurzajace, plus wypil morze alkoholu.
        A sadysta nazywam go, poniewaz lubuje sie w pokazywaniu tortur. To jest wlasnie
        sadyzm.
        • Gość: Ax Re: Emily dobrze ze wiecej ludzi zna angielski !! IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 29.02.04, 01:30
          poniewaz film mu wyszedl i zrobi na nim kase. Jest o wiele bardziej porzadny niz wiekszosc
          aktorow z Hollywood. Nie rozwiodl sie, ma piecioro dzieci etc. Dlatego istotne wyglada na
          zboczenca, Gratuluje metod!!! Myslalem ze stac cie na wiecej niz tylko przytakiwanie
          Palnickowi i robienie zboczencow z ludzi z ktorymi sie nie zgadzasz.
          • maniekxxx Re: Emily dobrze ze wiecej ludzi zna angielski !! 29.02.04, 01:45
            Filmu nieogladalem jeszcze.Ale co za sens ma wypominac
            Gibsonowi -jego krotkie problemy w zyciu.Nalezy ocenic -
            jakosc filmu i jego przeslanie.To ze Zydowka grala role
            MATKI BOSKIEJ -potwierdza ze film niebyl
            antysemicki.Powtarzam jaki ma dzisiaj sens wyciagac spraw
            z tysiecy lat.Natomiast niezdziwilbym sie Zydom ,
            gdyby nagrali film lub serial o wyprawach drug krzyzowych-
            i krytycznie ukazujacych np ukrzyzowywania niewiernych-np
            indian w terazniejszym USA.Jak kiedys to napisalem -kazdy
            niesie i ma swoj krzyz w zyciu- dlatego niedziwie
            sie ZYDOM ze tak reaguja, poniewaz inne grupy religijno-
            narodowe postapilyby podobnie.Taka jest natura czlowieka-ze
            kazdy broni swojego bliskiego.
          • Gość: Emily Re: do Axa IP: *.dc.dc.cox.net 29.02.04, 04:14
            moj kometarz o sadyzmie Gibsona dotyczyl tylko formy jego artystycznej
            ekspresji. A jego zycie to jego sprawa. O ile mi wiadomo, wlasnie zostawil
            swoja zone z piatka dzieci, ale tego nie komentuje. Do narkomanii sam sie
            przyznal - zreszta tego nie potepiam, bo to choroba, ale podejrzewam, ze ona
            uszkodzila mu zwoje nerwowe. Nie widzialam w tym filmie antysemityzmu. Na moim
            seansie o 10 PM na sali bylo tylko moze 20 osob. Gibson zarobil duzo na tym
            filmie, bo wokol niego powastala atmosfera skandalu. Moje opinie sa calkowicie
            niezalezne od opinii Palnicka, choc czesto sa podobne. Nie ma w tym nic
            dziwnego ani zdroznego.
            • gini Re: doEmily o sprzecznosciach 29.02.04, 14:42
              Gość portalu: Emily napisał(a):

              > moj kometarz o sadyzmie Gibsona dotyczyl tylko formy jego artystycznej
              > ekspresji. A jego zycie to jego sprawa. O ile mi wiadomo, wlasnie zostawil
              > swoja zone z piatka dzieci, ale tego nie komentuje. Do narkomanii sam sie
              > przyznal - zreszta tego nie potepiam, bo to choroba, ale podejrzewam, ze ona
              > uszkodzila mu zwoje nerwowe. Nie widzialam w tym filmie antysemityzmu. Na
              moim
              > seansie o 10 PM na sali bylo tylko moze 20 osob. Gibson zarobil duzo na tym
              > filmie, bo wokol niego powastala atmosfera skandalu. Moje opinie sa
              calkowicie
              > niezalezne od opinii Palnicka, choc czesto sa podobne. Nie ma w tym nic
              > dziwnego ani zdroznego.


              Film dopiero wszdl na ekrany, piszesz, ze Gibson "juz zarobil" duzo, przed
              pokazaniem filmu?Jak?
              Druga sprawa piszesz, ze na sali bylo pusto prawie, wiec jak na tym zarobil?
              Nic nie komentujesz niby ale o wszystkim piszesz, narkoma, pijak, sadysta ,
              uszkodzone zwoje mozgowe, puste sale kinowe, ale on juz zarobil..
              Smieszne to troche.
        • gini Re: Emily dobrze ze wiecej ludzi zna angielski !! 29.02.04, 07:54
          Gość portalu: Emily napisał(a):

          > Gibson sam przyznal w wywiadzie w TV, ze przez wiele lat byl narkomanem i
          bral
          > wszystkie dostepne narkotyki i srodki odurzajace, plus wypil morze alkoholu.
          > A sadysta nazywam go, poniewaz lubuje sie w pokazywaniu tortur. To jest
          wlasnie
          >
          > sadyzm.

          Gibson zrobil jeden jedyny film, w ktorym pokazual tortury, pani Emily, oskarza
          Go, ze sie lubuje w pokazywaniu ludziom tortur, smieszna troszke jestes.
          Ciekawe kiedy Go oskarzysz o torturowanie ludzi.
    • panidanka Re: Gibson sadysta? sam przyznal publicznie 29.02.04, 08:52
      a ja mam pytanie

      kto jest większym sadystą?
      czy ten co kręci do filmu fabularnego sadystyczne sceny przemocy i tortur
      oparte na wydarzeniach autentycznych
      czy ten co te sceny ogląda nie zamykając nawet oczu?

      czy jest „artystą” twórca filmowy, kto wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu
      odbiorcy?
      a ci odbiorcy rzeczywiście już ‘nasycili” swoje oczy innymi sadystycznymi
      obrazami na innych fabularnych filmach i trzeba było teraz pokazać coś
      autentycznego, coś prawdziwego, coś co znają miliony ludzi na całym świecie.
      skutki uboczne komercji?
      a kogo to obchodzi?

      co miała przekazać potomnym droga krzyżowa i męka Jezusa na krzyżu już się
      dokonało przez 2000 lat
      teraz potrzeba było (widać takie jest zapotrzebowanie) pokazać coś co ma
      wyznawcami wstrząsnąć. i wstrząsa, ale czy wstrząsa tym co chciałby sam Jezus
      by wstrząsnęło tymi co w Niego wierzą?

      poczekajmy na dalsze efekty tych „wstrząsów”

      D.
      • gini Re:Danka 29.02.04, 13:20
        panidanka napisała:

        > a ja mam pytanie
        >
        > kto jest większym sadystą?
        > czy ten co kręci do filmu fabularnego sadystyczne sceny przemocy i tortur
        > oparte na wydarzeniach autentycznych
        > czy ten co te sceny ogląda nie zamykając nawet oczu?
        >
        > czy jest „artystą” twórca filmowy, kto wychodzi naprzeciw zapotrzeb
        > owaniu
        > odbiorcy?
        > a ci odbiorcy rzeczywiście już ‘nasycili” swoje oczy innymi sadysty
        > cznymi
        > obrazami na innych fabularnych filmach i trzeba było teraz pokazać coś
        > autentycznego, coś prawdziwego, coś co znają miliony ludzi na całym świecie.
        > skutki uboczne komercji?
        > a kogo to obchodzi?
        >
        > co miała przekazać potomnym droga krzyżowa i męka Jezusa na krzyżu już się
        > dokonało przez 2000 lat
        > teraz potrzeba było (widać takie jest zapotrzebowanie) pokazać coś co ma
        > wyznawcami wstrząsnąć. i wstrząsa, ale czy wstrząsa tym co chciałby sam Jezus
        > by wstrząsnęło tymi co w Niego wierzą?
        >
        > poczekajmy na dalsze efekty tych „wstrząsów”
        >
        > D.


        Czy pokazywanie Oswiecimia , jego ofiar, szkieletow przyodzianych w skory , to
        sadyzm?
        Czy moze jakies przeslanie "Nigdy wiecej" ?
        Czy Nalkowska , piszaca swe "Medaliony" byla sadystka?Ci co czytali to sadysci?
        Motto "Medalionow" jest jasne, ludzie ludziom zgotowali ten los" , dodac do
        tego "Nigdy wiecej" i mamy przeslanie, i od Nalkowskiej i od Gibsona.
    • panidanka Re: Świętokradztwo Danusi w obliczu "Pasji" 29.02.04, 10:27
      odbyło się po raz pierwszy pod krzyżem właśnie.
      krzyżem w kościele do którego (tego krzyża ) przybita była figura umęczonego
      Jezusa.
      jak tak trafiłam tamtego dnia, kiedy odbyło się to moje świętokradztwo?
      opowiadać by było całą historię za długo, ale tamtego dnia to szłam już dość
      dobrze wydeptaną przez siebie ścieżką pod ten parafialny krzyż.

      i tak sobie klęcząc pod tym krzyżem pomyślałam.
      Jezusie, mój przyjacielu-jeśli z miłości do mnie tam wisisz i dla mojego
      zbawienia i mojego życia wiecznego to ja już nie chcę tak.
      lepiej jak już zejdziesz żywy z tego krzyża i sobie ze mną powędrujesz po tym
      Twoim Świecie, który jest Twoim Kościołem i trzymając mnie na sznurku jak swoją
      owieczkę będziesz mi wskazywał dobrą drogę-drogę prawdy.
      a jeśli ja za głupia jestem by iść tam gdzie zechcesz mnie poprowadzić, to i
      tak nie chcę, byś dla mnie i mojego zbawienia i mojej wieczności wisiał na tym
      krzyżu. już wystarczy. mnie wystarczy. to ja już wolę ani nie być zbawiona, ani
      nie żyć „życiem wiecznym” ani nie chcę do żadnego raju. ja to sobie mogę leżeć
      całą wieczność pod tą trawką czy czymś tam innym.
      masz już mój przyjacielu Jezusie o jedną duszę mniej do dźwigania na tym
      krzyżu. to mój przyjacielski prezent dla Ciebie ode mnie.
      a ja tam sobie jakoś radę dam, tylko....nie cierp już na tym krzyżu.
      a jak nie dam sobie rady...to też niewielki kłopot.
      co pomyślałam jeszcze świętokradczego?

      a to już pozostanie pomiędzy mną i moim przyjacielem
      jak ja śmiem tak GO nazywać?
      przecież piszę wyraźnie, że popełniam świętokradztwo.

      i od tamtego dnia wołami mnie nie zaciągniecie na żaden widok męki Jezusa
      choćby cały Świat zakrzyknął, że „Pasja” Gibsona to arcydzieło Chrześcijaństwa

      D.
    • panidanka Re: Dlaczego ? 29.02.04, 12:23
      wyobrażam sobie, że właśnie takie słowo-pytanie zadał sobie pierwszy
      przedstawiciel gatunku homo sapiens.
      nie ważne w jakim języku je zadał, bo tego pytania nie potrzeba zadawać w
      żadnym języku lub raczej zadaje się je w każdym ludzkim języku, bo jest to
      naturalne pierwsze pytanie umysłu myślącego.

      dlaczego Mel Gibson nakręcił „Pasję” taką jaką nakręcił?
      odpowiedź na to pytanie na początku XXIw jest dość prosta rzeby nie rzec, że
      prostacka

      ale
      ale dlaczego tyle milionów ludzi chce za własne pieniądze i poświęcając na to
      swój czas ten film oglądać?
      tu już odpowiedzi na to „dlaczego” jest wiele.
      może tyle ile widzów w kinie będzie miał ten film
      wiele tych odpowiedzi będzie można posegregować w odpowiednie szufladki i
      pewnie wielu wykona tę pracę poświęcając na nią też ileś tam pieniędzy i czasu.

      w każdym bądź razie wiedza o nas samych powinna wzrosnąć
      czy wzrośnie też w nas wiedza o wartości i istocie przekazu jakim ma być życie
      i męczeńska śmierć Jezusa?

      na to pytanie, niestety, pozostanie dla mnie moje dalsze –DLACZEGO? jako
      odpowiedź

      D.
      • gini Re: Dlaczego ? 29.02.04, 13:27
        panidanka napisała:

        > wyobrażam sobie, że właśnie takie słowo-pytanie zadał sobie pierwszy
        > przedstawiciel gatunku homo sapiens.
        > nie ważne w jakim języku je zadał, bo tego pytania nie potrzeba zadawać w
        > żadnym języku lub raczej zadaje się je w każdym ludzkim języku, bo jest to
        > naturalne pierwsze pytanie umysłu myślącego.
        >
        > dlaczego Mel Gibson nakręcił „Pasję” taką jaką nakręcił?
        > odpowiedź na to pytanie na początku XXIw jest dość prosta rzeby nie rzec, że
        > prostacka
        >
        > ale
        > ale dlaczego tyle milionów ludzi chce za własne pieniądze i poświęcając na to
        > swój czas ten film oglądać?
        > tu już odpowiedzi na to „dlaczego” jest wiele.
        > może tyle ile widzów w kinie będzie miał ten film
        > wiele tych odpowiedzi będzie można posegregować w odpowiednie szufladki i
        > pewnie wielu wykona tę pracę poświęcając na nią też ileś tam pieniędzy i
        czasu.
        >
        > w każdym bądź razie wiedza o nas samych powinna wzrosnąć
        > czy wzrośnie też w nas wiedza o wartości i istocie przekazu jakim ma być
        życie
        > i męczeńska śmierć Jezusa?
        >
        > na to pytanie, niestety, pozostanie dla mnie moje dalsze –DLACZEGO? jako
        > odpowiedź
        >
        > D.


        Moje pytanie "Dlaczego" , dlaczego ludzie zabijaja torturuja, dlaczego sa tacy
        jacy sa.
        Jutro w w Belgii rozpocznie sie proces pedofila sadysty Marca Dutroux , czy Ci
        co pokazuja sa winni jego czynow?
        Czy ci co robia wizje lokalna sa winni sadyzmu przestepcy?
        • panidanka Re: Dlaczego ? 29.02.04, 13:43
          gini napisała:

          > Moje pytanie "Dlaczego" , dlaczego ludzie zabijaja torturuja, dlaczego sa
          tacy
          > jacy sa.
          > Jutro w w Belgii rozpocznie sie proces pedofila sadysty Marca Dutroux , czy
          Ci
          > co pokazuja sa winni jego czynow?
          > Czy ci co robia wizje lokalna sa winni sadyzmu przestepcy?

          Gini
          pytaj dalej
          nie mnie
          pytaj siebie
          sobie zadawaj pytanie- DLACZEGO?
          życie to nie uniwersytet z wykładowcami i gotowymi odpowiedziami

          D.
          • gini Re: Odpowiedz 29.02.04, 13:57
            panidanka napisała:

            > gini napisała:
            >
            > > Moje pytanie "Dlaczego" , dlaczego ludzie zabijaja torturuja, dlaczego sa
            > tacy
            > > jacy sa.
            > > Jutro w w Belgii rozpocznie sie proces pedofila sadysty Marca Dutroux , cz
            > y
            > Ci
            > > co pokazuja sa winni jego czynow?
            > > Czy ci co robia wizje lokalna sa winni sadyzmu przestepcy?
            >
            > Gini
            > pytaj dalej
            > nie mnie
            > pytaj siebie
            > sobie zadawaj pytanie- DLACZEGO?
            > życie to nie uniwersytet z wykładowcami i gotowymi odpowiedziami
            >
            > D.

            Nie czynmy winnymi jak to usiluje zrobic Emily, tych, ktorzy pokazuja, ich
            przeslanie jest jasne.
            Czynmy odpowiedzialnymi, tych, ktorzy to robia, tych ktorzy torturuja, znecaja
            sie , zabijaja.

            Nie czynmy z Nalkowskiej sadystki, i z Gibsona tez, to nie oni byli i nie sa
            sadystami, nie ja jestem sadystka, tylko dlatego, ze przeczytalam ksiazke
            Nalkowskiej, czy tylko dlatego, ze obejrze film Gibsona , nie czynmy sadysty z
            Michala Aniola, tylko dlatego, z w "Piecie " ukazal cierpienie.....
            To by bylo na tyle.
            • panidanka Re: Dlaczego? 29.02.04, 14:23
              Gini
              to mi odpowiedz dalczego współcześnie toczą się procesy o gwałty, pedofolie i
              sadystyczne zbrodnie?

              na odpowiedź od ciebie nie czekam, bo wyczerpał mi sie limit czasu na twoje
              odpowiedzi na moje dlaczego

              D.
              • Gość: diabelek dlaczego? IP: *.sympatico.ca 29.02.04, 15:12
                Prosze najpierw obejrzec film, o ktorym mowa, film zrobiony przez "narkomana i
                sadyste" ale wiernie trzymajacy sie Ewangelii. Gdyby mogla Pani utrzymac oczy
                szeroko otwarte to ujrzy przyczyne.
                Towarzyszy ona Jezusowi w czasie modlitwy, jest przy Judaszu zdrajcy
                przyjaciela, dalej przyglada sie biczowaniu, ktore
                tylko dzieki rzymskiemu setnikowi nie konczy sie smiercia skazanego. Towarzyszy
                przez caly czas drogi krzyzowej, dopiero wraz z koncem zycia swego rywala sama
                ginie w otchlani. Moze to troche za trudne dla wspolczesnych oswieconych i
                postepowych.
                • Gość: Emily dlatego IP: *.dc.dc.cox.net 29.02.04, 17:12
                  Jeszcze raz powtarzam, dlaczego uwazam ten film za sadystyczny. Widze w nim (i
                  nie tylko ja) lubowanie je rezysera w sadyzmie. Meki Chrystusa mozna bylo
                  pokazac bardziej symbolicznie - bo nie cierpienie i smierc sa przeslaniem
                  chrzescijanstwa - lecz braterstwo, solidarnosc ludzka i milosc. Ale slusznie
                  zauwazyla Danusia, ten film nie odbiega sadyzmwem od innych filmow z Hollywood,
                  bo swiatowa publika zadna jest krwi i najbardziej podnieca sie dzis ogladaniem
                  cierpien innych ludzi. Mnie to przeraza, a w filmie religijnym chcialabym
                  widziec przeslanie milosci, a nie nienawisci. W koncu wszyscy wiemy, ze tak
                  tak wlasnie wymierzano kare smierci w antyku. O swojej narkomanii Gibson sam
                  opowiadal publicznie w TV, a jego wypowiedz, ze chcialby swego krytyka nabic na
                  pal, mowi sama za siebie. Dlatego uwazam, ze on ma nieco uszkodzone przednie
                  zwoje nerwowe, zreszta nie on jeden w Hollywood, bo wiekszosc tamtejszych
                  wyrobow ocieka krwia.
                  • Gość: diabelek Re: dlatego IP: *.sympatico.ca 29.02.04, 17:41
                    Ma Pani do swojej opini w kazdej sprawie, ale takze rezyser ma prawo a nawet
                    obowiazek tak kierowac praca nad filmem jak sam uwaza za sluszne.
                    Poniewaz z kina wyszlismy juz dosc dawno temu to mozemy zainteresowac sie tym
                    co slychac w swiecie wspolczesnym od czasow antyku odleglym o cale stulecia.
                    Jest dzisiaj ostatni dzien lutego 2004 roku.

                    "Terrorysci z Abu Sajef przyznali sie do ataku na filipinski prom "
                    tobi 29-02-2004, ostatnia aktualizacja 29-02-2004 16:42
                    Terrorysci z Abu Sajef przyznali sie do zorganizowania w nocy z czwartku na
                    piatek wybuchu na filipinskim promie u wejscia do Zatoki Manilskiej. Eksplozja
                    spowodowala pozar, w którym dwie osoby zginely, kilkanascie zostalo rannych, a
                    180 zaginelo bez wiesci. Abu Sajef walczy o oderwanie islamskiego poludnia
                    Filipin od katolickiej reszty .

                    W innym miejscu mialy miejsce nastepujace wydarzenia:

                    "Izraelski atak na czlonków Dzihadu
                    tobi 29-02-2004, ostatnia aktualizacja 29-02-2004 16:40
                    Trzech dzialaczy Islamskiego Dzihadu zginelo w sobote wskutek ataku izraelskich
                    smiglowców na pólnocnych przedmiesciach Gazy.(...)
                    ====
                    Sam nie wiem czy ten Tobi albo red. Michnik maja nieco uszkodzone przednie
                    zwoje nerwowe czy jak?
                    Na szczescie mamy do wyboru mniej ociekajace krwia informacje a takze filmy.
                  • gini Re: dlatego Emily 29.02.04, 19:02
                    Gość portalu: Emily napisał(a):

                    > Jeszcze raz powtarzam, dlaczego uwazam ten film za sadystyczny. Widze w nim
                    (i
                    > nie tylko ja) lubowanie je rezysera w sadyzmie.


                    Jakie lubowanie sie w sadyzmie?Przeciez pokazanie czegos nie jest rownoznaczne
                    z akceptacja.To, ze odebralas tak a nie inaczej swiadczy jedynie o tobie, nie o
                    rezyserze.
                    Meki Chrystusa mozna bylo
                    > pokazac bardziej symbolicznie - bo nie cierpienie i smierc sa przeslaniem
                    > chrzescijanstwa - lecz braterstwo, solidarnosc ludzka i milosc.

                    A dlaczego ma sie nie pokazywac prawdy?Meke wiezniow obozow koncentracyjnych
                    mozna tez pokazywac, zlagodzone, czy to cos zmieni?
                    Taa te slogany maja przykryc ludzka podlosc, ktora nam towarzyszy od zarania
                    dziejow.
                    Nie pokazywac, a wiec nic takiego nie bylo.

                    Ale slusznie
                    > zauwazyla Danusia, ten film nie odbiega sadyzmwem od innych filmow z
                    Hollywood,
                    >
                    > bo swiatowa publika zadna jest krwi i najbardziej podnieca sie dzis
                    ogladaniem
                    >
                    > cierpien innych ludzi.

                    Tyle, ze nikt jeszcze nie nazwal rezyserow sadystami moja pani.


                    Mnie to przeraza, a w filmie religijnym chcialabym
                    > widziec przeslanie milosci, a nie nienawisci.

                    Nie interesuje mnie co chcialabys widziec, nie jestes sama na tym
                    swiecie.Przestan ogladac telewizje czytac gazety, tam przemoc wali z kazdej
                    strony.

                    W koncu wszyscy wiemy, ze tak
                    > tak wlasnie wymierzano kare smierci w antyku.

                    Wnioski?Wiemy, wiec do lamusa, po cholere ten Sienkiewicz pisal qwo vadis,
                    przeciez tam same okrucienstwa, po co to pokazywac.
                    Lwy rozszarpujace ludzi na arenie...


                    O swojej narkomanii Gibson sam
                    > opowiadal publicznie w TV, a jego wypowiedz, ze chcialby swego krytyka nabic
                    na
                    >
                    > pal, mowi sama za siebie. Dlatego uwazam, ze on ma nieco uszkodzone przednie
                    > zwoje nerwowe, zreszta nie on jeden w Hollywood, bo wiekszosc tamtejszych
                    > wyrobow ocieka krwia.

                    Ale krytykujesz tylko Gibsona..co sie tak pozno obudzilas spiaca krolewno?
                    I raz jeszcze.Protesujesz przeciw jednemu filmowi, a nie protestujesz przeciw
                    przemocy, przeciw torturom.
                    Protestujesz przeciw temu co sie dzieje na ekranie, a nie przeciw temu co sie
                    dzieje tak naprawde......
                    • Gość: Emily Re: dlatego Emily IP: *.dc.dc.cox.net 29.02.04, 21:08
                      protestuje przeciw pokazywaniu sadyzmu w filmach, bo udowodniono, ze
                      sadystyczne sceny zwiekszaja agresje, uczucia nienawisci i znieczulice u ludzi,
                      zwlaszcza u dzieci i mlodziezy. mamy dosc takich scen w realu. uwazam, ze
                      filmy powinny pokazywac swiat lepszy, nawet utopijny, swiat taki jako moglby
                      byc, bo to ze jest on padolem smierci wszyscy wiemy. ale kazdy ma swoje duchowe
                      potrzeby i upodobania. tak samo krytykuje wszystkich rezyserow, ktorzy pokazuja
                      sadyzm w swoich filmach.
                      • gini Re: zgoda Emily 29.02.04, 22:13
                        Gość portalu: Emily napisał(a):

                        > protestuje przeciw pokazywaniu sadyzmu w filmach, bo udowodniono, ze
                        > sadystyczne sceny zwiekszaja agresje, uczucia nienawisci i znieczulice u
                        ludzi,
                        >
                        > zwlaszcza u dzieci i mlodziezy.


                        Gdzie sa Twoje wczesniejsze protesry.Od kiedy zaczelas protestowac?Czy to jest
                        pierwszy film, w ktorym pokazana jest przemoc?
                        Czy w ogole protestujesz przeciw przemocy, czy przeciw ujawnianiu, ze cos
                        takiego istnieje.

                        mamy dosc takich scen w realu. uwazam, ze
                        > filmy powinny pokazywac swiat lepszy, nawet utopijny, swiat taki jako moglby
                        > byc, bo to ze jest on padolem smierci wszyscy wiemy. ale kazdy ma swoje
                        duchowe
                        >
                        > potrzeby i upodobania.


                        Tak tez bym chciala zeby swiat byl piekny....
                        W filmie byly zwiastuny, po co poszlas na ten film?


                        tak samo krytykuje wszystkich rezyserow, ktorzy pokazuja
                        >
                        > sadyzm w swoich filmach.


                        Daj jakies linki do wczesniejszych krytyk, i co jest najsmieszniejsze, to caly
                        czas krytykujesz sadyzm pokazywany w filmach, ale nad tym co sie dzieje w zyciu
                        realnym przechodzisz do porzadku dziennego.
                        "mamy dosc takich scen w realu", wiec w realu niech sie dzieje co chce, oby
                        tylko ktos tego nie pokazal w filmie.
                        Bedziemy wtedy szczesliwi spokojni, ze jestesmy ludzmi, bedziemy krytykowac
                        tych zlych rezyserow, to ich wina, oni sa sadystami, ci co torturowali sa ok,
                        sa cacy, o to ci chodzi moja pani?
                        Cale odium niech spadnie na Gibsona, a ci co torturowali niech zostana niewinni.
                        • Gość: Emily Re: zgoda Emily IP: *.dc.dc.cox.net 01.03.04, 01:17
                          wiesz Gini, ja nie jestem zawodowym krytykiem filmowym. napisalam ze ten film
                          mi sie nie podobal z powodu nadmiaru scen sadystycznych. Tylko tyle mam tu do
                          powiedzenia. na filmy z Hollywood chodze najwyzej pare razy w roku, bo malo
                          wartosciowych, a na sadystyczne nigdy. one mnie nie interesuja. Na tym koncze
                          dyskusje na ten temat i dziekuje Ci za wymiane mysli.
                          pozdrowienia
                          a nam wszystkim zycze, zebysmy mieli jak najmniej sadyzmu w realusmile)
              • gini Re: Dlaczego? 29.02.04, 15:35
                panidanka napisała:

                > Gini
                > to mi odpowiedz dalczego współcześnie toczą się procesy o gwałty, pedofolie i
                > sadystyczne zbrodnie?

                Moze dlatego Danka, ze jestesmy jacy jestesmy, ze jestesmy naznaczeni pietnem
                Kaina, ze zabijamy swoich braci, ze zabijamy innych ludzi, ot tak sobie dla
                samej przyjemnosci zabijania?
                Czlowiek to brzmi dumnie, ale czy napewno?

                >
                > na odpowiedź od ciebie nie czekam, bo wyczerpał mi sie limit czasu na twoje
                > odpowiedzi na moje dlaczego
                >
                > D.
    • Gość: Emily pierwsza ofiara sadyzmu Gibsona IP: *.dc.dc.cox.net 29.02.04, 18:20
      kobieta dostala ataku serca i zmarla podczas projekcji Pasji.

      www.cnn.com/2004/US/Central/02/26/passion.death.reut/index.html
      • gini Re: pierwsza ofiara sadyzmu Emily 29.02.04, 18:49
        Gość portalu: Emily napisał(a):

        > kobieta dostala ataku serca i zmarla podczas projekcji Pasji.
        >
        > www.cnn.com/2004/US/Central/02/26/passion.death.reut/index.html


        Jakby zmarla podczas projekcji "micky mause " to bylaby ofiara Disneya .
        Przeczytal Twoje rewelacje moj znajomy i dostal ataku serca, zmarlo mu sie,
        jestes odpowiedzialna za jego smierc sadystko.
        • Gość: Ax Re: pierwsza ofiara sadyzmu Emily IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 29.02.04, 23:47
          >O ile mi wiadomo, wlasnie zostawil
          >swoja zone z piatka dzieci, ale tego nie komentuje.

          Gdzie zostawil i kiedy cie o tym powiadomil????
          A moze slyszalas z radia Erewan?
          • Gość: Emily Re: pierwsza ofiara sadyzmu Emily IP: *.dc.dc.cox.net 01.03.04, 01:10
            nie Erevan, tylko chyba CNN, ale cudze zycie mnie nie interesuje, wiec glowy
            nie damwink to jego sprawa.
      • Gość: Blong rozkoszujesz sie smiercia ? IP: *.mistral.cz 01.03.04, 04:44
        automatycznie ja przypisujesz gibsonowi?
      • Gość: Raport Re: pierwsza ofiara sadyzmu Gibsona IP: *.am.poznan.pl 01.03.04, 07:04
        Powiedzmy sobie wprost, Emilly drugą ofiarą "Pasji" !! jej się na mózg rzuciło,
        choć trudno nazwać to coś u Emilly mózgiem !
    • Gość: Emily jeszcze jedna opinia na temat Pasji IP: *.dc.dc.cox.net 01.03.04, 01:40
      www.sltrib.com/2004/Feb/02292004/commenta/143401.asp
      • Gość: Krzys52 A nie lepiej, Emily, w miejsce klocenia sie z Gini IP: *.proxy.aol.com 01.03.04, 01:43
        , udac sie do mojego watku i spokojnie sobie podyskutowac?
        Wlasnie zaczalem aspekt minimum wiekowego widza. Przeciez jestes tym
        zainteresowana, Emily. Skad te Twoje opory?
        Pzdr.
        K.P.
    • Gość: Blong emily sadystka IP: *.mistral.cz 01.03.04, 04:35
      zmusza nas nieustannie do czytania swoich przepelnionych nienawiscia do jednego
      z amerykanskich aktorow/rezyserow - choc nigdy nie widzialem wczesniej jedynej
      jej pretensji w stosunku do innych tworcow tysiecy pelnych brutalnosci dziel

      czym akurat mel zasluzyl na jej tone pelnych agresji w stosunku do jego osoby
      postow ?
      czy moze nieustanne opluwanie blizniego swego jest jej specyficznym rozumieniem
      tej milosci ktorej ponoc w filmie brak ?
      wyciagnij belke ze swojego oka ty kaplanko delikatnosci i milosci
    • xiazeluka Re: Gibson sadysta! sam przyznal publicznie 01.03.04, 12:51
      Gość portalu: Emily napisał(a):

      > Gibson jest niewatpliwie sadysta, ktory lubuje sie torturach i morderstwie.

      A co Pani powie o "Szeregowcu Ryanie", najbardziej naturalistycznego filmu
      wojennego w historii kina? Spielberg to "sadysta", lubujący się w "torturach i
      morderstwie"? Okolicznością dodatkowo go obciążającą jest okoliczność, iż sam
      film, pomijając batalistykę, jest bardzo słaby, a sama intryga - wręcz głupia.
    • mariuszczytelnik Re: Gibson sadysta! sam przyznal publicznie 14.12.18, 23:10
      Emily, piszesz dla Żydów czy co ? Ten film to dzieło sztuki. Przy okazji widać że elity żydowskie nie zmieniły się do dziś.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka