Dodaj do ulubionych

Paszport forumowy

28.09.21, 12:42
Mamy we Francji obowiazkowy "paszport szczepienny" i by pojsc do restauracji czy do kina trzeba go pokazac. Pojdzmy wiec za ciosem i wprowadzmy "paszport forumowy". Jest nim potwierdzona zdolnosc do dyskusji bez obrazania interlokutora.

By dostac ten paszport trzeba wysluchac (i zaakceptowac!) to co mowi pani Michalik na youtube: www.youtube.com/watch?v=Rt8ZnqoNy3w.

Do roboty drodzy koledzysmile

PF

P.S. Dzieki koledze z FS z Kanady za youtube

Obserwuj wątek
    • institoris2 odkrywam na nowo Orwella 28.09.21, 13:08
      jeszcze pare lat temu nie przyszloby mi do glowy zaliczyc Orwella do wybitnych przedstawicieli realizmu, wiecej jeszcze, dochodze do wniosku, ze wizja swiata, jaka przedstawial byla przesadnie optymistyczna.

polski_francuz napisał:

> Mamy we Francji obowiazkowy "paszport szczepienny" i by pojsc do restauracji cz
      > y do kina trzeba go pokazac. Pojdzmy wiec za ciosem i wprowadzmy "paszport foru
      > mowy". Jest nim potwierdzona zdolnosc do dyskusji bez obrazania interlokutora.
      • polski_francuz Re: odkrywam na nowo Orwella 28.09.21, 13:25
        institoris2 napisał(a):

"jeszcze pare lat temu nie przyszloby mi do glowy zaliczyc Orwella do wybitnych przedstawicieli realizmu, wiecej jeszcze, dochodze do wniosku, ze wizja swiata, jaka przedstawial byla przesadnie optymistyczna."

Realizm z 1984 roku jest zupelnie inny niz ten 37 lat pozniej. Na ten nowy wplynela (i wplywa) bardzo pandemia, geopolityka i wyzwania klimatyczne.

PF
    • ur-nammu Re: Paszport forumowy 28.09.21, 14:39
      polski_francu: wprowadzmy "paszport forumowy". Jest nim potwierdzona zdolnosc do dyskusji bez obrazania interlokutora.

Oj, przepadłbyś od razu i wtedy musiałbyś te swoje „mundrości” gryzmolić chyba na ścianie nad komputerem.
    • qqazz A co z koleżankami? 28.09.21, 17:40
      polski_francuz napisał:

> Mamy we Francji obowiazkowy "paszport szczepienny" i by pojsc do restauracji cz
      > y do kina trzeba go pokazac. Pojdzmy wiec za ciosem i wprowadzmy "paszport foru
      > mowy". Jest nim potwierdzona zdolnosc do dyskusji bez obrazania interlokutora.
      >
      > By dostac ten paszport trzeba wysluchac (i zaakceptowac!) to co mowi pani Michalik na youtube: www.youtube.com/watch?v=Rt8ZnqoNy3w.
      >
      > Do roboty drodzy koledzysmile
      >
      > PF
      >
      > P.S. Dzieki koledze z FS z Kanady za youtube
      >
      >

pozdrawiam
      • oleg3 Re: Paszport forumowy 29.09.21, 09:27
        PF marzy. Marzy mu się, że zostanie autorytetem. Forumowicze będą podziwiać jego przemyślenia, a forumowiczki tratować się w walce o jego uwagę. Zwykłe marzenie starszego pana. To, że jest to cenzura i zamordyzm, nie ma znaczenia. I have a dream.

boomerang napisał:

> Przecież taki paszport forumowy już istnieje. Mnie go odebrano, stąd załoguję s
        > ię na tym forum jako "nielegal", za pośrednictwem VPN.
            • polski_francuz Re: Starsi panowie dwaj 29.09.21, 10:40
              oleg3 napisał:

"Tyle, że ja nie proponuję cenzury. "

Cenzura dotyczy tematow, pogladow, sympatii i antypatii politycznych. Ja proponuje, aby nie obrazac innych. To nie jest cenzura. Moze, jesli juz szukac jednego okreslenia to "kultura dyskusji". Polecam youtube pani Michalik. Taka ladna dziewczyna i tak madrze mowi.

PF
              • oleg3 Re: Starsi panowie dwaj 29.09.21, 10:56
                Dwie sprawy panie profesorze.

1. Kto będzie decydował o tym, że forumowicz spełnia warunki "kultury dyskusji"? Ja tam wolę agresywnego dyskutanta niż miałkiego.Wbrew pozorom PF, chamstwem cechują się twoi forumowi przyjaciele. Nie ja,luka czy perła. Dla nas dosadne słowo jest zwieńczeniem, nie jedynym środkiem polemiki.

2. Pani Michalik niestety nie może zostać autorytetem moralnym. Jest głupią gąską i plagiatorką. To ostatnie (plagiat) wyklucza ją dożywotnio z grona autorytetów moralnych.

polski_francuz napisał:

> oleg3 napisał:
                >
                > "Tyle, że ja nie proponuję cenzury. "
                >

>
                > Cenzura dotyczy tematow, pogladow, sympatii i antypatii politycznych. Ja propon
                > uje, aby nie obrazac innych. To nie jest cenzura. Moze, jesli juz szukac jedneg
                > o okreslenia to "kultura dyskusji". Polecam youtube pani Michalik. Taka ladna d
                > ziewczyna i tak madrze mowi.
                >
                > PF
                • polski_francuz Strategia i taktyka 29.09.21, 13:11
                  oleg3 napisał:

"Dwie sprawy panie profesorze."

Zapomnijmy tytuly bo tu jestesmy kolegami forumowymi.

" 1. Kto będzie decydował o tym, że forumowicz spełnia warunki "kultury dyskusji" ? Ja tam wolę agresywnego dyskutanta niż miałkiego.Wbrew pozorom PF, chamstwem cechują się twoi forumowi przyjaciele. Nie ja,luka czy perła. Dla nas dosadne słowo jest zwieńczeniem, nie jedynym środkiem polemiki.
                  "

Nie kto tylko co? Stawialbym na sumienie czy tez autocenzure. Agresywnosc werbalna nigdzie nie prowadzi. Dawniej za agresje werbalna mozna bylo stracic zycie w pojedynku. Slowa waza! Apel o lepsza forme dotyczy wszystkich. Dam Ci przyklad: obrazana przez tego czy tamtego cenna forumowczka, tête, wycofala sie z forum. O to chodzi obrazajacym? O tracenie ludzi inaczej myslacych? Taktyka jest by wytepic inaczej myslacych. Strategia jest by czegos sie od nich nauczyc.

" 2. Pani Michalik niestety nie może zostać autorytetem moralnym. Jest głupią gąską i plagiatorką. To ostatnie (plagiat) wyklucza ją dożywotnio z grona autorytetów moralnych."

Jest ladna i ma racje. czegoz wiecej trzeba?

PF

• oleg3 Re: Strategia i taktyka 29.09.21, 13:21
                    polski_francuz napisał:

> Nie kto tylko co? Stawialbym na sumienie czy tez autocenzure.

Jak zwykle nie przemyślałeś, a teraz się wycofujesz.

> cenna forumowczka, tête, wycofala sie z forum
                    Obrażona na prawdę.

> Jest ladna i ma racje. czegoz wiecej trzeba?
                    A to przepraszam.
                    Ważniejsze ładna czy to, że ma rację?
                  • ur-nammu Re: Strategia i taktyka 02.10.21, 23:28
                    polski_francuz: wprowadzmy "paszport forumowy". Jest nim potwierdzona zdolnosc do dyskusji bez obrazania interlokutora.
                    oleg3: Kto będzie decydował o tym, że forumowicz spełnia warunki "kultury dyskusji"?
                    polski_francuz: Stawialbym na sumienie czy tez autocenzure.

Tak, paszport wydany przez sumienie. To mógł wymyślić tylko zdziecinniały wykładacz znad Sekwany.
                    • polski_francuz Tout ça pour ça? 03.10.21, 10:10
                      ur-nammu napisał:

"To mógł wymyślić tylko zdziecinniały wykładacz znad Sekwany."

Nie przestanie mnie zadziwiac, ze komus sie chce wyzywac innych w swoich postach. [/i]A propos[/i] dzieci, ponoc dzisiaj na mszach we francuskich kosciolach ksieza beda prosic o wybaczenie za wypadki pedofilii. Mowiac syntetycznie tak sie ma idea (chrzescijanstwo, kosciol...) do realizacji (przez ludzi wlasnie).

Chyba lepiej jest samemu popracowac nad soba by stac sie lepszym. No to zaczna od roweru eliptycznego tego ranka.

Jak bedziesz chcial popracowac na soba to daj mi znac, moze Ci znajdziemy z kolegami jakis trening do poprawy ciala i duszy.

PF
                      • ur-nammu Re: Tout ça pour ça? 03.10.21, 11:25
                        polski_francuz: Chyba lepiej jest samemu popracowac nad soba by stac sie lepszym.

Brawo, choć raz udało ci się napisać coś rozsądnego!
                        Teraz tę rozsądną wypowiedź wprowadź w czyn na sobie samym, bo wszelką naprawę świata najlepiej jest zaczynać od siebie, inaczej bowiem nigdy się nie wyjdzie poza poziom hipokryty, co to widzi drzazgę w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzega.
    • felusiak1 Re: Paszport forumowy 29.09.21, 17:59
      Ta Michalik nie jest znowu taka ladna a mówi przez zęby. Usta sie ruszają a zęby zaciśniete.
      A to co mówi trafia jedynie do już wierzacych. Zanudza moralizowaniem.
      Wolę Ziemkiewicza. Ale on z kolei nie jest ładny i ma żółte zęby.
    • pikrat Re: Paszport forumowy 29.09.21, 18:20
      Elegancja Francja - rozumiem i nawet skłonny byłbym w elegancji się podszkolić, ale stoczniowiec pozostanie stoczniowcem, przynajmniej w tym życiu właśnie. Doznałem tu od od tutejszej trujcy śniętej (oleg, luka, perła) tyle obelg przez te dwadzieścia lat, że czułbym się ubezwłasnowolniony gdybym nie mógł im i innym, według zasług, odpłacić z nawiązką.
        • pikrat Re: Paszport forumowy 29.09.21, 20:23
          Daliśmy hołocie wolność, z której nie potrafią skorzystać. Skumali się ze złodziejami w sutannach i robią "porządki" na swoją modłę, nomen omen. Szykują w kraju, jeśli nie rewolucje, to wojnę domową. Tak mój stary łeb ocenią tą sytuację. Chwalą się nadwyżkami w budżecie, który nie może sobie pozwolić nawet na podwyżki dla służby zdrowia. Na policję dodrukują pieniędzy. Choćby z tego właśnie widać na których służbach im zależy. Już całkowicie straciłem złudzenia, że czeka nasz kraj i jego szeregowych obywateli coś lepszego niż do tej pory. Nie powstrzyma ich nic nie "przegrają" żadnych wyborów bo wszystko obsadzili swoimi. Całe szczęście, że jestem stary i nie za długo będę musiał znosić kłamstwa i goebelsowską propagandę w wykonaniu notorycznych kłamców z Pinokiem na czele. Już mnie nawet nie dziwi, że walczący z aborcją wywożą rodziny z dzieciakami do lasu mimo niskich temperatur. To jest banda ateistów bez sumienia i honoru.
          • polski_francuz Re: Paszport forumowy 30.09.21, 09:36
            pikrat napisał:

" Daliśmy hołocie wolność, z której nie potrafią skorzystać. Skumali się ze złodziejami w sutannach i robią "porządki" na swoją modłę, nomen omen. Szykują w kraju, jeśli nie rewolucje, to wojnę domową. Tak mój stary łeb ocenią tą sytuację."

Dzieki odwadze stoczniowcow Polska jest niepodlegla. Nie zapomne ofiar z grudnia 1970, jak zaczynalem studia, i zwyciestwa z sierpnia 1980 roku. Pan Walesa byl bohaterem. I to sa kaczynski-like zazdrosne scierwa, ktore z niego Bolka zrobily.

I to jest tak troche jak z wygrana bitwa. Wygrales bo byles odwazniejszy w walce i co dalej. Czy potrafisz administrowac owocami zwyciestwa? Czy potrafisz stac sie czlonkiem grupy panstw zamoznych i rozwaznych? Czy zwyciestwo w bitwie zamieni sie w trwaly stan i w nabieranie pewnosci siebie w stosunkach z innymi krajami?

Na to nie wyglada. PiS wydaje mi sie partia kombinatorow zbyt tchorzliwych by atakowac prowdziwe i dlugofalowe problemy kraju. Co dalej i jak dalej? Odwaga tu nie pomoze. Trzeba rozwagi, duzo rozwagi. Moze troche szczescia.

I spokoju w wysluchiwaniu opinii innych. O co tutaj walczesmile

Pozdro

PF
            • xiazeluka Re: Paszport forumowy 30.09.21, 10:02
              Bolek zrobił się Bolkiem sam, ścierwo. Co ostatecznie pozostałoby wstydliwym epizodem, gdyby nie późniejsze wykręty, kłamstwa, mataczenia i kradzież kwitów oraz przede wszystkim sądowne pomawiania tych, którzy o łajdackim epizodzie przypominali. Ścierwo Bolek łgał w żywe oczy nawet wtedy, gdy pojawiły się pokiszczakowe oryginały (co dowodzi, że bezpieka jeszcze w okresie III RP mogła Bolka zmobilizować i wezwać do działania).

Znajdź sobie innego idola, bo ścierwo słabo na cokole wygląda.
              • polski_francuz History czy histeryk 30.09.21, 10:26
                xiazeluka napisała:

" Bolek zrobił się Bolkiem sam, ścierwo. Co ostatecznie pozostałoby wstydliwym epizodem, gdyby nie późniejsze wykręty, kłamstwa, mataczenia i kradzież kwitów oraz przede wszystkim sądowne pomawiania tych, którzy o łajdackim epizodzie przypominali. e innego idola, bo ścierwo słabo na cokole wygląda."

A ile kombinacji robil Napoleon Bonaparte? Durnowaty Korsykanin z podrzednej wyspy kolo Francji i Wloch? Jak masz bohateria czy kandydata na bohatera narodowego to go buduj, pomagaj Mu i go szanuj. Bo jak Go niszczysz to niszczysz troche sam siebie.

I to jest problemem w Polsce. Bohaterow trzeba budowac i konstruowac. Nieudolna proba budowy bohatera byla tragiczna smierc prezydenta w katastrofie samolotowej. Ale ta budowa na katastrofie miala mocarnego protektora w tworzeniu bohaterstwa, ale na akt bohaterski sie nie nadawala. Zbyt wiele bylo w niej balaganu. A balaganem nie ma sie co chwalic i mu wznoscic pomniki.

Mam pilne prace i wroce do dyskusji pozniej.

PF
                • xiazeluka Re: History czy histeryk 30.09.21, 10:49
                  A co ma do Bolka Jego Cesarska Wysokość Napoleon I???

Kłamca, oszust i złodziej może zostać bohaterem, czemu nie. Ale nie wtedy, gdy wypiera się pewnych czynów i przypominaczy podaje do sądu, ponieważ oznacza to, że kłamcą i oszustem pozostał. Wystarczyło powiedzieć coś prostego i szczerego w rodzaju "tak, byłem młody i głupi, podpisałem kwity, byłem TW, wszystkich poszkodowanych moim donosicielstwem przepraszam" i koniec sprawy, nikt by Bolkowi przeszłości nie wypominał. Ale ten zawzięty w swym zaprzaństwie człowieczek zaprzecza faktom do dziś. To co z niego za bohater?
                  • polski_francuz Re: History czy histeryk 30.09.21, 12:32
                    xiazeluka napisała:

"A co ma do Bolka Jego Cesarska Wysokość Napoleon I???"

Jest bohaterem we Francji jak Lech Walesa w Polsce

" Kłamca, oszust i złodziej może zostać bohaterem, czemu nie. Ale nie wtedy, gdy wypiera się pewnych czynów i przypominaczy podaje do sądu, ponieważ oznacza to, że kłamcą i oszustem pozostał. Wystarczyło powiedzieć coś prostego i szczerego w rodzaju "tak, byłem młody i głupi, podpisałem kwity, byłem TW, wszystkich poszkodowanych moim donosicielstwem przepraszam" i koniec sprawy, nikt by Bolkowi przeszłości nie wypominał. "

Zaczyna switac rozsadek w tej rozmowie. Walese przerosl jego sukces. Kazdego by przerosl. I w takich momentach potrzebna jest perspektywa i spokoj ducha. Albo dobrzy doradcy i pomocnicy. Jeden z Jego doradcow i pomocnikow jest teraz u wladzy. I rzadzi tak jak doradzal Walesie.

Zle

PF
                    • xiazeluka Re: History czy histeryk 30.09.21, 12:58
                      Nic dziwnego, że JCMość jest bohaterem we Francji - to ostatni ichniejszy wódz, który wygrywał wojny. Od 1815 roku Francja wszystko sromotnie przerżnęła.

No, ale czy Napoleon Bonaparte był za młody płatnym donosicielem tajnej policji i następnie wszystkiemu zaprzeczał? Co to za porównanie? Jeśli już szukać analogii właściwych, to należałoby wskazać kogoś w rodzaju apostołów-grzeszników, a nie przypadkowego bohatera narodowego do przypadkowego łajdaka chcącego uchodzić za bohatera.

Nawiasem pisząc Mła jest ciekaw, jak długo biały, heteroseksualny przemocowy samiec NB wytrwa w postępowej Francji na cokołach, bo zdegenerowana antycywilizacyjna czerwona dzicz wzięła się przecież za obalanie pomników własnej historii.

Co do Bolka - nie zwalaj win TW na jego późniejszych doradców. Każdy odpowiada za swoje czyny, zasłanianie się podszeptami pomocników to obciach, z całą pewnością wykluczający takiego osobnika z grona bohaterów. Naprawdę, nie próbuj być adwokatem donosiciela, bo tylko go pogrążasz.
                      • polski_francuz Re: History czy histeryk 30.09.21, 22:55
                        boomerang napisał:

" Naczelnym pomocnikiem Wałęsy był Mietek Wachowski, oficer SB, a nawet de facto prezydentem był."

Szpiegowskie mrowki sie czepiaja gdzie i jak umieja. U wschodnich sasiadow jeden szpion sie nawet zalapal na dyktatora. Ale mowimy o Polsce, Polakach i o ich bohaterach.

A wlasciwie o ich niezdolnosci do znalezienia bohatera. Bo, jak juz znajda, to tak mu zazdroszcza ze go, raz dwa zwalaja z pomnika.

Dobranoc

PF

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka