Dodaj do ulubionych

Ach te Slowianki

05.05.22, 08:40
Albowiem, amerykanski Sad Najwyzszy przygotowuje sie do uniewaznienia prawa do aborcji, ktore Amerykanki mialy od 50 lat. Niektore z nich protestuja. Skad ta zmiana? Podejrzewam, ze to wszystko przez Slowianki. Bo wpierw Czeszka poduczyla a potem Slowenka kazala zoltawemu blondynowi by mianowal proaborcyjnych sedziow.

A serio, czy kobiety beda dalej chcialy do Stanow emigrowac?

PF
Obserwuj wątek
  • sz0k Re: Ach te Slowianki 05.05.22, 09:05
   polski_francuz napisał:

   > A serio, czy kobiety beda dalej chcialy do Stanow emigrowac?

   Oczywiście, że nie. Przecież nie od dziś wiadomo, że emigrowały do USA tylko po to żeby móc zabić swoje nienarodzone dzieci. Teraz kierunek się zmieni - Rosja i Chiny już czekają. Tam sie można skrobać do woli.
   • polski_francuz Re: Ach te Slowianki 05.05.22, 22:09
    sz0k napisał:


    " Przecież nie od dziś wiadomo, że emigrowały do USA tylko po to żeby móc zabić swoje nienarodzone dzieci. "

    Slowianki zenily sie tez z zoltawymi blondynami majacymi toche grosza. Aha, i moga se tez panie poprotestowac przeciw temu czy owemu. W Rosji i w Chinach nie lubia protestow.

    PF
     • felusiak1 Re: Przeczytałem artykuł w Polityce 06.05.22, 01:10
      Wydarzenie jest takie jakie jest natomiast wywody pana korespondenta to dyrdymały.
      Korespondent: Przeciwko głosowały tylko Ketanji Brown Jackson, Sonia Sotomayor, Elena Kagan oraz prezes sądu John Roberts.
      Ketanji Brown Jackson nie jest sedzią Sądu Najwyższego zatem nie mogła głosować
      Korespondent: np. 9. poprawka mówi, że „prywatność w małżeństwie jest sferą osobistą wyłączoną z ingerencji rządu”.
      Pan korespondent cytuje tekst, ktorego w 9-tej poprawce nie ma.
      Dalej pan korespondent pisze, ze w 26 stanach są przygotowywane niezwykle restrykcyjne ustawy nie dopuszczajace zadnych wyjatkow imputując, ze aborcja stanie sie nielegalna. To jest produkt wyobraźni pana korespondenta.
      Korespondent: Prawica w USA wzywa teraz Kongres do uchwalenia ustawy, która zabroniłaby aborcji w całym kraju. W swej opinii zaapelował o to nawet sam sędzia Alito.
      Nikt nie wzywa do zakazu aborcji w całym kraju a Alito nie zaapelował. Stwierdził, ze aborcja jest w gestii ludzi, ktorzy przez swoich przedstawicieli uchwalają prawa a nie sad. Jesli ludzie chcą aby aborcja była legalna to od tego jest proces legislacyjny.
      Pan korespondent nie wspomniał, ze przewodniczacy Senatu przedstawi ustawę legalizujacą aborcję w calym kraju w przyszlym tygodniu. Nie ma na to szans a były w 2010 kiedy demokraci mieli wiekszość w Izbie Reprezentantów i 60 senatorow.
      Tu pan korespondent błyszczy: Demokraci wzywają na razie swych przedstawicieli na Kapitolu do prewencyjnego posunięcia w postaci uchwalenia ustawy, która miałaby zatwierdzić Roe v. Wade przez Kongres. Na to też nie ma szans, ponieważ ustawa tego rodzaju nie przejdzie z tych samych powodów – obstrukcji przez republikanów.
      Obstrukcja. Wstretni republikanie. Pan korespondent nie wyjaśnia iż chodzi o senacka procedurę filibuster gdzie do zakończenia debaty nad ustawą potrzeba zgody 60 senatorów. Obie partie korzystaja z tej procedury przy każdej okazji.

      Co ty na to?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka