Dodaj do ulubionych

yediothowe reminiscencje z obchodów rocznicy

24.04.08, 15:44
powstania w gettcie warszawskim.
gwoli scisłości nie sądze aby w analogicznej sytuacji polska młodziez zachowywała się inaczej.
zbytnia ideologizacja prowadzi do zmeczenia matriału.takie to czasy..
www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3535313,00.html
Obserwuj wątek
    • vicky17 Re: yediothowe reminiscencje z obchodów rocznicy 24.04.08, 15:54
      ile mozna zyc przeszloscia w ten sposob. ja tez pamietam spedzanie nas na jakies
      apele,gdzie czlek musial wysluchiwac pogaduszek i machac flagami. nikt kto jest
      normalny i mlody nie bedzie w taki sposob przezywal czegos,czego w mlodym wieku
      pojac nie moze. wychowywanie mlodych w duchu takiego oszolomstwa jest po prostu
      chore.
      • aaki Re: yediothowe reminiscencje z obchodów rocznicy 24.04.08, 16:22
        lat temu kilka poszedłem pod była amerykańska ambasade w teheranie
        akurat w rocznica jej zajęcia przez "studentów" .z przodu brodaci mułłowie przez megafony głosili smierc ameryce zas z tyłu tłumy rozbawionej dzieciarni pewnie zwolnionej ze szkoły z tej okazji ciągały sie za włosy,piszczały i bawiły w najlepsze zupełnie nie przejmując sie istnieniem wielkiego szatana. wokoło poniewierały się jakies transparenty i flagi.wypisz i wymaluj nasze polskie obchody pierwszomajowe z lat 70-tych.
        • vicky17 Re: yediothowe reminiscencje z obchodów rocznicy 24.04.08, 16:30
          aaki napisała:

          > lat temu kilka poszedłem pod była amerykańska ambasade w teheranie
          > akurat w rocznica jej zajęcia przez "studentów" .z przodu brodaci mułłowie prze
          > z megafony głosili smierc ameryce zas z tyłu tłumy rozbawionej dzieciarni pewni
          > e zwolnionej ze szkoły z tej okazji ciągały sie za włosy,piszczały i bawiły w n
          > ajlepsze zupełnie nie przejmując sie istnieniem wielkiego szatana. wokoło ponie
          > wierały się jakies transparenty i flagi.wypisz i wymaluj nasze polskie obchody
          > pierwszomajowe z lat 70-tych.

          no wlasnie o tym mowie. jak mozna zmuszac dzieciaki do tgeo by nagle zachowywaly
          sie jak stare pryki z tego forum. to po prostu chore. mozna robic cos z
          sensem,ale jak przedobrzysz to masz jedynie odwrotna reakcje. jakis psycholog
          chyba powinien sie tym zajac,bo w koncu pewnej bariery nie przeskoczysz.
    • spit_me Re: yediothowe reminiscencje z obchodów rocznicy 24.04.08, 17:15

      Za tym kryje sie cos glebszego co im spedza sen z oczu , czytaj ,
      korozja zdezelowanej idei zionizmu , co musialo nastapic biorac
      pod uwage nachalnosc z jaka ich karmia ,... Korozja postepuje ,
      bankrupcja na horyzoncie - Nie te czasy ,...
      ===================================================================
      zbytnia ideologizacja prowadzi do zmeczenia matriału.takie to czasy..
      • vicky17 Re: yediothowe reminiscencje z obchodów rocznicy 24.04.08, 17:22
        spit_me napisał:

        >
        > Za tym kryje sie cos glebszego co im spedza sen z oczu , czytaj ,
        > korozja zdezelowanej idei zionizmu , co musialo nastapic biorac
        > pod uwage nachalnosc z jaka ich karmia ,... Korozja postepuje ,
        > bankrupcja na horyzoncie - Nie te czasy ,...


        ano nie te,dzisiaj internet robi swoje,a trudno pokoleniu I-podu wcisnac cos
        sprzed 60 lat i nakazac zyc tamtymi czasami. to tak samo chore jak chore sa
        pohukiwania grubaski na temat kolejnej zadymy i jak chore jest posylanie ich
        wlasnej mlodziezy na wojny,ktore jakies stare trepy sobie wymyslaja. to samo ma
        miejsce u nas..nikt normalny nie wierzy w wojny,bo bardziej szanuje sie zycie a
        nie chore wizje paru zwyrodnialcow.
        >
        • aaki Re: yediothowe reminiscencje z obchodów rocznicy 24.04.08, 17:38
          musze przyznać ze tym razem wypowiedzi "tokbakowe" czytelników tego artykułu sa bardzo rozsądne, może z jednym wyjatkiem który przytaczam dla rozbawienia smile)))))))))))))))))))))))))))))
          "Why should the Israeli youth behave themselves? The Poles conspired with the Nazis to kill most of that country's 3 million Jews. To make matters worse, there was another pogrom in Poland against it's remaining Jews soon after the Holocaust ended. Let's not forget that a Polish lawmaker recently made antisemitic comments as well. Israeli youth are doing the right thing...showing the Poles exactly the respect they deserve. "
          David New York, USA
          • vicky17 Re: yediothowe reminiscencje z obchodów rocznicy 24.04.08, 17:39
            aaki napisała:

            > musze przyznać ze tym razem wypowiedzi "tokbakowe" czytelników tego artykułu s
            > a bardzo rozsądne, może z jednym wyjatkiem który przytaczam dla rozbawienia smile)
            > ))))))))))))))))))))))))))))
            > "Why should the Israeli youth behave themselves? The Poles conspired with the N
            > azis to kill most of that country's 3 million Jews. To make matters worse, ther
            > e was another pogrom in Poland against it's remaining Jews soon after the Holoc
            > aust ended. Let's not forget that a Polish lawmaker recently made antisemitic c
            > omments as well. Israeli youth are doing the right thing...showing the Poles ex
            > actly the respect they deserve. "
            > David New York, USA

            jak widac chlopu sie powstania pomylily,ale w sumie who caressmile no wlasnie po
            cholere maja nam okazywac szacunek,skoro madra zydowska starszyzna tak im mowismile))
            • aaki Re: yediothowe reminiscencje z obchodów rocznicy 24.04.08, 17:56
              p.s.masz kłopoty z zaparkowaniem samochodu,czy tez rozczarowałas sie co do facetów?
              galaxy.uci.agh.edu.pl/~btm/rotfl.gif
              • vicky17 Re: yediothowe reminiscencje z obchodów rocznicy 24.04.08, 17:59
                aaki napisała:

                > p.s.masz kłopoty z zaparkowaniem samochodu,czy tez rozczarowałas sie co do fac
                > etów?
                > galaxy.uci.agh.edu.pl/~btm/rotfl.gif

                neithersmile lubie sobie powklejac to i owo na wasz tematsmile)
          • gdotb tu jeszcze lepszy 26.04.08, 01:59
            85. #82 you know no history

            Hmmmm. Where were more Jews murdered. Poland or Canada? Poland. Where were more
            death camps located? Poland. Where were government leaders compliant? Hmmmm.
            Canada? No, maybe Poland.
            It is true that the Righteous are heavily represented by Poles. But what would
            you have done had you been there?

            Zwroccie uwage na tytul smile)
            Smiech na sali.
            Albo tania prowokacja.
            Ja stawiam na prowokacje.
            • aaki racja 26.04.08, 06:12
              idąc dalej tym tropem: gdzie było wiecej aktów antysemityzmu w polsce czy na marsie?
              tongue_out
    • aaki Re: yediothowe reminiscencje z obchodów rocznicy 25.04.08, 18:23
      www.tvn24.pl/-1,1547487,wiadomosc.html
      • vicky17 Re: yediothowe reminiscencje z obchodów rocznicy 25.04.08, 19:55
        aaki napisała:

        > www.tvn24.pl/-1,1547487,wiadomosc.html

        smile) chyba ciebie czytuja w wiadomosciach a nie opetana33smile mlodziez izraelska ma
        wogole problemy z zachowaniem,nie tylko jak widac w cudzych krajach,ale nawet na
        wlasnych uroczystosciach. nu mamunie i tatunie jak widac malo o nich
        dbaja,myslac,ze armia za nich odwali robote.
      • spit_me Re: yediothowe reminiscencje z obchodów rocznicy 25.04.08, 21:31
        Musi powolywac sie na media grajdolka , a gdzie jego wlasne
        spodtrzezenia po uroczystosci , gdzie wybiorczej i reszty
        "polskich" mediow ??? ,...
        ===================================================================
        Izraelski portal internetowy "Ynetnews" pisze krytycznie o
        niestosownym zachowaniu młodych Izraelczyków podczas niedawnych
        obchodów 65. rocznicy powstania w warszawskim getcie - krytykuje
        chichoty, zabawy w berka i palenie papierosów.

        Autor publikacji Attila Somfalwi wskazuje na te niewłaściwe
        zachowania i komentuje, że w Izraelu zapomniano o wpojeniu młodym
        ludziom zasad moralnych.

        Podczas gdy setki uczestników obchodów rocznicowych, w obecności
        prezydentów Polski i Izraela, w wielkim skupieniu słuchały
        przemówień, młodzież izraelska zorganizowała sobie coś w rodzaju
        równoległego "festynu" - ubolewa Somfalwi.

        Zwraca uwagę, że nauczyciele obojętnie przypatrywali się tym
        ekscesom bądź nawet próbowali tłumaczyć zachowanie uczniów. - Nie
        wspomnę o postawie uczniów podczas polskiego hymnu (...) bo mi po
        prostu wstyd - napisał Somfalwi na portalu "Ynetnews".
        • aaki Re: yediothowe reminiscencje z obchodów rocznicy 25.04.08, 21:34
          w sumie nic nowego pod słońcem.o wyczynach młodych izraelczyków w polsce słychac
          było od dawno.kazda krytyczna uwaga to był antysemityzm i oczernianie dobrego
          imienia naszych starszych braci.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka