IP: *.wroclaw.mm.pl 07.09.05, 02:40
Depczę po piętach pewnemu opowiadaniu, którego pamiętam jedynie treść, a
tytułu ani autora niestety nie mogę sobie przypomnieć.
Czy może pamiętacie taką sprawę: baza na obcej planecie, robot pilnuje żeby
nie weszli nieziemcy. Nasz bohater wyszedł z bazy i pod jego nieobecność
zmieniono hasło, więc robot nie chce go wpuścić. Żeby jednakowóż się tam
dostać, bo warunki środowiska nie pozwoliłyby mu przeżyć, próbuje udowodnić
robotowi, że jest człowiekiem (wszakże tylko nieziemców miał nie wpuszczać).
Ucieka się do różnych definicji (m.in. nieopierzony dwunóg o płaskich
paznokciach) i podstępów, ale robot tego nie łyka. Robot też nie wyciąga
wniosków z poprzednich sytuacji, dlatego można próbować w kółko od początku,
czysta tabula. W koñcu, na skraju wyczerpania nie tylko fizycznego, przekracza
linię demarkacyjną jako zwierzę - na czworakach, ubrudzony i z obłędem w oku.

Ktoś ma może jakies sugestie? Bardzo będę wdzięczna!

Pozdrówka,

Tiffany
Obserwuj wątek
    • mrb4 Re: Pomocy! 07.09.05, 18:22
      Przypominam sobie coś takiego. Czy to nie jest przypadkiem jedno z opowiadań
      Roberta Sheckleya ze zbioru "Pielgrzymka na Ziemię"?
            • balshoy Kuttner 22.09.05, 22:14
              właśnie Kuttner! wchodzę w post na chybił trafił i... trafiam na Kuttnera..
              kiedyś rzuciłem tu hasłowo coś o jego pewnych opowiadaniach..akuratnie nie
              pamiętałem jego nazwiska, bo z jego ksiązką miałem styczność 13 lat
              wcześniej..już następnego dnia wiedziałem kogo i czego mam szukać ;-)
              niedawno kupiłem to na co trafiłem , malutki zestaw opowiadań, z tytułowym
              NOCNYM STARCIEM...ale na nic więcej nie mogę trafić..
              Czy ktoś z WAS może podać mi adres jakieś strony, oficyny, która działa przez
              internet ( ale żadne tam allegro) gdzie można coś zamówić tego autora?
              • taki.jeden.tetrix Re: Kuttner 23.09.05, 11:12
                A proszę uprzejmie:
                www.amazon.com/exec/obidos/search-handle-form/102-0306973-4413706
                :DDD
                - bo w Polsce, jeśli mnie pamięć nie myli, od "Księgi Ioda" (MAG, 1997) ukazało
                się tylko opowiadanie "The Vintage Season" w Nowej Fantastyce. Innymi słowy,
                jednak Allegro...
                  • balshoy Re: Kuttner 23.09.05, 21:01
                    dziękuję za odpowiedź..hmm, ale nie chce mi się wierzyć, że tak ciężko z jego
                    książkami...wydań polskich miał nawet sporo ..
                    po oryginalny tekst na pewno nie sięgnę..,jakoś tak wyszło ,że dopiero od
                    niedawna uczę się angielskiego...
                    • taki.jeden.tetrix Re: Kuttner 24.09.05, 16:48
                      balshoy napisał:

> dziękuję za odpowiedź..hmm, ale nie chce mi się wierzyć, że tak ciężko z jego
                      > książkami...wydań polskich miał nawet sporo ..

Kolejny niewierzący... Owszem, Kuttner miał w Polsce sporo wydanych książek.
                      Tyle, że np. wiele powieści wydało wydawnictwo ARAX z Białowieży bodajże -
                      szukaj wiatru w polu, była firma, nie ma firmy. Opowiadania wydane przez PiK z
                      Katowic - patrz jak wyżej. Zbiorki Czytelnika i Iskier z lat 80-tych - poważnie,
                      wydaje ci się, że wydawnictwa, hurtownie czy księgarnie będą je trzymać w
                      magazynach przez 20 lat? Fantasta z ciebie czystej wody, albo przesadzasz z
                      psilocybiną :D
                      Jeszcze raz - kieruj się waść na allegro, jak chcesz po polsku. Albo szukaj
                      internetowych antykwariatów, w sumie na jedno wychodzi. Takie życie. Ciężkie?
                      Załóż hełm :D
                      • balshoy Re: Kuttner 24.09.05, 19:07
                        kolego sympatyczny...nie jest to kwestia wiary czy niewiary ... miałem raczej
                        NADZIEJĘ, że były jakieś reedycje jego pozycji...choć z tymi magazynami to też
                        tak nie do końca masz rację; wyobraź sobie ,że można w pewnych miejscach
                        spotkać rzecz wydaną np. 10 lat temu w ilościach właśnie hurtowych i
                        wyglądającą na dopiero co zrobioną...
                        czuwaj zuchu..bez odbioru
                        ps. i nie pal...nie pal głupa
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka