katheryne
09.10.02, 16:34
Skonczylam pouczajaca lekture. Numer jest bardzo rowny tym razem. Na dobra
sprawe nie ma slabizn. wszystkie teksty na dobrym poziomie, choc diametralnie
rozne w wadze... sprobuje ocenic wedle skali Kubowej. od * do *****
Lukjanienke lubie, Negocjatorzy za dludzy nie sa, ale nie odstaja poziomem od
poprzednich rzeczy tego autora. To bardzo przyjemne opowiadanie. I racje ma
autor, jeszcze sie z facetem na dobre nie dogadalam:-)
****
Kresik, juz pisalam, miodzio, zamowilam egzmeplarz, podobno bedzie z
autografem!!!
*****
Swidziniewski - satyra polityczna i bogowie Asgardu. Czy ja wiem... Wole juz
klimaty murarzy. Ale czytalo sie fajnie. Widac sprawne pioro i ciety jezyk.
*** i pol - po namysle
Orbitowski - nie powiem, kawalek literatury, moze straszne nie bylo za bardzo
ale to rzeczywiscie horror z naszej ziemi. Czulo sie klimat slaska w tych
opisach i cholerny realizm. Mysle, ze mozna by to sfilmowac. Z Linda jako
ojcem i Pazura jako poslancem Tomka:-) spokojnie, zartowalam.
**** i pol zdecydowanie
Uznanski - chyba najslabszy, ale to short, wiec nie przeszkadza
** i pol
Ostatni lot - Nazwisko autora jest mi nieznane, ale tekst naprawde fajny.
Zaskoczylam sie w... ok zero spojlerow... dlugie i dobre. mam nadzieje, ze
bedzie tego wiecej.
****
Teodycea - Wlasnie, faceci pewnie nie zrozumieja, ale to jest kobiecy punkt
widzenia. Brawo Basia.
*** i pol a nawet ****
Syn rzeznika - short Zaka, ale lepszy niz ten Uznanskiego.
*** i pol
Rownouposledzenie takie troche chaotyczne, ale z klimatem. jak na debiut
calkiem udany tekscik, bez wpadek stylistycznych i narracyjnych. Beda z niego
ludzie jak potrenuje.
*** i pol
Felietony na dobrym, powiedzialabym wysokim poziomie. Nawet Ziemianski nie
przeslizgnal sie po temacie. Dal calkiem fajny temat do dyskusji (na FiFie
juz byla. dukaj moglby napisac te ksiazki zamiast je recenzowac w tak
krotkiej formie;-)
I to by bylo na tyle, filmy i recenzje to zupelnie inna brocha.
pozdrawiam
Kat