Dodaj do ulubionych

Alfa-ktoś pamięta?

IP: *.wsp.czest.pl 18.07.03, 09:49
Był taki komiksowo-literacki magazyn dla młodzieży.Zawierał krótkie
opowiadania oraz komiksy o treści fantastycznonaukowej.Wyszło tego chyba 7
numerów na przelomie lat 70- i 80-tych.To był chyba pierwszy mój kontakt z
fantastyką naukową.Czy jeszcze ktoś pamięta ten magazyn ?.Była tam między
innymi komiksowa wersja Zaginionego Swiata Conan-Doyle`a,były "przygodówki"z
pilotem Robertem walczącym z (chyba?)Czarnym Baronem,jakis komiks na
podstawie tekstu Bułyczowa i wiele innych.
Obserwuj wątek
    • polynomial Re: Alfa-ktoś pamięta? 19.07.03, 14:04
      Była (niestety). Ten komiks z pilotem Robertem super! Kreski Rosińskiego. Mam
      jeszcze chyba z trzy numery.

      Polynomial-C

      p.s. Może ktoś wie, gdzie w Sieci znaleźć skany starych polskich komiksów?
      • Gość: takijeden Pilot Robert rulez 4ever IP: *.ny5030.east.verizon.net 21.07.03, 17:00
        Poki Rosinski rysowal Roberta, kreska faktycznie byla czadowa (moj ulubiony
        odcinek w Alfie nr 5 w szczegolnosci) - ale scenariusze... co sobie przypomne
        pasaze wyglaszane przez autotranslator (np. "Laputik Sara Kruf" :)), to
        wymiekam po prostu.
      • Gość: Vavrzyniec Re: Alfa-ktoś pamięta? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.03, 10:05
        polynomial napisał:
        > p.s. Może ktoś wie, gdzie w Sieci znaleźć skany starych polskich komiksów?

        Mam na płytkach większość z tego, co się w Polsce w komiksie przed 1989 rokiem
        ukazało, a i późniejszych komiksów całkiem sporo (coś z 15 płytek się
        uzbierało)...
        • polynomial Re: Alfa-ktoś pamięta? 29.07.03, 22:51
          Szczęściarz!!!

          Polynomial-C
    • Gość: monika_kot Re: Alfa-ktoś pamięta? IP: 195.216.116.* 22.07.03, 12:05
      Doskonale pamietam Alfę. Mam wszystkie 7 numerów i bardzo je lubie. To był
      jeden z pierwszych moich kontaktów z SF. uwielbiałam te artykuły i komiksy.
      Kiedys była taka strona z skanami starych komiksów ale juz nie istnieje.:(
      Pozdrawiam!
      Monika
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka