Dodaj do ulubionych

michael Page international

20.07.07, 07:15
czy ktoś był w tej firmie na testach i rozmowie i ew.moze podzielić się
doświadczeniami, czego mogę się spodziewać? thx
Obserwuj wątek
    • Gość: T. Re: michael Page international IP: *.aster.pl 20.07.07, 20:51
      Bardzo profesjonalne podejcie. Umawiali mnie na spotkania u klientow, za kazdym razem dzwonili pytajac o moje odczucia, mowili kiedy odezwa sie z odpowiedzia, jezeli nawet nie mieli odpowiedzi do tego czasu- dzwonili proszac o cierpliwosc.

Olbrzymim plusem jest to, iz nie ukrywaja firmy dla ktorej przeprowadzana jest rekrutacja oraz od razu pytajac o oczekiwane zarobki sugeruja czy miescimy sie w przedziale oferowanym przez klienta- nie ma nic gorszego niz firmy rekrutacyjne ukrywajace swoich klientow oraz ew zarobki- niejednokrotnie mozna obnizyc wymagania finansowe ze wzgledu na prestiz firmy dla ktorej prowadzona jest rekrutacja.... albo je podniesc z tego samego powodu:))
      • herbaciana1 Re: michael Page international 21.07.07, 08:38
        bardzo Ci dziękuję. A mógłbyś/mogłabyś napisać coś na temat testów? Jestem
        zaproszona na spotkanie i testy, niebardzo wiem czego się spodziewać ponieważ
        nie składałam cv i sami do mnie zadzwonili, niewiem nawet skad mieli numer...
        jeszcze raz bardzo dziekuje
        a.
          • herbaciana1 Re: michael Page international 23.07.07, 23:03
            no to ciekawe z czego mnie przetestują...a rozmowa po angielsku czego dotyczyła?
            przebigu dotychczasowej kariery, planów na przyszłość,zainteresowań??? Sorry ze
            tak podpytuję ale zaczynam się stresować długo nierozmawiałam po angielsku ok.4
            lat, praca tego niewymagała, na rozmowy też już niechodziłam od kilku lat i
            złapałam niezłą spinkę. jestem analitykiem kredytowym tak naprawdę to niewiem
            nawet ile mogę powiedzieć gdy zapytaja mnie o wymagania finansowe. bo mam
            wrażenie że do tej pory trochę się zfrajerzyłam i zasiedziałam w aktualnej pracy
            jeszcze raz dzieki za ewentualne podpowiedzi
            h.
            • Gość: T. Re: michael Page international IP: *.aster.pl 25.07.07, 22:08
              Zazwyczaj w firmach podczas rozmowy po angielsku pytania sa dosyc standardowe:
              - rozmowa o dotychczasowym doswiadczeniu
              - plany na przyszlosc
              - "prosze powiedziec cos o sobie"

oczywiscie bywaja tez miejsca gdzie ktos wykazuje sie wieksza kreatywnoscia i porusza inne tematy:) w Michael Page poproszono mnie abym opowiedziala cos o sobie.
              • herbaciana1 Re: michael Page international 01.08.07, 07:48
                witam,
                powiedzcie jeszcze ile mniej więcej czasu upłynęło od rozmowy zanim się do Was
                ponownie odezwali. Ja byłam ponad tydzień temu, miałam wrażenie że poszło mi
                bardzo dobrze, powiedzieli ze wprowadzą moje dane do bazy. więc czekam
                cierpliwie i zastanawiam się co dalej...
                • Gość: T. Re: michael Page international IP: *.aster.pl 01.08.07, 20:39
                  do mnie odezwali sie po kilku dniach... ale rzeczywiscie mieli wtedy kilka rekrutacji na interesujace mnie stanowiska. Pytanie czy bylas na rozmowie poniewaz odpowiedzialas na konkretne ogloszenie czy na ogloszenie za pomoca ktorego chca rozszerzyc swoja baze cv- w tych ogloszeniach nie uzywaja sformulowania "dla naszego klienta" tylko "Michael Page szuka kandydtow spelniajacych...." Jezeli byla to rozmowa w sprawie ogloszenia na konkretne stanowisko i nie powiedzieli Ci wiecej o projekcie od razu- zapomnij o tej pracy- oni od razu mowia o konkretnym projekcie- nie zwodza kandydatow. Chyba ze w Twoim przypadku zdarzy sie inaczej.

powiedz cos o rozmowie? Byly testy? Jakie?
                  • herbaciana1 Re: michael Page international 02.08.07, 08:11
                    nie oni sami zadzwonili do mnie, powiedzieli że o mnie słyszeli(?) i czy
                    zechciałabym przesłać im swoje cv, później do mnie zadzwonili i zaprosili na
                    rozmowe. Niewiem czemu narobiłam jakieś paniki z tymi testami ale nic takiego
                    nie miało miejsca, nawet nie gadaliśmy po angielsku. Generalnie rozmowa
                    dotyczyła tego czym zajmuję się w pracy... takie rozszerzenie tego co było
                    napisane w cv. Następnie gość powiedział, ze wprowadzą moje dane do swojej bazy
                    i będą się kontaktować. Zastanawiam się czy teraz odpowiadać na ogłoszenia,
                    które zamieszczają np. na e-gospodarce czy raczej sobie darowAć? Dzwonić i
                    przypominać w jakis sposób o swoim istanieniu czy nie?
                    Pytam bo jak studiowałam, parę ładnych lat temu, to dzwonienie do agencji i
                    przypominanie o sobie było bardzo na miejscu i zaraz kierowali mnie do jakieś
                    pracy na um.zlec. a nawet znaleźli stała. Ale nie jestem pewna czy w tym
                    wypadku wyglądałoby to profesjonalnie...
                    jeszcze raz dzieki za rady i wskazówki
    • Gość: gosc i tyle uwazajcie IP: 195.170.191.* 09.08.07, 15:00
      Michael Page stwarza bardzo profesjonalne wrazenie, ale uwazajcie.
      Jak sie okazuje,po wyslaniu cv w odpowiedzi na ogloszenie
      konsultacji potrafia dzwonic do obecnego pracodawcy i o was
      wypytywac. moga was w ten sposob wkopac, bo chyba niefajnie jest jak
      pracodawca wie, ze pracownik szuka innej pracy.

dlatego lepiej chyba na takie oferty nie odpowiedac.
          • Gość: gobelin Re: uwazajcie IP: *.chello.pl 10.08.07, 17:52
            Nie wiem jak jest z dzwonieniem, ale wiem o innej niechlubnej praktyce tej firmy.
            Dowiadując się, że jakaś firma robi rekrutację, wyjmują ze swojej bazy danych CV
            kandydatów teoretycznie odpowiadających profilowi i prezentują je potencjalnemu
            klientowi. Wszystko to, żeby zdobyć zlecenie od firmy. Oczywiście pokazują te CV
            bez wiedzy i zgody samych kandydatów, którzy być może absolutnie nie byliby
            zainteresowani pracą w firmie x czy y! Dla mnie jest to totalnie nieetyczne. Ja
            kontakty z Michael Page zerwałem po takim numerze.
            • Gość: franek Re: uwazajcie IP: *.spray.net.pl 12.08.07, 00:23
              Ja również odradzam kontakt z tą agencją. Mam złe doświadczenia po
              tym jak próbowali uzyskać w nieudaczny sposób referencje od mojego
              szefa. Dodatkowo w trakcie jednej z rozmów próbowali wyciągnąć
              informacje na jakie stanowiska moja firma zamierza rekrutować.
              Bardzo nieprofesjonalnie!
              • Gość: Adam Re: uwazajcie IP: *.aster.pl 31.10.07, 22:41
                Podsumowując, wydaje mi się że wszystkie powyższe opinie wydawane są
                przez beznadziejnych kandydatów, którzy są sfrustowani i tyle że
                wszyscy dookoła znajdują rewelacyjne posady a Wy?? Zacznijcie od
                siebie. Za pomocą profesjonalnych konsultantów zarówno w Genevie jak
                i w Warszawie zmieniłem pracę na stanowisko regionalnego CFO za
                bajeczne pieniądze- ponad 30 tys PLN,zresztą moi znajomi również ;-)
                Poza tym nie wiem czy wiecie, ale Michael Page jest w rankingu na 1
                miejscu
                • Gość: beznadziejna Re: uwazajcie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.07, 11:50
                  jezeli jestej tak obrze oplacanym CFO to co robisz na forum dla
                  sfrustrowanych i beznadziejnych , MP ma nr jeden an rynku opanowanym
                  przez beznadziejnych zblazowanych konsultantow dodam jeszcze
                  nieslowych , ktorzy tylko pracyja w imieniu klienta i maja w
                  glebokim powazaniu kandydatow. mam nadzieje ze juz kupiles sobie
                  deprim i bedziesz miec za jakies 2 tygodnie lepeze samopoczucie .
                  • Gość: Starszy Konsultant Re: uwazajcie IP: *.centertel.pl 18.11.07, 23:36
                    Po przecztaniu niektórych komentarzy nasuwa się pytanie, co sprawia,
                    że ludzie piszą takie bzdury? Otóż, jako Starszy Konsultant w firmie
                    Michael Page, chciałbym zdementować pogłoski o rzekomym informowaniu
                    pracodawców o tym, że pracownik zamierza zmienić pracę, o tym, że są
                    wysyłane informacje na temat kandydatów, po to aby zainteresować
                    potencjalnego klienta oraz o innych wyimaginowanych opiniach.
                    Po pierwsze zależy nam na budowaniu relacji partnerskich z
                    kandydatami (nawet tymi, którzy w obecnej chwili nie poszukują
                    pracy), a najlepszym sposobem nawiązania takich relacji jest
                    bezpośrednie spotkanie z konsultantem i szczera rozmowa. Niewątpliwą
                    wartością dodaną jest to, że specjalizujemy się w 4 sektorach rynku
                    (finanse, bankowość, sprzedaż/marketing, nieruchomości/budownictwo),
                    gdzięki czemu jesteśmy w stanie doradzać, sugerować i proponować
                    rozwiązania, w wyniku których będzie następował rozwój zawodowy.
                    Oczywiste więc jest, że ufając naszym kandydatom chcemy również aby
                    oni ufali nam. To kandydaci są absolutnymi decydentami w kwestii
                    wysyłania jakichkolwiek informacji na ich temat do klientów.
                    Dzięki wysoko konsulantom mamy bardziej profesjonalne sposoby
                    pozyskania klientów, niż te wspomniane przez zdesperowanych
                    przeciwników (niewykluczone, że z konkurencyjnych firm).
                    Także szanowni Państwo fakty mówią same za siebie, gdzie w ciągu 2
                    lat od zupełnego zera Michael Page z 3 osób, które rozpoczynały
                    działalność w Polsce od obszarów finansowych, obcenie posiadamy 4
                    wspomniane zespoły a w tym 28 osób wspólnie pracujących na sukces
                    firmy. W przypadku wątpliwości najlepszym sposobem jest osobiste
                    poznanie firmy na spotkaniu z konsultantem.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu z naszą firmą.

Pozdrawiam

Starszy Konsultant
                    • gaska.balbinka.78 Re: uwazajcie 19.11.07, 18:44
                      I tu przyznaję rację - MP to pełny profesjonalizm. Byłam na rozmowie
                      tydzień temu, nie mam nawet do czego się przyczepić. Przemiła
                      atmosfera, świetnie przygotowana rekruterka, same plusy.

Dodam: nie jestem związana z MP, nie jestem z konkurencji, mam spore
                      doświadczenie w rekrutacji z jednej i drugiej strony, tak więc wiem,
                      gdzie można się wkopać.
                    • Gość: kokoszka Re: uwazajcie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.17, 22:45
                      Drogi starszy konsultancie, a co znaczy Twoje zdanie cyt: "Dzięki wysoko konsulantom mamy bardziej profesjonalne sposoby pozyskania klientów, niż te wspomniane przez zdesperowanych
                      przeciwników (niewykluczone, że z konkurencyjnych firm)." ... koniec cytatu. Przecież Ty jesteś analfabetą !!! Co Ty sobą reprezentujesz jako Starszy Konsultant Michael Page ? Widać jaka to firma i jakich zatrudnia Starszych Konsultantów.
      • Gość: Betris Re: uwazajcie IP: *.centertel.pl 02.10.13, 10:11
        Tak to prawda. Firma mało profesjonalna choć takie próbuje stworzyć wrażenie. Wydzwanianie do obecnego pracodawcy i wypytywanie o Twoje zalety i wady to w ogóle nie ma nic wspólnego z profesjonalizmem. Na spotkaniua konsultant NIC nie wiem na temat firmy ani stanowiska, na które prowadzona jest rekrutacja, powie Ci tyle co w ogłoszeniu! To żenujące! Firma zatrudnia mało zorientowanych w branży "smarkaczy", którzy próbują Ci wmówić, że ogólnie to jesteś do "D". Nie przeprowadzają żadnych testów, zadań czy case-ów, a na podstawie krótkiej rozmowy, w której generalnie sami się przechwalają firma Michael Page i wydają opinie. To powinno dać do zrozumienia pracodawcom, którzy poszukują pracowników! Zastanówcie się czy warto płacić tyle pieniędzy tak beznadziejnej firmie, która stwarza tylko pozory profesjonalisty. Wynajęte biuro w centrum miasta to nie wszystko! A CHYBA FIRMA O TYM ZAPOMINA. Moim zdaniem brak kompletnie pojęcia na temat rekrutacji i sposobu pozyskania profesjonalnego pracownika! Osobiście odradzam zarówno pracodawcom jak i poszukującym pracy kontaktu z tą firmą!
        • Gość: exp Re: uwazajcie IP: 91.222.126.* 25.07.14, 12:05
          ja mam podobne doświadczenia, ale to chyba problem większości polskich firm HH. Jakiś czas temu szukałem pracy i wysyłałem wiele cv min. do Michael Page. Akurat MP miał najwięcej ofert, które mi odpowiadały pod względem profilu zawodowego oraz obsługiwanych branż. Mimo, że mam kilkanaście lat doświadczenia w dużych firmach, na kierowniczych stanowiskach to nie dostałem nawet odpowiedzi, że dziękują mi ale nie odpowiadam profilowi lub inny grzecznościowy feedback, co jest dla mnie dyskwalifikacją tej firmy jako potencjalnego zleceniodawcy. Tak też się stało - nie korzystam z usług MP i nie będę. Kwestie dobrego wychowania i prawo do informacji zwrotnej dla każdego kandydata pomijam, bo to dość oczywiste, ale jak widać nie wszyscy mieli okazję odebrać lekcje dobrych manier w domu. To nas odróżnia od krajów zachodnich, gdzie zawsze dostajesz informację zwrotną lub przynajmniej w ogłoszeniu jest zastrzeżenie, że po 2 tygodniach braku odpowiedzi należy przyjąć, że podanie nie zostało zakwalifikowane do kolejnego etapu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka