Dodaj do ulubionych

Architektura krajobrazu

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.03, 16:45
Apropos pracy.
Jestem architektem krajobrazu. Od roku szukam stałego zatrudnienia w
zawodzie, ale dokądkolwiek się nie udam - obchodzi ich tylko ewentualna
współpraca (najczęściej w ogóle bez umowy).Może mam pecha???Przed rokiem
obroniłam pracę mgr.Do tego czasu pracowałam ponad 2 lata na stałe w firmie
projektowej (przy planach zagospodarowania i zieleni: projekty, wykonawstwo,
nadzory, inwentaryzacje, wycena, itd).Akurat na kilka dni przed moją obroną
szef stwierdził, że nie przedłuży mi umowy - bo kiepsko z finansami.Dano mi
wybór - urlop bezłatny do niewiadomo kiedy, o ile chcę jeszcze kiedyś z nimi
pracować albo koniec.
No i w ogóle zrezygnowałam - bo jak to? Z magistrem i doświadczeniem nie dam
sobie rady?????? Coś znajdę. Najpierw było ciężko, ale znaleźli się chętni na
projekty. To już coś. Potem w kilku firmach mnie chcieli (bo doświadczenie ;)
Ale nie miałam prawka - musiałam migiem je zrobić (ćwiczyłam na oblodzonym i
zasypanym śniegiem placu manewrowym - bez górki - a mój instruktor biegał z
łopatą i pachołkami). Zdałam egzamin (przez łapówy).Ale praca dla architekta
krajobrazu ,,+ samochód" już na mnie nie czekały :(, za to zadzwonił kolega,
który wyjeżdżał na stypendium do Niemiec czy nie chce wejść na jego miejsce
na uczelni - tyle że 1/2 etatu i na pół roku. Nie przebierałam, zwłaszcza że
rozpoczęłam studia podyplomowe (PW - planowanie przestrzenne) i potrzebne
były pieniążki. Szkoda tylko, że nie mogłam sprawdzić się jako kierowca :)
Minęło pół roku. Kolega wrócił z Niemiec.A ja poznałam ciekawych ludzi i
nabrałam nowych doświadczeń w pracy:) Co też jest bardzo ważne. Wierzę, że
znowu poczuję się potrzebna: posiadam doświadczenie w
projektowaniu, ,,zdolności manualne", znam AutoCada i j. angielski, mam
prawko i dużo pomysłów :)
I czym tu się przejmować!
Ale jeśli Ktoś miałby jakieś propozycje - chętnie posłucham dobrych rad.
Obserwuj wątek
    • Gość: burza_gradowa Re: Architektura krajobrazu IP: *.telkab.pl 17.09.03, 12:20
      Witaj :-) a ja obronilam sie w tym roku na architekturze krajobrazu..no i
      rzeczywiscie.. nie ma roboty..wysylam juz oferty na zupełnie nie związane z
      branżą stanowiska, zobaczymy, moze jednak cos sie ruszy. Jeśli nie, to i tak
      zamierzamy z koleżanką załozyc własną działalność..to chyba w tych
      okolicznościach jedyne rozwiązanie jesli sie chce pracować w zawodzie..ehh
      życze powodzenia Tobie i sobie :-)
      • Gość: Kaśka Re: Architektura krajobrazu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.03, 10:16
        No...Powodzenia!!! :)
        • kon_walia Re: Architektura krajobrazu 19.09.03, 12:56
          Dziewczyny! A ja mam pytanie do Was. Czy istnieją studia podyplomowe lub kursy
          nadające tytuł architekta krajobrazu? Skończyłam biologię na uniwersytecie i
          myślę właśnie o studiach podyplomowych. Chociaż sądząc z tego co piszecie moze
          nie warto?
          • Gość: burza_gradowa Re: Architektura krajobrazu IP: *.telkab.pl 19.09.03, 14:23
            tak, wydaje mi sie, ze sa takie studia podyplomowe, szukając studiów
            podyplomowych dla siebie zdaje się, że natknęłam się ta takie, ale nie pamiętam
            gdzie, w każdym razie był to wydział architektury na którejś z politechnik.
            A czy warto.. wolę wierzyc że jednak warto, cały problem zdobyć jakieś
            doswiadczenie, no i mieć troche szcześcia.
            powodzenia :-))
          • Gość: Kaśka Re: Architektura krajobrazu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.03, 10:02
            Sprawdź we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie (Politechnika).Mają swoje strony
            internetowe. Coś mi się obiło o uszy, że są.
    • Gość: Gomez Re: Architektura krajobrazu IP: *.proxy.aol.com 20.09.03, 19:38
      Patrzac na krajobraz w Polsce to pracy nie powinno ci zabraknac. Ale porownujac
      ilosc prawnikow i stan prawa to przypomina sie powiedzenie o szesciu
      kucharkach. Straznik wiezienny to chyba najpewniejsza kariera w tym kraju.
      • Gość: Kaśka Re: Architektura krajobrazu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.03, 22:00
        He he ..................
    • niki-niki10 Re: Architektura krajobrazu 17.11.14, 09:32
      Sprawdź sobie tą strone, może coś Cię zainteresuje
      www.sztuka-architektury.pl/praca/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka