Dodaj do ulubionych

kilka problemow z 146-stka

23.01.07, 00:16
witam
mam kilka problemow z 146 bx z1997r.
1 bardzo slabe hamulce.....byly odpowietrzane i nic,pompka jest ok.jedyne co
zuwazylem to nierownomiernie zjechane tarcze.czy to moze byc powodem?
acha ,przy odpowietrzaniu nie dalo sie odkrecic odpowietrznika przy jednym
kole ,moze to to?
2 przy obrotach ponizej 16000 wspomaganie praktycznie nie dziala i zauwazylem
ze olej do wspomagania jest bardzo rzadki,a moze taki ma byc?
2 faluja obroty na gazie a na paliwie to popracuje chwilke a potem zapala sie
kontrolka wtrysku i gasnie.a podczas jazdy przy wrzuceniu na luz to to tosamo
czyli gasnie
3 bardzo duze spalanie gazu o granicach 20-23 na 100 bez roznicy czy to na
trasie czy w miescie
dwa miechy temu zrobili mi kapitalke silnika,powymieniali wszystko lacznie z
tlokami,wstawione nadwymiarowe +0,4 i zrobiony szlif,moze to mechaniory cos
zpierd.......
co robic? od czego zaczac sprawdzanie?co wymienic ,a co wyczyscic?
pomozcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ściemka AR 146 bx 1997
Obserwuj wątek
    • hr.dracula Re: kilka problemow z 146-stka 23.01.07, 15:24
      sciemka2 napisał:

      > witam
      > mam kilka problemow z 146 bx z1997r.

      Tylko kilka ???? To nie jest źle :)

      > 1 bardzo slabe hamulce.....byly odpowietrzane i nic,pompka jest ok.jedyne co
      > zuwazylem to nierownomiernie zjechane tarcze.czy to moze byc powodem?
      > acha ,przy odpowietrzaniu nie dalo sie odkrecic odpowietrznika przy jednym
      > kole ,moze to to?

      Może czas wymienić tarcze i klocki ??? Badziewne zestawy słabo hamują ...

      > 2 przy obrotach ponizej 16000 wspomaganie praktycznie nie dziala i zauwazylem
      > ze olej do wspomagania jest bardzo rzadki,a moze taki ma byc?


      Poniżej 16 000 ??? Trzeba zapytać mechaników Kubicy ;)

      A jeżeli słabo wspomaga ponizej 1600, to zapewne pomka wspomagania padła. Olej
      w układzie wspomagania jest dość rzadki.

      Odpowiedź na pytania 2, 3 zostanie ci udzielona w miejscowym zakladzie
      gazowniczym.
    • esco1996 Re: kilka problemow z 146-stka 24.01.07, 17:30
      witam mam pytanko ile kosztował cie ten remont silnika i co jeszcze wymieniałeś
      oprócz tłoków.jeżli chodzi o hamulce to w tym modelu powinny byc bardzo dobre a
      jak ci nierówno bieże to może być wina zapieczonych tłoczków poprostu coś sie
      tam blokuje lub masz walniety serwo od hamulców albo pompe.a co 2i3 problemu to
      moim zdaniem chodzi o elektronike najlepiej jechać na diagnostyke albo
      sprawdzić wszystkie czujniki samemu(miernikiem).pozdro
      • sciemka2 Re: kilka problemow z 146-stka 25.01.07, 09:36
        witam.
        za remont silnika zaplacilem 1700,a wymienili mi paski rozrzadu,komplet
        uszczelek,przewody+swiece,filtr powietrza no i oczywiscie olej i filtr
        oleju.zrobili szlif i wstawili tloki nadwymiar.poniewaz poprzedni wlascciel
        niezle dal jej popalic skoro byly popekane.tloki musialem ciagnac z Wloch bo u
        nas nie mieli nadwymiaru,dodatkowe 1300 zl.teraz tak sobie mysle ze moglem
        kupic drugi silnik,byloby taniej i szybciej.......
        pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka