Dodaj do ulubionych

Czytanie pod lipą

02.07.21, 10:14
Tak sielsko-anielsko, jak się ma kasę oczywiście...
lubimyczytac.pl/ksiazka/296076/chata-magoda-ucieczka-na-wies
Chata Magoda. Ucieczka na wieś / Jagoda Miłoszewicz
Obserwuj wątek
    • czekolada72 Re: Czytanie pod lipą 05.07.21, 11:34
      lubimyczytac.pl/ksiazka/9969/pan-samochodzik-i-zamek-czocha
      Pan Samochodzik i zamek Czocha / Sebastian Miernicki
      Cykl: Pan Samochodzik (tom 62)

Zamek Czocha należy do moich ulubionych zamków w Polsce od dawna, nim jeszcze wysławił się jako akcja serialu.

lubimyczytac.pl/ksiazka/4900481/psie-sucharki-wszystko-co-powiedzialby-twoj-pies-gdyby-umial-mowic
      Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić \ Maria Apoleika
      • jottka Re: Czytanie pod lipą 05.07.21, 13:51
        apropo kryminałów pojawiła się nowa Tana French, Z dala od świateł. to nietypowa autorka, jak ktoś jej nie zna, do tej pory były to bardzo dobre kryminały ze sporą dawką niesamowitości (ale nie typu horror, tylko psychologia na tle jeszcze bardziej niesamowitych krajobrazów Irlandii), teraz to bardziej powieść niesamowita, choć jest i policjant, i zaginiony. ale czyta się naprawdę dobrzesmile
      • czekolada72 Re: Czytanie pod lipą 10.07.21, 20:02
        lubimyczytac.pl/ksiazka/305213/czas-zaklety
        Czas zaklęty / Ałbena Grabowska
        Cykl: Alicja w krainie czasów (tom 1)

lubimyczytac.pl/ksiazka/4529540/chata-po-jemiola
        Chata po jemiołą / Halina Kowalczuk

Ot, takie wakacyjne czytadełka....
        • czekolada72 Re: Czytanie pod lipą 16.07.21, 14:13
          lubimyczytac.pl/ksiazka/93370/pan-samochodzik-i-jego-autor-o-ksiazkach-zbigniewa-nienackiego-dla-mlodziezy

Pan Samochodzik i jego autor. O książkach Zbigniewa Nienackiego dla młodzieży
          Piotr Łopuszański

Owszem - mnóstwo błędów, książka chyba w ogóle nie była w korekcie redaktorskiej.
          Z drugiej - na przykład cały rozdział inspirujący do zwiedzania miejsc związanych w rozmaity sposób z Panem Samochodzikiem smile
          • czekolada72 Re: Czytanie pod lipą 27.07.21, 14:44
            lubimyczytac.pl/ksiazka/4922587/jarzebinowy-zagajnik
            Jarzębinowy zagajnik / Halina Kowalczuk

Za górami, za lasami żył sobie Kopciuszek (40-letni). A może Śpiaca Królewna, którą obudził pocałunek Księcia? A może to Kopciuszek uratował Księcia, pokazując jak wygląda życie poza złotą klatką? A, i dwie wróżki. albo czarownice. Jak kto woli. I dobro, które zawsze zwycięża! W każdym razie - bajka dla dorosłych, albo - bajka z dorosłymi aktorami. Za to okładka sympatyczna wink
            I cygańskie legendy.

lubimyczytac.pl/ksiazka/4928827/milosc-z-widokiem-na-morze#
            Miłość z widokiem na morze / Ilona Gołębiewska, Mag­da­ Knedler i inni

lubimyczytac.pl/ksiazka/6723/swiat-u-stop
            Świat u stóp / Lesley Lokko
            • czekolada72 Re: Czytanie pod lipą 29.07.21, 10:12
              lubimyczytac.pl/ksiazka/4949222/co-komu-pisane
              Co komu pisane / Jacek Skowroński, Maria Ulatowska

Czytelnicy, głównie Cytelniczki jednak... - pieją z zachwytu, a mnie - znowu nie powaliło.
              Chyba lepszy byłby film, albo teatr telewizji, w stylu coś Koronek i arszeniku. Z Jakubem Zmijewskim w roli głównej. Ale obsadziłabym też i Kingę Preiss, i Danutę Stenkę, i Annę dymną. I Jana Frycza widzę... Tylko z tymi młodszymi mam problem smile)
          • jadwigadominika Re: Czytanie pod lipą 03.08.21, 17:25
            O, a czy jakkolwiek porusza ta książka lub dyskutuje niewyobrażalny wręcz seksizm Pana Samochodzika? Bo jak zawsze byłam jego fanką, tak praktycznie od 12-ego roku życia wzwyż coraz częściej czułam już nawet nie złość, a wręcz politowanie potężne dla tej jego mizoginicznej narracji.

Jest strona miłośników PS i tam ludzie opisują swoje wycieczki śladami poszczególnych książek, fajnie to nawet tylko poczytać.
              • jadwigadominika Re: Czytanie pod lipą 03.08.21, 19:13
                Ooo! To się chyba muszę zainteresować! Sentyment do PS mam nadal bardzo potężny, nawet jakiś czas temu korciło mnie napisać własnego "Samochodzika" i uderzyć z nim do wydawcy. Tylko że ja bym zawróciła do czasów komuny, zamiast na siłę wpychać go we współczesność...
                  • jadwigadominika Re: Czytanie pod lipą 06.08.21, 22:32
                    Udało mi się zdobyć wersję elektroniczną i przejrzałam trochę, wygląda to mocno naiwnie - autor głównie robi listy tego, co było albo się wydarzyło, rzadko porywa się na jakikolwiek komentarz. W rozdziale "kobiety pana Samochodzika" dosłownie robi listę imion i krótkie metryczki postaci, na końcu tylko pisze że "przeważnie są niesympatyczne" i że jedna z nich jest "zwolenniczką ruchu wyzwolenia kobiet" (faktycznie tak to było w książce ujęte) którą pan Samochodzik nawrócił na tradycyjny model kobiecości.
                    To nawet nie jest liźnięcie tematu, to jest chuchnięcie na niego z daleka. Szkoda, cholera, bo bardzo by się takie bardziej jaskrawe "rozprawienie" z seksizmem i ustrojową prawilnością PS przydało właśnie dlatego, że książki są fajne i nadal czyta się je dobrze.
    • felis2 Re: Czytanie pod lipą 09.07.21, 23:58
      Tomasz Duszyński Glatz. Kryminały retro, Kłodzko lata 20 (XX wieku). Na początku jakieś niemrawe mi się to wydawało, ale później wciągnęło i zaraz się łapię za trzeci tom.
      Jak kto lubi Lovercrafta to może doceni Pieśni Chołów. Jak nie to nie należy dać się nabrać na pozytywne opinie.
      • balamuk Re: Czytanie pod lipą 11.07.21, 05:30
        Na szybko, bo mi się bardzo spodobało i polecam - Milena Wójtowicz i współczesne zwyczajne życie z solidną domieszką magii, bardzo dobrze napisane, oderwało mnie skutecznie od mnożących się upierdliwości. wink
            • balamuk Re: Czytanie pod lipą 18.07.21, 15:09
              Jeszcze z pierwszej połowy lipca. Też Wójtowicz, na odmianę Irena, "Obcy trup" - mogłabym napisać jak Felis, że w stylu JCh, ale to nie oddaje zjawiska.
              Cytat wybrany losowo: Pawełek zmaterializował się przed Markiem i zaprosił go do tańca. Marek przez nieśmiałość nie odmówił i runęli do korytarza w rytm wyśpiewywanego przez Pawełka krakowiaka. Lalka wciągnęła mnie do kuchni. - Wiesz, oni myślą, że to wszystko nie był przypadek. - Co takiego, jacy oni i jakie wszystko? - zapytałam, spoglądając w głąb korytarza w obawie przed unicestwieniem lustra, przy którym Pawełek wywijał hołubce. (...) Obowiązki gospodyni zmusiły mnie do krążenia z pokoju do kuchni i donoszenia pożądanych wiktuałów i napitków. Lalka tańczyła w ramionach gości. Pawełek wykonywał solo w roli łabędzia, nie rozstając się z niepełną butelką wódki.
              I dużo różnych takich. Dla mnie niekomfortowe.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka