the_dzidka 20.08.07, 10:54 ... się odbędzie. Jutro wieczorem, czyli we wtorek 21 sierpnia, w lokalu uzyczonym przez żegnaną, czyli mnie Obecni będą: April02, Kasiakaz1, the_dzidka, oraz przyboczny Mniamnik (nie posiadający ksywki na forum). Reszta na żywioł Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
g0p0s Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 20.08.07, 11:22 "Pożegnalne spotkanie..." ale chyba tylko w tym składzie? Odpowiedz Link
the_dzidka Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 20.08.07, 13:52 No tak... skoro zmieniam sekcję.. Odpowiedz Link
sibeliuss Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 20.08.07, 22:46 Ja przejazdem, a dokąd dusza zmierza? Odpowiedz Link
the_dzidka Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 20.08.07, 23:32 Do Wawy. Chyba na stałe? A Ty gdzie przejazdem? Odpowiedz Link
groha Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 20.08.07, 13:31 Sekcjo poznańska oraz Ty, Dzidko, trzymajcie się mocno, mimo wszystko. Odpowiedz Link
the_dzidka Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 20.08.07, 13:52 Dlaczego "mimo wszystko"? Przewidujesz jutro jakieś nasze problemy natury gastrycznej? Odpowiedz Link
groha Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 20.08.07, 15:04 Ależ skąd, tak mi się jakoś samo napisało. Chociaż, już samo słowo: "pożegnanie" ma w sobie coś ciężkostrawnego jednak, nie? Więc trzymajcie się mocno, po prostu Odpowiedz Link
kasiakaz1 Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 20.08.07, 16:59 Spotkanie szykuje się bardzo smakowicie. Szkoda tylko, że sekcja poznańska mocno osłabnie. Zwłaszcza, że od października prawdopodobnie utraci również moją osobę. Odpowiedz Link
the_dzidka Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 20.08.07, 19:02 > Spotkanie szykuje się bardzo smakowicie. Właśnie oderwałam się od garów Odpowiedz Link
lylika Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 20.08.07, 19:42 the_dzidka napisała: > > Spotkanie szykuje się bardzo smakowicie. > > Właśnie oderwałam się od garów > ... A co w garach? Odpowiedz Link
the_dzidka Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 20.08.07, 21:51 > A co w garach? No przecież nie mogę tego zdradzić DZISIAJ! Jutro pewnie pojawi się w Sprawozdaniu Odpowiedz Link
edeka5 Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 22.08.07, 15:46 No i co było w tych garach??? Odpowiedz Link
eulalija Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 22.08.07, 15:48 Może się jeszcze żegnają Trzydniówkę mają ) Odpowiedz Link
lylika Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 22.08.07, 15:58 Trzydniówkę mają ) ... Abo niestrawność. ) Odpowiedz Link
april02 Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 22.08.07, 18:41 W garach była pychota Ale to już niech się Dzidka chwali . Żadnej niestrawności natomiast nie zauważyłam. Odpowiedz Link
kasiakaz1 Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 22.08.07, 18:48 Potwierdzam, w garach była pychota. A raczej w miseczkach, salaterkach i na talerzykach. A co było to niech już szanowna autorka potraw opowiada. Odpowiedz Link
april02 Re: Pożegnalne spotkanie sekcji poznańskiej 22.08.07, 18:59 W kieliszkach też Romantic Rose na ten przykład Odpowiedz Link
the_dzidka O, nie, moje panie! 22.08.07, 19:18 Macie, jak widzę, dostęp do netu - opisujcie. Ja nie dam rady. Mam serdecznie dość rzeczywistości, padam na pysk - nie mam głowy do sprawozdań. Odpowiedz Link
lylika Re: O, nie, moje panie! 22.08.07, 19:46 One tak zawsze. Po jednym zdanku, po jednym słówku. Ręce opadają. Odpowiedz Link
the_dzidka Baby, sorry! 22.08.07, 20:02 Nieprawda, pierwsze sprawozdanie pisałam jeszcze tej samej nocy, z katarem i gorączką - już zapomniały? Naprawdę bardzo was przepraszam. Jestem tak wyeksploatowana mentalnie, że dzisiaj nie byłam w stanie ustalić, o której spotkać się w sobotę z koleżanką (nie mamy żadnych ograniczeń czasoprzestrzennych). Dlatego liczę na to, że współsekciarki mnie wyręczą, a ja tylko dorzucę swoje trzy grosze. Dorzucę od razu, żeby mieć z głowy: Najlepszy tekst z wczorajszego spotkania TWCh: Gadamy o szybownictwie. Kasiakaz1 opowiada: - Podobno jakiś polski nastolatek pobił szybowcowy rekord Polski, przeleciał jednym ciągiem sześćset kilometrów. Jestem ciekawa, co zrobił, jak wylądował? April02 i ja jednocześnie: - Siusiu! No. Idę spać. Odpowiedz Link
eulalija Re: Baby, sorry! 22.08.07, 21:50 No pewnie, z całą pewnością nie poleciał ciumciać, najpierw się odwodnił. Stare prawdy życiowe omawiałyście, wiedźmy. Odpowiedz Link
kasiakaz1 zacznę uchylać 23.08.07, 12:17 No dobra. W salaterkach były różne maczanki a na talerzykach warzywka. I pieczarki. I bukiet selera naciowego. I to było pyszne! I jeszcze sałatki były dwie, jedna ciepła a druga zimna. Też były pyszne. Tyle na razie, wracam do pracy. Odpowiedz Link
ewa9717 Re: zacznę uchylać 23.08.07, 13:19 I to ma być puszczenie pary? Nawet nie na ćwierć gwizdka... Odpowiedz Link
lylika Re: Gdzie porządne, solidne sprawozdanie?? 23.08.07, 21:26 A nie mówiłam? One tak zawsze. )) Odpowiedz Link
lylika Re: Gdzie porządne, solidne sprawozdanie?? 23.08.07, 21:27 Przepraszam, raz Dzidka napisała sprawozdanie jak należy. Odpowiedz Link
the_dzidka Re: Gdzie porządne, solidne sprawozdanie?? 23.08.07, 22:15 Dzięki, Lyliko za obronę. I przepraszam, ze nie jestem koniem Odpowiedz Link
kasiakaz1 Nie do końca porządne, solidne sprawozdanie?? 24.08.07, 00:21 No dobra. A więc.... Pojawiałam się u Dzidki parę minut przed godziną zero czyli 19. Udobruchałam szczekającego Mniamnika kością, po czym zajęłam się sobą za pomocą wygrzebanej na półce książki. Dzidka skryła się w łazience coby się zrobić na bóstwo. Z chwilkę przybyła April, co wywołało wielkie poruszenie Mniamnika. Zostałyśmy zagonione do stołu na którym królowały wyżej wspomniane salaterki, talerzyki, półmiski itd. Co tam było to już niech Dzidka opowiada, bo ja nie pamiętam dokładnie jakie były te tajemnicze maczanki. No i zaczęło się obżarstwo i gadanie. Poruszone zostały następujące tematy: 1. Co się stało że Dzidka się przeprowadza do Stolicy 2. Pakowanie jako takie 3. Mocowanie bagaznika rowerowego na samochodzie, w jaki sposób zostało to dokonane i jak się z takim bagaznikiem jedzie. 4. Analiza stopnia w jakim ubzdryngoliłyśmy się z Dzidką pakując Ją tydzień wcześniej (cholera, może nie powinnam o tym pisać... ale to nie był duży stopień) 5. Wyczyny Mniamnika, analiza charakterów różnych psów ze szczególnym uwzględnieniem zwierza posiadanego przez April 6. Literatura wszelka. 7. kulinaria 8. Urlopy odbyte i planowane(April, no i nie pokazałam Ci tych zdjęć! Musimy się spotkać!) 9. Co tam jeszcze było.... 10. Nieznajomość topografii Poznania. Okazuje sie, że mimo że najkrócej mieszkam w tym mieście nieźle sobie radzę. Spotkanie zakończyło się odprowadzeniem April na przystanek i uwaleniem sie spać, ponieważ rano trza było iść do pracy. Więcej nie pamiętam. Idę spać. Jak se przypomnę to może dopiszę. Odpowiedz Link
ewa9717 Re: Nie do końca porządne, solidne sprawozdanie?? 24.08.07, 08:33 Proszę o rozwinięcie punktu siódmego! Odpowiedz Link
the_dzidka Kulinaria 24.08.07, 20:15 Proszę bardzo. Postanowiłam, że będzie wykwintnie. To znaczy pyszne potrawy w malutkich ilościach. Potrawy wyszły pyszne, ale z tymi małymi ilościami to mi jakoś nie bardzo... 1. Tagliatelle z tuńczykiem, kiszonym ogórkiem i pestkami z dyni. 2. Sałatka z kukurydzy, kurczaka, selera naciowego i ananasa z sosem pół-własnej roboty. 3. Surowe warzywka: kalarepa, marchewka, seler naciowy, kalafior i pieczarki - do maczania w sosikach-dipach. 4. Sosiki owe: własnej roboty i własnego pomyślunku, w dodatku wymyślane dopiero w momencie ich przyrządzania. Mam wrażenie, że najbardziej smakował dziewczynom dip różowy Dip różowy: kilka łyżek gęstego jogurtu bałkańskiego. Do tego wlałam trochę soku żurawinowego, takiego do rozcieńczania z wodą (po prostu butelka "Owocowa spiżarnia" Herbapolu stała pod ręką, na blacie). Ponieważ było to nieco mdłe, lekką rąsią dowaliłam łyżkę ostrego chrzanu Po wymiąchaniu okazało się niebo w gębie. Poza tym było ptasie mleczko, krakersy i francuski cuchnący ser, których to rzeczy nawet nie zdążyłyśmy spróbować, i doskonałe wina: mołdawskie i chilijskie Odpowiedz Link
asia.sthm Re: Kulinaria 24.08.07, 20:25 Dzidko, obwoluje cie mistrzynia kombinowania przy garach. Ten dip rozowy moze startowac w mistrzostwach! Czytalam Barbare Wrzesinska (jej autosamosad..jakos tak) wyszlo, ze jest mistrzem kulinarnego kombinowania na instynkt. Uwazam, ze nasza Dzidka moze smialo konkurowac z Barbara Wrzesinska czyli...nasza pania Basienka z Wlasnie Leci Kabarecik... Odpowiedz Link
the_dzidka Re: Kulinaria 24.08.07, 21:47 asia.sthm napisała: > Dzidko, obwoluje cie mistrzynia kombinowania przy garach. Ku chwale Chmielewszczyzny, obywatelu Asia! Odpowiedz Link
asia.sthm Re: Kulinaria 24.08.07, 22:55 the_dzidka napisała: > Ku chwale Chmielewszczyzny, obywatelu Asia! Nie spocznij! I szczesc Boze na przyszlosc! Psssyt: zazdraszczam Odpowiedz Link
lylika Re: Kulinaria 24.08.07, 21:41 Ale mi smaku narobiłaś... Dzisiaj miałam na śniadanie sałatkę "dorsz a`la homar" a na obiad łososia z rusztu, ale dla mnie ryb nigdy za dużo. Jutro robię Tagliatelle al tonno. Ten pomysł z dodanieniem do tuńczyka kwaszonych ogórków jest rewelacyjny. Odpowiedz Link
the_dzidka Re: Kulinaria 24.08.07, 21:48 Żebyś wiedziała. Jak to zmienia smak - wprost nie do wiary. Ta potrawa ma jeszcze jedną zaletę - mianowicie świetnie nadaje się do spożycia na zimno, jako "sałatka z tuńczykiem i makaronem" Odpowiedz Link
lylika Re: Nie do końca porządne, solidne sprawozdanie?? 24.08.07, 21:42 Uprzejmie proszę o rozwinięcie punktu 5-go, czyli "Wyczyny Mniamnika". ) Odpowiedz Link
the_dzidka To juz dziewczyny muszą 24.08.07, 21:49 ... jako że one na w. M. patrzyły świeżym, niezaangażowanym okiem Odpowiedz Link
the_dzidka Prawdę mówiąc, dziwi mnie jedna rzecz 24.08.07, 21:50 Jakoś nikt do tej pory nie zażądał rozwinięcia punktu czwartego.. Odpowiedz Link
lylika Re: Prawdę mówiąc, dziwi mnie jedna rzecz 24.08.07, 21:55 Nikt nie chciał się wychylić. )) Swoją drogą bardzo interesujący wydaje się być punkt 3. Czy on był wykonywany po punkcie 4-tym? )) Odpowiedz Link
the_dzidka Re: Prawdę mówiąc, dziwi mnie jedna rzecz 24.08.07, 21:57 Po - ale dopiero następnego dnia Na szczęście, bo bagażnik nie mój, tylko wypożyczony mi przez ukochanego Szefa Odpowiedz Link