Dodaj do ulubionych

[wybory] Pierwsze koty za płoty

21.11.10, 22:11
I po ciszy.

Jakieś wstępne opinie, komentarze, jakieś pierwsze wyniki sondażowe?
Obserwuj wątek
      • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 21.11.10, 23:02
        dary.zary napisał:

> nie ma się co oszukiwać skrzyprzyński burmistrzem nie zostanie, człowiek znikąd
        > któremu ubyło majątku nie da rady ;)

Ja wiem skąd jest P. Skrzypczyński, jest z Żar a nie z Olbrachtowa jak Roman Pogorzelec, czy Danuta Madej oraz Drożkowa jak Wacław Maciuszonek.
        Możesz dalej odmrażać sobie uszy na złość.
        --
        Niezależny Portal Żar
        ZlikwidujMY lubuskie!
        Największe żarskie forum dyskusyjne
        • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 21.11.10, 23:51
          croolick napisał:

> Ja wiem skąd jest P. Skrzypczyński, jest z Żar a nie z Olbrachtowa jak Roman Po
          > gorzelec, czy Danuta Madej oraz Drożkowa jak Wacław Maciuszonek.

Kandydat na burmistrza może sobie być skąd chce.

--
          ŻARY - tak wygląda moje miasto
          • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 00:01
            p.e.k.o napisał:

> Kandydat na burmistrza może sobie być skąd chce.

Jasne, ale co wie o mieście i problemach mieszkańców ktoś, kto w nim nie mieszka??? To co przeczyta w gazecie, lub mu inni powiedzą?
            --
            Niezależny Portal Żar
            ZlikwidujMY lubuskie!
    • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 21.11.10, 23:00
      mkuba79 napisał:

> I po ciszy.
      >
      > Jakieś wstępne opinie, komentarze,

Cóż kampania w naszym mieście była wyjątkowo zaściankowa. To zasługa obecnego burmistrza, który otwarcie łamie art. 70a ordynacji wyborczej. W innych miastach prezydenci czy burmistrzowie nie bali się tak panicznie opozycji i zgodnie z prawem udostępniali KW miejsca na prezentację materiałów wyborczych. Byłem w Lubinie, widziałem co się działo w Bolesławcu. U nas zupełna prowincja. Tak samo jeśli chodzi o internet. Tam mieli naprawdę porządnie przygotowane strony a naszym KW mimo dużych pieniędzy, którymi dysponowały zupełnie się nie chciało. Poza D. Madej. Nasz KW może nie miał super strony (choć często aktualizowanej) ale to kwestia pieniędzy - my robiliśmy prawie wszystko własnymi siłami.
      --
      Niezależny Portal Żar
      ZlikwidujMY lubuskie!
            • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 16:52
              dary.zary napisał:

> A i gratuluje krulik nie dostania się do Rady Miasta

Nikt z KW TUM nie dostał się do rady. Totalna porażka. TUM przegrał (i to chyba nie tylko wybory).
              Mieszkańcy miasta zadecydowali, jakich chcą mieć przedstawicieli.

--
              • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 17:09
                p.e.k.o napisał:

> Nikt z KW TUM nie dostał się do rady.

No i co z tego, a czy ty dostałeś się gdziekolwiek?

> Totalna porażka.

Niby dlaczego??? Nie jesteśmy stowarzyszeniem politycznym. Start w wyborach to nie jest nasz główny cel.

> TUM przegrał (i to chyba nie tylko wybory).

"Nie tylko wybory"??? A co jeszcze, znawco naszego stowarzyszenia? Nasze Towarzystwo dzięki wyborom tylko skorzystało, już dziś mamy kilka nowych deklaracji członkostwa, zintegrowaliśmy się bardziej podczas kampanii, którą robiliśmy własnymi siłami. To było ciekawe, choć niełatwe doświadczenie. Ciekawe, czy kogoś takiego jak ty byłoby stać na taki wysiłek? Pewnie nie, więc ciesz się swoim Schadenfrude, tylko tyle ci zostało:-)

> Mieszkańcy miasta zadecydowali, jakich chcą mieć przedstawicieli.

Ponad pół tysiąca żaran chciało mieć przedstawicielu Komitetu Wyborczego TUM w radzie. A ilu chciałoby, byś ty był ich przedstawicielem??? Za żaran zdecydowała krytykowana np. przez Jacka Majchrowskiego ordynacja wyborcza, która służy partiom politycznym a nie lokalnej demokracji.
                --
                Niezależny Portal Żar
                ZlikwidujMY lubuskie!
                • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 17:22
                  croolick napisał:

> No i co z tego, a czy ty dostałeś się gdziekolwiek?

Z tego nic, a je nie kandydowałem :)

> Niby dlaczego???

Bo nikt z TUM nie zdobył mandatu radnego.

> Start w wyborach to nie jest nasz główny cel.

Skoro tak twierdzisz, to można zupełnie lekko potraktować tą totalną porażkę.

> "Nie tylko wybory"??? A co jeszcze, znawco naszego stowarzyszenia?

Czas pokaże.

> Nasze Towarzystwo dzięki wyborom tylko skorzystało

W takim razie gratuluję.

> Ciekawe, czy kogoś takiego jak ty byłoby stać na taki wysiłek?

Jak już wspomniałem, ja nie kandydowałem :)

> Ponad pół tysiąca żaran chciało mieć przedstawicielu Komitetu Wyborczego TUM

Jeszcze raz gratulacje.

> A ilu chciałoby, byś ty był ich przedstawicielem???

Jak już wspomniałem, ja nie kandydowałem :)

--
                  • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 17:44
                    p.e.k.o napisał:

> Z tego nic, a je nie kandydowałem :)

No właśnie, więc kiedyś zdobądź się na odwagę i wystartuj a potem krytykuj. Najlepiej jeśli tak jak my weźmiesz się za budowę od zera własnego komitetu, zobaczysz jakie to proste. Chętnie wtedy podsumuję wynik twojego komitetu wyborczego. Niestety ja tego nie dożyję, bo ty nigdy na coś takiego się nie odważysz.

> Bo nikt z TUM nie zdobył mandatu radnego.

No i co z tego? Członkowie TUM są aktywni na różnych forach działalności społecznej. Zdobycie mandatu pomogłoby co najwyżej zrealizować nasze cele szybciej i pełniej.

> Skoro tak twierdzisz, to można zupełnie lekko potraktować tą totalną porażkę.

Nie mogę lekko potraktować drwin i braku szacunku dla społecznej a nie stricte politycznej inicjatywy od kogoś, kto nie ma pojęcia jak wiele wysiłku włożyć by stworzyć własny komitet.

> Czas pokaże.

Czas już pokazał. My działamy od pięciu lat, udało nam się zrealizować kilka fajnych rzeczy dla miasta, a co tobie w tym czasie się udało?

> W takim razie gratuluję.

> Jak już wspomniałem, ja nie kandydowałem :)

Dlatego nie masz prawa nas oceniać.

> Jeszcze raz gratulacje.

A gdzie był ten pierwszy raz???

> Jak już wspomniałem, ja nie kandydowałem :)

Dlatego daruj sobie prymitywne złośliwości.
                    --
                    Niezależny Portal Żar
                    ZlikwidujMY lubuskie!
                    • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 19:08
                      croolick napisał:

> No właśnie, więc kiedyś zdobądź się na odwagę i wystartuj a potem krytykuj. Najlepiej jeśli
                      > tak jak my weźmiesz się za budowę od zera własnego komitetu, zobaczysz jakie to proste.

Mam w życiu nieco inne priorytety niż Ty.
                      A jako czynny wyborca mogę sobie komentować wyniki wyborcze do woli. Do wyrażania opinii na ten temat nie jest wymagany start w wyborach.

> Niestety ja tego nie dożyję, bo ty nigdy na coś takiego się nie odważysz.

Na ile oceniasz swoją kondycję? :)

> No i co z tego?

Totalna porażka?

> Zdobycie mandatu pomogłoby co najwyżej zrealizować nasze cele szybciej i pełniej.

Jakby to najcelniej skomentować? Hmmm.... sratatata? :)

> Nie mogę lekko potraktować drwin i braku szacunku dla społecznej a nie stricte
                      > politycznej inicjatywy od kogoś, kto nie ma pojęcia jak wiele wysiłku włożyć by
                      > stworzyć własny komitet.

Pokaż mi środkowy palec, jak to masz w zwyczaju. Wyrokuję, że lepiej się poczujesz.

> Czas już pokazał. My działamy od pięciu lat, udało nam się zrealizować kilka fajnych
                      > rzeczy dla miasta, a co tobie w tym czasie się udało?

Jak już wielokrotnie mówiłem, ja nie kandydowałem do "korytka".

> Dlatego nie masz prawa nas oceniać.

Jako wyborca mam (bo KW TUM startując w wyborach wystawił się pod ocenę wyborców, a ja bez wątpienia wyborcą jestem).
                      Ty z kolei (szczególnie ze swoim wynikiem wyborczym) nie możesz mi tego zabronić.

> Dlatego daruj sobie prymitywne złośliwości.

A propos prymitywizmu, ja nikomu środkowego palca nie pokazałem. Rozważ to.

--
                      • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 19:52
                        p.e.k.o napisał:

> Mam w życiu nieco inne priorytety niż Ty.

Na szczęście ja mam inne.

> A jako czynny wyborca mogę sobie komentować wyniki wyborcze do woli. Do wyrażan
                        > ia opinii na ten temat nie jest wymagany start w wyborach.

Oczywiście najłatwiej być malkontentem i krytykantem. Najtrudniej oczywiście się działa...

> Totalna porażka?

Tym mianem można określić wszystkich biernych krytykantów, oceniających wybory z bezpiecznej pozycji widza.

> Jakby to najcelniej skomentować? Hmmm.... sratatata? :)

Brawo, za elokwencje.

> Pokaż mi środkowy palec, jak to masz w zwyczaju.

"W zwyczaju"? No, no widzę że z ciebie wybitny znawca mojej osoby. Nie masz jakieś rodziny?

> Wyrokuję, że lepiej się poczujesz.

To źle wyrokujesz, ja nie jestem tobą. Nigdy nie zniżę się do twojego poziomu.

> Jak już wielokrotnie mówiłem, ja nie kandydowałem do "korytka".

Ty do niczego nie kandydowałeś. Ty wiernie służysz tym przy "korytku".

> Ty z kolei (szczególnie ze swoim wynikiem wyborczym) nie możesz mi tego zabroni
                        > ć.

Co masz do mojego wyniku wyborczego?

> A propos prymitywizmu, ja nikomu środkowego palca nie pokazałem. Rozważ to.

Ty wystarczy, że opluwasz ludzi, którzy nie podzielają twoich priorytetów w internecie.
                        --
                        Niezależny Portal Żar
                        ZlikwidujMY lubuskie!
                        • mkuba79 Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 20:48
                          Tak przyglądam się tej waszej dyskusji i chciałbym coś od siebie dodać.
                          Wynik wyborczy TUM-u nie traktowałbym raczej w kategorii porażki. Owszem to jest przegrana, bo przecież żadnego mandatu nie zdobyli. Ale też nie szli z zamiarem podboju Rady. Dlatego nie nazywałbym tego porażką. Wydaje mi się, że pomimo przegranej należałoby jednak im pogratulować jednej rzeczy - wprowadzili coś nowego do naszej "sceny politycznej" i tutaj muszę przyznać croolickowi rację - wbrew pozorom nie jest prostą rzeczą zawiązać KW i ruszać z nim w bój z takimi tuzami jak SLD - o przepraszam Lewicą Żarską, czy PO. Dzisiaj nie wiemy, czy start TUM w wyborach to jest jednorazowy epizod, czy też może zalążek czegoś nowego, innego.
                          W moje oczy rzuciły się dwie rzeczy, które mogły również przyczynić się do takiego, a nie innego wyniku TUM-u. Działalność stowarzyszenia dotyczy tylko niewielkiego skrawka społecznej działalności - kultura, a to nie wszystko, tym bardziej, że pozostali w statutach mają szerszy zakres działalności, którą faktycznie prowadzą, lub co najmniej się deklarują.
                          Wreszcie odnoszę wrażenie, że ten komitet został założony jedynie po to, aby p.Skrzypczyński - kandydat na Burmistrza miał "zaplecze polityczne".
                          To mogło być przyczyną tego, że ludzie mogli nie chcieć ryzykować swojego głosu. Ale tak jak powiedziałem - być może to jest dopiero początek czegoś nowego na żarskiej scenie politycznej, a początki zawsze są trudne. Może to jest początek łączenia się Żaran z zamiłowania, a nie z "koloru skóry".
                          Pozwoliłem sobie na krytykę, bo w zamiarze ma być ona konstruktywną.
                          • nika139 Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 21:15
                            Masz dużo racji w tym, co piszesz. I nawet, jeżeli KW TUM był "zapleczem politycznym" Pawła Skrzypczyńskiego, to na jego listach znalazło się wielu ludzi, których nie pytano o to, jakie mają poglądy polityczne, tylko o to, co chcą dla Żar zrobić. To dobry krok w strone budowania społeczeństwa obywatelskiego w Żarach. A że zdobyli mało głosów? I tak uważam, że dostali sporo. Na listach byli raczej ludzie, którzy nie są znani z działalności politycznej, więc pewnie większości nie kojarzyli się z żadną "przewodnią siłą" w mieście. Plusem było to, że na listach KW TUM znalazło się sporo ludzi młodych i kobiet, bo to w jakiś sposób zmienia postrzeganie kandydatów do Rady Miasta.
                            Może właśnie powstanie KW TUM wyzwoli w innych chęć działania na rzecz miasta, bez konieczności używania partyjnych sztandarów.
                          • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 24.11.10, 22:46
                            mkuba79 napisał:

> Wynik wyborczy TUM-u nie traktowałbym raczej w kategorii porażki. Owszem to jest
                            > przegrana, bo przecież żadnego mandatu nie zdobyli. Ale też nie szli z zamiarem podboju
                            > Rady.

Wydaje mi się, że kandydując do rady, ma się jednak zamiar zostania radnym.

> Wreszcie odnoszę wrażenie, że ten komitet został założony jedynie po to, aby p.
                            > Skrzypczyński - kandydat na Burmistrza miał "zaplecze polityczne".

Jasna sprawa. Po wynikach wyborów można stwierdzić, że zaplecze wybrał sobie raczej kiepskie. Chociaż nie, częściowo może było i dobre, tylko ciemne społeczeństwo nie doznało oświecenia przed dokonaniem skreślenia.

--
                            • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 25.11.10, 20:34
                              p.e.k.o napisał:

> Jasna sprawa. Po wynikach wyborów można stwierdzić, że zaplecze wybrał sobie ra
                              > czej kiepskie. Chociaż nie, częściowo może było i dobre, tylko ciemne społeczeń
                              > stwo nie doznało oświecenia przed dokonaniem skreślenia.

Ja jestem niezwykle ciekawy jakie ty wybrałbyś sobie zaplecze. A jeszcze bardziej jestem ciekaw, kto ciebie by skreślił? No tak, ty masz prawo do oceniania, tak, tak tym masz prawo do oceniania. Dla mnie takie analizy jak powyższa są żałosne, bo wygłasza je ktoś, kto nigdy nie spróbował wystartować. Teraz za to może opluwać tych, co mają odwagę na internecie.
                              --
                              Niezależny Portal Żar
                              ZlikwidujMY lubuskie!
                              • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 26.11.10, 16:53
                                croolick napisał:

> Ja jestem niezwykle ciekawy jakie ty wybrałbyś sobie zaplecze.

Może przestań się tak mną interesować, bo to trochę chore.

> Dla mnie takie analizy jak powyższa są żałosne, bo wygłasza je ktoś, kto nigdy nie
                                > spróbował wystartować.

Nie musisz tego czytać.
                                A co do startowania... i bez tego wiem jedno - nie ma sensu pchać się na siłę tam, gdzie cię nie chcą.

--
                                • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 26.11.10, 21:53
                                  p.e.k.o napisał:

> Może przestań się tak mną interesować, bo to trochę chore.

Ja się tobą interesuję? Dobre:-) Ty po prostu bardzo chcesz, by ktoś zwrócił na ciebie uwagę.

> Nie musisz tego czytać.

Muszę, bo celem twojej bytności na forum jest plucie na mnie. Jak już mówiłem, marny ze mnie chrześcijanin - nie nadstawię komuś takiemu jak ty drugiego policzka.

> A co do startowania... i bez tego wiem jedno - nie ma sensu pchać się na siłę t
                                  > am, gdzie cię nie chcą.

Czyli wracamy do punktu wyjścia i zdajesz sobie sprawę, że nikt cię nie chce:-)
                                  --
                                  Niezależny Portal Żar
                                  ZlikwidujMY lubuskie!
                                    • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 27.11.10, 11:02
                                      p.e.k.o napisał:

> Yyyyyyyy... to nie ja kandydowałem na radnego :)

Bo z góry wiedziałeś, że nikt by cię nie wybrał. Teraz uważasz się uprawniony do oceniania innych, bo nie poddałeś się ocenie...
                                      --
                                      Niezależny Portal Żar
                                      ZlikwidujMY lubuskie!
                • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 19:16
                  croolick napisał:

> Ponad pół tysiąca żaran chciało mieć przedstawicielu Komitetu Wyborczego TUM w
                  > radzie.

Przy liczbie 29 kandydatów z listy KW TUM to ponad... 17 głosów średnio na jednego kandydata. Wybacz, ale na mnie to wrażenia nie robi.

--
                  • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 19:54
                    p.e.k.o napisał:

> Przy liczbie 29 kandydatów z listy KW TUM to ponad... 17 głosów średnio na jedn
                    > ego kandydata. Wybacz, ale na mnie to wrażenia nie robi.

Na pewno wydaliśmy najmniej pieniędzy na jeden głos. Może to robi na tobie wrażenie?
                    --
                    Niezależny Portal Żar
                    ZlikwidujMY lubuskie!
                        • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 26.11.10, 16:55
                          croolick napisał:

> Wolisz oszukiwanie, że kandydaci wydali tylko tyle pieniędzy na ile im pozwala
                          > ordynacja?

Nie wiem ile kto wydał, ale skoro posiadasz wiedzę o przekroczeniu pewnych granic, to donieś gdzie trzeba, zamiast gadać po próżnicy.

--
                          • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 26.11.10, 22:06
                            p.e.k.o napisał:

> Nie wiem ile kto wydał, ale skoro posiadasz wiedzę o przekroczeniu pewnych gran
                            > ic, to donieś gdzie trzeba, zamiast gadać po próżnicy.

Ależ w fakturach przecież wszystko będzie się zgadzać - wielkie banery za 100 zł ulotki 1000 szt za 100 zł i tym podobne "okazje"...
                            --
                            Niezależny Portal Żar
                            ZlikwidujMY lubuskie!
                  • nika139 Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 23.11.10, 22:31
                    p.e.k.o napisał:
                    >
                    > Przy liczbie 29 kandydatów z listy KW TUM to ponad... 17 głosów średnio na jednego kandydata. Wybacz, ale na mnie to wrażenia nie robi.

A powinno zrobić wrażenie. KW TUM to druga apolityczna inicjatywa w Żarach, pierwszy był TiM. Kandydaci KW TUM byli może mało znani (poza małymi wyjątkami) a jednak potrafili zdobyć sporo głosów, przy niezbyt wyskokiej frekwencji. W następnych wyborach pewnie dostaną więcej, bo już zaistnieli na scenie samorządowej i będzie łatwiej im się przebić. Czekam na kolejny apolityczny komitet wyborczy. Może wreszcie samorząd będzie dla mieszkańców, a nie dla partii politycznych.
                    • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 24.11.10, 22:17
                      nika139 napisała:

> A powinno zrobić wrażenie. KW TUM to druga apolityczna inicjatywa w Żarach, pierwszy
                      > był TiM. Kandydaci KW TUM byli może mało znani (poza małymi wyjątkami) a
                      > jednak potrafili zdobyć sporo głosów

Ale kandydaci TiM są w radzie.

--
                          • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 26.11.10, 21:49
                            p.e.k.o napisał:

> Od ilu lat w polityce jest Lesław Krzyżak z TiM? :)

Czy ja mówię o konkretnych osobach? Ja mówię o ugrupowaniu, które od lat jest w lokalnej polityce a jego przedstawiciele brylują w medialnych doniesieniach dotyczących polityki.
                            --
                            Niezależny Portal Żar
                            ZlikwidujMY lubuskie!
                            • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 26.11.10, 23:22
                              croolick napisał:

> Czy ja mówię o konkretnych osobach? Ja mówię o ugrupowaniu, które od lat jest w
                              > lokalnej polityce a jego przedstawiciele brylują w medialnych doniesieniach dotyczących
                              > polityki.

Ale ja mówię o konkretnych osobach. Ty też wielokrotnie pojawiałeś się w gazetach (zapewne zbierasz wszystkie wycinki), kandydat na burmistrza Skrzypczyński też wielokrotnie pojawiał się w mediach, a w polityce od lat...

--
                              • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 26.11.10, 23:44
                                p.e.k.o napisał:

> kandydat na burmistrza Skrzypczyński t
                                > eż wielokrotnie pojawiał się w mediach, a w polityce od lat...

No i dostał z KW TUM najwięcej głosów. Był w polityce jako polityk PO a nie KW TUM. A kto jeszcze z KW TUM był w polityce? NIKT
                                --
                                Niezależny Portal Żar
                                ZlikwidujMY lubuskie!
          • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 16:41
            dary.zary napisał:

> Paweł to dostał tyle głosów że głowa boli :D

Ciekawe, jak zestawić jego najgorszy wynik w wyborach z niezależną sondą przeprowadzoną wśród niezależnych internautów na niezależnym portalu? :)
            Czyż nie było tam zupełnie odwrotnie? Chociaż nie całkiem odwrotnie. Dużo się zgadza... poza liderem rankingu, który zamiast najlepszym, okazał się najgorszym.

Można powiedzieć, że sondaże są jakie są, ale proszę zajrzeć do ostatniej Regionalnej, w której sondaż typuje idealnie kolejność kandydatów na burmistrza.

--
            • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 16:52
              p.e.k.o napisał:

> Można powiedzieć, że sondaże są jakie są, ale proszę zajrzeć do ostatniej Regio
              > nalnej, w której sondaż typuje idealnie kolejność kandydatów na burmistrza.

Można też powiedzieć, że sondaż ten idealnie zasugerował wyborcom jak mają głosować.
              --
              Niezależny Portal Żar
              ZlikwidujMY lubuskie!
              • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 17:07
                croolick napisał:

> Można też powiedzieć, że sondaż ten idealnie zasugerował wyborcom jak mają głosować.

Ciekawe, jak wyborcy ustalili między sobą, ilu z nich ma głosować na poszczególnych kandydatów, żeby w ogólnym rozrachunku wyszło idealnie tak jak w sondzie? To chyba musiałaby być zakrojona na niewyobrażalną skalę pantoflowa wyborców zmowa:)

--
                • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 17:16
                  p.e.k.o napisał:

> Ciekawe, jak wyborcy ustalili między sobą, ilu z nich ma głosować na poszczegól
                  > nych kandydatów, żeby w ogólnym rozrachunku wyszło idealnie tak jak w sondzie? \
                  > To chyba musiałaby być zakrojona na niewyobrażalną skalę pantoflowa wyborców zm
                  > owa:)

To co powiesz, że w piątek w Żaganiu kilka osób podeszło do mnie z pytaniem: "Ten twój kolega to chyba nie ma żadnych szans?". Pytałem się, dlaczego tak sądzą i słyszałem tylko jedną odpowiedź, że widzieli sondaż w Regionalnej... Ilu osobom w Żarach wmówiono, że nie ma sensu głosować, bo "Skrzypczyński nie ma szans"? Wiem, że taką szeptaną propagandę robiono od dawna a ten sondaż utrwalił tylko w niektórych to przekonanie.
                  --
                  Niezależny Portal Żar
                  ZlikwidujMY lubuskie!
                  • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 17:26
                    croolick napisał:

> Ilu osobom w Żarach wmówiono, że nie ma sensu głosować, bo "Skrzypczyński nie ma
                    > szans"?

Jak to się stało, że wszyscy którym "wmówiono, że nie ma sensu głosować bo Skrzypczyński nie ma szans" poszli przekornie głosować na innych kandydatów? :)
                    No bo przecież głosy oddane na innych kandydatów nie wzięły się z magicznego kapelusza.

--
                    • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 22.11.10, 17:35
                      p.e.k.o napisał:

> Jak to się stało, że wszyscy którym "wmówiono, że nie ma sensu głosować bo Skrz
                      > ypczyński nie ma szans" poszli przekornie głosować na innych kandydatów? :)
                      > No bo przecież głosy oddane na innych kandydatów nie wzięły się z magicznego ka
                      > pelusza.

Co ty kręcisz? Zagłosowali na tych, którzy według Regionalnej mieli szanse.
                      --
                      Niezależny Portal Żar
                      ZlikwidujMY lubuskie!
                      • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 24.11.10, 23:06
                        croolick napisał:

> Co ty kręcisz? Zagłosowali na tych, którzy według Regionalnej mieli szanse.

A w jaki sposób jest ustalona granica "szansy"? Przecież wiele osób głosowało np. na Danutę Madej, czy na Dariusza Grochlę, a przecież według sondażu Regionalnej ci kandydaci nie mieli szansy.

--
                        • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 25.11.10, 20:35
                          p.e.k.o napisał:

> A w jaki sposób jest ustalona granica "szansy"? Przecież wiele osób głosowało n
                          > p. na Danutę Madej, czy na Dariusza Grochlę, a przecież według sondażu Regional
                          > nej ci kandydaci nie mieli szansy.

A czy Regionalna przy nich również zaznaczyła, że "są bez szans"??? Ciekawe ilu by na nich zagłosowało, gdyby ich Regionalna umieściła na końcu...
                          --
                          Niezależny Portal Żar
                          ZlikwidujMY lubuskie!
                          • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 25.11.10, 23:43
                            Zęby ci peko było trudniej wykręcać kota ogonem (choć pewnie i tak podejmiesz próbę):

cytat (gazeta Regionalna, piątek 19 listopada 2010, s.35): "Na walkę z Pogorzelcem mogą liczyć W. Maciuszonek, który uzyskał 25,4% głosów, D. Madej z przeszło 16-procentowym poparciem i D. Grochla na którego głos chce oddać blisko 14% żaran. Praktycznie bez szans są K. Niekało i P. Skrzypczyński.
                            --
                            Niezależny Portal Żar
                            ZlikwidujMY lubuskie!
                            • e_anulka Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 26.11.10, 06:42

croolick napisał:

> Zęby ci peko było trudniej wykręcać kota ogonem (choć pewnie i tak podejmiesz p
                              > róbę):
                              >
                              > cytat (gazeta Regionalna, piątek 19 listopada 2010, s.35): "Na walkę z P
                              > ogorzelcem mogą liczyć W. Maciuszonek, który uzyskał 25,4% głosów, D. Madej z p
                              > rzeszło 16-procentowym poparciem i D. Grochla na którego głos chce oddać blisko
                              > 14% żaran. Praktycznie bez szans są K. Niekało i P. Skrzypczyński.

>

A ja widziałam w tej samej Gazecie Regionalnej z piątku Regionalna, piątek 19 listopada 2010, 19 listopada 2010 taki oto sondaż,który zwrócił moją uwagę. Mój mąż powiedział,że Paweł i tak wygra a powinniśmy glosować na kogoś innego (my lubimy pomagać słabszym) aby była wyrównana walka w II turze.
                              - Paweł Skrzypczyński 28%
                              - Roman Pogorzelec 17%
                              - Wacław Maciuszonek 19%
                              - Krzysztof Niekało 2%
                              - Dariusz Grochla 6%
                              - Danuta Madej 13%
                              - żaden z nich 14%

• croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 26.11.10, 08:09
                                e_anulka napisała:

> A ja widziałam w tej samej Gazecie Regionalnej z piątku Regionalna, piątek 19 l
                                > istopada 2010, 19 listopada 2010 taki oto sondaż,który zwrócił moją uwagę. Mój
                                > mąż powiedział,że Paweł i tak wygra a powinniśmy glosować na kogoś innego (my l
                                > ubimy pomagać słabszym) aby była wyrównana walka w II turze.

Tralala, ta ankieta została opublikowana na tak samo wielkiej powierzchni i w tak atrakcyjnym miejscu jak sondaż Regionalnej???
                                --
                                Niezależny Portal Żar
                                ZlikwidujMY lubuskie!
                                • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 26.11.10, 17:07
                                  croolick napisał:

> Tralala, ta ankieta została opublikowana na tak samo wielkiej powierzchni i w tak
                                  > atrakcyjnym miejscu jak sondaż Regionalnej???

Hehe, z tego co mówisz wynika, że to nie wyborcy, ale Regionalna pogrzebała marzenia Skrzypczyńskiego o burmistrzowaniu. Już wiadomo, że przy następnych wyborach trzeba wykupić całą stronę w Regionalnej i zamieścić na niej wielki korzystny dla siebie sondaż. Wtedy głupi wyborcy zagłosują, jak pokazano w gazecie i wygrana w kieszeni. Kurde, że też nikt wcześniej na to nie wpadł!

--
                                  • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 26.11.10, 21:58
                                    p.e.k.o napisał:

> Hehe, z tego co mówisz wynika, że to nie wyborcy, ale Regionalna pogrzebała mar
                                    > zenia Skrzypczyńskiego o burmistrzowaniu.

Nie pogrzebała, ale na pewno przyczyniła się, że dostał mniej niż mógłby.

> Już wiadomo, że przy następnych wybor
                                    > ach trzeba wykupić całą stronę w Regionalnej i zamieścić na niej wielki korzyst
                                    > ny dla siebie sondaż.

Na takie rzeczy stać tylko SLD, kolejnego nominata Bożenny Bukiewicz, czy ambitnego prezesa TiM. Przy okazji - kandydat na burmistrza mógł w Żarach wydać na kampanię 21 tys. zł. Jak to możliwe, że wspomnianym wyżej udało się nie przekroczyć tej kwoty przy tak wielkich powierzchniowo reklamach prasowych, wielkich bannerach czy mrowiu plakatów???

> Wtedy głupi wyborcy zagłosują, jak pokazano w gazecie i w
                                    > ygrana w kieszeni. Kurde, że też nikt wcześniej na to nie wpadł!

Nikt na to nie wpadł??? A te niby wywiady?
                                    --
                                    Niezależny Portal Żar
                                    ZlikwidujMY lubuskie!
                                    • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 26.11.10, 23:34
                                      croolick napisał:

> Nie pogrzebała, ale na pewno przyczyniła się, że dostał mniej niż mógłby.

Och, jak ta gazeta krzywdzi ludzi...

> Na takie rzeczy stać tylko SLD, kolejnego nominata Bożenny Bukiewicz, czy ambitnego
                                      > prezesa TiM.

Jak ktoś nie potrafi zebrać i zainwestować pieniędzy w kampanię to niekoniecznie potem będzie potrafił zainwestować w miasto.

> Przy okazji - kandydat na burmistrza mógł w Żarach wydać na kampanię 21 tys. zł.

Twój kandydat ile wydał?

> Jak to możliwe, że wspomnianym wyżej udało się nie przekroczyć tej kwoty przy tak
                                      > wielkich powierzchniowo reklamach prasowych, wielkich bannerach czy mrowiu plakatów???

Za 20 tys. to plakatów można nadrukować tyle, żeby wyłożyć nimi wszystkie chodniki w mieście:)

--
                                      • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 26.11.10, 23:48
                                        p.e.k.o napisał:

> Och, jak ta gazeta krzywdzi ludzi...

Krzywdzi. Ile już procesów o naruszenie dóbr osobistych przegrała? Odgrywa także kreacyjną rolę w lokalnej polityce.

> Jak ktoś nie potrafi zebrać i zainwestować pieniędzy w kampanię to niekonieczni
                                        > e potem będzie potrafił zainwestować w miasto.

Jak ktoś potrafi zebrać i zainwestować pieniądze w kampanię to znaczy, że będzie musiał sobie te pieniądze odbić na urzędzie oraz, że będzie musiał odwzajemnić się sponsorom, kiedy będzie burmistrzem...

> Twój kandydat ile wydał?

Na pewno zmieścił się w ustawowym limicie.

> Za 20 tys. to plakatów można nadrukować tyle, żeby wyłożyć nimi wszystkie chodn
                                        > iki w mieście:)

Za te pieniądze kupisz też dodatkowo wielkie banery a przede wszystkim wielkie reklamy w Regionalnej i Lubuskiej???!!!
                                        --
                                        Niezależny Portal Żar
                                        ZlikwidujMY lubuskie!
                                        • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 27.11.10, 02:33
                                          croolick napisał:

> Krzywdzi. Ile już procesów o naruszenie dóbr osobistych przegrała?

Myślisz, że proces z TUM też przegra?

> Jak ktoś potrafi zebrać i zainwestować pieniądze w kampanię to znaczy, że będzie
                                          > musiał sobie te pieniądze odbić na urzędzie

Co za problem? Wiesz ile wynosi burmistrzowska pensja?

--
                                          • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 27.11.10, 11:03
                                            p.e.k.o napisał:

> Myślisz, że proces z TUM też przegra?

Nie jesteśmy pieniaczami.

> Co za problem? Wiesz ile wynosi burmistrzowska pensja?

I co wystarcza na kosztowną kampanię, dostatnie życie i budowę domku w Olbrachtowie???
                                            --
                                            Niezależny Portal Żar
                                            ZlikwidujMY lubuskie!
      • croolick Re: [wybory] ... dziekuję 22.11.10, 17:47
        aleociog napisał:

> Dziękuję wszystkim kandydatom a szczegónie niezależnym komitetom.
        > TUW szanuję za to jak działacie a szczególnie dziękuję ,że daliście mi możliw
        > iość realnego wyboru.

Dzięki:-) Było mi niezwykle miło, że w trakcie kampanii spotykałem się wśród ludzi z tak życzliwym odbiorem naszej działalności. Szkoda, że nie przełożyło się to na wyniki wyborów, ale cóż, ordynacja wyborcza jest ewidentnie propartyjna. Także frekwencje mieliśmy niestety bardzo słabą.
        --
        Niezależny Portal Żar
        ZlikwidujMY lubuskie!
        • p.e.k.o Re: [wybory] ... dziekuję 24.11.10, 23:36
          croolick napisał:

> Dzięki:-) Było mi niezwykle miło, że w trakcie kampanii spotykałem się wśród ludzi z tak
          > życzliwym odbiorem naszej działalności. Szkoda, że nie przełożyło się to na wyniki
          > wyborów

Nie trzeba było pokazywać wyborcom środkowego palca, miałbyś przynajmniej jeden głos więcej, zamiast czterech mniej niż cztery lata temu.

--
          • croolick Re: [wybory] ... dziekuję 25.11.10, 20:40
            p.e.k.o napisał:

> Nie trzeba było pokazywać wyborcom środkowego palca, miałbyś przynajmniej jeden
            > głos więcej, zamiast czterech mniej niż cztery lata temu.

Wybacz, ale uważam, że głosowali na mnie porządni ludzie. Twój głos do niczego mi nie jest potrzebny.
            A co do mojego wyniku, to nie sztuka dziś zrobić dobry wynik będąc na liście PO. Niestety zauważyłem to również podczas "kolendy" - bardzo często ludzie zaznaczali: "Tylko nie z PiS", "Ja lubię PO". Bezkrytyczne uwielbienie dla PO jest obecnie w apogeum.
            --
            Niezależny Portal Żar
            ZlikwidujMY lubuskie!
            • p.e.k.o Re: [wybory] ... dziekuję 26.11.10, 17:12
              croolick napisał:

> Wybacz, ale uważam, że głosowali na mnie porządni ludzie.

Skąd wiesz? Znasz wszystkich, którzy oddali na Ciebie głos?

> Twój głos do niczego mi nie jest potrzebny.

Przy takim wyniku faktycznie mój jeden głos niczego by nie zmienił.

> A co do mojego wyniku, to nie sztuka dziś zrobić dobry wynik będąc na liście PO

Ale przecież w radzie jest też TiM, Żarska Lewica, Forum Samorządowe i PiS - oni jakoś wynik zrobili, chociaż nie są z PO.

--
              • croolick Re: [wybory] ... dziekuję 26.11.10, 22:04
                p.e.k.o napisał:

> Skąd wiesz? Znasz wszystkich, którzy oddali na Ciebie głos?

Wiem, że musieli poznać zapoznać się z moją ulotką, dowiedzieć się czegoś o KW TUM (np. ze strony), bo głosowali na kandydata za którym nie stoi rozpoznawalna powszechnie marka partii politycznej. W warunkach, gdy 24% głosujących nie wiedziało nawet, w jakich wyborach brali udział to byli niezwyczajni wyborcy. Ponadto w swoim okręgu nie mam poza żoną rodziny w przeciwieństwie do wielu kandydatów z o wiele liczniejszą familią.

> Ale przecież w radzie jest też TiM,

Startujący od lat

> Żarska Lewica,

Czyli SLD

> Forum Samorządowe

Startujące od lat w wyborach

> i PiS

>- on i jakoś wynik zrobili, chociaż nie są z PO.

Oni nie byli debiutantami. Dysponowali także wielokrotnie większymi środkami na kampanię a za SLD i PiS stoi TV oraz "wyznawcy" (członkowie, sympatycy, klienci).
                --
                Niezależny Portal Żar
                ZlikwidujMY lubuskie!
                • p.e.k.o Re: [wybory] ... dziekuję 26.11.10, 23:46
                  croolick napisał:

> Wiem, że musieli poznać zapoznać się z moją ulotką, dowiedzieć się czegoś o KW
                  > TUM (np. ze strony), bo głosowali na kandydata za którym nie stoi rozpoznawalna
                  > powszechnie marka partii politycznej. W warunkach, gdy 24% głosujących nie wie
                  > działo nawet, w jakich wyborach brali udział to byli niezwyczajni wyborcy.

Mamy więc w Żarach 48 niezwyczajnych wyborców croolicka, a cała reszta wyborców to...

> Startujące od lat w wyborach

Z tego co pamiętam, gdy po raz pierwszy Forum Samorządowe startowało w wyborach, to od razu zdobyło mandaty. Nie pomyślałeś, że to może nie kwestia szyldu, tylko głównie osób startujących pod danym szyldem?

--
                  • croolick Re: [wybory] ... dziekuję 27.11.10, 00:32
                    p.e.k.o napisał:

> Mamy więc w Żarach 48 niezwyczajnych wyborców croolicka,

Jest jeszcze pozostałych ponad 500 mieszkańców głosujących na nasz komitet.

> a cała reszta wyborców to...

I powiedz jakie masz moralne prawo tworzyć takie insynuacje?

> Z tego co pamiętam, gdy po raz pierwszy Forum Samorządowe startowało w wyborach
                    > , to od razu zdobyło mandaty.

Forum z założenia jest organizacją polityczną.

> Nie pomyślałeś, że to może nie kwestia szyldu, tylko głównie osób startujących pod danym
                    > szyldem?

No tak, wiadomo, że z takiej listy SLD startowały tylko asy... NIE, nie uważam, że to kwestia osób startujących z danej listy, choć wiem, że ty bardzo chcesz w to wierzyć. Na każdej z list znajdziesz osoby, co do których zawsze znajdzie się ktoś z obiekcjami.
                    Nasz stosunkowo słaby wynik, to kwestia polaryzacji sceny politycznej, niskiej frekwencji, głosowania wg. przyzwyczajeń, mobilizacji klientów określonych opcji politycznych, oraz powszechnie znanego zjawiska małego zainteresowania wyborami ze strony samych wyborców. Do tego dochodzi ograniczanie naszej promocji przez burmistrza (nie wypełnianie zapisów art. 70a Ordynacji) czy lekceważenie ze strony mediów (na naszych spotkaniach, mimo zaproszeń nie pojawiła się nigdy TVL a GR relacjonowała wyjątkowo sucho). Słabością naszego komitetu na pewno oprócz ograniczonych środków na kampanię był brak pełnej mobilizacji wśród kandydatów i nie wypełnienie maksymalne list wyborczych. Na naszą niekorzyść działało również to, że byliśmy debiutantami. Ale cóż, dużo zrobiliśmy własnymi niewielkimi środkami i była to świetna przygoda:-)
                    --
                    Niezależny Portal Żar
                    ZlikwidujMY lubuskie!
                    • p.e.k.o Re: [wybory] ... dziekuję 27.11.10, 02:48
                      croolick napisał:

> Jest jeszcze pozostałych ponad 500 mieszkańców głosujących na nasz komitet.

Jest jeszcze pozostałych ponad 11 tysięcy mieszkańców głosujących na innych.

> Nasz stosunkowo słaby wynik, to kwestia polaryzacji sceny politycznej, niskiej
                      > frekwencji, głosowania wg. przyzwyczajeń, mobilizacji klientów określonych opcji
                      > politycznych, oraz powszechnie znanego zjawiska małego zainteresowania wyborami
                      > ze strony samych wyborców.

Bo sami kandydaci to byli wporzo.

> lekceważenie ze strony mediów (na naszych spotkaniach, mimo zaproszeń nie pojawiła
                      > się nigdy TVL a GR relacjonowała wyjątkowo sucho).

Pewnie nie było nic ciekawego do pokazania.

> Słabością naszego komitetu na pewno oprócz ograniczonych środków na kampanię był
                      > brak pełnej mobilizacji wśród kandydatów

Wychodzi tu przypadkowość w doborze ludzi na listy.

> Na naszą niekorzyść działało również to, że byliśmy debiutantami.

Nie wszyscy z Was.

> była to świetna przygoda:-)

Przygoda... to rozumiem! Rozpatrując wybory pod tym kątem to nawet Ci zazdroszczę, bo każdy lubi przygody:)

--
                      • croolick Re: [wybory] ... dziekuję 27.11.10, 11:11
                        p.e.k.o napisał:

> Jest jeszcze pozostałych ponad 11 tysięcy mieszkańców głosujących na innych.

I ponad 15 tys. którym nie zależało na głosowaniu, lub nie mogli głosować (bo nie ma ich na miejscu).

> Bo sami kandydaci to byli wporzo.

Oczywiście. To komitet o najniższej średniej wieku i w większości kobiety. Do tego w większości to osoby aktywnie działające na rzecz lokalnej społeczności. To ewenement pośród innych komitetów.

> Pewnie nie było nic ciekawego do pokazania.

A skąd wiesz, skoro TVL nie raczyła się pofatygować a GR bliżej zrelacjonować naszych spotkań?

> Wychodzi tu przypadkowość w doborze ludzi na listy.

Przypadkowość? A na czym ona polegała? Ze względu na ordynację na każdej z list są ludzie, którzy są, bo są a nie dlatego, że im zależy na starcie.

> Nie wszyscy z Was.

Wszyscy byliśmy debiutantami w KW TUM.

> Przygoda... to rozumiem!

Nie rozumiesz, bo nigdy nie angażowałeś się w społeczne działania.

> Rozpatrując wybory pod tym kątem to nawet Ci zazdroszczę, bo każdy lubi przygody:)

Ty jak widać nie lubisz, bo poza kłapaniem na mnie w internecie nic nie robisz.
                        --
                        Niezależny Portal Żar
                        ZlikwidujMY lubuskie!
                        • p.e.k.o Re: [wybory] ... dziekuję 27.11.10, 15:05
                          croolick napisał:

> Oczywiście. To komitet o najniższej średniej wieku i w większości kobiety.

No i co z tego? Nic.

> A skąd wiesz, skoro TVL nie raczyła się pofatygować a GR bliżej zrelacjonować naszych
                          > spotkań?

Nuda panie, na YT widać co nieco.

> Przypadkowość? A na czym ona polegała? Ze względu na ordynację na każdej z list są
                          > ludzie, którzy są, bo są a nie dlatego, że im zależy na starcie.

Sam sobie odpowiedziałeś.

> Wszyscy byliśmy debiutantami w KW TUM.

Ale nie w polityce.

> Nie rozumiesz, bo nigdy nie angażowałeś się w społeczne działania.

Są ludzie, którzy pomagają innym czy robią cokolwiek innego, ale nie lecą z tym od razu do gazety, żeby się pokazać.

> Ty jak widać nie lubisz, bo poza kłapaniem na mnie w internecie nic nie robisz.

Pójdziesz popłakać sobie w kąciku?

--
                          • croolick Re: [wybory] ... dziekuję 27.11.10, 16:24
                            p.e.k.o napisał:

> No i co z tego? Nic.

To z tego, że my nie byliśmy komitetem leśnych dziadków.

> Nuda panie, na YT widać co nieco.

Co nieco. A co widać na YT na spotkaniach TiM, PO czy FS? Ja widzę ciemność, ciemność widzę.

> Ale nie w polityce.

Ale tylko jedna osoba na 29 kandydatów była aktywnym politykiem.

> Są ludzie, którzy pomagają innym czy robią cokolwiek innego, ale nie lecą z tym
                            > od razu do gazety, żeby się pokazać.

Tak, tak znam to. Kościół też krytykuje Owsiaka, bo robi hałas wokół sowich akcji. A wiesz, co robię ja i o tym nie głoszę wszem i wobec? Są rzeczy które nagłaśniam a inne rzeczy jak pomoc świetlicy TPD, w akcjach Serwusa uważam za normalną rzecz niewymagającą nagłaśniania (bo nie ja jestem inicjatorem i organizatorem). Nigdy cię jednak nie spotkałem podczas takich działań, powiedz jaką działalnością wolontariacką się zajmujesz? Bo z doświadczenia wiem, że akcje charytatywne i organizacje społeczne w naszym mieście mają problemy ze względu na małe zaangażowanie dorosłych (vide problemy zasłużonego Serwusa)...
                            --
                            Niezależny Portal Żar
                            ZlikwidujMY lubuskie!
                            • p.e.k.o Re: [wybory] ... dziekuję 28.11.10, 00:38
                              croolick napisał:

> Są rzeczy które nagłaśniam a inne rzeczy jak pomoc świetlicy TPD, w akcjach Serwusa
                              > uważam za normalną rzecz niewymagającą nagłaśniania

Co nie przeszkodziło Ci się właśnie tym pochwalić :)
                              Ale brawo, brawo, tak trzymać.

--
                              • croolick Re: [wybory] ... dziekuję 28.11.10, 00:44
                                p.e.k.o napisał:

> Co nie przeszkodziło Ci się właśnie tym pochwalić :)

Ale nie napisałem w ulotce jak pan Czyżyk, jak to się przyczynił "znacząco" do powstania Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego...

> Ale brawo, brawo, tak trzymać.

Wciąż pozostaje otwarte pytanie o twoją społeczną aktywność. Z powodu bierności wielu żaran taki Serwus ma problemy z działalnością i nie wiem, czy dalej będę mógł pomagać w dystrybucji paczek świątecznych potrzebującym:-( Większość zapytanych żaran powie, że oni pomagają, tylko się tym nie chwalą...
                                --
                                Niezależny Portal Żar
                                ZlikwidujMY lubuskie!
                                • p.e.k.o Re: [wybory] ... dziekuję 28.11.10, 00:58
                                  croolick napisał:

> Wciąż pozostaje otwarte pytanie o twoją społeczną aktywność.

Przypominam, że ja nie kandydowałem na radnego.
                                  Uszanuj więc moją prywatność, jeśli łaska... nie no, co ja gadam :)))

--
                                  • croolick Re: [wybory] ... dziekuję 28.11.10, 01:00
                                    p.e.k.o napisał:

> Przypominam, że ja nie kandydowałem na radnego.

Ależ pamiętam o twoim braku odwagi.

> Uszanuj więc moją prywatność, jeśli łaska... nie no, co ja gadam :)))

Tak, tak prywatność, jak już mówiłem organizacje społeczne zamierają, ale według deklaracji żaran powinny działać wyśmienicie...
                                    --
                                    Niezależny Portal Żar
                                    ZlikwidujMY lubuskie!
                                    • p.e.k.o Re: [wybory] ... dziekuję 28.11.10, 01:09
                                      croolick napisał:

> Tak, tak prywatność

Właśnie tak!!!
                                      Jeśli tego nie możesz pojąć, to prawdopodobnie lektura regulaminu forum i netykiety rzuci Ci trochę światła na to zagadnienie.

--
                                      • croolick Re: [wybory] ... dziekuję 28.11.10, 01:12
                                        p.e.k.o napisał:

> Właśnie tak!!!

Ale czego się wstydzisz? Że nie działasz społecznie? Większość Polaków w nosie taką działalność, więc nie jesteś sam. No chyba że jest inaczej i opowiesz o tym na forum. Działalność społeczna i charytatywna to nie jest sfera prywatności.

> Jeśli tego nie możesz pojąć, to prawdopodobnie lektura regulaminu forum i netyk
                                        > iety rzuci Ci trochę światła na to zagadnienie.

Tak, a o co ja cię pytam niezgodnego z netykietą i regulaminem?
                                        --
                                        Niezależny Portal Żar
                                        ZlikwidujMY lubuskie!
                                        • p.e.k.o Re: [wybory] ... dziekuję 28.11.10, 01:37
                                          croolick napisał:

> Ale czego się wstydzisz? Że nie działasz społecznie? Większość Polaków w nosie
                                          > taką działalność, więc nie jesteś sam. No chyba że jest inaczej i opowiesz o tym na forum.

Już kiedyś wspomniałem, że Twoje zainteresowanie moją osobą zakrawa na chorobę.

--
                                          • croolick Re: [wybory] ... dziekuję 28.11.10, 01:39
                                            p.e.k.o napisał:

> Już kiedyś wspomniałem, że Twoje zainteresowanie moją osobą zakrawa na chorobę.

A czym jest twoja złośliwość i zawiść wobec mnie? OK, chcesz sobie pogadać o naszych relacjach to zapraszam do kontaktu osobistego. EOT
                                            --
                                            Niezależny Portal Żar
                                            ZlikwidujMY lubuskie!
      • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 23.11.10, 21:06
        baron32 napisał:

> Kto wejdzie do rady w miejsce radnego Pogorzelca, jeśli ten zostanie burmistrze
        > m?

Jak to kto? Duma żarskiej lewicy - Zbigniew Budzyński.
        --
        Niezależny Portal Żar
        ZlikwidujMY lubuskie!
          • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 23.11.10, 21:17
            purrwisiak napisała:

> A w miejsce Maciuszonka?
            >
            > Jarosław Kropski...wczoraj TiM, dziś PO, jutro...

I to jest kolejny absurd ordynacji. Ludzie wybierają sobie kandydata a jego miejsce zajmuje ktoś, na kogo nie głosowali...
            --
            Niezależny Portal Żar
            ZlikwidujMY lubuskie!
              • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 24.11.10, 17:56
                e_anulka napisała:

> Croolick Ty naprawdę nie rozumiesz demokracji,

Więc ty mi wytłumacz na czym polega demokracja.

> bo ja myślałam,że to tylko kampan
                > ia Pawła i TY tak zagrywałeś,ale Ty nie wiesz co to znaczy większość głosów,to
                > nie jest to samo co najwięcej.

Wiem co znaczy większość, ale nie rozumiem w jakim celu głosujemy na listy a nie na konkretne osoby.
                Nie rozumiem, po co są okręgi wyborcze w mieście takiej wielkości jak Żary.
                Nie rozumiem dlaczego partie polityczne dostają numer listy na przeszło tydzień przed lokalnymi komitetami i dlaczego mają numery losowane w pierwszej kolejności.
                To podstawowe wątpliwości związane z "demokratyczną" ordynacją wyborczą w wyborach lokalnych.
                --
                Niezależny Portal Żar
                ZlikwidujMY lubuskie!
                • e_anulka Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 24.11.10, 18:51
                  Bo to są wybory samorządowe a nie sołtysa,wójta,burmistrza,prezydenta.Wyobrażasz sobie 21 radnych każdy z innej parafii i każdy chcący załatwić interes swój i swoich wyborców czyli trzeba by było zrealizować 21 programów wyborczych.Jeszcze tylko brakowało by liberum veto,w razie zagrożenia interesów jednego z radnych lub jego wyborcy.
                  • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 24.11.10, 20:11
                    e_anulka napisała:

> Bo to są wybory samorządowe a nie sołtysa,wójta,burmistrza,prezydenta.Wyobrażas
                    > z sobie 21 radnych każdy z innej parafii i każdy chcący załatwić interes swój
                    > i swoich wyborców czyli trzeba by było zrealizować 21 programów wyborczych.

Ale przecież nikt kandydatom w ordynacji większościowej nie zabrania się zrzeszać.
                    Skoro jest jak mówisz, to dlaczego każdy z kandydatów ogłasza swoje własne priorytety, punkty własnego programu, skoro wystarczyłby program partii? To po co w ogóle głosować na ludzi, skoro każdy z nich ma realizować program partyjny? Dajmy władze partiom a one niech wyznaczają swoich zaufanych realizatorów swych programów. Oh, przecież to już było... A więc przypomnij mi czym różni się PO od PZPR?
                    To co piszesz kompletnie mnie nie przekonuje. 21 ludzi, którzy mieszkają w jednym mieście nie potrafi się dogadać? Bzdura. To właśnie podziały partyjne sprawiają, że ludziom trudniej się jest ze sobą dogadać.
                    --
                    Niezależny Portal Żar
                    ZlikwidujMY lubuskie!
                    • e_anulka Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 24.11.10, 20:38
                      Podział na partie czy stowarzyszenia to też 4-5 różnych grup interesu i też się nie dopadają,dlatego tworzy się koalicje wiekszościową i zawiera kompromis koalicyjny i wtedy jest możliwość realizacji wypracowanego programu.
                      Mówiąc krótko mąż i zona to dwie przeważnie kochające się osoby i zobacz ile różnych interesów ile kłótni i rozwodów, a ty chcesz połączyć wspólnym programem 21 ludzi - UTOPIA.
                      • croolick Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 24.11.10, 20:41
                        e_anulka napisała:

> ty chcesz połączyć wspólnym programem 21 ludzi - UTOPIA.

Jakoś w gminach poniżej 20 tys. mieszkańców radni potrafią współpracować. Tysiąc mieszkańców więcej i już potrzebne są koalicje i polityczne układy. To się nazywa MYDLENIE OCZU.
                        --
                        Niezależny Portal Żar
                        ZlikwidujMY lubuskie!
            • p.e.k.o Re: [wybory] Pierwsze koty za płoty 24.11.10, 22:18
              croolick napisał:

> I to jest kolejny absurd ordynacji. Ludzie wybierają sobie kandydata a jego miejsce
              > zajmuje ktoś, na kogo nie głosowali...

Bzdura. Gdyby ludzie na niego nie głosowali, to by nie zajął miejsca.

--
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka