08.02.05, 21:06
W połowie marca pogotowie przeniesie się do straży pożarnej.To jej kolejna
przeprowadzka tym razem na koniec miasta.
Według pracowników pogotowia siedziba nie utrudni życia mieszkancom i pacjentom.
Gdy przy pogotowiu nie ma ambulatorium, a całodobową opiekę medyczną ma
zapewnić szpital, nie ma znaczenia gdzie mieści s siedziba. Dla pacjentów jest
bez różnicy skąd wyjadą karetki, ważne żeby dojechały jak najszybciej.Według
mnie położenie ma wpływ bo im dalej pogotowie ma jechać tym pacjent ma
mniejsze szanse na ratunek. Przykładem mogą być Kunicę czy Zawiszy
Czarnego.Karetka musi przejechać przez ruchliwe miasto.Ta przeprowadzka to
kolejne zmarnowane pieniądze.
Obserwuj wątek
    • waldi123 Re: Pogotowie 08.02.05, 22:26
      a ja znam takich co mowia, ze to wielki sukces. Wy pewnie tez takich znacie ;)
    • croolick Re: Pogotowie 08.02.05, 23:58
      W sumie to ja sie pogotowiu nie dziwie, ze zachwalaja ten pomysl - o ile mniej
      beda mieli blachych przypadkow ambulatoryjnych typu: "kac-maks","skaleczony
      paluszek", "Mariana hipochondyczka", "boli glowka", "jakis nerwowy dzis jestem"
      etc. Zreszta to "Pogotowie Ratunkowe", jak sama nazwa wskazuje dobrze sie w
      centrum ratunkowe wraz ze straza pozarna (w sumie to "staza ratunkowa") wpisuje.
      Co do korkow to bym w naszym miescie nie przesadzal, karetka dojedzie bez
      wiekszych problemow w kazdy rejon miasta, obawialbym sie jedynie zwiekszonych
      kosztow (liczby) wyjazdow.
      • jack12345 Re: Pogotowie 09.02.05, 07:58
        przeprowadzka to dobry pomysł bo wcześniej karetki musiały jeździć po
        jednokierunkowych ulicach żagańskiej i boh getta. A poza tym tutaj jest bliżej
        do kronopolu (jakiś wypadek przy pracy), osiedla moniuszki (mieszka tam 10 tys.
        ludzi) i ruchliwej trasy do Łęknicy, obwodnica i w kierunku autostrady.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka