Gość: Bartek IP: 80.51.245.* 14.05.03, 23:51 Cóż... mam nadzieje, że jakość filmów festiwalowych będzie proporcjonalna do szumu wokół czerwonego dywanu... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: hanna Lars von Trier !!!! IP: *.sjc.ca.bbnow.net 15.05.03, 03:09 Niesamowicie senie sobie filmy Lars von Trier (intrygujace, wyzbyte tej holiwoodzkiej obludy i szumu wokolo) i marzy mi sie ze kiedys tutaj w ameryce cos z jego dorobku pokaze sie na duzych ekanach. Jutro zobacze czym jest to wielkie dzielo braci wachowskich "The Matrix Reloaded". duzu szumu wokolo .. pozyjemy, wkrotce zobaczymy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PISs na PIS LUDZIE W NASTEPNYCH WYBORACH dopisujcie IP: *.echostar.pl 15.05.03, 16:29 LUDZIE W NASTEPNYCH WYBORACH dopisujcie dodatkowe S na plakatach PISsu, wyrazajace Sprawiedliwosc Spoleczna!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zielka skandalik IP: *.w81-53.abo.wanadoo.fr 15.05.03, 08:11 dzis rano fr. prasa i radio gadaja tylko o jednym : jak mozna bylo pozwolic, by takie nedzne dzielo jak " Fanfan la Tulipe" Gerarda Krawczyka (m.in. "Taxi" & "Taxi2")rozpoczelo tak wazny festial?! Sobolewki owija w bawelne mowiac o wyjatkowej obecnosci kina francuskiego; moj ukochany dziennik, Liberation, pisze tak oto: «Pardon aux femmes, aux invertis, aux folles mélomanes. Désolé, Pialat (lourdement hommagé pour sa fameuse réplique : «Si vous ne m'aimez pas, je ne vous aime pas non plus»), désolé Chopin, Gérard Philipe, Louis XV, Stanley Kubrick... Gisant sur un lit de clous, nous faisons aussi pénitence au nom des bulbes, des oignons, des fleuristes, des Hollandais et, par-dessus tout, des tulipes. Nos plus plates excuses enfin à tous ceux que le film outrage de son épaisse connerie franchouillarde. Pardonnez-nous, peuples polonais, germain, belge et africain, humiliés par la canonnade de plaisanteries de comptoir évidemment racistes, parfumées au foin d'un provincialisme pompidolo- raffarinesque de saison, qui nous rétroprojette au temps des Charlots font l'Espagne et de la 7e Compagnie au clair de lune.» (po krotce, autorzy artykulu, Philippe AZOURY, Didier PERON i Olivier SEGURET, prosza o wybaczenie, m.in. kobiety, Chopina, Ludwika XV, Kubricka - oni bowiem znajduja echa swojej obecnosci w Fanfanie, i jest to obecnosc, wg. autorow, zenujaca - takoz prosi o wybaczenie Polakow, Niemcow, Belgow i Afrykanczykow, za wszystkie marne, faszyzujace zarciki) inne gazety nie sa o wiele grzeczniejsze. zadziwiajace. no, i fajne, bo Francuzi nie wahaja sie zupelnie, by krytykowac dziela swojego przemyslu filmowego. oczekiwania moje : no, tez "DOgville", ale moze i "Elephant" byc rzecza interesujaca. czekajac cierpliwie, klaniam sie z. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaś Re: skandalik IP: 193.54.67.* 15.05.03, 17:04 Gość portalu: zielka napisał(a): > moj ukochany dziennik, Liberation, > pisze tak oto: Twój ukochany dziennik poziomem niewiele odbiega od 'Nie' J. Urbana, zamieszcza np. regularnie całkiem pokaźne recenzje filmów pornograficznych (tak, zwykłych pornosów, nie filmów erotycznych) o wpadających w pamięć tytułach typu "Boskie ssanie!". Poza tym to po prostu agenda hedonistycznego społeczeństwa konsumenckiego, nie uznającego żadnych wartości poza przyjemnością i tzw. "progres social", czyli "postępem społecznym", której poziom dla kogokolwiek pretendującego do miana choćby półintelektualisty jest zbyt żenujący by przebrnąć przez pierwszą stronę. Serdecznie Ci współczuje że to czytujesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zielka Re: skandalik IP: *.w217-128.abo.wanadoo.fr 15.05.03, 19:57 jasiu, Libertation kooperuje z Gazeta Wyborcza, bedac jej wlasnei odpowiednikiem we Francji, obok le Monde. No, ale wobec stwierdzen ewidentnie nieprawdziwych, pozostaje mi milczec. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: UE NIE euro żydostwo się bawi IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 15.05.03, 11:28 ORWELLOWSKA DOBRANOCKA Raz w folwarku zwierzecym, przy okraglym stole, grupa równych z równiejszych zwolala zebranie by rozdzielic wsród wszystkich dole i niedole - to co kazdy ma robic i to co dostanie... kon, co silny, wóz dostal by ciagnac pod góre, krowa szaflik - by bylo do czego ja doic, koszem - jajka by skladac - obdarzono kure calej reszcie - policje - by nie mogla broic... Na fotelach zloconych posadzono swinie dajac berlo do reki i pelne koryto, traby dano - by trabic o swoim wyczynie, swinski gnój za fotelem flagami przykryto... By rozdzielic wyraznie i funkcje i role wiekszosc zwierzat zamknieto w oborze, w stodole, tlusta mniejszosc, w fotelach, ze wspólnego placu przeniesiono do Sejmu i innych palaców... Cóz - w oborach od dawna nikt slomy nie zmienia, w pozlacanych fotelach usnely sumienia, a dobrobyt folwarku, o którym tlum marzyl, maja równi. Z folwarku ciaglej wyprzedazy.... Plyna dni i miesiace, uplywaja lata, sloma, wciaz nie zmieniana - to krowom zaplata, kurom, co juz nie gdacza, za ich jajka - plewy, swinie zyja w palacach - wiec sprzedaly chlewy, kon nie ciagnie juz wozu - bo i wóz sprzedany... Tylko kundle, te w mediach, spiewaja peany na czesc swin, ich sukcesów i zaslug ogromu... Krowy zuja. A myslec sie nie chce nikomu.... Folwark wciaz sie rozpada, z dachu gonty leca, co niektórzy, zbudzeni, trzesa sie ze strachu, ziarn ostatnich w spichlerzu szukac trza ze swieca, gnój spod zlotych foteli dzis juz siega dachu... W koncu równym z równiejszych robi sie nieswojo, o zlocone fotele w folwarku sie boja... Bo choc wszyscy pokorni, karmieni pokora - moze zarznac nie zarzna - ale nie wybiora... No a jak nie wybiora - jak tu rzadzic dalej, jesli wiekszosc sprzedana, a reszta sie wali... Czesc równiejszych w pospiechu, skrycie tunel kopie by, po przejsciu tunelem, sprzedac Europie byla ziemie folwarku co dzis juz ruina... By ze swin z Magdalenki stac sie Euroswinia... Aby rzadzic ta resztka co sie w gruzy wali z Bonn, Brukseli, Paryza... Bezpiecznie - z oddali, marzac w nowych fotelach, w swych bezpiecznych amtach ze sprzedani, bezsilni, zapomna o kantach... Tak wiec Lesie i Wladki, Zbyszki i Adasie, majac w sercach nadzieje, a lapowki w kasie za to co juz zrobili i za to co zrobia, dzis do nowych, tych euro, stolków sie sposobia... Gdy ktos wskaze ten szwindel i szwindle poprzednie strach im dusze ogarnia i lico im blednie. Czasem nerwy puszczaja, napiete do granic - wiec zapluja, zastrasza, znów zaczna tumanic, by nie stracic nagrody co za Odra czeka... Bo gdy straca - nie bedzie juz dokad uciekac... * * * Wiem ze spac Wam wygodnie na slomie co gnije, nie czujecie lancucha, co uwiera szyje... Ze wiatr rozwial sprzed lat juz dwudziestu nadzieje i ze Was nie obchodzi ze rzadza zlodzieje... Ja tak tylko niesmialo... Wiem ze nic nie zmienie... - Ale chetnie bym ujrzal Wasze przebudzenie... Copyright Miroslaw Krupinski, Albany, Australia, luty 2003 roku. members.iinet.net.au/~miroslaw/Pegaz5.htm members.iinet.net.au/~miroslaw/KRAJ_UTRACONY.htm members.iinet.net.au/~miroslaw/archKU.htm sdff Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jack27 Re: 56. festiwal w Cannes rozpoczęty IP: 195.124.18.* 15.05.03, 14:08 Zeby tylko festiwal niewiadomych nie zmienil sie w festiwal niewidomych. Trzeba umiec patrzec , a niektorzy maja z tym problemy , rowniez jurorzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: coma Re: 56. festiwal w Cannes rozpoczęty IP: 213.17.139.* 17.05.03, 10:10 zgadzam sie, ze o dobre kino teraz coraz trudniej dlatego z przyjemnoscia chodze na filmy do DKFów czy na festiwale, jak chocby obecny w katowicach festiwala filmow kultowych. czekam na dogville von Triera--oby zostal doceniony, na szczescie w cannes nie ma blichtru i plycizny hollywoodu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ulver Re: 56. festiwal w Cannes rozpoczęty IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 17.05.03, 16:41 Phi!!! co za bezczelnosc"(poza Greenaway'em)".mysle ze to przede wszystkim na tym festiwalu jest Greenaway! Odpowiedz Link Zgłoś