Dodaj do ulubionych

56. festiwal w Cannes rozpoczęty

IP: 80.51.245.* 14.05.03, 23:51
Cóż... mam nadzieje, że jakość filmów festiwalowych będzie
proporcjonalna do szumu wokół czerwonego dywanu...
Obserwuj wątek
    • Gość: hanna Lars von Trier !!!! IP: *.sjc.ca.bbnow.net 15.05.03, 03:09
      Niesamowicie senie sobie filmy Lars von Trier (intrygujace,
      wyzbyte tej holiwoodzkiej obludy i szumu wokolo) i marzy mi sie
      ze kiedys tutaj w ameryce cos z jego dorobku pokaze sie na duzych
      ekanach.

      Jutro zobacze czym jest to wielkie dzielo braci wachowskich "The
      Matrix Reloaded". duzu szumu wokolo .. pozyjemy, wkrotce zobaczymy.
      • Gość: PISs na PIS LUDZIE W NASTEPNYCH WYBORACH dopisujcie IP: *.echostar.pl 15.05.03, 16:29
        LUDZIE W NASTEPNYCH WYBORACH dopisujcie dodatkowe S na
        plakatach PISsu, wyrazajace Sprawiedliwosc Spoleczna!!!!!!!
    • Gość: zielka skandalik IP: *.w81-53.abo.wanadoo.fr 15.05.03, 08:11
      dzis rano fr. prasa i radio gadaja tylko o jednym : jak mozna bylo pozwolic, by
      takie nedzne dzielo jak " Fanfan la Tulipe" Gerarda Krawczyka (m.in. "Taxi"
      & "Taxi2")rozpoczelo tak wazny festial?! Sobolewki owija w bawelne mowiac o
      wyjatkowej obecnosci kina francuskiego; moj ukochany dziennik, Liberation,
      pisze tak oto:

      «Pardon aux femmes, aux invertis, aux folles mélomanes. Désolé, Pialat
      (lourdement hommagé pour sa fameuse réplique : «Si vous ne m'aimez pas, je ne
      vous aime pas non plus»), désolé Chopin, Gérard Philipe, Louis XV, Stanley
      Kubrick... Gisant sur un lit de clous, nous faisons aussi pénitence au nom des
      bulbes, des oignons, des fleuristes, des Hollandais et, par-dessus tout, des
      tulipes. Nos plus plates excuses enfin à tous ceux que le film outrage de son
      épaisse connerie franchouillarde. Pardonnez-nous, peuples polonais, germain,
      belge et africain, humiliés par la canonnade de plaisanteries de comptoir
      évidemment racistes, parfumées au foin d'un provincialisme pompidolo-
      raffarinesque de saison, qui nous rétroprojette au temps des Charlots font
      l'Espagne et de la 7e Compagnie au clair de lune.»

      (po krotce, autorzy artykulu, Philippe AZOURY, Didier PERON i Olivier SEGURET,
      prosza o wybaczenie, m.in. kobiety, Chopina, Ludwika XV, Kubricka - oni bowiem
      znajduja echa swojej obecnosci w Fanfanie, i jest to obecnosc, wg. autorow,
      zenujaca - takoz prosi o wybaczenie Polakow, Niemcow, Belgow i Afrykanczykow,
      za wszystkie marne, faszyzujace zarciki)

      inne gazety nie sa o wiele grzeczniejsze. zadziwiajace. no, i fajne, bo
      Francuzi nie wahaja sie zupelnie, by krytykowac dziela swojego przemyslu
      filmowego.

      oczekiwania moje : no, tez "DOgville", ale moze i "Elephant" byc rzecza
      interesujaca.
      czekajac cierpliwie, klaniam sie
      z.
      • Gość: Jaś Re: skandalik IP: 193.54.67.* 15.05.03, 17:04
        Gość portalu: zielka napisał(a):

        > moj ukochany dziennik, Liberation,
        > pisze tak oto:

        Twój ukochany dziennik poziomem niewiele odbiega od 'Nie' J.
        Urbana, zamieszcza np. regularnie całkiem pokaźne recenzje
        filmów pornograficznych (tak, zwykłych pornosów, nie filmów
        erotycznych) o wpadających w pamięć tytułach typu "Boskie
        ssanie!". Poza tym to po prostu agenda hedonistycznego
        społeczeństwa konsumenckiego, nie uznającego żadnych wartości
        poza przyjemnością i tzw. "progres social", czyli "postępem
        społecznym", której poziom dla kogokolwiek pretendującego do
        miana choćby półintelektualisty jest zbyt żenujący by przebrnąć
        przez pierwszą stronę. Serdecznie Ci współczuje że to
        czytujesz.
        • Gość: zielka Re: skandalik IP: *.w217-128.abo.wanadoo.fr 15.05.03, 19:57
          jasiu, Libertation kooperuje z Gazeta Wyborcza, bedac jej wlasnei
          odpowiednikiem we Francji, obok le Monde. No, ale wobec stwierdzen ewidentnie
          nieprawdziwych, pozostaje mi milczec.
    • Gość: UE NIE euro żydostwo się bawi IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 15.05.03, 11:28
      ORWELLOWSKA DOBRANOCKA

      Raz w folwarku zwierzecym, przy okraglym stole,
      grupa równych z równiejszych zwolala zebranie
      by rozdzielic wsród wszystkich dole i niedole
      - to co kazdy ma robic i to co dostanie...

      kon, co silny, wóz dostal by ciagnac pod góre,
      krowa szaflik - by bylo do czego ja doic,
      koszem - jajka by skladac - obdarzono kure
      calej reszcie - policje - by nie mogla broic...

      Na fotelach zloconych posadzono swinie
      dajac berlo do reki i pelne koryto,
      traby dano - by trabic o swoim wyczynie,
      swinski gnój za fotelem flagami przykryto...

      By rozdzielic wyraznie i funkcje i role
      wiekszosc zwierzat zamknieto w oborze, w stodole,
      tlusta mniejszosc, w fotelach, ze wspólnego placu
      przeniesiono do Sejmu i innych palaców...

      Cóz - w oborach od dawna nikt slomy nie zmienia,
      w pozlacanych fotelach usnely sumienia,
      a dobrobyt folwarku, o którym tlum marzyl,
      maja równi. Z folwarku ciaglej wyprzedazy....

      Plyna dni i miesiace, uplywaja lata,
      sloma, wciaz nie zmieniana - to krowom zaplata,
      kurom, co juz nie gdacza, za ich jajka - plewy,
      swinie zyja w palacach - wiec sprzedaly chlewy,
      kon nie ciagnie juz wozu - bo i wóz sprzedany...
      Tylko kundle, te w mediach, spiewaja peany
      na czesc swin, ich sukcesów i zaslug ogromu...
      Krowy zuja. A myslec sie nie chce nikomu....

      Folwark wciaz sie rozpada, z dachu gonty leca,
      co niektórzy, zbudzeni, trzesa sie ze strachu,
      ziarn ostatnich w spichlerzu szukac trza ze swieca,
      gnój spod zlotych foteli dzis juz siega dachu...

      W koncu równym z równiejszych robi sie nieswojo,
      o zlocone fotele w folwarku sie boja...
      Bo choc wszyscy pokorni, karmieni pokora
      - moze zarznac nie zarzna - ale nie wybiora...
      No a jak nie wybiora - jak tu rzadzic dalej,
      jesli wiekszosc sprzedana, a reszta sie wali...

      Czesc równiejszych w pospiechu, skrycie tunel kopie
      by, po przejsciu tunelem, sprzedac Europie
      byla ziemie folwarku co dzis juz ruina...
      By ze swin z Magdalenki stac sie Euroswinia...
      Aby rzadzic ta resztka co sie w gruzy wali
      z Bonn, Brukseli, Paryza... Bezpiecznie - z oddali,
      marzac w nowych fotelach, w swych bezpiecznych amtach
      ze sprzedani, bezsilni, zapomna o kantach...

      Tak wiec Lesie i Wladki, Zbyszki i Adasie,
      majac w sercach nadzieje, a lapowki w kasie
      za to co juz zrobili i za to co zrobia,
      dzis do nowych, tych euro, stolków sie sposobia...

      Gdy ktos wskaze ten szwindel i szwindle poprzednie
      strach im dusze ogarnia i lico im blednie.
      Czasem nerwy puszczaja, napiete do granic
      - wiec zapluja, zastrasza, znów zaczna tumanic,
      by nie stracic nagrody co za Odra czeka...
      Bo gdy straca - nie bedzie juz dokad uciekac...

      * * *

      Wiem ze spac Wam wygodnie na slomie co gnije,
      nie czujecie lancucha, co uwiera szyje...
      Ze wiatr rozwial sprzed lat juz dwudziestu nadzieje
      i ze Was nie obchodzi ze rzadza zlodzieje...

      Ja tak tylko niesmialo... Wiem ze nic nie zmienie...
      - Ale chetnie bym ujrzal Wasze przebudzenie...

      Copyright Miroslaw Krupinski, Albany, Australia, luty 2003 roku.
      members.iinet.net.au/~miroslaw/Pegaz5.htm
      members.iinet.net.au/~miroslaw/KRAJ_UTRACONY.htm
      members.iinet.net.au/~miroslaw/archKU.htm

      sdff
    • Gość: jack27 Re: 56. festiwal w Cannes rozpoczęty IP: 195.124.18.* 15.05.03, 14:08
      Zeby tylko festiwal niewiadomych nie zmienil sie w festiwal
      niewidomych.
      Trzeba umiec patrzec , a niektorzy maja z tym problemy , rowniez
      jurorzy.
      • Gość: coma Re: 56. festiwal w Cannes rozpoczęty IP: 213.17.139.* 17.05.03, 10:10
        zgadzam sie, ze o dobre kino teraz coraz trudniej dlatego z
        przyjemnoscia chodze na filmy do DKFów czy na festiwale, jak
        chocby obecny w katowicach festiwala filmow kultowych. czekam na
        dogville von Triera--oby zostal doceniony, na szczescie w cannes
        nie ma blichtru i plycizny hollywoodu.
        • Gość: ulver Re: 56. festiwal w Cannes rozpoczęty IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 17.05.03, 16:41
          Phi!!!
          co za bezczelnosc"(poza Greenaway'em)".mysle ze to przede wszystkim na tym
          festiwalu jest Greenaway!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka