Dodaj do ulubionych

szukam fabluły o starożytnym Egipcie

IP: *.acn.waw.pl 02.06.07, 09:25
chodzi mi o wersję fabularną. Znam tylko naszego "faraona" (1966), moze
amerykanie cos wypuścili????
Obserwuj wątek
    • alexanderson Re: 02.06.07, 10:49
      Nic prawdziwiej wyglądającego niż nasz "Faraon" Kawalerowicza nie ma. Klasyczne
      amerykańskie filmy na ten temat ociekają marmurami i brokatem. U Kawalerowicza
      jest piasek i szorstki kamień - jeśli nawet Egipt tak nie wyglądał, to powinien
      tak wyglądać.
      • kate-gun Re: 02.06.07, 11:37
        zgadzam sie, w amerykanskich produkcjach tego typu wszystko jest plastikowe,
        kolorowe, bohaterowie wygladaja i zachowuja sie 'zbyt wspolczesnie'.
        'Faraon' to swietny film
    • octavius2 Re: szukam fabluły o starożytnym Egipcie 06.06.07, 00:41
      Jeżeli jednak bardzo chcesz, to Amerykanie nakręcili kiedyś "Egipcjanina
      Sinuhe", dość już dawno temu.
      • alexanderson Re: 07.06.07, 11:17
        I ten film jest właśnie w takim stylu, jak pisałem wyżej (akcja dzieje się w
        czasach faraona Echnatona / Amenhotepa IV). Jeszcze większy przepych i rozmach
        panuje w "Dziesięciorgu przykazań" (1956) Cecila B. DeMille'a z Charltonem
        Hestonem - mamy tam bardzo szeroką wizję Egiptu faraonów, bardzo swobodną w
        podejściu do realiów, ale ogląda się dobrze.
        A do tego absolutna klasyka:
        "Kleopatra" (1963) Josepha Mankiewicza z Elizabeth Taylor;
        "Kleopatra" (1934) Cecila B. DeMille'a z Claudette Colbert;
        "Cezar i Kleopatra" (1945) Gabriela Pascala z Vivien Leigh;
        "Ziemia faraonów" (1955) Howarda Hawksa z Jackiem Hawkinsem (o budowie piramidy
        Cheopsa).
        • octavius2 Re: 07.06.07, 21:29
          Alexanderson, przypomniałeś mi o jeszcze jednym filmie o Kleopatrze. Co prawda
          telewizyjnym, ale w niezłej obsadzie i ogólnie zrobionym nienajgorzej.
          Reżyserował Frank Roddam, film jest z 1999 roku. Ten bym nawet mógł polecić.
        • kubissimo Re: 07.06.07, 21:50
          czy to Ziemia faraonow jest z mlodziutka Joan Collins?
          • alexanderson Re: 08.06.07, 14:53
            kubissimo napisał:
            > czy ta Ziemia faraonów jest z młodziutką Joan Collins?

            W rzeczy samej.
            • kate-gun Re: 09.06.07, 01:03
              a czy w 'Ziemi Faraonow' jest moze scena, w ktorej ktos ginie przygnieciony
              gigantyczna kamienna bryla, podczas budowy piramidy?
              bo wlasnie przypomial mi sie pewien swietny film z dziecinstwa i nie pamietam
              tytulu
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka