Dodaj do ulubionych

Seasonique

10.08.15, 00:21
Witam,
Widzę, że mało opinii, więc rozpoczynam wątek Seasoniqua
Pierwszy dzień dzisiaj, w pierwszym dniu okresu.
Czy ten pierwszy okres ma normalną długość? Nie mogę się doczytać na innych forach tabletów o podobnym składzie...
Obserwuj wątek
    • chaiwa1980 Re: Seasonique 10.08.15, 16:25
      pierwszy okres jest normalny jak i przedłużająca się miesiączka lub plamienia to objaw uboczny, który zwykle ustępuje w ciągu 2-3 miesięcy i nie zmniejsza skuteczności antykoncepcji. Plamienia ustaną, gdy organizm przyzwyczai się do nowej sytuacji hormonalnej.Kontynuuj przyjmowanie leku. Jeżeli krwawienia trwają dłużej, powracają lub pojawiają się po kilku miesiącach stosowania preparatu, skonsultuj się z ginekologiem.
    • monkabe Re: Seasonique 31.01.16, 09:50
      Podbijam wątek. Czy są tu osoby, które stosują seasonique? Właśnie dostałam na nie receptę. Perspektywa 4 okresów w ciągu roku jest bardzo kusząca, ale po pobieżnym przejrzeniu internetów, nie znalazłam chyba ani jednej dobrej opinii o tym środku. Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami z tym lekiem?
      • 73annann Re: Seasonique 15.02.16, 12:34
        Zaczęłam właśnie brać seasonique od 12.02.2016 r jak narazie po czterech tabletkach jest dobrze po 8msc mocnego krwawienia w tym zabiegu (który miał pomóc i zapobiec w krwawieniu lecz to zawiodło ) w końcu ustąpiło krwawienie już po 2 tabletce....
      • ewcia.1000 Re: Seasonique 29.06.16, 13:12
        Seasonic zażywam ponad rok ze względu na endometriozę. W tym przypadku nie zażywam części z białymi tabletkami, które właściwie są po to by wypełnić okres 7 dni bez hormonów (różowe tabletki) i wywołać krwawienie "miesiączkowe" z odstawienia. Po prostu biorę na okrągło tylko różowe tabletki i nie ma żadnego krwawienia.
        Po pierwszym miesiącu brania leku przytyłam ok 4kg i ta waga niewiele spadła przez ten rok. Najważniejsze, ze nie ma obrzęków - nie zatrzymuje się woda w organiźmie, samopoczucie dobre, próby wątrobowe, układ hemostazy w normie. Jedyny minus jak przy wszystkich tabletkach antykoncepcyjnych to duży spadek libido. Po prostu się nie chce i już.
    • kiniuleczek Re: Seasonique 18.05.16, 21:21
      Dostałam dziś recepte na Seasonique, są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Czeekam aż dostane miesiączki a to dopiero 10.06 ;c Czytalam opinie o nie i są strasznie negatywne, a wy co sądzicie? Naprawde wszystkie macie takie skutki uboczne? :c
    • monia_0109 Re: Seasonique 25.07.16, 12:06
      dużo niepochlebnych opinii. krwawienia śródcykliczne,zawroty głowy, mdłości. byłam przerażona jak to wszystko czytałam. bałam się wziąć pierwsza tabletkę. ale zaczęłam i doceniłam antykoncepcję hormonalną smile zero skutków ubocznych oprócz kilku kg na plusie ale to nasz wzmożony apetyt tak działa więc sami możemy sobie z tym poradzić. właśnie kończę pierwsze opakowanie i czekam na okres. no i najważniejsze czego się bałam - nie spadlo mi libido wink

Jest tu ktoś , kto jest w stanie mi powiedzieć w którym dniu brania białych tabletek dostał okresu ?
      pozdrawiam
      • piatek130 Re: Seasonique 25.08.16, 10:41
        monia_0109 też tak miałam a teraz czekam na okres, już jestem po 4 tabletce białej. Kiedy Ty dostałaś okres? bo już się zastanawiam nad kupnem testu ciążowego sad
        • dagg82 Re: Seasonique 01.11.16, 16:56
          Witam, 13 dni temu zaczęłam pierwsze opakowanie seasonique, no i niestety na razie non stop krwawienia, najczęściej w ciągu dnia, poprzedzone bólami brzucha jak przy normalnej miesiączce. W ulotce jest napisane że to częsty skutek uboczny w pierwszym miesiącu stosowania ale nie ukrywam że jest to bardzo uciążliwe i zastanawiam się czy minie. Czy któraś z Was tez tak miała i później ustało ?
    • perpecia13 Re: Seasonique 23.05.17, 11:09
      Witam,
      dostałam te tabletki od swojego ginekologa ze względu na zbliżający się urlop. wyjeżdżam w długą podroż i akurat na te dni wypada mi okres Mam bardzo regularne miesiączki wiec mur, beton nic sie nie zmieni. Poczytałam i lekko się przeraziłam.... niektóre z was piszą o krwawieniu nawet przez kilkadziesiąt dni , a ja własnie tego chciałam uniknąć... Na samej antykoncepcji mi szczególnie nie zależy. Do tego te kilogramy. Dopiero co po długiej i ciężkiej walce udało mi się dojść do prawidłowej wagi i to kolejny powód mojego zmartwienia... Może sa tu Panie, które jednak są zadowolone? Tabletki zacznę brać na początku czerwca, na urlop wyjeżdżam na początku lipca i boje się że tylko sobie zaszkodzę...
      Lekarz nic nie wspominał na temat tych krwawień a czytam w ulotce, że są to bardzo częste objawy. Byłabym wdzięczna za opinie....
      • annthonka Re: Seasonique 23.05.17, 20:06
        W pierwszych miesiącach przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, kiedy organizm się do nich przyzwyczaja, może występować plamienie/delikatne krwawienie.
        Niestety czyjaś opinia tu wiele nie pomoże. Jedna dziewczyna będzie krwawić, inna nie. Jedna przytyje, inna schudnie. Naprawdę nie ma reguły, bo każdy organizm jest inny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka