Dodaj do ulubionych

Boris Vian

IP: *.acn.waw.pl 12.11.04, 15:40
Wolny wątek.
Kiedyś lubiłem czytać Viana, ale dziś niewiele już z tych lektur pamiętam.
Zostało jednak miłe wrażenie.
Obserwuj wątek
    • daimona Ja uwielbiałam "Pianę złudzeń" 12.11.04, 15:59
      inne też niczego sobie, ta jednak książka Viana jest moją ulubioną.
      • kubissimo Re: Ja uwielbiałam "Pianę złudzeń" 12.11.04, 20:23
        moja tez
        zreszta na PIANIE ZLUDZEN Vian wplynal do mojej 10-tki ulubionych pisarzy :)))

        szkoda tylko, ze nowy przeklad - PIANA DNI jest slabienki :/
        (to odruch bezwarunkowy. jak zaczynam mowic o Vianie, to zawsze narzekam na ten
        przeklad, ale naprawde jest kiepski)
    • elessar Re: Boris Vian 12.11.04, 20:55
      Uwielbiam Pianę złudzeń i Jesień w Pekinie. Niestety pożyczyłam kiedyś pewnej
      osóbce i przepadło a teraz coś na nią trafić nigdzie nie mogę:( To normalne jak
      coś ciekawego to ciężko dostać a w księgarniach nie bardzo wiedzą kto to
      Vian...
      • martha_t Re: Boris Vian 18.11.04, 15:48
        W poznańskiej księgarni Bookarest nie tylko wiedzą, kto to taki, ten Vian :)
        ale też tydzień temu nabyłam tam Dwie powieści ("Kręciek i plankton" i "Jesień
        w Pekinie właśnie). Książka w przekladzie Marka Puszczewicza i Krystyny
        Dolatowskiej wydana przez warszawskiego LIBERa w 2001roku.
        • kubissimo Re: Boris Vian 18.11.04, 17:13
          bookarest jest swietny
          moglbym tam zamieszkac :)))
    • grrrrw Re: Boris Vian 12.11.04, 21:20
      Ja mam w tłumaczeniu Krystyny Dolatowskiej. I bardzo "Jesień w Pekinie" lubiłam.
    • klymenystra Re: Boris Vian 18.11.04, 18:11
      najlepszy jest "wyrywacz serca"- chociaz lubie wszystko- ale tylko w oryginale.
      on jest nieprzekladalny :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka