kasik_72 20.08.02, 21:26 Czy ktokolwiek czyta, czytal Wiecha/ Wiecheckiego?? Uzupelniam swoja bibliografie tego autora Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
roseanne Re: Wiech 21.08.02, 01:40 czytalam "Watrobka po Warsiawsku", dawno, dawno temu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monia Re: Wiech IP: 217.97.138.* 21.08.02, 10:32 "Śmiej się pan z tego" "Cafe pod minogą"... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Syrioosh Re: Wiech IP: *.ludwikowice.sdi.tpnet.pl 21.08.02, 14:28 Wiech jeden z moich ulubionych autorów przeczytałem kilka jego książek. Bardzo lubię jego humor i gwarę warszawską. Pozdrawiam - Syrioosh Odpowiedz Link Zgłoś
kasik_72 Re: Wiech 21.08.02, 16:17 Ponizej, dla zainteresowanych bibliografia Wiecha jaka udalo mi sie oddtworzyc. Minusem zaznaczylam ksiazki, ktorych nie posiadam jeszcze:((( ... ale moze ktos z Was posiada - bede wdzieczna barzdo bardzo....: A to ci polka Bitwa w tramwaju Cafe pod Minogą Dmuchnij pan w balonik Dryndą przez Kierbedzia Dryndą przez Warszawę ------G - jak Gienia Głowa spod łóżka Helena w stroju niedbałem --------Ja Panu pokażę! Jeszcze o Warszawie Koszerny kozak Ksiuty z Melpomeną Maniuś Kitajec i jego ferajna Mąż za tysiąc złotych ------Na perłowo Piąte przez dziesiąte Przez lufcik Rodzina Mortusiaków Safa gra Skarby w spodniach Spokojna głowa --------Syrena w sztywniaku Śmiech śmiechem Śmiej się pan z tego Trup przy telefonie W sidłach demona Wariackie papiery ------Warszawa da się lubić Wątróbka po warszawsku -------Wiadomo - Warszawa Wiech na 102 ------Wiejskie wczasy Wisła się pali ------Wysoka eksmisjo Zakochany złodziej ------Znakiem tego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Syrioosh Re: Wiech IP: *.ludwikowice.sdi.tpnet.pl 21.08.02, 18:51 W moim spisie książek Wiecha mam tylko 32 tytuły. Syrioosh Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monia Re: Wiech IP: *.topole.waw.pl 21.08.02, 19:09 No, to ja jestem "cienka" :-))) Mam tylko kilka książek z tej listy, przeważnie kupowanych po antykwariatach. Teraz ukazują się jakieś wznowienia, będę mogła coś sobie nabyć. Tylko, niestery, te felietony potrafią się powtarzać po różnych zbiorach. Ale czego się nie robi dla Wiecha?! Zdubluję - a co! :-))) Cieszę się, że ktoś go jeszcze lubi - pozdrawiam!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kasik_72 Re: Wiech 22.08.02, 00:13 A coz masz, moze sie czyms wymienimy??:) Ja dzis zdobylam ksiazke z autografem Wiecha!!!!! szaleje z radosci:)) Gość portalu: Syrioosh napisał(a): > > W moim spisie książek Wiecha mam tylko 32 tytuły. > > Syrioosh Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Syrioosh Re: Wiech IP: *.ludwikowice.sdi.tpnet.pl 22.08.02, 16:59 Mój spis książek Wiecha to tytuły które powinienem przeczytać. Z 32 tytułów przeczytałem narazie 19. A książek Wiecha w swojej biblioteczce niestety nie mam. Wszystko co przeczytałem wypożyczyłem z bibliotek. Niestety trudno wypożyczyć książki Wiecheckiego szczególnie te pierwsze. Pozdrawiam - Syrioosh Odpowiedz Link Zgłoś
kasik_72 Re: Wiech 22.08.02, 22:44 Dzieki Syrioos, dodales mi wiary w to, ze jeszcze ktos czyta Wiecha, chociaz jest coraz slabiej.... Duzo maja, jak pewnie wiesz w Bibliotece Narodowej. A tak btw, moja tesciowa opowiedziala mi swoja osobista przygode z Wiechem: W latach siedemdziesiatych chciala wydobyc jego autograf. Umowila sie z nim w Zwiazku Literatow (sic!). Kupila bukiet roz i szoruje na spotkanie. Wreczyla ten bukiet z hasle: 'prosze. oto wiechec dla gieni':))))))))))) pozdrawiam, Kasia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monia Re: Wiech IP: 217.97.138.* 23.08.02, 09:48 Ależ Wiech jest po prostu cudowny! Jestem pewna, że wiele osób Go czytuje dla poprawienia sobie nastroju. Z tych samych powodów często wracam do Magdaleny Samozwaniec, którą posiadam chyba w całosci...Jej "Czy pani mieszka sama" ma klimat trochę podobny do tego z felietonów Wiecha...Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś