20.08.02, 21:26
Czy ktokolwiek czyta, czytal Wiecha/ Wiecheckiego?? Uzupelniam swoja
bibliografie tego autora
Obserwuj wątek
    • roseanne Re: Wiech 21.08.02, 01:40
      czytalam "Watrobka po Warsiawsku", dawno, dawno temu
      • Gość: monia Re: Wiech IP: 217.97.138.* 21.08.02, 10:32
        "Śmiej się pan z tego" "Cafe pod minogą"...
    • Gość: Syrioosh Re: Wiech IP: *.ludwikowice.sdi.tpnet.pl 21.08.02, 14:28

      Wiech jeden z moich ulubionych autorów przeczytałem kilka jego książek. Bardzo
      lubię jego humor i gwarę warszawską.

      Pozdrawiam - Syrioosh
      • kasik_72 Re: Wiech 21.08.02, 16:17
        Ponizej, dla zainteresowanych bibliografia Wiecha jaka udalo mi sie oddtworzyc. Minusem zaznaczylam ksiazki,
        ktorych nie posiadam jeszcze:((( ... ale moze ktos z Was posiada - bede wdzieczna barzdo bardzo....:

        A to ci polka
        Bitwa w tramwaju
        Cafe pod Minogą
        Dmuchnij pan w balonik
        Dryndą przez Kierbedzia
        Dryndą przez Warszawę
        ------G - jak Gienia
        Głowa spod łóżka
        Helena w stroju niedbałem
        --------Ja Panu pokażę!
        Jeszcze o Warszawie
        Koszerny kozak
        Ksiuty z Melpomeną
        Maniuś Kitajec i jego ferajna
        Mąż za tysiąc złotych
        ------Na perłowo
        Piąte przez dziesiąte
        Przez lufcik
        Rodzina Mortusiaków
        Safa gra
        Skarby w spodniach
        Spokojna głowa
        --------Syrena w sztywniaku
        Śmiech śmiechem
        Śmiej się pan z tego
        Trup przy telefonie
        W sidłach demona
        Wariackie papiery
        ------Warszawa da się lubić
        Wątróbka po warszawsku
        -------Wiadomo - Warszawa
        Wiech na 102
        ------Wiejskie wczasy
        Wisła się pali
        ------Wysoka eksmisjo
        Zakochany złodziej
        ------Znakiem tego
        • Gość: Syrioosh Re: Wiech IP: *.ludwikowice.sdi.tpnet.pl 21.08.02, 18:51

          W moim spisie książek Wiecha mam tylko 32 tytuły.

          Syrioosh
          • Gość: monia Re: Wiech IP: *.topole.waw.pl 21.08.02, 19:09
            No, to ja jestem "cienka" :-))) Mam tylko kilka książek z tej listy, przeważnie
            kupowanych po antykwariatach. Teraz ukazują się jakieś wznowienia, będę mogła
            coś sobie nabyć. Tylko, niestery, te felietony potrafią się powtarzać po
            różnych zbiorach. Ale czego się nie robi dla Wiecha?! Zdubluję - a co! :-)))
            Cieszę się, że ktoś go jeszcze lubi - pozdrawiam!!!
          • kasik_72 Re: Wiech 22.08.02, 00:13
            A coz masz, moze sie czyms wymienimy??:) Ja dzis zdobylam ksiazke z autografem
            Wiecha!!!!! szaleje z radosci:))

            Gość portalu: Syrioosh napisał(a):

            >
            > W moim spisie książek Wiecha mam tylko 32 tytuły.
            >
            > Syrioosh
            • Gość: Syrioosh Re: Wiech IP: *.ludwikowice.sdi.tpnet.pl 22.08.02, 16:59

              Mój spis książek Wiecha to tytuły które powinienem przeczytać. Z 32 tytułów
              przeczytałem narazie 19. A książek Wiecha w swojej biblioteczce niestety nie
              mam. Wszystko co przeczytałem wypożyczyłem z bibliotek. Niestety trudno
              wypożyczyć książki Wiecheckiego szczególnie te pierwsze.

              Pozdrawiam - Syrioosh
              • kasik_72 Re: Wiech 22.08.02, 22:44
                Dzieki Syrioos, dodales mi wiary w to, ze jeszcze ktos czyta Wiecha, chociaz
                jest coraz slabiej.... Duzo maja, jak pewnie wiesz w Bibliotece Narodowej.

                A tak btw, moja tesciowa opowiedziala mi swoja osobista przygode z Wiechem: W
                latach siedemdziesiatych chciala wydobyc jego autograf. Umowila sie z nim w
                Zwiazku Literatow (sic!). Kupila bukiet roz i szoruje na spotkanie. Wreczyla
                ten bukiet z hasle: 'prosze. oto wiechec dla gieni':)))))))))))

                pozdrawiam,
                Kasia

                • Gość: monia Re: Wiech IP: 217.97.138.* 23.08.02, 09:48
                  Ależ Wiech jest po prostu cudowny! Jestem pewna, że wiele osób Go czytuje dla poprawienia sobie nastroju. Z tych
                  samych powodów często wracam do Magdaleny Samozwaniec, którą posiadam chyba w całosci...Jej "Czy pani
                  mieszka sama" ma klimat trochę podobny do tego z felietonów Wiecha...Pozdr.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka