Dodaj do ulubionych

William Styron zmarl

02.11.06, 20:13
wczoraj. Mial 81 lat.
"Wybor Zoffi" zrobil na mnie duze wrazenie. Innych jego ksiazek nie czytalam.
Obserwuj wątek
    • ada08 Re: William Styron zmarl 02.11.06, 21:56
      "Dotyk ciemności" książeczka (kilkadziesiąt stron) o depresji, tyle tylko
      poza "Wyborem Zofii" znam.

      Zmarł.
    • ben-oni Re: William Styron zmarl 03.11.06, 13:06
      To ten od "Na pastwę płomieni"? Rewelacyjna kniga, ale może pomyliłem autora.
    • Gość: Dorwas Re: William Styron zmarl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.06, 14:57
      [']
      • Gość: mromir Re: William Styron zmarl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.06, 17:43
        Napisał jeszcze "Pogrążyć się w mroku".
    • broch Re: William Styron zmarl 04.11.06, 18:26
      ciekawe, wydawało mi się że percepcja Styrona w Polsce była większa.

      Przede wszystkim (dla mnie) "Wyznania Nata Turnera", "Na pastwę płomieni",
      biograficzna "Pogrążyć się w mroku",

      i oczywiście "Wybór Zofii" z Meryl Streep (Oscar za główną rolę) and Kevinem Kleinem

      szkoda. Pozostały książki.
      • ben-oni Re: William Styron zmarl 05.11.06, 12:39
        Bo to jest jakieś dziwne zjawisko, że w Polsce w odniesieniu do niektórych
        nazwisk zaburzone są wyraźnie proporcje popularności. Czytałem kiedyś, dawno
        temu, jekąś recenzję książki Styrona, i zdziwiło mnie twierdzenie, że jest
        (wtedy jeszcze, jest), "ostatnim wielkim prozaikiem amerykańskim", spadkobiercą
        tradycji Faulknera, Steinbecka, Hemingwaya... Podczas gdy u nas był raczej
        przeciętnie znany, a karierę robili Updike (choć gdzie mu tam chociażby do
        Malamuda, czy Baldwina?) i tym podobni... I podejrzewam, że taka dezorientacja
        trwa nadal i nie tylko w odniesieniu do lit. amerykańskiej.
        • staua Re: William Styron zmarl 06.11.06, 00:59
          Nie bedac jeszcze w Stanach, slyszalam o Styronie same niepochlebne opinie, ze to drugorzedny
          autorzyna, ze "Wybor Zofii" to chala, przez to zupelnie nie mialam ochoty na jego ksiazki, dopiero tutaj
          przeczytalam i obejrzalam "W. Z" i zamierzam zapoznac sie blizej z jego tworczoscia.
    • weatherwax Re: William Styron zmarl 05.11.06, 19:00
      [*]
    • agni_me Re: William Styron zmarl 05.11.06, 20:48
      "O drugim doświadczeniu traktował "Wybór Zofii" (1979), historia młodej
      polskiej Żydówki, która po straszliwych przeżyciach w Oświęcimiu emigruje do
      Brooklynu i wiąże się z opętanym żądzą zemsty amerykańskim Żydem."

      Oto fragment pożegnania, jakie sprawiła Gazeta Styronowi. Naprawdę tak trudno
      znaleźć, skoro się nie czytało książki, informację na jej temat?
      • staua Re: William Styron zmarl 06.11.06, 02:17
        Zydowka! Opetany zadza zemsty!
        Prawde mowiac, nie spodziewalam sie czegos takiego w "Gazecie".
    • she8 Re: William Styron zmarl 05.11.06, 21:17
      [*]Pogrążył się w mroku,a może w jasności..Niech spoczywa w Pokoju.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka