Gość: friko IP: 193.0.117.* 20.06.03, 10:38 Potraficie go dziś czytać? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dr.krisk A dlaczego nie? 20.06.03, 22:53 Czyżby Konwicki pisał po łacinie (nie znam)? Czytam i się napawam. KrisK Odpowiedz Link Zgłoś
noida Re: A dlaczego nie? 20.06.03, 23:31 A i owszem. Nie wszystko co prawda daje się czytać, ale wiele z jego książek czytałam i bardzo mi się podobały, choć mało optymistyczne są :-( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anita Re: Konwicki IP: *.zicom.pl 21.06.03, 19:00 "Pamflet na siebie" świetnie się czyta. I wszystkie kawałki o kocie Iwanie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ae Re: Konwicki IP: *.acn.pl 21.06.03, 20:33 Gość portalu: anita napisał(a): > "Pamflet na siebie" świetnie się czyta. I wszystkie kawałki o kocie Iwanie. No wlasnie: Tadeusz Konwicki w swojej nyzy, z kotem Iwanem. Nowy Swiat i okolice. Odpowiedz Link Zgłoś
przemsw Re: Konwicki 23.06.03, 16:47 A czemu nie? Ze czuć tam stare polsko-rosyjskie czasy w niczym nie umniejsza, a paradoksalnie pokazuje, jak być ponadczasowym... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: friko Re: Konwicki IP: 193.0.117.* 27.06.03, 11:36 przemsw napisał: > A czemu nie? Ze czuć tam stare polsko-rosyjskie czasy > w niczym nie umniejsza, a paradoksalnie pokazuje, jak być > ponadczasowym... aczkolwiek bynajmniej nie jest łatwo czytać, bo: - trzeba kumać cały kontekst PeeReLowsko-narodowy to trochę jak z Żeromskim, który przecież Czechowem nie był Odpowiedz Link Zgłoś