Dodaj do ulubionych

Letni wierszyk

16.06.05, 10:25
Ptaszek sobie frunie z dala,
W górze słońce za...[tralalala:)]
Żaba tyłek w wodzie moczy,
Kurdę co za dzień uroczy;-)

Wiersz jednozwrotkowy, czterowersowy z rymem sylabowym, z równomiernie
rozłożonym akcentem. Podmiot liryczny wyraża swoje głebokie zadowolenie z
otaczającego go świata, przepełnia go kwitnący stoicyzm i szczęście, które
człowiekowi żyjącemu we współczesnym zamęcie, może dać jedynie otaczająca
przyroda. Dla podmiotu lirycznego nawet zanurzona w błękicie wody pupa żaby
jest pretekstem do euforii. szybko poruszahjące się słońce i obecnośc
licznych stwotrzeń sugerują wczesne lato lub późną wiosnę, kiedy świat
zwierzęcy obudził się z otchłani zimy. Puenta wiersza jest jednoznaczna i
łatwo odczytywalna...:)

Ludzie weselic sie lato jest!!!! i nie martwic sie matura!! jak teraz nie
wyszlo to wyjdzie za rok a jak nie za rok to mamy jescze 4 !!Pozdrówka i
buziaki
Obserwuj wątek
    • Gość: on Re: Letni wierszyk IP: 212.244.85.* 16.06.05, 10:28
      no wlasnie - pamitajmy, ze na poprawienie matury mamy 5 lat <lol>
      mam nadzieje, ze nie pomylilem :>
    • kasiunia86 Re: Letni wierszyk 16.06.05, 10:28
      Piszcie swoje interpretacje wierszyka:D
      • rodzynia Re: Letni wierszyk 16.06.05, 10:29
        :)
      • Gość: on Re: Letni wierszyk IP: 212.244.85.* 16.06.05, 10:32
        ale pamietajcie, do robienia interpretacji jest scisle okreslony schemat,
        ktorego nalezy sie trzymac. punkt po punkcie <rotfl>
        ja go nie podam, bo nie pamietam, a zeszytu szukac mi sie nie chce :]
        • Gość: Sagi Re: Letni wierszyk IP: *.net / *.net 16.06.05, 12:47
          A ja bym tutaj jeszcze dodał motyw przemijania. Dobre do tego słoneczka :D
    • fal_len Do autorki tego posta!!!! 16.06.05, 13:04
      Jesteś może z Krakowa?? Albo znasz Łukasza Lechowskiego?? bo to jego
      interpretacja tego wierszyku.. mam ją nawet gdzieś na kompie.. jeśli tam jesteś
      odezwij się
      P.S. Ten wiersz jest ocenzurowany w znacznym stopniu;D
      • Gość: aga_86 Re: Do autorki tego posta!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.05, 13:07
        ten wierszyk był dawno temu w cd- action... do tej pory go pamiętam:)) hehehe
        niezły jest a interpretacja jeszcze lepsza:)) miło, ze ktos troszczy sie o to ,
        żebyśmy nie popadli w paranoję związaną z tą naszą nową maturą:)) pozdro dla
        autorki posta
      • fal_len Re: Do autorki tego posta!!!! 16.06.05, 14:01
        ale mnie chodzi o tę interpretację a nie o wierszyk..
    • fal_len Re: Letni wierszyk 16.06.05, 13:09
      pominełaś ten fragment(niestety nie mogę powidzieć że to moje - a szkoda,bo
      świetne):"JA liryczne personifikuje słonce. W
      słowie „zapie...” oddaje szybkość i złożoność ruchu słońca, które przecież nie
      jest istota ludzka i nie może „zapie...” senso stricte. Uwagę zwraca użycie
      wulgaryzmów, których znajomość świadczy o ludowych korzeniach poety i
      głębokiej więzi ze społeczeństwem. W moim rozumieniu autor chciał się tym
      utworem
      odwdzięczyć środowisku, z którego wyrósł za poświecenie i trud włożony w
      zapewnienie mu należytego wykształcenia. Szkoda, ze tak mało w dzisiejszej
      poezji wierszy o tak pogodnym nastroju!
      • Gość: aga_86 Re: Letni wierszyk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.05, 14:04
        ale ten wiersz był z interpretacją:)) nie wnikam kto jest wutorem- chodziło mi o
        to, ze znam go od dawnam,a za każdym razem jak go czytam razem z interpretacją
        to mi się wesoło robi:)))
        • kasiunia86 Re: Letni wierszyk 16.06.05, 14:23
          Aga masz racje wierszyk wraz z interpretacja przepisałam z cd action:) brawo za
          spostrzegawczosc:) Pozdrawiam wszystkich:)
    • Gość: aga_86 Re: Letni wierszyk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.05, 14:27
      heh wierszyk dosyć hmm.. charakterystyczny- wbija się w pamięć;))
      • kasiunia86 Re: Letni wierszyk 16.06.05, 14:31
        hehe tak na luzie jest super mam bzika na jego punkcie a sa tam rzeczy tak
        swietne ze az zal sie nie podzielic jesli ktos ma jakies fajne rzeczy
        wpisujcie!! trzeba rozweselic maturzystow!!
    • Gość: pantofelek następny wierszyk IP: *.mt.pl / *.mt.pl 16.06.05, 14:45

      Dzieci są milsze od dorosłych
      zwierzęta są milsze od dzieci
      mówisz że rozumując w ten sposób
      muszę dojść do twierdzenia
      że najmilszy jest mi pierwotniak pantofelek

      no to co

      milszy mi jest pantofelek
      od ciebie ty sku..synie.

      podmiot liryczny porównuje tytaj komisje cke do dzieci i zwieżąt i słusznie stwierdza że są to zjeby
    • fal_len Re: Letni wierszyk 16.06.05, 19:20
      mam pytanie..a kiedy ten wierszyk z interpretacją opublikowano(w przybliżeniu)?
      • kasiunia86 Re: Letni wierszyk 16.06.05, 19:42
        Fal_len wierszyk został opublikowany we wrześniu 2000 roku
    • Gość: Bartek Re: Letni wierszyk IP: *.toya.net.pl 16.06.05, 19:47
      Uje...ała misia pszczoła;
      "O żesz ku..wa!" misiu woła.
      ......
      Ileż w tym ekspresji, ile sprzeciwu, spontanicznego, wewnętrznego buntu
      wykrzyczanego na przekór otaczającej rzeczywistości... :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka