Dodaj do ulubionych

bolące kolano

04.09.14, 22:34
od dłuższego czasu boli mnie prawe kolano... najeździłem się po lekarzach mnóstwo- nic nie pomogło :( mamuśka coś zaczęła gadać o okładaniu kolana słoniną (?!) albo kapustą... że to niby ma pomóc... wie coś ktoś na ten temat? jakieś takie dziwne mi sie to wydaje, ale może jakoś pomoże...
Obserwuj wątek
    • md.123 Re: bolące kolano 05.09.14, 15:41
      Kapustę polecano na opuchnięte stawy w wyniku pracy z zimnym mięsem w rzeźni, dłonie wiecznie mokre z krwi i lodowate.Puchły i kapusta pomagała.czyli.. na reumatyzm i pochodne, nie wiadomo jaki jest powód bólu u ciebie, jeśli jakiś stan zapalny powinno pomóc a na pewno nie zaszkodzi. Tłuszcz natomiast to główny składnik mazi stawowej i z okładów na pewno się nieco (jakieś 5-7%) wchłonie.
      • nigolla Re: bolące kolano 08.09.14, 11:57
        Tylko pamiętajcie, że nie sam liść kapusty pomaga, ale sok, który w nim się znajduje. Dobrze jest wcześniej sobie pobudzić krążenie w kolanie (pomasować lub np szorstkim ręcznikiem potrzeć lekko chwilę skórę). Liść natomiast trzeba lekko zmasakrować, np nakłuwając go widelcem lub potraktować młotkiem do mięsa lekko, żeby puścił soki.
        • lissa80 Re: bolące kolano 09.09.14, 09:32
          Okłady z kapusty? Rzeczywiście babcine sposoby:D ja słyszałam o okładach z lodu czy takich specjalnych żelów (można je włożyć do zamrażarki albo podgrzać). Ostatnio widziałam xeniapolska.com/produkty-xenia-nakolannik/ i myślę że też mogłoby pomóc, ale nie używałam tego nigdy. Może próbowaliście też tego sposobu skoro próbujecie takimi sposobami?:D
    • gucek_lbn Re: bolące kolano 09.09.14, 19:14
      Moja mama kiedyś zastosowała okład ze słoniny i to przez kilka dni. Upierdliwe to dość było, oczywiście w tym czasie żadne chodzenie do pracy czy coś nie wchodziło w grę, bo to był gruby plaster słoniny owinięty folią. Póki było szczelnie zawinięte to ok, natomiast przy zdejmowaniu tego po paru dniach... wolę nie wspominać zapachu ;). Niemniej jednak podobno pomogło, nie umiem powiedzieć czy placebo czy faktycznie, ale później długi czas mama miała z kolanem spokój, a wcześniej też niejednego lekarza odwiedziła.
    • greg1907 Re: bolące kolano 10.09.14, 10:39
      Witam
      Pierwsze pytanie ile masz lat?
      Jeżeli 20- 30 i prawiasz sport to kolano może Cię boleć np. z jakimś urazem, nie wiem czy robiono Ci usg kolana.
      Jeżeli pow. 30 lat np. ok. 50 to związane może być ze zmiejszeniem ilości w kolanie a dokładnie w stawie kolanowym zwanej popularnie mazi stawowej.
      Jak to leczyć co brać poczytaj na: www.zielarnia.waw.pl/nowa_ulotka_flexus_duza_2.pdf
      więcej na www.zielarnia.waw.pl/
      Jak jest mało mazi stawowej to oznacza brak kwasu hialuronowego, glukozaminy,chondroityny i wielu innych składników Trzeba pobrać przez przynajmniej 3 miesiące np. Flexus .
      Na zniesienie bólu doraźnie stosuj np. Ibupron.
      Napisz do nich na stronie masz maila oni konsultują to z dobrymi specjalistami to Ci bardziej wytłumaczą, i może pomogą.
      • nigolla Re: bolące kolano 10.09.14, 23:06
        Myślę, że lekarz już przerabiał z autorem wątku różne tego typu zagadnienia i nie pomogły.

>Na zniesienie bólu doraźnie stosuj np. Ibupron.

i rozwal sobie wątrobę. Trzeba zwalczyć przyczynę a nie objawy.
      • kraaaker Re: bolące kolano 13.09.14, 09:56
        mam 20 lat, usg nic nie wykazało, urazów jakiś specjalnych nie miałem, gram sobie w piłkę ale tak towarzysko raz w tygodniu, to kolano to nie boli mnie jakoś straszliwie, ale tak upierdliwie raczej, nie mocno, ale prawie cały czas, wiec tabletek nie biorę
        może spróbuję z tą kapustą, bo wizja słoniny mnie trochę przeraża hehe
        • greg1907 Re: bolące kolano 15.09.14, 10:07
          Kapusta może i jest ok!
          Ja Tobie poradzilbym Flexus emulsja do smarowania za ok. 20 zł, najtańszą maść przeciwbólową np. naproxen i smaruj, może minie. Dbaj o te kolano, nie forsuj go, problem będziesz miał z nim jak znam życie za lat 30.
            • greg1907 Re: bolące kolano 16.09.14, 10:29
              FLEXUS EMULSJA
              To emulsja o specjalnym składzie oparta o mukopolisacharydy i kwas hialuronowy.
              Zapewnia odżywianie stawów, substancjami, które pomagają utrzymać ich właściwości biomechaniczne.
              Korzystanie z Flexus Emulsji pomaga zmniejszyć lub wyeliminować objawy związane z łagodnym bólem
              stawów. Emulsja działa wspomagająco po urazach takich jak skręcenia i nadciągnięcia stawów oraz w
              początkowych zmianach zwyrodnieniowych stawów kolanowych, barkowych i kręgosłupa.Tu masz link www.zielarnia.waw.pl/nowa_ulotka_flexus_duza_2.pdf
    • greg1907 Re: bolące kolano 11.09.14, 10:39
      Migolla znasz sie na medycynie jak mało kto, pisać aby pisać to każdy może, ale trzeba się trochę znać
      kazdy lek z grupy NLPZ ma działania uboczne, ból kolana może być spowodowany wieloma przyczynami, uraz ,infekcja bakteryjna reumoidalne zapalenie stawów,zmianami zwyrodnieniowymi związanymi z wiekiem.Zawsze efektem stanu zapalnego jest zwiekszony poziom cyklooksygenazy COX-2. Zwiększony jej poziom powoduje zmiejszenie ilości płynu synowialnego co powoduje scieranie się między innymi chrząstki stawowej, co powieksza stan zapalny(ból),w skrócie także okolicznych mięśni. Standartowym leczeniem jest podawanie leków przeciwzapalnych, począwszy od kw. acetylosalicylowego, przez NLPZ, do leków sterydowych. Miedzy innymi Ibupron i celebrex ,voltaren,zmiejszają poziom COX-2, przez co hamują ból.Najważniejszą sprawą jak wykazują badania jest odbudowa płynu synowialnego. Co do ibupromu i jego skutków ubocznych to domorosły doktorze poczytaj sobien nawet w internecie. USG należy zrobić koniecznie ,może być uszkodzenie łękotki i może potrzebna być artroskopia.Jak pomożesz przynajmniej 100 osobom w bólach stawowych różnego pochodzenia to może z Tobą podyskutować.
      • koksik98 Re: bolące kolano 30.09.14, 18:33
        Byłem na rezonansie i wyszło mi takie coś:
        fizjologiczna ilość płynu w stawie kolanowym. Błona maziowa niepogrubiała. Więzadło krzyżowe przednie cienkie, o nieznacznie falistym przebiegu- stan po przebytym naderwaniu. Zmiany zwyrodnieniowe w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej z możliwością wąskiej szczeliny pęknięcia na krótkim odcinku komunikującej sie z dolną powierzchnią łąkotki. Rzepka o 1 typie budowy wg wiberga. Wskaźnik 1-s wynosi 1,18.Kąt chrzęstny wynosi 153stopnie. TT-TG7mm. Chrząstka stawowa w przyśrodkowej części powierzchni stawowej rzepki o nieznacznie niejednorodnym sygnale (chondromalacja stopnia1)
        Jak można to leczyć?
    • mag401 Re: bolące kolano 02.10.14, 08:30
      www.medicover.pl/szpital/440,leczenie-ambulatoryjne.htm?gclid=CO-F7-WpjcECFdLKtAodVw0ACw
      Orthokine
      Pobierają krew chorego i ją jakoś przetwarzają. Tą zmienioną krew 6 razy obstrzykują kolano ( 2 x w tygodniu ). Cena z 1 kolano 5000 zł ( pięć tysięcy ). Resztę przeczytacie w internecie. Oczywiście potrzebują badania lekarskie kolana. Po tym zabiegu pewnie potrzebna będzie rehabilitacja.
        • mag401 Re: bolące kolano 03.10.14, 07:53
          Podaje inne rozwiązanie. Gazetka ze sklepu zielarskiego " Zioła dla Zdrowia " Nr. 3/2014 jesień.
          www.bonimed.pl
          Str.12 . Artrobon + rehabilitacja, akupresura,, ćwiczenia itd.
          Przy bolących kolanach można stosować Balsam Kręgowy Ojca Grzegorza, Reumobonisol.
          Ja osobiście radzę wyczyścić ziołami nerki i wątrobę.
      • nigolla Re: bolące kolano 03.10.14, 15:19
        mag401 napisał:

> www.medicover.pl/szpital/440,leczenie-ambulatoryjne.htm?gclid=CO-F7-WpjcECFdLKtAodVw0ACw
        > Orthokine
        > Pobierają krew chorego i ją jakoś przetwarzają. Tą zmienioną krew 6 razy obstrz
        > ykują kolano ( 2 x w tygodniu ). Cena z 1 kolano 5000 zł ( pięć tysięcy ). R
        > esztę przeczytacie w internecie. Oczywiście potrzebują badania lekarskie kolana
        > . Po tym zabiegu pewnie potrzebna będzie rehabilitacja.

o rany, brzmi jak tez wampirzy lifting dla kobiet
    • korene89 Re: bolące kolano 01.08.15, 20:19
      pierwszy raz słyszę o takich praktykach. Kiedy wywróciłam się na rolkach miałam nie tylko strarte kolana, ale także obtłuczoną łękotkę. Ortopeda z katowickiego intermedu skierował mnie na artroskopię. Może warto skonsultować ból kolana u ortopedy?
    • santona4 Re: bolące kolano 14.08.15, 16:21
      Na ból kolana wspaniałe są okłady z kapusty. Przykładamy liście kapusty i owijamy bandażem, kuracje trzeba powtarzac dosyć często. Sok z kapusty ma właściwości lecznicze. Polecam
    • ula_natura Re: bolące kolano 14.11.15, 23:13
      Miałam podobny problem, zaczełam szukać w internecie pomocy i natknełam sie na stronę z różnymi fajnymi radami. Na tej stronie laska napisała, że stosuje na róznego rodzaju bóle balsam z jadem pszczelim i że to u niej zadziałało. W sumie nie miałam nic do stracenia więc kupiłam i jestem bardzo zadowolona, bo ten balsam naprawdę jest super!
      Poczytaj sobie recenzję na ten temat tutaj: niezleziolkoo.blogspot.com/2015/11/kosmetyczny-balsam-pszczeli-jad.html
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka