Dodaj do ulubionych

jak wyleczyć bolesą rane na nodze

23.10.07, 20:02
u mojej 77 letniej poniżej kolana zrobiła się bolesna ropiejąca rana która nie
chce sie zagoić to jest związane z żylakami lekarz przepiała antybiotyk
stosujemy też specjalny plaster na owrzodzenia żylaków niestety to już trwa
drugi miesiąc i nie widać poprawy nawet wygląda tak jakby rana się
powiększała,słyszałam że to nie da sie wyleczyć.Może ktoś miał podobny problem
i zna sposoby to proszę o pomoc
Obserwuj wątek
    • ela_anna Re: jak wyleczyć bolesą rane na nodze 26.10.07, 09:00
      sprobuj okladow z olejku rycynowego,namocz flanelke ciepla rycyną,poloz na ranę
      ,nastepnie przykryj kawalkiem folii,musi byc cieplo,dobrze byloby ogrzewac
      termoforem,taki przepis znalazlam w ksiazce dr cayci ego.Nie wiem jak to jest w
      przypadku zylakow,ale tą metodą wyleczyl ponoc z wielu schorzen nie tyko
      skornych.Rycyna wyciaga toksyny
    • brucha Re: jak wyleczyć bolesą rane na nodze 26.10.07, 21:37
      ten antybiotyk to w ciemno czy dajecie czy był wymazu z rany i
      antybiogram?
      jak rozmawiałam z lekarzem, który ordynuje ozonoterapię (nie wiem
      czy na rane od zylaków to sie nada, ale możesz zadzwonić np. do
      vegamedica - ja tak robiłam???), to powiedział, ze zasiedziałe przez
      bakterie rany niestety trzeba potraktować najpierw antybiotykiem i
      to zewnetrznie jak i doustnie, a potem można rozmawiac o sposobach
      na gojenie...
    • iw42 Re: jak wyleczyć bolesą rane na nodze 20.11.07, 21:11
      poczytaj na internecie o leczeniu miodem. Mozna robić oklady z miodu
      na chore miejsce. Jak wpiszesz w wyszukiwarke"leczenie midem" możesz
      dużo sie dowiedziec.Znam przypadki osób którym miod pomógł.ćzasem to
      lepsze niż chemia.
      • azza4 Re: jak wyleczyć bolesą rane na nodze 29.11.07, 14:25
        Zmagam sie z podobna rana u mojego dziecka.Stosujemy masc
        antybakteryjna i przeciwzapalna(nie ma w Polsce,przynajmniej pod ta
        sama nazwa)Postep jest zaden a nawet pogorszenie.Papra sie to
        okrutnie,jednak lekarka mowi,ze tak to ma byc.Jak za 2 tyg.nie
        bedzie poprawy to zakonczy sie interwencja chirurgiczna.Znam
        przypadek wyleczenia trudno gojacej sie rany azotanem srebra.Polega
        to na polewaniu rany tym specyfikiem co powoduje najpierw wyzarcie i
        potem wysuszenie.Bol ponoc okrutny ale efekt jest.
        • monisia73 Re: jak wyleczyć bolesą rane na nodze 29.11.07, 21:49
          Mozna tez wypalic goracym zelazem lub robic oklady z moczu. Koniecznie trzeba
          tez zastosowac zapper aby z rany usunac pasorzyty.
          • eulalia11 Re: jak wyleczyć bolesą rane na nodze 21.12.07, 13:20
            Maść lub żel z żywokostem
          • klara551 Re: jak wyleczyć bolesą rane na nodze 25.01.08, 11:37
            Wyobraz sobie,że azotan srebra jest od lat stosowany w medycynie w
            postaci stałej/lapis /lub w roztworach wodnych.Ostatnio nawet do
            sterylizacji pomieszczeń w szpitalach,wiec ironia w tym miejscu
            jest "nie na miejscu"Aż się prosi w Twoim przypadku zastosowanie
            starej reguły-pójdż dziecię,ja cię uczyć każę/pasozyty pisze się
            przez "ż" a nie rz/
            • kortyzol Re: ŚREDNIOWIECZE 26.01.08, 12:25
              Tylko dwa wpisy z głową.O żywokoście i azotanie srebra.Boże jaka
              ciemnota,miodem,moczem smarować a może jeszcze z gówien krowich okłady jak
              czytałem na innym forum. A na raka kompot z owczych bobków zbieranych w
              górach.Kobieto idź do dobrego chirurga naczyniowca i tyle.Może masz dodatkowo
              cukrzyce i stąd problem z gojeniem.Z Bogiem !
              • iw42 Re: ŚREDNIOWIECZE 29.01.08, 22:33
                nie pisz , że leczenie np miodem to ciemnogród. Poczytaj o wynikach
                światowych klinik na temat leczenia miodem, propolisem. Nie można
                wypowiadać sie w taki sposób nie mając zupełnie wiedzy na ten temat.
                • kortyzol Re: ŚREDNIOWIECZE 01.02.08, 11:54
                  Ty sie znasz .Na pewno cukier prosty pomoże na krosty.Stuknij się w
                  łepetynę.Ha,ha,ha
                  • iw42 Re: ŚREDNIOWIECZE 02.02.08, 22:04
                    wpisz w wyszukiwarkę - leczenie miodem -a poczytasz sobie o
                    działaniu miodu przed swoimi komentarzami .
                  • fala2008 Re: ŚREDNIOWIECZE 25.04.08, 09:02
                    do kortyzola to idż i sie lecz sam antybiotykami,ale najpierw na głowe co ci
                    spuchnie.
              • 1_wodnik Re: ŚREDNIOWIECZE 23.04.08, 12:22
                A właśnie, że miodem Panie Olaf. Gorącej krwi i pochopnego usposobienia jesteś
                człowiekiem, a wystarczyłoby fachowo podejść do sprawy i zwyczajnie przeczytać,
                co już niektóre kliniki w świecie uczyniły i miodek z sukcesem w gojeniu
                trudnych ran stosują. Ale oczywiście nie miodek z uszu Panie Olaf:) tylko taki
                specjalny, z dużą zawartością pewnego naturalnego czynnika o nazwie methylglyoxal.
                Z uszanowaniem
        • andre_rumian Re: jak wyleczyć bolesą rane na nodze 03.01.08, 23:41
          Witaj Azza.
          Napisz proszę tu na forum czy e-maila do mnie, czy w dalszym ciągu
          masz problem z raną u dziecka. Jezeli tak, bardzo chętnie pomogę
          dziecku. Pozdrawiam - andre.
          • azza4 Re: jak wyleczyć bolesą rane na nodze 04.01.08, 18:13
            Napisalam na poczte :)
          • 1_wodnik Re: jak wyleczyć bolesą rane na nodze 23.04.08, 12:25
            Są również inne sposoby na trudno gojące się rany. O nich chętnie ale prywatnie.
            Pozdrawiam
    • marwa Re: jak wyleczyć bolesą rane na nodze 21.12.07, 14:36
      A może metodą BSM: www.samoleczeniebsm.pl/
      • grazka0000 Re: jak wyleczyć bolesą rane na nodze 05.01.08, 15:23
        ja mysle,ze te saczace sie rany przez dluzszy czas to
        gronkowiec.prosze zasugerowac lekarzowi,zeby zrobil badanie na
        obecnosc gronkowca w organizmie,bo szkoda truc sie lekami jesli nie
        wiadomo jaka to bakteria czy wirus .Pozdrawiam bagra
        • maria.50 Re: jak wyleczyć bolesą rane na nodze 08.01.08, 10:39
          Jestem w trakcie kuracji antybiotykowej na boreliozę(6-ty tydzień)po drugim
          tyg.dopadły mnie bolesne(owrzodzenie ślinianek) stany zapalne w jamie
          ustnej,gardle,i wargach(kąciki ust)Płyn do pędzlowania,dentosept i inne,świezy
          aloes,nie pomagały.Od czterech dni stosuję Sangre(croton
          lechleri)płukanie-pędzlowanie,i jak ręką odjął.
    • jolunia01 Re: jak wyleczyć bolesą rane na nodze 23.01.08, 21:15
      Dobrze wysusza trudno gojące się rany róznego pochodzenia widłak
      goździsty - wysypane z dojrzałego kłosa zarodniki. Co prawda teraz
      nie sezon, ale może spróbuj popytać w sklepach zielarskich lub
      aptekach prowadzacych nietypowe zioła.
      Czasem udaje sie kupic w aptekach na Ukrainie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka