Dodaj do ulubionych

Nareszcie! (w sprawie sporów i wsporników)

30.05.03, 13:07
Nareszcie! Wróciła na FK tzw. normalność, czyli:
kłótnie, podział na obozy "dobrych i mądrzejszych" oraz
"złych i głupich". Od pewnego czasu na FK było nudno,
właściwie już się obawiałam, że tak zostanie... jak
mogłam w to wątpić! ;)

NIKT NIE MA RACJI w sporze wywołanym przez vikę. Staram
się być obiektywna. Bo tam gdzie pojawiają się inwektywy
oraz ochota udowodnienia, że jest się mądrzejszym od -
nie ma porozumienia. Jest zaślepiająca niechęć, ba, może
nawet nienawiść.
Vika zalożyła prowokujący wątek. Oczywiście miał on na
celu obrażenie Pajdeczki. Nie zaprzeczam. Ale czy nie
było wcześniej takich osobistych wycieczek ze strony
Pajdeczki do innych uczestników forum? Były. I tak jak
teraz ktoś komuś zaczął udowadniać, że ma rację...

Spróbujcie obiektywnie spojrzeć się na całą sprawę. Cała
sprawa kręci się wokół tego, że niektórzy bardzo lubią
się kłócić i obrażać innych. Przecież to takie proste.
Anonimowa wymiana złośliwych postów przeradza się w
walkę na celniejszą ripostę. jest jeszcze inna walka
polegająca na ilości popleczników, którzy poprą, dokopią
wrogowi w obronie swojego znajomego z forum. Czy to ma
sens? Wg. mnie nie. Śledzę FK od jakiegoś czasu i
zauważyłam, że NIKT nie ma racji w tych głupich sporach.
Nic tak nie trwoni energii jak puste kłótnie.

Przeczytałam w Desideracie:
"Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co
mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swą
opowieść".

oraz:

"Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha.
Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub
zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od
ciebie".

Dlaczego nie możemy żyć w zgodzie, dyskutować i
wymieniać odmienne poglądy z kulturą i szacunkiem do
odmienności innych?

Atlantis
Obserwuj wątek
    • amidala Re: Nareszcie! (w sprawie sporów i wsporników) 30.05.03, 13:21
      Atlantis,

      Masz oczywistą i niezaprzeczalną rację. Jednak ludzka głupota i chamstwo
      najwyraźniej nie mają granic. Jeżeli ktoś jest pieniaczem i uwielbia pyskówki
      rodem z warzywniaka, bądź budki z piwem (nie urągając wyżej wymienionym
      instytucjom) to zakłada wątek, w którym sobie do woli porzuca błotem. I
      jeszcze gra zranioną łanię, jak sam tym błotem dostanie.

      Najgorsze jest to, że wzbudza to ogromne ilości złych emocji - stąd reakcje na
      posty, które powinny w ogóle zostać zignorowane.
    • wiktoria21 Re: Nareszcie! (w sprawie sporów i wsporników) 30.05.03, 13:24
      atlantis75 napisała:

      > Dlaczego nie możemy żyć w zgodzie, dyskutować i
      > wymieniać odmienne poglądy z kulturą i szacunkiem do
      > odmienności innych?
      >
      > Atlantis

      widzisz Atlantis,założyłam wczoraj wątek o tym,że 12,13 latkowie mają dzieci,po
      czym pajdeczka zaczepiła mnie bez powodu.Przez to rozpętała się wojna na FK(jak
      zwykle zresztą).
      • atlantis75 Re: Nareszcie! (w sprawie sporów i wsporników) 30.05.03, 15:14
        wiktoria21 napisała:

        >
        > widzisz Atlantis,założyłam wczoraj wątek o tym,że 12,13 latkowie mają dzieci,po
        > czym pajdeczka zaczepiła mnie bez powodu.Przez to rozpętała się wojna na FK(jak
        > zwykle zresztą).
        >

        Wiktorio, o.k. zaczepiła się. Czy bez powodu? Faktycznie,
        ale... ogarniając wcześniejsze wasze potyczki przypomina
        mi się, że i ty czepiałaś się jej każdego słowa. Zresztą
        nawet niedawno założyłaś wątek z Pajdeczką w tytule.
        Dlaczego? Przecież możesz ignorować jej wypowiedzi, jeżeli
        nie odpowiada ci jej styl pisania i to o czym pisze. A
        może po prostu lubisz spierać się o głupoty? Zupełnie tego
        nie rozumiem.
        Atlantis
      • aguszak No i znalazła się... z P.S. do Atlantis 30.05.03, 15:52
        wiktoria21 napisała:

        > widzisz Atlantis,założyłam wczoraj wątek o tym,że 12,13 latkowie mają
        dzieci,po
        >
        > czym pajdeczka zaczepiła mnie bez powodu.Przez to rozpętała się wojna na FK
        (jak
        >
        > zwykle zresztą).
        >


        ... ofiara forumowa, o której pisała Atlantis...

        P.S. Uwierz mi, że czasem się nie da ignorować. Zwykle nie wdaję się w forumowe
        przepychanki... ale z tym dziewczęciem się nie da inaczej... choć rzeczywiście
        już chyba zrezygnuję, bo do Niej nic nie trafia - ani w prost, ani zza winkla...

        Pozdrowionka
    • lyche1 Re: Miałam dziś rano załozyć wątek :((( 30.05.03, 13:28
      O mniej więcej takiej treści : jak będzie czuła się Pajdeczka na tym forum,
      kiedy wszyscy przestaną się jej czepiać ????? Ale po zastanowieniu - doszłam do
      wniosku, że może ją urazić mój wątek. Nie gadamy z Pajdeczką ze sobą - taki
      układ.
      Ale naprawdę, mam już szczerze dość nagonek na Pajdeczkę. Ktokolwiek to robi i
      podjakimikolwiek nickami.
      Oświadczam, że nie będę rozmawiać z takimi osobami.
    • Gość: Dkenka Re: Nareszcie! (w sprawie sporów i wsporników) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.03, 13:28
      >
      > Dlaczego nie możemy żyć w zgodzie, dyskutować i
      > wymieniać odmienne poglądy z kulturą i szacunkiem do
      > odmienności innych?

      straaasznie długi post...ale do rzeczy, dlaczego? A dlatego, że ludzie chyba
      nie rozumieją, nie chcę akceptować odmienności.
      >
      >
    • vika411 Re: Nareszcie! (w sprawie sporów i wsporników) 30.05.03, 13:50
      atlantis75 napisała:

      > Nareszcie! Wróciła na FK tzw. normalność, czyli:
      > kłótnie, podział na obozy "dobrych i mądrzejszych" oraz
      > "złych i głupich". Od pewnego czasu na FK było nudno,
      > właściwie już się obawiałam, że tak zostanie... jak
      > mogłam w to wątpić! ;)

      Ja tez:-)

      >
      > NIKT NIE MA RACJI w sporze wywołanym przez vikę. Staram
      > się być obiektywna. Bo tam gdzie pojawiają się inwektywy
      > oraz ochota udowodnienia, że jest się mądrzejszym od -
      > nie ma porozumienia. Jest zaślepiająca niechęć, ba, może
      > nawet nienawiść.

      Bardzo celnie to ujelas.Moj watek byl spowodowany tym,ze BEZPODSTAWNIE TUTAJ
      WYKONCZONO RENIE.
      To jest swinstwo.Zreszta zrobily to osoby,ktorym sie zdaje,ze maja wieksza role
      na tym forum od innych.A to megalomanska glupota.

      > Vika zalożyła prowokujący wątek. Oczywiście miał on na
      > celu obrażenie Pajdeczki. Nie zaprzeczam. Ale czy nie
      > było wcześniej takich osobistych wycieczek ze strony
      > Pajdeczki do innych uczestników forum? Były. I tak jak
      > teraz ktoś komuś zaczął udowadniać, że ma rację...

      No byly czy nie?!niech mi wytlumaczy zwolennicy pajdy i udowodnia jej
      krysztalowo nienaganne zachowanie na forum.
      >
      > Spróbujcie obiektywnie spojrzeć się na całą sprawę. Cała
      > sprawa kręci się wokół tego, że niektórzy bardzo lubią
      > się kłócić i obrażać innych. Przecież to takie proste.
      > Anonimowa wymiana złośliwych postów przeradza się w
      > walkę na celniejszą ripostę. jest jeszcze inna walka
      > polegająca na ilości popleczników, którzy poprą, dokopią
      > wrogowi w obronie swojego znajomego z forum. Czy to ma
      > sens? Wg. mnie nie. Śledzę FK od jakiegoś czasu i
      > zauważyłam, że NIKT nie ma racji w tych głupich sporach.
      > Nic tak nie trwoni energii jak puste kłótnie.
      tak,racja ale nie wynika chyba z tego,ze nalezy pozwalac na "dokopywanie" sobie
      lub innym.Jesli tak jest to oznacza,ze pajdzie wolno wszystko a innym odmawia
      sie prawa do przebywania na tym forum o ile nie zgadza sie ze wszystkim co
      napisze pajda.
      >
      > Przeczytałam w Desideracie:
      > "Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co
      > mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swą
      > opowieść".
      Staralam sie do momentu kiedy pajda zaczela sie uwazac za boginie tego forum.
      >
      > oraz:
      >
      > "Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha.
      > Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub
      > zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od
      > ciebie".
      Rowniez sie staralam ale nie majac poczucie sympati dla naprawde fajnych ludzi
      tutaj nie podoba mi sie,ze pajda odmawia im prawa do ich"opowiesci".odmawia
      bezwzglednie i bezkompromisowo traktujac jak realnego wroga.To pachnie paranoja.
      >
      > Dlaczego nie możemy żyć w zgodzie, dyskutować i
      > wymieniać odmienne poglądy z kulturą i szacunkiem do
      > odmienności innych?
      Bo pajda tak zadecydowala a niektorzy jej na to pozwalaja.pozwalaja jej takze
      na poslugiwanie sie kilkoma nickami,choc prywatnie dobrze wiedza co robia.a
      robia to dlatego,ze szukaja na sile afirmacji chocby w oparciu o awanturnictwo
      pajdy.
      >
      > Atlantis
      Pozdrowienia.Vika.
      • atlantis75 Pajdeczka 30.05.03, 15:41
        vika411 napisała:

        > tak,racja ale nie wynika chyba z tego,ze nalezy pozwalac na "dokopywanie" sobie lub innym.Jesli tak jest to oznacza,ze pajdzie wolno wszystko a innym odmawia
        > sie prawa do przebywania na tym forum o ile nie zgadza sie ze wszystkim co > napisze pajda.

        Myślę, że założony przez ciebie wątek był niepotrzebną
        prowokacją, ale... z drugiej strony w pewien sposób
        rozumiem to co napisałaś. Pomijając wszelkie obraźliwe
        wycieczki pod adresem Pajdeczki, które znalazły się w
        twoim wątku. Nie jestem zwolenniczką obrażania kogokolwiek
        i poczucia wyłącznej racji. Jest jednak coś na FK, co
        kilka osób widzi i głośno o tym nie mówi. Może nie chcą
        sią narażać? A może myślą, że nie ma sensu tego poruszać.

        Chodzi mi o osobę Pajdeczki. Ostatnio mało jej było na
        forum i szczerze mówiąc nawet się za nią stęskniłam.Cenię
        jej ostry dowcip, nie raz naśmiewałam się z jej pomysłów -
        jest osobą barwną, ale denerwuje mnie u niej poczucie
        nieomylności i atak na osoby, które się z nią nie
        zgadzają. Jest to z reguły atak bezpardonowy, właściwie
        pozbawiony argumentacji, mający na celu obrażenie "ofiary"
        i skompromitowanie jej. Nie podoba mi się ten styl. No,
        ale przecież forum jest dla wszystkich, a różni ludzie tu
        dyskutują :)

        Jest pewna grupa osób, która bardzo lubi Pajdeczkę. Nie
        mam nic przeciwko, nawet fajnie, że ludzie potrafią poczuć
        do siebie sympatię w necie :) Chodzi jednak o to, że w tej
        swojej sympatii ludzi ci zatracili poczucie obiektywizmu.
        Chociaż nie wiem, co by się działo - będą bronić Pajdeczki
        (czytaj: atakować jej przeciwników), bez względu na to kto
        ma rację. Ile to razy Pajdeczka dokopała komuś w brzydki
        sposób. Poplecznicy nie mieli noc przeciwko i uznano to za
        świetny żart, bo przecież "pajda jaka jest każdy widzi".
        Dla mnie to nie jest żadne usprawiedliwienie złośliwego
        zachowania. Ile razy ktoś w brzydki sposób dokopał
        Pajdeczce. Poplecznicy uznali to za szczyt chamstwa i
        usiłowali skompromitować krytka-amatora. Tu już nie było
        miejsca na poczucie humoru, głupi żart... Tu była już
        Pajdokracja :)

        Nie chcę, żebyście mnie źle zrozumieli. Nie mam nic
        przeciwko Pajdeczce, Wiktorii i innym :) Chodzi mi o
        obiektywizm i zdrowy rozsądek, bo niektóre dyskusje są
        ujadaniem wściekłych psów. Dlaczego jednym się pobłaża i
        usprawiedliwia jego wybryki (że się tak wyrażę)
        "specyficznym" poczuciem humoru, a innych się
        dyskfalifikuje, bo mają odmienne zdanie?
        A może zacznijmy traktować się normalnie - każdy ma coś
        ciekawego do powiedzenia.

        To tyle. Pozdrawiam.
        Atlantis :)






        • Gość: anE Re: Pajdeczka IP: *.chello.pl 30.05.03, 15:58
          ja sie zgadzam
        • aguszak Re: Pajdeczka 30.05.03, 15:59
          atlantis75 napisała:

          > każdy ma coś
          > ciekawego do powiedzenia.
          >
          > To tyle. Pozdrawiam.
          > Atlantis :)


          Popieram w całej rozciągłości i pozdrawiam... Biorę do siebie i posty oraz
          wątki Wiktorii21 będę omijała szerokim łukiem...
          Miłego dnia życzę wszystkim i sobie
          Aga
          • atlantis75 A teraz Pajdeczka... 30.05.03, 16:17
            aguszak napisała:

            >Biorę do siebie i posty oraz
            > wątki Wiktorii21 będę omijała szerokim łukiem...

            Ja tak robię z Negrą :) Po prostu jej nie czytam.

            Teraz Pajdeczka wywleka z archiwum stare wątki Viki (nie
            wiem, czy chodzi o tę Vikę), żeby ją skompromitować...
            Dlaczego to robi?
            A może poszukamy tych najbardziej udanych i
            najzabawniejszych wątków?
            :)

            Pozdrawiam również :)
            Atlantis
            • Gość: anE Re: A teraz Pajdeczka... IP: *.chello.pl 30.05.03, 16:19

              > Ja tak robię z Negrą :) Po prostu jej nie czytam.

              witam w klubie, :-)
          • agick a ja zadam Ci pytanie Aguszku... 30.05.03, 16:21
            którego znam już kawałek czasu z tego tutaj forum i darzę symaptią...
            dlaczego też nie tolerujesz wiktorii..? pytam z ciekawości - obserwuję wiktorię
            od dłuższego czasu ( w zasadzie chyba od momentu od kiedy pojawiła się pod tym
            nickiem tutaj) i jak Boga kocham nie wiem o co chodzi z tym ratlerkiem, głupią
            dziwczynką itd.

            od samego początku odniosłam wrażenie, że jej Pajdeczka dokopuiję (może coś mi
            umknęło, jakaś pomiędzy nimi dyskusja)... tak czy inaczej - nie wiem o co
            chodzi.... wbrew opinii, wiktoria wcale nie jest głupią osobą - bardzo długo
            nie reagowała na docinki Pajdeczki w sposób chamski - w końcu zaczęła... ale
            każdy keusyś ma dość i zaczyna walczyć tą samą bronią co dręczyciel.

            Ja nikogo nie bronię. Ja tylko się zastanawiam co i Ciebie tak odstręcza od tej
            dziewczyny - napisz mi proszę.

            Pozdrawiam Cię Aguś.
            Agick
            • aguszak Odpowiadam Agick... 30.05.03, 16:34
              agick napisała:

              > którego znam już kawałek czasu z tego tutaj forum i darzę symaptią...
              > dlaczego też nie tolerujesz wiktorii..? pytam z ciekawości - obserwuję
              wiktorię
              >
              > od dłuższego czasu ( w zasadzie chyba od momentu od kiedy pojawiła się pod
              tym
              > nickiem tutaj) i jak Boga kocham nie wiem o co chodzi z tym ratlerkiem,
              głupią
              > dziwczynką itd.
              >
              > od samego początku odniosłam wrażenie, że jej Pajdeczka dokopuiję (może coś
              mi
              > umknęło, jakaś pomiędzy nimi dyskusja)... tak czy inaczej - nie wiem o co
              > chodzi.... wbrew opinii, wiktoria wcale nie jest głupią osobą - bardzo długo
              > nie reagowała na docinki Pajdeczki w sposób chamski - w końcu zaczęła... ale
              > każdy keusyś ma dość i zaczyna walczyć tą samą bronią co dręczyciel.
              >
              > Ja nikogo nie bronię. Ja tylko się zastanawiam co i Ciebie tak odstręcza od
              tej
              >
              > dziewczyny - napisz mi proszę.
              >
              > Pozdrawiam Cię Aguś.
              > Agick
              >

              którą cenię równie i nieprzerwanie od samych moich początków na tym forum...
              Nie, jednak napiszę Tobie na priva, bo może już dość rzeczywiście oskarżania
              publicznie... Odpowiem Agicku, ale może dzisiaj wieczorem na skrzyneczkę Twoją
              na GW, ok?
              Buziorki :)))
              • aguszak I jeszcze dodam... 30.05.03, 16:36
                ... że wcale nie włączam się w wojnę Pajdy, Viki411, czy innych tutejszych
                forumowiczów i nikomu nie przypinam żadnej łatki czy przezwiska...
        • raszefka Re: Pajdeczka 30.05.03, 16:17
          Mądrze prawicie. Niechby ta tzw. normalność poszła już sobie precz. Przecież na
          FK bywa całkiem miło :)
          • atlantis75 Re: Pajdeczka 30.05.03, 16:18
            raszefka napisała:

            >Przecież na FK bywa całkiem miło :)

            :))))
            • raszefka A co? Coś nie tak? ;))))))) 30.05.03, 16:25

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka