Dodaj do ulubionych

PLACE ZABAW DLA DZIECI na naszym osiedlu

03.04.06, 23:34
Pierwsze ciepłe dni i znowu pojawił się problem gdzie wyprowadzać spragnione
szaleństw pociechy. Na moim podwórku nie uświadczysz ławki a co dopiero
piaskownica z piaskiem i huśtawki.Najbliższy plac zabaw to Ogród Jordanowski
przy Suwalskiej, który dawno przestał być ogrodem a huśtawki swoją swietność
przeżywały w latach mojego dzieciństwa. Pozostaje jeszcze plac zabaw w Central
Parku tj Parku Bródnowskim ale jego stan jest opłakany.
Najbliższy plac zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia z atestowanymi
przyrządami ,zadbaną zielenią i na ogrodzonym terenie jest na Targówku przy
pętli autobusowej.Jednakże to już jest wyprawa na inne osiedle.
Gdzie wy spędzacie wolne dni ze swoimi pociechami? Czy na naszym osiedlu nie
mógłby powstać taki plac zabaw? Co wy na to?
Aniu może warto rozkręcić Twój zeszłoroczny pomysł?
Pozdrawiam,
Obserwuj wątek
      • margala Re: PLACE ZABAW DLA DZIECI na naszym osiedlu 04.04.06, 07:39
        mrfb napisała:

> Ja ostatnio (po zapoznaniu się z aktualnym stanem zjeżdżalni w Parku
        > Bródnowskim) zaczęłam jeżdzić na Plac Wilsona.

cześć,
        i tak jesteście w dobrej sytuacji, bo na Zaciszu wogóle nie ma placu zabaw dla
        dzieci. od pół roku zabiegam w Urzędzie Dzielnicy o zlokalizowanie na moim
        osiedlu takiego miejsca, ale okazuje się, że to trudne. przede wszystkim jest
        kłopot z lokalizacją. miasto posiada trochę wolnych terenów, ale chyba wszystkie
        przewidziane są do sprzedaży. z punktu widzenia urzędu lepiej plac sprzedać, bo
        jest z tego dochód i kłopot z głowy. a jakby powstał plac zabaw, to trzeba o
        niego dbać.

PozdrawiaM.
        Sąsiad z Zacisza
        • mrfb Re: PLACE ZABAW DLA DZIECI na naszym osiedlu 08.04.06, 23:23
          Dzisiaj byłam z małym na skwerku obok DK Świt.
          Tamtejsza zjeżdżalnia to czysta tragedia, te w parku to przy niej miodzio.
          Powinna być natychmiast zdemontowana, bo jej użycie grozi wypadkiem.
          Reszta sprzętu i "piaskownica" niewiele lepsza.
          Chyba jednak skrobnę maila do ratusza.
        • panda74 Re: PLACE ZABAW DLA DZIECI na naszym osiedlu 04.04.06, 10:59
          Większość jest w opłakanym stanie...

Ja zawsze zastanawiam się, kto był taki mądry i instalował zjeżdżalnie na
          betonie - kompletny brak wyobraźni!! A jak dziecko spadnie??? Nie mówiąc już o
          tym, że zjeżdżalnie są całe skorodowane, a dopranie ubranka z rdzy graniczy z
          cudem.

No i wszędzie te kupy... na trawnikach, w piaskownicy... koszmar!! Dobrym
          pomysłem byłoby ogrodzenie takiego placyku, ale ponoć mamy z mojego osiedla
          (Malborska) podejmowały juz kilka razy takie próby w urzędzie gminy czy
          administracji i skończyło się na... postawieniu tabliczki z zakazem spuszczania
          psów ze smyczy!! Dowcip zupełny.
            • agusia913 Re: PLACE ZABAW DLA DZIECI na naszym osiedlu 05.05.06, 19:36
              Ja na razie testuje place zabaw. Słyszałam że dobry jest na Trockiej. Przebojem
              moim byl plac wilsona- 20 minut jazdy autobusem. Park Paderewwskiego obok
              Łazienek, podobny do tego z placu wilsona.Park Skaryszewski. A teraz
              niekwestionowanym liderem jest Ogród jordanowski w Parku Dreszera. Bezpośrednio
              524. Szkoda tylko że długo jedzie...
              I pod blokiem mam niezły. piaskownica i sprawna karuzela i huśtawka. Nie jest
              to szczyt marzeń ale na co dzień wystarcza.
              Załuję że w parku bródnowskim jest tak zaniedbany. Może trza by bylo gdzieś do
              urzędu uderzyć, aby unowocześnili go. a zjeżdżalnie dopasowali do małych
              dzieci, bo na razie, mała jest za mała aby samej na nią wchodzić.
              • ania.zalogowana Re: list który właśnie wysłałam do Urzędu Gminy Ta 08.06.06, 13:09
                Piszcie, piszcie wszyscy, nie wreszcie ruszą ty...ki z robią coś dla naszych
                dzieciaków. Ja jeżdżę z miomi na Plac Wilsona, ale nie wszystkim rodzicom się
                chce...
                "Wypadek na placu zabaw, ranny 8-latek
                Ośmioletni chłopiec został ranny w wypadku na placu zabaw w Bytomiu-
                Łagiewnikach. Przewróciła się na niego drewniana konstrukcja toru przeszkód.
                Chłopiec ma złamaną rękę i lekką ranę głowy - podało Centrum Zarządzania
                Kryzysowego Wojewody Śląskiego (CZK).

Do wypadku doszło w środę wieczorem na prywatnej posesji przy barze na ul.
                Świętojańskiej. Właściciel baru zbudował tam plac zabaw z urządzeniami
                sprawnościowymi dla dzieci.REKLAMA Czytaj dalej

"W trakcie zabawy grupy dzieci drewniana konstrukcja przewróciła się na
                będącego bez opieki 8-letniego chłopca. Dziecko ze złamaniem przedramienia i
                krwiakiem na głowie umieszczono na obserwacji w szpitalu" - powiedział kom.
                Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji.

Policja oraz powiatowy inspektor nadzoru budowlanego polecili właścicielowi
                posesji wyłączyć plac zabaw z użytkowania. Według wstępnych ustaleń, przyczyną
                zawalenia się konstrukcji było jej nieprawidłowe umocowanie w gruncie.

Do innego, tragiczniejszego wypadku na placu zabaw doszło na Śląsku w piątek. W
                Czerwionce-Leszczynach pięcioletni Marcel został przygnieciony konstrukcją
                zawalonej zjeżdżalni. Zmarł po przewiezieniu do szpitala. W środę prokuratura
                postawiła zarzuty szefom spółdzielni mieszkaniowej, która administruje placem.

W związku z piątkową tragedią, wojewoda śląski Tomasz Pietrzykowski
                zapowiedział wzmożoną kontrolę placów zabaw w regionie. Mają ją przeprowadzić
                inspektorzy nadzoru budowlanego, policjanci i strażnicy miejscy."

To są informacje z ostatniego tygodnia...Proponuję, żeby Burmistrz Gminy
                Targówek wraz z Radnymi udali się do Parku Bródnowskiego i obejrzeli sobie w
                jakim stanie są urządzenia na tamtejszym placu zabaw - połamane, z wystającymi
                gwoździami jednym słowem POTENCJALNIE NIEBEZPIECZNE dla dzieci, czy musi
                zdarzyć się tragedia, aby włodarze Dzielnicy zainteresowali się warunkami w
                jakich musza bawić się dzieci? Może zamiast kolejnej tandetnej imprezy pod
                chmurką warto zainwestować pieniądze w bezpieczny i atrakcyjny dla dzieci plac
                zabaw?
                Jeżeli nie wiecie Państwo jak powinien wyglądać polecam przejażdżkę na Plac
                Wilsona, czy choćby do Parku Ujazdowskiego...
                Z poważaniem Anna (jeszcze) zamieszkała na Bródnie
                PS Ten list zostanie umieszczony na Forum Bródno w wątku na temat PLACÓW ZABAW
                Czekam na odpowiedź.
                Uwaga będę krzyczeć:
                PISZCIE, PISZCIE, PISZCIE - NIECH UTONĄ POD MAILAMI I LISTAMI O!
    • beata118 Re: PLACE ZABAW DLA DZIECI na naszym osiedlu 08.06.06, 13:21
      Myslę że pisanie na tym forum o placach zabaw nic dla naszych pociech nie
      zrobi. Trzeba po prostu wystosować list do Gminy z podpisami a wtedy Gmina musi
      sie ustosunkować. Podaję stronę Gminy www.targowek.waw.pl/urzad.htm
      Ja jeśli mam problem piszę na ten główny adres mailowy (jest to sekretariat
      zarządu Dzielnicy)i podaje w tytule dział do jakiego ma trafić. Pozdrawiam
      • ania.zalogowana Re:Dostałam odpowiedź z Urzędu Gminy Targówek 22.06.06, 22:16
        niniejszym przytaczam...
        przyznajcie się..kto jeszcze napisał?

witam serdecznie, poniżej przesyłam Pani odpowidź Wydziału Infrastruktury na
        Pani e-maila:
        "W odpowiedzi na pytania p. Anny dotyczące placu zabaw w Parku
        Bródnowskim, Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
        uprzejmie informuje, że urządzenia na w/w placu zostały naprawione, a
        zagrożenie zlikwidowane. Jednocześnie informujemy, że została ustawiona
        nowa, estetyczna konstrukcja w rejonie kortów tenisowych. Jest ona zbudowana
        z drewna toczonego, zaimpregnowanego ciśnieniowo, jej podpory są stabilne,
        zabetonowane w ziemi na głębokość ok. 80 cm, a kolorystka wpływa znacząco na
        zainteresowanie urządzeniem przez małych użytkowników. Ponadto informujemy,
        że w miarę posiadanych środków finansowych będziemy sukcesywnie dokonywać
        kolejnych wymian sprzętu zabawowego na placach zabaw na terenie Parku
        Bródno. Naczelnik Wydziału Infrastruktury"
        z wyrazami szacunku,
        Sekretariat Zarządu Dzielnicy Targówek m.st.Warszawy
      • rene8 Re: PLACE ZABAW DLA DZIECI na naszym osiedlu 23.06.06, 14:35
        alcarin napisała:

> Od kilku tygodni istnieje bardzo ladny plac zabaw na ul. Oginskiego (przy
        > osrodku nauki jazdy). Nie wiem tylko do kogo nalezy i dla kogo powstal -
        zawsze
        > ,
        > kiedy tamtedy ide jest pusty, raz nawet nacisnelam klamke w furtce, ale ta
        byla
        > zamknieta. Ktos cos wie?

Mieszkam obok i też mnie to zastanawia.
        Wszystko wygląda super. Jak z reklamy.
        Ale kiedy to cudo otworzą?
          • rene8 Re: PLACE ZABAW DLA DZIECI na naszym osiedlu 26.06.06, 17:03
            alcarin napisała:

> rene, tak z innej beczki: czy cytat, ktory masz w podpisie nie pochodzi
            > przypadkiem z ksiazki pt. "Seans"?

Niewiem. Nie czytałam.
            Mój pożyczyłam z utworu Kasi Nosowskiej "Milena"smile

A wracając do "naszego kociołka",to na budce przy owym cudzie dla dzieci,jest
            informacja n/t Biura Projektowania Ogrodów (czy coś takiego).
            Zastanawiam sie czy nie zbudowali sobie placu wystawienniczego...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka