29.10.08, 11:13
wszystkich serdecznie .U dziecka mojej siostry stwierdzono głęboki
obustronny niedosłuch .Jest przerażona tym wszystkim a na dodatek
powiedziano jej ,ze musi zebrac ok. 100 tys zł na implanty. Czy to
prawda ? Czy NFZ nie refunduje implantów? Dziecko 2 miesięczne.
Proszę o pomoc,
Oraz o dalsze wskazówki , gdzie sie udać .


Jeśli przygarniesz zdychajacego z głodu psa i zapewnisz mu dobrobyt,
nigdy cię nie ugryzie.Oto naczelna różnica miedzy psem i człowiekiem.
M.T
Obserwuj wątek
    • elawal Re: Witam.. 29.10.08, 11:45
      Witam. Przerażenie, rozpacz, bezradność to normalna reakcja nas wszystkich, tzn rodziców, którzy dowiedzieli się, ze ich dziecko nie słyszy, ale to mija kiedytrzeba się skupic na tym jak pomóc własnemu dziecku, żeby mogło normalnie żyć. Ja sama dowiedziałam się, że moja córeczka nie słyszy jak miała 17 m-cy, więc trochę późno. Dziecko Twojej siostry jest jeszcze bardzo malutkie i zamin dostanie implant musi nosić aparaty i trzeba je odpowiednio rehabilitować. Nie wiem skąd jestescie i kto udzielił wam takiej informacji, ale jeden implant jest w całości refundowany przez NFZ, najczęściej implantuje się dzieci jak już skończą rok, ok. 14 miesiąca życia. Implantowanie drugiego ucha jest w Polsce rzadkością. Jeśli napiszesz skąd jestescie i gdzie robiliście badania to napewno ktoś wam podpowie gdzie najlepiej się udać. Powiedz siostrze, że wszystko będzie dobrze, że są gorsze rzeczy niż niedosłuch, że można z tym żyć, nie mądrze się, po prostu wiem to z własnego doświadczenia i zaproponuj siostrze, żeby sama zalogowała się na to forum, to działa jak grupa wsparcia, mi bardzo pomogło się pozbierać. Pozdrawiam serdecznie
      • ewelina23-20 Re: Witam.. 29.10.08, 12:08
        Dziekuje.Jestesmy z Ełku (warmińsko-mazurskie) siostra robiła
        badania w Olsztynie jakies Bara? czy Bera ?i wyszły nieprawidłowe.
        Jedno ucho od 90 decybeli drugie od 100.
        Podobno prof. Skarzyński jest rewelacyjny i chyba będzie taka
        mozliwość ze dotrze z małym do niego.U nas w Ełku znajomy lekarz
        powiedział ,ze dzieciom sa refundowane implanty , inni zas inaczej
        mówia .Juz sami zgłupieliśmy......
        • ewelina23-20 Re: Witam.. 29.10.08, 12:09
          siostra w tej chwili przebywa za granicą .
        • dalmag Re: Witam.. 29.10.08, 12:54
          Jeżeli robiliscie juz badania w Olsztynie to najlepiej udać się tu
          do Ośrodka PZG na PArtyzantów www.pzg.infowm.pl/ lub
          zadzwonic i umówić się na wizytę, przyjmuje tam zespół specjalistów
          i napewno postawia trafną diagnozę oraz pokierują co dalej. Profesor
          Skarzyński otworzył niedawno filię w Olsztynie, więc mielibyscie
          blizej na konsultacje niz do Kajetan, moze tu też umówcie sie na
          wizytę www.csim.pl/olsztyn_index.php ,ale nie jestem pewna tu
          przyjmują chyba odpłatnie.
          • tataantosi Re: Witam.. 29.10.08, 13:30
            A co do odpłatności za implant to w tym roku nie było z tym żadnego
            problemu i dla dzieciaczków na pewno jest refundowany jeden implant.
            W dodatku dzieci są ustawiane na początek kolejki oczekujących wobec
            czego czas na implant wynosił u nas ok. 1 miesiąca od daty decyzji o
            wszczepie.
            Przekaż swojej siostrze słowa otuchy. My też przeżywaliśmy ciężkie
            chwile, gdy padła diagnoza ale da się żyć. Świat jest pełen miłych
            ludzi, którzy pomogą.
            Pozdrawiam,
          • Gość: martaoli Re: Witam.. IP: *.xdsl.centertel.pl 30.10.08, 14:28
            Witajcie .
            W cmis w olsztynie mamy 18.11.08 z Olenka wizyte (ustawienie
            procesorow) nic nam nie mowili o jakiejs odplatnosci . Cieszymy sie
            bardzo z mezem ze nie musimy meczyc Oli taka dluga droga do
            Kajetan .
            • dalmag Re: Witam.. 30.10.08, 14:46
              Zgadza się, dla dzieci juz zaimplantowanych, które są pod opieką
              Kajetan, wizyty są bezpłatne, przynajmniej do końca tego roku. Jak
              będzie po nowym roku nie wiadomo jeszcze, bo trwają negocjacje z
              NFZ. Choć gdyby była nawet jakaś odpłatność, to myślę, że nie będzie
              przekraczała kosztu dojazdu do Warszawy smile
              Natomiast nie wiem jak jest w przypadku nowych pacjentów, dlatego
              najlepiej dowiedzieć się u źródła smile
    • pizza987 Re: Witam.. 29.10.08, 20:37
      Spokojnie, wiem na ile przykra jest taka informacja, ale na plus należy policzyć to że diagnoza została postawiona JUŻ w drugim-trzecim miesiącu życia.

      Teraz dobór aparatów i rehabilitacja, im szybciej tym lepiej. Na wakacyjnym turnusie w Sielpi był z nami 7-tygodniowy chłopczyk już zaaparatowany i pod dobrą opieką.

      Póki co ptaszki nie ćwierkają o odpłatnościach za implanty i raczej nie sądzę żeby miało się to zmienić. Zgadza się że refundowany jest jeden implant, ale przy wytrwałości i noszeniu aparatu na drugim uchu to że jest tylko jeden nie jest wielkim problemem.

      Trzymam kciuki, a siostrę podkręć żeby się tu pojawiła wink Zawsze będzie mile widziana i coś więcej się dowie niż wieść gminna głosi.
      • ewelina23-20 Re: Witam.. 30.10.08, 07:13

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka