Dodaj do ulubionych

Książki na wakacje;-)

28.06.06, 12:03
Kiedy wyjeżdżam, to zawsze zaopatruję się w ulubioną lekturę, ale kryteria mi
się zmieniają: ma być na matowym papierze, najlepiej takim żółtawym (da się
czytać na plaży bez szkody dla oczu), tania (jak deszcz zmoczy albo inna
woda, to bez żalu odkupię), lekka (i tak wlokę ze sobą na plażę mnóstwo
innych rzeczy), "lekka" (coby móc przerwać w dowolnym momencie).
Dziecięca lektura wybierana na podobnych zasadach, plus duuużo kolorowanek
dla młodszej i dużo krzyżówek dla starszego.
Czy tylko ja jestem taka dziwna?
A skoro już znacie moje preferencje, oczekuję na propozycje:-)))
Obserwuj wątek
    • abepe Re: Książki na wakacje;-) 28.06.06, 14:08
      Mnie ostatnio wciągnęła Amy Tan. Idiotyczne niby tytuły "Sto tajemnych
      zmysłów", "Córka nastawiacza kości". Troszkę romansowo, trochę chińskich czarów.
      • i2h2 Re: Książki na wakacje;-) 28.06.06, 14:14
        "Córkę nastawiacza kości" znam:-)Ale tej drugiej muszę poszukać w takim razie.
        • mmroowa Re: Książki na wakacje;-) 28.06.06, 14:33
          Ja ostatnio przeczytałam "W piątek rabin zaspał" H. Kemelmana - akurat właśnie
          mały format, żółte strony, trochę kryminał, trochę obyczajowe. I cena poniżej
          20 zł.
          Dzisiaj zaczynam "W sobotę rabin pościł" :)
      • abepe Re: Książki na wakacje;-) 30.06.06, 15:48
        abepe napisała:

        > Mnie ostatnio wciągnęła Amy Tan. Idiotyczne niby tytuły "Sto tajemnych
        > zmysłów", "Córka nastawiacza kości". Troszkę romansowo, trochę chińskich czarów
        > .

        Właśnie zaczynam trzecią - "Klub Radości i Szczęścia" (co tytuł to gorzej:).Po
        "Stu tajemnych zmysłach" jakieś świeże mam spojrzenie na moje małżeństwo - chyba
        warto na wakacje:)))
        Aha,jeszcze z tanich (na allegro zakupiłam za 5 zł), lekkich (wagowo) i
        zżółkłych- "Z milczącej planety" Lewisa. Piwo stawiam, albo i skrzynkę za
        kolejne części trylogii:)Nie do zdobycia.
        • abepe Re: Książki na wakacje;-) 02.07.06, 23:13
          abepe napisała:


          Po
          > "Stu tajemnych zmysłach" jakieś świeże mam spojrzenie na moje małżeństwo - chyb
          > a
          > warto na wakacje:)))

          No, międlę i międlę w myślach tę książkę. Wracam do niektórych fragmentów. Ile
          to czasu marnujemy na głupie sprzeczki, najczęściej o nic. A czas ucieka. Na
          szczęście, gdy się chce wiele można zmienić. Ale głęboka myśl, hehehe, rodem z
          Coelho:))))
          O rany, nie myślcie, że jakiś wileki kryzys małżeński przeżywam:) Chociaż, może
          czas na kryzys 7 lat:)))

          Aha, dla tych, którzy chcą czegoś o związkach - polecam "Miłość nie wystarczy"
          Becka. To nie jeden z pseudopsychologicznych poradników ale dobre rady świetnego
          terapeuty, twórcy szkoły poznawczej w psychoterapii.

          Jeszcze, co do lektur wakacyjnych - kiedyś zawsze to był "Mag" Fowlesa.
          • z_agatka Amy Tan 10.07.06, 15:30
            Zastanawiam się czy Amy Tan jest warta "mania" w domu, czy poczekać aż otworzą
            w sierpniu po przerwie bibliotekę...
          • bea-sjf Re: Książki na wakacje;-) 10.07.06, 16:39
            Dla tych ,których kultura Chin pasjonuje ,opowieść o
            kobietach ,niesamowita ,choc taka zwyczajna :"Kwiat Śniegu i sekterny wachlarz":
            www.merlin.com.pl/frontend/towar/418860
    • i2h2 Re: Książki na wakacje;-) 28.06.06, 14:40
      Od kilku lat zanim wyjadę na wakacje czytuję do poduszki "Pod słońcem
      Toskanii" - serce mniej boli, że słoneczna pogoda ucieka, a ja w mieście muszę
      siedzieć. W tym roku dodatkowo koi duszę, bo remont Bramasole współgra z wyciem
      ciężarówek za oknem od siódmej rano (drogę osiedlową remontują). Właśnie
      zauważyłam, ze również spełnia powyższe kryteria. Ceny tylko nie znam - kupiłam
      dawno temu:-)
      • kammik Re: Książki na wakacje;-) 28.06.06, 15:25
        A jak upal nieco zelżeje, można się rozkoszować zupą czosnkową prosto z
        lodowki, zagryzając na deser brzoskwiniami (szkoda, ze nie bialymi) ;)
        • i2h2 Re: Książki na wakacje;-) 28.06.06, 15:31
          Albo zaczynać dzień od czereśni zrywanych prosto z drzewa... Rozmarzyłam się:-)
          • zf71 Re: Książki na wakacje;-) 29.06.06, 11:23
            Polecam więc jeszcze "Bella Toskania", która jeszcze bardziej zachwyciła mnie
            niż "Pod słońcem Toskanii" (chyba męczyły mnie te remonty ... - nie znoszę
            remontów). Tu bardziej już smakują i delektują się tą wspaniałą Toskanią,
            jeżdżą, zwiedzają, jedzą, czasem coś poremontują ale "w normie" ...
            www.merlin.com.pl/frontend/towar/361221
            Moje ukochane klimaty wakacyjne to Italia a szczególnie Toskania.
            Jeżeli ktoś ma ochotę "zapomnieć się" w tym klimacie to polecam
            "Dziennik toskański" www.merlin.com.pl/frontend/towar/392648
            i "Moja kuchnia pachnąca bazylią"
            www.merlin.com.pl/frontend/towar/323617.
            Bardzo smakowite i wspaniale oddają autentyczny klimat Toskanii.
            A dla Joasi właśnie nabyłam "Włochy - przewodnik dla dzieci"
            www.merlin.com.pl/frontend/towar/461667 - bardzo atrakcyjne, zabawne, po
            prostu miłe.
            Pozdrawiam Zosia
            • kammik Re: Książki na wakacje;-) 29.06.06, 15:11
              "Bella Toskania" jutro do odebrania :) W sam raz na upalny weekend, dzięki za
              podpowiedz :)
          • abepe Re: Książki na wakacje;-) 30.06.06, 15:49
            i2h2 napisała:

            > Albo zaczynać dzień od czereśni zrywanych prosto z drzewa... Rozmarzyłam się:-)

            Ja przez kilka dni tak kończyłam dzień. Ale już się na naszej czereśni owoce
            skończyły.
        • violik Re: Książki na wakacje;-) 29.06.06, 12:30
          hej,
          przepraszam za osobiste wkręty, ale bylabym wdzięczna za przepis na czosnkowy
          chłodniczek:)
          czy mogę prosić?
          czosnek... mniam

          A jak o gotowaniu " Przepiórki w płatkach róży " Esquivel Laura, o gotowaniu,
          o miłości i o pasji - na wakacje też super!
          Pozdrawiam,
          • kammik Re: Książki na wakacje;-) 02.07.06, 21:47
            Proszę uprzejmie - przepis na "prima piatti":
            Obrac 2-3 glowki czosnku. Jak i czwarta sie zaplącze - nie zaszkodzi :)
            Posiekac cebulę i pokroic 2 kartofelki. Ziemniaki ugotowac. Na lyzce oliwy
            zeszklic cebule i dodac czosnek (pokrojony w platerki albo cale ząbki).
            Dorzucic podgotowane ziemniaki. Zalac szklanką rosołu, bulgotać przez ok. 20
            minut. Zmiksować. Dolać jeszcze litr rosołu i wrzucic lyzke posiekanego
            tymianku. Dodać pol szklanki gestej smietany, posolic, popieprzyc i schlodzic.
            Przed podaniem posypac tymiankiem albo szczypiorkiem. Zjesc :)
            • violik Re: Książki na wakacje;-) 03.07.06, 23:03
              kammik napisała:

              > Proszę uprzejmie - przepis na "prima piatti":
              > Obrac 2-3 glowki czosnku. Jak i czwarta sie zaplącze - nie zaszkodzi :)
              > Posiekac cebulę i pokroic 2 kartofelki. Ziemniaki ugotowac. Na lyzce oliwy
              > zeszklic cebule i dodac czosnek (pokrojony w platerki albo cale ząbki).
              > Dorzucic podgotowane ziemniaki. Zalac szklanką rosołu, bulgotać przez ok. 20
              > minut. Zmiksować. Dolać jeszcze litr rosołu i wrzucic lyzke posiekanego
              > tymianku. Dodać pol szklanki gestej smietany, posolic, popieprzyc i
              schlodzic.
              > Przed podaniem posypac tymiankiem albo szczypiorkiem. Zjesc :)

              WIEEEELKIE dzięki!!!

              Rodzina czonsnkolubych poleca się na przyszłość:)
              • kammik Re: Książki na wakacje;-) 04.07.06, 14:58
                Ja tylko mam nadzieje, ze szanowna moderacja przymknie oko na kompletną
                offtopikowość postów :) Dodam jeszcze tylko, ze zupe mozna zmodyfikowac
                molodziutka cukinia - dodac ja pokrojona w kostke wtedy, kiedy się chlusta
                litrem rosołku i pogotować aż zmięknie (ale nie za bardzo). Do wersji z cukinia
                nie dodaję juz smietany.
      • adota Re: Książki na wakacje;-) 29.06.06, 12:15
        > Od kilku lat zanim wyjadę na wakacje czytuję do poduszki "Pod słońcem
        > Toskanii"...

        W podobnym klimacie są też książki P. Mayle o Prownsji. Ja nawet wolę te drugie.
        Najbardziej podobała mi się Tylko Prowansja, ale w merlinie jej nie widzę. jest ta:

        www.merlin.com.pl/frontend/towar/441363
        Pozdrawiam :)
        adota
      • z_agatka Re: Książki na wakacje;-) 10.07.06, 15:28
        "Pod słońcem Toskanii" przeczytałam pierwszy raz, kiedy w niemiłosiernym upale
        remontowaliśmy nasze pierwsze wspólne mieszkanie. A od roku mam ją wreszcie na
        półce - cena jak najbardziej na wakacje - książka kupiona w kiosku z gazetami
        za 9,90 ;-)
        • i2h2 Re: Książki na wakacje;-) 10.07.06, 15:58
          z_agatka napisała:
          > "Pod słońcem Toskanii" przeczytałam pierwszy raz, kiedy w niemiłosiernym
          >upale remontowaliśmy nasze pierwsze wspólne mieszkanie.
          :-))) Też czytałam w trakcie remontu. Upału nie było, bo był chyba marzec.
    • uroda_ziemi1 Re: Książki na wakacje;-) 29.06.06, 11:22
      K. Leżeńska - "Studnia życzeń"
      K. Leżeńska - "Ależ Marianno"
      K. Leżeńska, E. Millies-Lacroix - "Z całego serca"
      D. Diderot - "Zakonnica"
      R. Pilcher - "Za oceanem"
      R. Mason - "Świat Suzie Wong"
      R. Mason - "Wiatr nie potrafi czytać"



    • gopio1 Re: Książki na wakacje;-) 29.06.06, 12:07
      Moze nie wszystkie kryteria spelnia, ale zdecydowanie godna polecenia:
      M. Albom - 5 osob, ktore spotykamy w niebie.
    • violik Re: Książki na wakacje;-) 29.06.06, 12:36
      książka, którą już niedługo spakuję do torby wakacyjnej, jest , hmmm,
      edukacyjna (?)
      W każdym razie jest to książka o mandalach: "Mandala. Świat zamknięty w
      okręgu". Ponieważ przekartkowałam już wstęp dla rodzica, wiem, ze to propozycje
      do kolorowania dla dzieciaków małych, średnich i całkiem duzych. Mandale są
      relaksujące i wyciszające - więc w sam raz na urlop. Do tego autorka poleca je
      dla dzieci w każdym wieku, podając pozytywne przykłady z pracy z trudną
      młodzieżą...

      Książeczka ma ok 30 wzorów mandali. Niektóre aż kuszą, żeby je kolorować :)
    • i2h2 Re: Książki na wakacje;-) 10.07.06, 16:01
      Chyba Merlin nas podczytuje, bo właśnie zrobili milutką promocję wakacyjną:
      część tytułów z serii kieszonkowej Prószyńskiego jest po 10 zł. Między innymi
      Mayle, Mayes, Rodziewiczówna, Austen.
      • i2h2 Re: Książki na wakacje;-) 10.07.06, 16:02
        Jeszcze link:
        www.merlin.com.pl/frontend/promo/971
        Pozdrawiam
        • violik Re: Książki na wakacje;-) 11.07.06, 11:38
          Merlin jak zwykle trzyma rękę na pulsie :) Super promocja!
          Chciałam polecić przy tej okazji książki Terrego Pratchet'a! W sam raz na
          wakacje! I wcale nie trzeba tych książek czytać w serii, i tak łatwo się
          zorientować o co w tym wszystkim chodzi:)
          W promocji nie ma "Czarodzicielstwa", które bardzo polecam wszstkim kobietom,
          małym i dużym - książka o tym, jak w świecie rządzonym przez czarodziejów -
          mężczyzn, w magiczny sposób na czarodzieja zostaje wyznaczona dziewczynka ;)
          • klaryma Re: Książki na wakacje;-) 11.07.06, 15:48
            a ja na wakacjach lubię sobie poczytać o psychopatycznych mordercach.Dlatego w
            tym roku nabyłam na Allegro za niewygórowaną cene kilka ksiazek J. Deavera i
            Alex Kavy.Potem (o ile nie wpadną przypadkiem do basenu lub morza) oddamje do
            biblioteki, przyjmą z otwartymi ramionami.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka