iwonabw 17.08.06, 22:11 Proszę o jakis spis "lektur obowiązkowych" :) dla 3-4 latków. Jakie książeczki podobaja się waszym dzieciom? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ingeborga Re: książki dla 3-4 latków 23.08.06, 22:18 Az mi sie nie chce wierzyc, ze nie bylo juz takiego watku ;-) 1. Julek i Julka 2. Pan Kuleczka 3. Trzy swinki (z serii bajek GW/Dziecko) 4. Medal pana zajaca (Muchomor) 5. Przepraszam, czy jestes czerownica? (Muchomor) 6. Leon i kotka(fro9) 7. Rynna (fro9) 8. Moje małe encyklopedie Larousse'a: "Kosmos", "Zwierzęta sawannny", "Ciało" 9. Poczytaj mi mamo. 50 bajek do czytania na głos. (wyd. Jedność) Odpowiedz Link
ingeborga Re: książki dla 3-4 latków 23.08.06, 22:22 Ojoj!!! Jak ja moglam zapomniec: Janosch!!! Ze szczegolna miloscia do "Poczty dla Tygryska", "Wielkiego balu dla tygryska", "Dzien dobry, swinko" i "Ja ciebie wylecze, powiedzial Mis". Odpowiedz Link
steffa Re: książki dla 3-4 latków 23.08.06, 23:54 Było. ;) Gdzieś. Mój syn - lat 3,5 - najbardziej teraz lubi encyklopedie dla dzieci różnorakie. Odpowiedz Link
mamalgosia 50 bajek 10.09.06, 13:51 Książka, którą wymieniłąś w pozycji 9 jest rewelacyjna. Fajne bajeczki ( iróżne - co nie jest bez znaczenia)i śliczne ilustracje. Jestem tą książką zachwycona Odpowiedz Link
anndelumester Re: 50 bajek 10.09.06, 23:27 Bardzo przyjemna (według mnie) ksiązka, i treściow i graficznie. Niektóre opowiesci humorystycznie przewrotne :D Synowi na razie (ksiązke mamy 3 dzień) spodobała sie jedna opowieśc - o motorze. Odpowiedz Link
mama_kotula Re: 50 bajek 11.09.06, 01:08 anndelumester napisała: > Synowi na razie (ksiązke mamy 3 dzień) spodobała sie jedna opowieśc - o motorze. O niegrzecznym motorku Mortonie czyżby? ;-))) Mój syn też ją polubił wyjątkowo, ale tym woli te "łagodniejsze" bajki w stylu przygód skrzata Pokrzywniczka Rozmaryna, o lisku Wacku, no i klasykę, którą już znał i oswoił wcześniej ("Złotowłosa i trzy niedźwiadki", "Trzy świnki"). Miągwa, ot co ;-DDD, trolli, wilkołaków itp. się boi panicznie. Że o włóczkowym piesku wciągniętym do odkurzacza nie wspomnę :). Za to moja dwulatka wręcz przeciwnie - im straszniejsze opowieści, tym lepsze :))) (trolle rządzą). Bardzo polecam tę książkę :) Odpowiedz Link
babatera Re: książki dla 3-4 latków 24.08.06, 12:03 Mój synek ma niespełna 3 lata. Lubi czytać ale jak typowy chłopiec (tak sobie myślę, bo córeczka odwrotnie) woli pobiegać i pobawić się samochodami. Dla niego lektury obowiązkowe to: "Franklin" i "Miś Uszatek". Odpowiedz Link
mama_kasia poszukiwany wątek 24.08.06, 12:20 stara top lista dla 4-latków :-) forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=16375&w=12436961&a=38812633 Odpowiedz Link
blesia Re: poszukiwany wątek 28.08.06, 13:47 Listy Feliksa (w sobotę Zuza dostała zajączka z fabryki misiów w Smyku i nazwała go Feliks:) bajki z serii Amberki Odpowiedz Link
pia_ Re: książki dla 3-4 latków 28.08.06, 16:05 Moja córka za parę dni skończy 3 latka i lubi: - Angelinę Ballerinę (wszystkie części) - Listonosza (z Muchomora) - Misia listonosza na wsi - serię o Kamilce - serię o Martynce - Księgi z Wydawnictwa P. Skokowski Odpowiedz Link
abepe Re: książki dla 3-4 latków 28.08.06, 21:37 Ostatnio wałkujemy dr Dolittle. Na razie pierwsza część, zamierzam kupić następne. Odpowiedz Link
anndelumester Re: książki dla 3-4 latków 09.09.06, 19:52 > Ostatnio wałkujemy dr Dolittle. Na razie pierwsza część, zamierzam kupić następ > ne. No i jakie wrażenia po dr. D? Chetnie bym sobie odświezyła :D Ale moje dziecko ostatnio mniej sie domaga czytania, a jak juz to wałkujemy przygody bohaterów mitologi greckiej. Odpowiedz Link
pszczolamaja Re: książki dla 3-4 latków 09.09.06, 23:08 My z synem teraz czytamy I tom, ale on już leciwy (syn, chociaż tom też), bo 6 wiosen bez mała. W zeszłym roku był na spektaklu teatralnym na kanwie powieści i obie wersje mu się podobają. Ja jako dziecko czytałam wszystkie tomy i pamiętam, że towarzyszyło mi to samo odczucie, co potem np. przy lekturze Dickensa, że to taka kojąca literacka "filiżanka herbaty". Dziesiąta już nieco nudzi, ale pierwsza bywa niezastąpiona w "długie, zimowe ..." Podoba mi się obraz świata w tej książce i mam wrażenie, że mojemu synowi też jest jakoś bliski. Odpowiedz Link