Dodaj do ulubionych

Do pieszych!!!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.07, 17:36
Czy wy naprawdę nie widzicie że przejście dla pieszych na ulicy Kolejowej
przy Mc Donaldzie jest zablokowane?!Zrobili dla was parę metrów dalej wysepkę
z pasami a wy dalej pchacie się na te nieczynne przejście stwarzając
zagrożenie na drodze!I to się dzieje przy naszej Komendzie Miejskiej Policji!
Czy nasi panowie policjanci tego nie widzą?Powinni łoić takie mandaty żeby
ludziska się wkońcu opamiętali!Ostatnio jak tamtędy jechałam to jakiś buc
instruktor nauki jazdy jadący z kursantem przepuszczał na tym zamkniętym
przejściu pieszą!Widać jak panowie instruktorzy uczą przyszłych kierowców a
sami widać nie widzą że przejścia nie ma!
Obserwuj wątek
    • Gość: czasami_pieszy Re: Do pieszych!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.07, 18:20
      Droga Xymenko, troszke więcej wyrozumiałości. Pieszy to też człowiek i
      uczestnik ruchu drogowego. W starciu z pojazdem to zawsze on ponosi większe
      obrażenia. W statystykach przyczyn wypadków niestety prym wiodą agresywni
      kierowcy, którzy odreagowują swoje stresy na drodze.
      Daj spokój policji, mają teraz ostre zmiany kadrowe więc pilnują stołków a nie
      przejścia przez ulicę. Jeśli to przejście bardzo cię denerwuje może trzeba
      jezdzić inną drogą?
      • Gość: wnerwiony Re: Do pieszych!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.02.07, 20:40
        Włosy dęba stają jak się czyta te brednie,przepisy są nie tylko dla
        kierowców,ale i dla pieszych.Jak Ty zdałaś egzamin, wypisując te bzdury
        Xymenie,czas wreszcie aby policja dojrzała pieszych łamiących przepisy, bo
        dotychczas ma tylko wobec nich bielmo na oczach.Jeżdzić inną drogą?Poszukaj
        sobie statystykę wypadków,ile spowodowanych zostało z winy pieszych,to może
        wreszcie otworzą się Tobie szeroko oczy i przestaniesz pisać te bzdury.Widać że
        jesteś jeszcze laikiem kierowcą,przemyśl to dobrze co napisałaś.
        • Gość: czasami_pieszy Re: Do pieszych!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.07, 21:02
          Dla porządku:
          po pierwsze ja jestem on,
          po drugie za kółkiem siedzę juz 30 lat i przejechałem ponad pół mln kilometrów
          w róznych krajach, więc niepoczątkujący.
          A napisałem o niezrozumiałej dla mnie agresji panującej pośród polskich
          kierowców. Kiedyś tak nie było i nie jest tak w innych krajach. Proszę
          przeczytaj raz jeszcze to co sam napisałeś i oceń jak wielką dawkę nienawiści
          włożyłeś w swoją wypowiedź. Ulice też nie są najlepszym miejscem do
          wyładowywania swoich frustracji.
          • Gość: wnerwiony Re: Do pieszych!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.02.07, 21:37
            Tym bardziej jestem zdziwiony,gdy pisze ten tekst kierowca z takim podobno
            stażem.Przejechałem jak dotychczas bezwypadkowo parę latek więcej,ale nie w tym
            rzecz, napisałem że to są bzdury i nie zmieniam zdania,to nie jest *dawka
            nienawiści*.Z każdym dniem,miesiącem,rokiem jeżdzi się gorzej,dzięki tylko
            agresji kierowców? Ci ludzie jeżdżą ciągle spięci,ponieważ muszą przewidzieć
            sytuację która może Im zamienić życie w koszmar.Wszędzie są czarne owce,ale
            jest ich znikoma ilość,piesi nie są święci jak widać.
          • Gość: wnerwiony Re: Do pieszych!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.07, 21:39
            Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego niech pozostawi lepiej narazie
            statystyki,a weżmie się za stan dróg,napewno będzie lepszy rezultat.Mądrusiów
            dużo,a jak jest to widzimy,bagno,dziura na dziurze,katujemy tylko nasze
            samochody nazywane póżniej szrotami.Kierowcy nie są bez winy,ale są często
            przemęczeni warunkami jazdy,jazda wygląda jak rajd terenowy,stąd ten temat aby
            piesi nie lekceważyli sobie,ponieważ Oni najbardziej ucierpią i narobią innym
            kłopotów.
        • Gość: czasami_pieszy Re: Do pieszych!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.07, 22:25
          Karanie jako jedyna metoda jest nierozsądna. Popatrz tylko, była akcja, no
          powiedzmy trwała godzinę, potem ukarani i policja rozeszli się. No i co to
          zmieniło? Następni piesi nie wiedzieli o akcji i postepują dokładnie tak samo
          jak ci ukarani. A kierowcy dalej jeżdżą w stresie.
          Trzeba zrobić tak by piesi rozumieli sytuację kierowców, a kierowcy pieszych.
          Jedynie edukacja , od przedszkola, a potem to już można świadomie karać z
          grubej rury.
          Czy każdy z kierowców może przysiąc, że gdy jest pieszym to zawsze przechodzi
          po pasach i tylko na zielonym świetle? Ja tego o sobie nie mogę powiedzieć.
    • Gość: takietam Re: Do pieszych!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.07, 19:41
      Xymena - ładne imię. Hrabiowskie, rzekłbym. Maniery, jak widzę, też...
      Wyobraź sobie, że ten instruktor miał rację. Przepuszczał pieszego, czy pieszą -
      mało istotne- a co, miał rozjechać? Tak się składa, że pieszego na jezdni musisz
      przepuścić, nie ważne, czy na przejściu, czy nie, masz taki obowiązek.
      Pozdrawiam
      Nie-instruktor, dla jasności...
        • Gość: Takietam Re: Do pieszych!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.07, 20:11
          > Ba, nie jest takze uprzywilejowany na przejsciu dla pieszych pod jednym wszakze
          > warunkiem - ze nagle na pasy wtargnie. Albo wejdzie na czerwonym swietle.
          Hehe, a jak spokojnie wejdzie na zielonym, to nie jest uprzywilejowany? jakąś
          nieskładność (poalkoholową?) tu widzę.
          Poza tym naucz się czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że pieszy jest
          uprzywilejowany. Napisałem, że pieszego NA JEZDNI musisz przepuścić. Jak już
          wejdzie na jezdnię, to musisz się zatrzymać i pozwolić mu przejść. Czy to jest
          czerwone, zielone, czy fioletowe światło, i czy są pasy, czy środek skrzyżowania.
      • Gość: czasami_pieszy Re: Do pieszych!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.07, 20:10
        oj, bezwzględne pierszeństwo pieszego w ruchu drogowym to nie ta bajka. Chociaż
        z drugiej strony miałoby to jakiś sens.
        Chciałby się kiedyś obudzić w takim kraju, gdzie ludzie są dla siebie uprzejmi.
        Również za kółkiem, a to wpuszczą kogoś z podporządkowanej, a to przystaną
        przed pasami i poczekają na spóźnionego przechodnia, a to czasem uśmiechną się
        do siebie zza kółka. Gdybyśmy się tak bardziej szanowali prawne regulacje
        miałyby mniejsze znaczenie.
        Zyczę wszystkim przyjemnego spędzenia wieczoru.
    • Gość: NeW Re: Do pieszych!!! IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 18.02.07, 13:16
      gdy zdawalem egzamin ( tydzien temu ) to na jednej drodze zatrzymalem sie 3razy
      by przepuscic pieszych :/ 2 razy bo wpieprzyli mi sie na jezdnie ;/ baba stara
      co sie pchala widzac ze szybko jechalem... 2 raz to samo .. a za trzecim sam
      sie zatrzymalem i machlem reka by stara przeszla :D kultura musi byc :D:D
      • Gość: vladimir Re: Do pieszych!!! IP: *.unregistered.net.telenergo.pl 18.02.07, 16:08
        A ja z kolei często przechodzę sobie przez przejście na ul. Chrobrego nieco dale
        w stronę Starego Zdroju przy przystanku n/ż. Przyznam że jest to igranie z
        życiem bowiem zdenerwowani Państwo kierowcy oczywiście mnie nie dostrzegają mimo
        że mam 2 metry wzrostu prawie i pędzą jeden za drugim. Pomijam fakt,że są tak
        zdenerwowani, że pędzą często dużo szybciej niż 50 km/h. Momentami żeby przejść
        trzeba to wymusić bowiem rzadko zdarza się jakiś niezdenerwowany kierowca, który
        zatrzyma się przed "pasami". Oczywiście wiem że piesi też często łamią przepisy.
      • Gość: czasami_pieszy Re: Do pieszych!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.07, 20:35
        Nie żeby się czepiał, ale czy myślisz że sam wiecznie będziesz młody?

Przypomniała mi się akurat scenka rodzajowa z "Misia":
        milicjant mówi do kierowcy " a co by było gdyby akurat drogą przechodziła wasza
        matka..." . I wcale nie było to bardzo głupie, bo gdy nieszczęście na drodze
        spotka bliską nam osobę zmieniamy punkt widzenia.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka