Dodaj do ulubionych

Czy Urzad Pracy ma prawo zabrac zasilek za...

IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 21.06.07, 17:31
Czy Urzad Pracy ma prawo zabrac zasilek za nieprzyjecie stazu? Nie moglam go
przyjac, poniewaz mial on trwac 3 miesiace, a ja za dwa miesiace-jak co roku
(od 5 lat) wyjezdzam do pracy, do Francji - co moge udokumentowac. I przez
ostatnie 5 lat, umowa z Fracji byla podstawa do wyrejestrowania sie z UP,
wiec Kobieta, ktora mnie obslugiwala mogla sprawdzic, ze mowie prawde.
Obserwuj wątek
    • Gość: TAURUS Karolina IP: 62.233.181.* 21.06.07, 17:45
      ale Ty jesteś jeszcze naiwna . Oni mają prawo do wszystkiego ale dam Ci radę .
      Idż do dyrektora ( nie jakiegoś porąbanego zastępcy ds. cholera wie jakich ) i
      porozmawiaj z nim . Z tego co wiem to porządny facet . Na pewno coś poradzi i
      nie będzie walczył aby zabrać Ci te marne grosze .
      • Gość: Młoda Re: Karolina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.07, 20:10
        W Urzędzie Pracy w Wałbrzychu nie ma żadnego mężczyzny na stanowisku dyrektora.
        Zgodnie z ustawą z dnia 20.04.04r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku
        pracy (Dz.U. z 2004 nr 99 poz 1001) oraz oświadczeniem, które podpisuje każda
        osoba podczas pierwszej rejestracji bezrobotny musi być gotowy do podjęcia
        każdej pracy, stażu, szkolenia i innych form aktywizacji zawodowej. Jeżeli
        odmów propozycji np. stażu zostaje wyłączony z ewidencji na okres 90 dni. W
        Pani sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby podjęcie proponowanego stażu,
        który w każdej chwili może zostać przerwany z tytułu podjęcia pracy, nie
        poniesie Pani w takiej sytuacji żadnych konsekwencji (nalezy tylko przedstawić
        umowę o pracę).
    • Gość: Mistrz Re: Czy Urzad Pracy ma prawo zabrac zasilek za... IP: *.unregistered.net.telenergo.pl 21.06.07, 21:35
      Wspomniana wyżej usttawa art. 33 ust 4 Starosta, z zastrzeżeniem art. 75 ust. 3, pozbawia statusu bezrobotnego bezrobotnego, który:
      pkt 3 odmówił bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, wykonywania prac, o których mowa w art. 73a, prac interwencyjnych lub robót publicznych albo udziału w szkoleniu, stażu lub przygotowaniu zawodowym w miejscu pracy; pozbawienie statusu bezrobotnego następuje na okres 90 dni; Widacpani uznala ze przyczyna jest nieuzasadniona.
    • Gość: jacek01g ale masz nadal prawo do ubezpieczenia zdrowotnego? IP: *.chello.pl 21.06.07, 21:55
      • Gość: samnet Re: ale masz nadal prawo do ubezpieczenia zdrowot IP: *.unregistered.net.telenergo.pl 22.06.07, 14:46
        nie poniewaz UP nie ma cie na liście :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka