Dodaj do ulubionych

Sześć muzeów dla Warszawy

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.10, 16:07
Zawsze jak słyszę że mają budować nowe muzea to zastanawiam się co w nich chcą
pokazywać? Po co ładować kasę muzea skoro nikt nie inwestuje w tym kraju w
zbiory? wolałbym aby do narodowego kupiono jednego muncha , Renoira czy choćby
jakiegoś lastmana niż ładować w kasę w jakieś instytucje które muzeami będą
tylko z nazwy.
muzeum nie musi z niczym rywalizować a tym bardziej z centrami handlowymi.
muzeum jest z założenia instytucją non-profit i z tego choćby względu nie stać
takiej instytucji na rynkowe gry. Muzeum jest dla miłośników muz - czyli
sztuki oraz historii i należy sie pogodzić z tym że miłośników sztuki nigdy
nie było zbyt wielu i dlatego też wolałbym muzeów mniej ale z lepszymi zbiorami
A co do muzeum Żydów. Moze tak zrobić muzea wszystki mniejszosciom które
kiedyś zamieszkiwały ten kraj? Moze zrobimy wielkie muzeum historii polsko -
litewskiej albo konfliktów polski z niemcami lub rosjanami? Nie ma muzeum
zaborów na przykład a buduje się muzeum grupie która de facto byla obywatelami
tego kraju - jak każdy inny obywatel. Nie mam nic przeciw żydom ale jest taka
anegdota w Stanach 'a ilu żydów ty masz w orkiestrze pyta niemiec
amerykanina. wiesz... nigdy nie wpadłem na pomysł aby ich jakos specjalnie
liczyć". i taką też zasadę wolałbym stosować w stosunku do wszystkich
mniejszosci. Traktowac je normalnie - bez nienawiści z jednej i bez
przesadnego hołubienia z drugiej.
Obserwuj wątek
    • Gość: nie dla magistratu Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.acn.waw.pl 29.01.10, 21:24
      A gdzie budzet na Muzeum Sztuki Wspolczesnej?
      Ratusz da?
      Kto wyda z miejskiej kasy teraz 500 mln PLN w momencie gdzie mostów
      brakuje i obwodnic w Warszawie nie ma?
      Trzeba poprawic transport miejski i gospodarowac lepiej tym co juz
      jest.
      Juz samo horendalne honorarium za projekt dla Kereza jest ogromna
      miejska niegospodarnoscia...
      Kuryłowicz wycofał sie ze wspolpracy ze szwajcarskim architektem
      zanim cokolwiek ruszylo. Dlaczego? Czyzby przeczuwał problemy?
      Teraz dochodza do tego jeszcze roszczenia włascicieli działek na
      Placu Defilad... Sprawa nieruszana przecież od lat.
      Kto w Ratuszu rozkopie centrum Warszawy na czas trwania Euro2012?
      Zresztą po co? Pani Prezydent, litości! Juz metro bedzie sie robic
      tam. Wystarczy...
      Prosze Panstwa w magistracie, prosimy o myslenie o mieszkancach a
      nie budowanie kolejnych muzeów-pomników ku czci.
      Jezeli chodzi o sztukę, jest juz świetna Zachęta w Warszawie, jest
      CSW Zamek Ujazdowski, wciaz do wyremontowania.
      Kto da radę utrzymac kolejne muzeum sztuki w naszej stolicy.
      Muzeum Narodowe jak wszyscy wiedza zadłuzone jest po uszy.
      CSW zreszta tez.
      Skad brac na to wszystko pieniadze?
      Skad? Z naszych podatków?
      O to to nie!!!
      • Gość: predator Re: Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.aster.pl 30.01.10, 14:50
        wiekszosc muzeow o ktorych piszesz wcale nie jest miejska - Narodowe jest
        finansowane z budzetu panstwa, MHP tez bedzie etc. Miasto ma tylko czesc muzeow
        w miescie - co z reszta powoduje, ze wiele z tych neimiejskich jest w bardzo
        zlym stanie
        • Gość: Misiek Re: Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.sds.uw.edu.pl 30.01.10, 19:35
          Ale akurat Sztuki Wspolczesnej to totalna pomylka:

          1. brzydsze niz Auchan w Piasecznie

          2. W takim miejscu - przy metrze, powinien byc duuuzy biurowiec
          z ktorego bylaby dla miasta ogromna kasa: do pracy dojezdza sie codzien, do
          muzeum pare raz na rok.

          Muzeum bardziej bym widzial gdzies tuz przy zielnie - np. przy Polach
          Mokotowskich bardzo by sie przydalo...
          • Gość: Donald Świń Re: Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.10, 21:11
            nie znasz się. O takiem Polskem walczylimy. Jak to Joasia
            Szczypkowska dodawała - "jesteśmy wreszcie we własnym domu, nie
            stój, nie czekaj, co robić? Pomóż. Oto numer konta..."
            A tak poza tym świnia zeświniła świństwo świńskie.
          • pewienlekarz Re: Sześć muzeów dla Warszawy 30.01.10, 21:47
            > 2. W takim miejscu - przy metrze, powinien byc duuuzy biurowiec
            > z ktorego bylaby dla miasta ogromna kasa: do pracy dojezdza sie codzien, do
            > muzeum pare raz na rok.
            >
            > Muzeum bardziej bym widzial gdzies tuz przy zielnie - np. przy Polach
            > Mokotowskich bardzo by sie przydalo...

            Dokładnie powinno być na odwrót, wg. Twojej idei, centrum przesunęło by się na
            Pola Mokotowskie, a obecne Centrum przestało by żyć, bo duże biurowce stawiane
            same sobie mordują przestrzeń miejską.
      • wiedmak Jezeli kmiotki nie widzisz 30.01.10, 18:46
        roznicy pomiedzy Zydami, a innymi mniejszosciami, to radze ci wrocic do pola
        ziemniakow od ktorego najwyrazniej zostales i.e.d oderwany.
        • Gość: Barelonerok Re: Jezeli kmiotki nie widzisz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.10, 19:16
          Podczas wojny Żydzi w Polsce wcale nie byli taką mniejszością. Cyganie też byli masowo zabijani przez nazistów i jakoś im nikt muzeum nie stawia.
          • Gość: gruby Re: Jezeli kmiotki nie widzisz IP: 91.123.169.* 30.01.10, 21:50
            Bo cyganie maja to generalnie gdzieś. Żydzi natomiast są narodem, który nie odpuszcza i powoli, powoli doprowadza do tego co chce osiągnąć. Chociaż osobiście nie lubię tego narodu, to ich determinacja przy dążeniu do celu, nieważne czy maleńkiego czy dużego, budzi podziw.
          • Gość: stan Re: Jezeli kmiotki nie widzisz IP: *.tcd.ie 03.02.10, 13:37
            W Tarnowie jest Muzeum Cyganskie. Jeszcze nie widzialem zeby ktos je odwiedzal
            nawet Cyganie.
          • antyliberal22 Re: Jezeli kmiotki nie widzisz 03.02.10, 13:59
            to muzeum Żydów ma pokazać całą historię wielowiekową, żeby
            przestano utozsamiać i ich w Polsce i samą Polskę z holokaustem
            tylko. To nie jest zły pomysł.
            A co do Cyganów - w sumie dobry pomysł, nawet ciekawe by to mogło
            być, może kiedyś powstanie...
    • Gość: WOJ Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.10, 07:00
      IMPONUJĄCE!!!
      KRAKÓW NIECH SIĘ SCHOWA!
      WWW

      **********
      Szokujące paradoksy
      Wojciecha Wierciocha:
      wwwiercioch.blog.onet.pl/
      • Gość: fichtel1 Re: Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.10, 18:41
        Dla mnie muzeum powstania to jakis obciach a'la zabawka fisher price.
        Obok tego muzem powinno byc muzeum "Polak potrafi" Oraz muzeum PZPN
        to wtedy bedzie komplet narodowych obciachow i niepowodzen.
        • aurelw Re: Sześć muzeów dla Warszawy 30.01.10, 23:37
          a byleś tumanie w tym muzeum?????
          • Gość: FlanderkazPutimia Ja byłem i na pawia mi się zbierało IP: *.146.122.119.nat.umts.dynamic.eranet.pl 31.01.10, 09:17
            od "słusznego i patriotycznego wydźwięku". Gadżety multimedialne mnie nie biorą
            - każda epoka ma własne - za widzę chamską treść, która jest w ten sposób
            przemycana. A że jestem z Galicji z dziada pradziada - gdzie cza Austrii to
            powód do dumy i diametralnie inny a pozytywny jest stosunek do Niemców, za to
            wk*** bogojczyźniane postękiwanie "partyzantów", których liczba dziwnym trafem
            rośnie wraz z upływem czasu. Korea Pólnocna na pewno jest pod wrażeniem waszego
            Muzeum, ha, ha
    • Gość: as Polska to muzeum drogownictwa IP: *.adsl.inetia.pl 30.01.10, 18:30
      nie trzeba budowac od nowa i wydawac kasy
    • tomeyk Re: Sześć muzeów dla Warszawy 30.01.10, 18:33
      A czemu to wszystko w Warszawie? To jakieś centralne skrzywienie jest? Żeby pieniążki z całego kraju przypadkiem nie poszły gdzieś poza DC?
      Muzeum Żydów Polskich, to bardziej by do Lublina, "Nowej Jerozolimy" pasowało.
      Muzeum Sztuki Współczesnej - czemu nie Łódź?
      A muzeum historii Polski - bardziej by Kraków pasował.
      Pewnie zaraz będą komentarze oburzonych warszawiaków, że to zamach na ich dobrobyt, że cała Polska im muzea buduje, bo później będą musieli to utrzymywać (co jest zresztą nieprawdą). Pomieszanie z poplątaniem i cholerny centralizm :(
      • Gość: www Re: Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.dip.t-dialin.net 30.01.10, 18:41
        Jestem z Krakowa, ale najwazniejsze muze sa w Wawie ze wzgledow np. ze tam sa
        Ambasady i siedziby firm.

        A jesli chodzi, o to, ze Polska buduje wawie muzea to porownaj placone podatki
        przez ludzi z wawa i ile z tego budzetu dostaja i wyjdzie ci, ze wawa doklada
        sie do reszty polski.

        Tak samo zreszta jak kazde miasto w PL A doklada sie do Polski B
        • Gość: krzysiek Re: Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.adsl.inetia.pl 30.01.10, 19:35
          Jakie podatki człowieku o co ci chodzi ? W jaki sposób się dokłada ? Każde
          miasto gospodaruje swoim budżetem, który tworzony jest przez podatki lokalne
          (gospodarka nieruchomościami itp itd). Na niektóre inwestycje czy instytucje
          działające w granicach miasta można pozyskać dodatkowe pieniądze z budżetu
          centralnego tworzonego przez wszystkich nas. Warszawa jest stolicą, w samym
          mieście mieszka dwa razy więcej osób niż chociażby w Krakowie, jest wizytówką
          naszego kraju dlaczego nie miałyby tam się budować muzea? Kto broni np. Łodzi
          starania się o budowę jakiegoś muzea ? Podam przykład: które miasto wojewódzkie
          nie jest oskarżane przez mniejsze miasta satelitarne o zagarnianie pieniędzy na
          inwestycję ? Żadne! Zawsze będą niesnaski. I nie mieszkam w Warszawie (Poznań),
          nie pochodzę nawet z Mazowsza (lubuskie) a prywatnie uważam ,że nasza stolica
          jest całkiem całkiem brzydka ;p
          • Gość: krzysiek Re: Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.10, 20:28
            dodajmy jeszcze fakt, ze Warszawa jest jedną z najbrzydszych stolic
            Europy jeśli nie najbrzydszą, także kasa z budżetu centralnego
            Warszawie się należy, zeby cały naród się nie musiał wstydzić
            stolicy.
            • Gość: bunio Widać mało stolic widziałeś IP: *.chello.pl 30.01.10, 21:16
              O gustach nie dyskutuje ale uwierz mi że jest kilka stolic przy
              których Warszawa wygląda jak Paryż i nie mówię tu a stolicach byłego
              ZSSR.
              Byłem w wakacje w Atenach i tak brzydkiego, brudnego i chaotycznego
              miasta nigdy wczesniej nie widziałem. Podbnie wygląda Sofia i
              Bukareszt. Brzydka też jest Bratysława i Belfast. Bruksela mimo że
              czysta to nudna i nieciekawa. Rzym przeraźliwie brudny , podobnie
              Neapol (nie stolica). Gegenalnie Warszawa jest brzydka w ścisłym
              centrum ale ogólnie na tle innych dużych miast się źle nie
              prezentuje. Jest zdecydowanei czyściej w Warszawie niz w Londynie
              czy Paryżu.
              • Gość: FlanderkazPutimia Bratysława brzydsza od Warszawy???? IP: *.146.122.119.nat.umts.dynamic.eranet.pl 31.01.10, 09:29
                a byłeś ty tam kiedykolwie? Oni przynajmniej mają prawdziwe Stare Miasto! a do
                Wiednia jedzie się godzinę statkiem po Dunaju - to nie co kolejką do Pruszkowa
                czy Ząbek.
        • Gość: FlanderkazPutimia A ja jestem z Galicyi i nie chcę IP: *.146.122.119.nat.umts.dynamic.eranet.pl 31.01.10, 09:23
          by te mazowieckie buroki co kolwiek do mnie dokładały a nie nie chce dokładać do
          nich! Interesuje mnie dokładanie do Wiednia - to jest nasza prawdziwa stolica, a
          nie ten "powstańczo-partyzancki" obciach priwislinski! Wieć Warszawo żegnaj: my
          cię nie potrzebujemy i ty też nas niepotrzebujesz!
        • Gość: Gatsby Re: Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.ghnet.pl 31.01.10, 09:53
          raczysz żartować, 18,5 mld. rocznie na warszawskie pensje w sektorze publicznym,
          finansowane przez całą Polskę, to mało?

          to wszystko w największej mierze jest wydawane w Warszawie i tworzy tamtejsza
          baze podatkową.

          a firmy, które zarabiają w całej Polsce, a niejako "z urzedu" płaca podatki w
          Warszawie? stąd zresztą "janosikowe" opierające się na CIT...(nota bene w
          rankingach przyjazności biznesowi Warszawa jest regularnie na szarym końcu)

          a całe multum (i coraz więcej) sowicie dotowanych instytucji "narodowych", do
          których chcesz dodać halę, potem pewnie basen narodowy, narodowy stadion
          lekkoatletyczny, a na końcu (jeśli taki istnieje) oczywiście stadion olimpijski,
          bo budowany narodowy nie będzie się nadawał?...plus ww. "muzea"...

          skoro więc inne miasta budują za własne pieniądze, bądź na kredyt, to
          najbogatsze miasto w Polsce stać, aby uczynić to samo...
      • Gość: J-k Re: Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.10, 18:50
        No przecież u nas taka stara tradycja, że cały naród buduje swoją stolicę.
        Myślę, że nawet mieszkańcy Warszawy są świadomi, że jest w tym trochę przesady.
        A może tak wszystko i wszystkich przenieść do Warszawy?
      • Gość: aaa Re: Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.10, 21:28
        > Muzeum Żydów Polskich, to bardziej by do Lublina, "Nowej Jerozolimy" pasowało.
        jaka nowa Jerozolima?
        W warszawie przed wojną była największa mniejszość żydowska, muzeum jest w
        obrębie dawnego getta. To miejsce jest jak najbardziej adekwatne

        > Muzeum Sztuki Współczesnej - czemu nie Łódź?
        A czemu Łódź?

        > A muzeum historii Polski - bardziej by Kraków pasował.
        Tak samo Kraków pasuje jak Warszawa, w Krakowie mogłoby powstać drugie.

        > Pewnie zaraz będą komentarze oburzonych warszawiaków, że to zamach na ich dobro
        > byt, że cała Polska im muzea buduje, bo później będą musieli to utrzymywać (co
        > jest zresztą nieprawdą). Pomieszanie z poplątaniem i cholerny centralizm :(

        Tak tak... zwłaszcza że te muzea są w większości za warszawską kasę.
        • antyliberal22 Re: Sześć muzeów dla Warszawy 03.02.10, 14:13
          > A czemu Łódź?

          może temu:
          pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Sztuki_w_%C5%81odzi
      • Gość: P Re: Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.iitis.gliwice.pl 03.02.10, 11:11
        > A czemu to wszystko w Warszawie? To jakieś centralne skrzywienie jest?
        W znacznej mierze tak. Choć częściowo można to usprawiedliwić przez skierowanie tych muzeów do turystów zza granicy.

        > A muzeum historii Polski - bardziej by Kraków pasował.
        Z tego co rozumiem MHP ma być bardziej polityczne niż historyczne i z tego punktu widzenia Warszawa, miejsce gdzie mają siedzibę naczelne organy państwa, wydaje się właściwa.
      • ola5777 Re: Sześć muzeów dla Warszawy 23.02.10, 15:26
        ja mysle ze od naszej stolicy sie tak naprawde wszystko zaczyna.Tu
        jest centrum kulturalne.To tutaj przyjezdzaja wycieczki do teatrów
        do kin... Ja jestem całym sercem za tym projektem.
    • Gość: public enemy uk warszawiacy czesciej bywaja w szpitalu niz muzeum IP: *.chello.pl 30.01.10, 18:35
      potrzebujemy mostow na wisle, metra, obwodnicy, bo kto liczy
      kolarzy ten stoi w miejscu - jak ktos to pieknie powiedzial.
    • Gość: Gryf Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.swidnica.mm.pl 30.01.10, 18:36
      Muzea niewątpliwie są potrzebne, ale czy taki rozmach jest uzasadniony?
      Aktualnie istniejące borykają się z ogromnymi trudnościami. Czy nie lepiej je
      doposażyć w eksponaty i dofinansować a dopiero potem budować nowe? A czy
      wydawanie setek milionów na tego typu obiekty jest moralne w kraju, gdzie 30%
      społeczeństwa żyje poniżej minimum socjalnego?
    • Gość: wwww No i super! Muzea sa wazne dla dzieciakow, pomagaj IP: *.dip.t-dialin.net 30.01.10, 18:37
      pomagaja rozbudzic ciekawosc swiata. Mozna tam organizowac rozne prelekcje,
      koncerty, wernisaze itp. Dobrze wydane pieniadze.

      Szkoda, ze oprocz kopernika i muzeum Zydow polskich nie ma zadnego odwaznego
      projektu architektonicznego!
    • skuza12 Muzeum żydowskie???!!!! 30.01.10, 18:38
      A dlaczego? Czy w izraelu jest jakieś muzeum poświęcone Polsce i
      Polakom? Nasze drogi definitywnie się rozeszły, po żydach nie
      pozostało nic oprócz złych, obopólnych wspomnień, więc budowa tego
      muzeum jest jak próba reanimacji trupa. Szkoda pieniędzy.
      • wiedmak Yad Vashe jest takim muzeum 30.01.10, 18:49
        ale trzebaby najpierw sprawdzic a potem pisac. Bo skad chlopek moze wiedziec ze
        Zydzi stanowili spory ekonomiczny, cywilizacyjny i osobowy wklad w Polske.
        Chlopku, idz sie narznij i nie pisz bo zygac sie chce.
        • Gość: Gaz Re: Yad Vashe jest takim muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.10, 19:06
          Ta gigantyczny wklad zydow obronil nasza niepodleglosc w wacle z czerwonymi,
          nastpenie poprawial kulture, sztuke i ekonomie i prowadzil do bogacenia sie
          panstwa. Wybuch II wojny swiatowej spowodowal, ze panowie zydzi ruszyli na
          wschod, ci ktorzy zostalki uratowani przez Poalkow z pogromu (co prawda tylko
          nieliczna grupka ale zawsze) przyczynila sie do sprawiedliwego osadzania AKowcow
          i inych wywrotowcow (Helena Wolinska). Zydzi wspanialy narod tylko czemu ich
          wszscy wyganiali?
          • Gość: 4g63 Re: Yad Vashe jest takim muzeum IP: *.adsl.inetia.pl 30.01.10, 19:28
            nie dziw się jak słyszysz co mówi żyd o żydach..
          • Gość: krt Re: Yad Vashe jest takim muzeum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.10, 21:19
            wiesz matołku, odnośnie wkładu w kulturę i sztukę... czy takie nazwiska jak Tuwim, Leśmian, Peiper, Brzechwa czy Gottlieb ci coś mówią? hm?
            • skuza12 Re: Yad Vashe jest takim muzeum 31.01.10, 12:53
              Gość portalu: krt napisał(a):

              > wiesz matołku, odnośnie wkładu w kulturę i sztukę... czy takie
              nazwiska jak Tuw
              > im, Leśmian, Peiper, Brzechwa czy Gottlieb ci coś mówią? hm?
              Oni wstydzili się swojego żydowskiego pochodzenia, i są uważani za
              Polaków. Leśmian miał wręcz obsesję na punkcie swoich żydowskich
              korzeni, nie lubił jak mu ktoś to przypomnał. Wiesz o tym kretynie?
              • Gość: soulworm kretyn to cie zrobil. losze. IP: *.home.aster.pl 01.02.10, 13:34
          • Gość: :))) Re: Yad Vashe jest takim muzeum IP: 94.75.67.* 03.02.10, 16:18
            Gość portalu: Gaz napisał(a): > Zydzi wspanialy narod tylko czemu ich
            > wszscy wyganiali?

            Cóż, setki lat tresury antysemickiej prowadzonej w kościołach
            przyniosło efekty. Jeszcze jakieś pytania?
        • Gość: Jad Waszem(osci) pisownia IP: *.tcd.ie 03.02.10, 13:44
          Yad Vashem (trzeba najpierw sprawdzic pisownie a potem pisac jak sam mowisz) to
          muzeum o Zydach dla Zydow, a kolega pytal czy jest w Izraelu Muzeum o Polakach?
          Wiesz jaki wklad ekonomiczny cywilizacyjny i osobowy wlozyli Polacy w Izrael?
    • s_kiraga Sześć muzeów dla Warszawy 30.01.10, 18:44
      Po części zgadzam się z przedmówcami. Można te pieniądze przeznaczyć na pilniejsze potrzeby. Ale jest także "zapotrzebowanie" na muzea w W-wie. Ze względu na zainteresowania militarne i związane z wojskowością czekał bym na to jedno. Wojska Polskiego. Lub jak tam je nazwą. Obecne zawsze mnie straszyło. Ciasne i zapyziałe. Niestety.
    • Gość: q-ku wstyd mi za tak wiele złych opinii o muzeach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.10, 18:49
      Warszawa - reprezentacyjne niby miejsce Polski jest kulturalną pustynią a
      Warszawiacy tylko wołają "autostrad autostrad"
      a PO CHOLERE te autostrady jesli nie ma po do do Was jechać?

      , obiekty kulturalne, miejsca publiczne inne niż Złote Tarasy i inne stragany
      dla gawiedzi są bardzo potrzebne - popatrzcie chociażby na Londyn - jaką rolę
      tam pełnią

      te muzea które mamy w Warszawie, są małe, bez perspektyw

      Aha

      Jeśli bilety będą drogie to lepiej muzeów jednak nie budować

      rzeczony Londyn można zwiedzić za darmo - włącznie z BM
      • Gość: public enemy uk porownanie Warszawy do smierdzacego Londynu :( IP: *.chello.pl 30.01.10, 19:16
        Polska jakos nie miala kolonii w indiach, rpa i gdzie indziej i
        nie mamy co pokazywac w naszych muzeach bo nic nie nakradlismy jak
        brytyjczycy, poza tym w muzeach w Londynie sa glownie turysci, bo
        reszta woli isc do pubu i sie nachlac - 4 razy w tygodniu i muzea
        ich nie interesuja, i uwierz mi jest ich spora wiekszosc.
        • Gość: FlanderkazPutimia Spoko,spoko"nakradliśmy"za to na Ukrainie i Litwie IP: *.146.122.119.nat.umts.dynamic.eranet.pl 31.01.10, 09:33
          może to nie Indie ale zawsze trochę.....
      • Gość: syn Re: wstyd mi za tak wiele złych opinii o muzeach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.10, 19:21
        może Czesi kiedyś im, warszawsiokom, zbudują autostradę? W Czechach
        nie mieli Balcerowicza i autostrady już mają... Czesi - podzielcie
        się z Warszawą!
      • Gość: bunio Re: wstyd mi za tak wiele złych opinii o muzeach IP: *.chello.pl 30.01.10, 21:23
        Nim zaczniesz pisac bzdury to obejrzyj sobie choćby lokalne wydania
        gazety z wydażeniami kulturalnymi tzw co jest grane. W waie przez
        tydzień jest wiecej imprez i wydarzeń kulturalnych niż w Krakowie
        przez miesiąc. To żadne gadanie kup gazety i porównaj.
        Warszawa na meiszkańca wydaje na kulturę 9 razy wiecej niż Kraków i
        12 razy wiecej niż Wrocław
    • kibic_rudego Na Boga Ojca budujcie spadziste dachy !!!! 30.01.10, 18:49

      Wiadomo ze elyty zadbaja o siebie i znowu sie dach zawali.
    • Gość: borys Nie chcemy muzeów!!!! IP: *.siedlce.vectranet.pl 30.01.10, 18:49
      chcemy obwodnic i metra, szerokich i bezpiecznych dróg, bo z nich
      codzień korzystamy, a do muzeum pójdzie 1 na 1000!!!!!!!
      • Gość: jelcyn chcemy więcej upraw buraków!!! IP: *.acn.waw.pl 30.01.10, 19:03
        i kartofli
        • Gość: warszawiacy Re: chcemy więcej upraw buraków!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.10, 19:22
          chcemy darmowego siana! Do jedzenia.
      • Gość: j Re: Nie chcemy muzeów!!!! IP: *.siedlce.vectranet.pl 30.01.10, 20:20
        Oho, odezwał się warszawiak taki jak ja - czyli 5-dniowy hahahaha na 3/4 etatu. A podatki płacisz w tej "naszej" Warszawie, że masz takie wymagania? Lepiej zażądaj, żeby nam Siedlce odśnieżyli, bo się przejść nie da.
      • Gość: nina Re: Nie chcemy muzeów!!!! IP: *.aster.pl 05.02.10, 15:10
        Nie bardzo rozumiem takie podejscie...
        Najlepiej zepchnac wszystkich w masówke i kulture odstawic do
        lamusa...
        Trzeba sie "odchamiac" ludzie... zeby wlasnie nie pisac jak Ty.
    • Gość: antoni99 Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.chelm.mm.pl 30.01.10, 18:52
      Polska to najbogatszy kraj na świecie, utrzymujemy wszystkie b. niemieckie
      obozy koncentracyjne na terenie Polski, zatrudniamy tam kupę ludzi. Budujemy
      nowe muzea, no ale jak kogoś by nie było na to stać to by tego nie robił. Co
      mamy robić z nadmiarem kasy, może lepiej wydawać je na muzea, niż ciągle pchać
      w konflikty wojenne w Iraku, Afganistanie czy innym wkszanym przez USA miejscu
      na świecie ! lub ciągle kupować uzbrojenie ( najlepiej amerykańskie i to
      używane, lub atrapy )!
      • Gość: ut54qe Re: Sześć muzeó5uw dla Warszawy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.10, 19:27
        normalny kraj w pierwszej kolejności buduje drogi, żeby zarobić w
        przyszłości. Polacy powinni zbudować autostradę zspod południowej
        granicy do portów, żeby zarbiać na Czechach, Słowakach, austriakach.
        Niestety, mieliśmy Buzka, Balcerowicza, Lewandowskiego itp., nie
        udało się zbudowac ani jednej autostrady przez 25 lat :C
        Czesi w międzyczasie połaczyli się autostradowo z ich ukochanymi
        niemcami. Mieli łeb - oni i niemcy. A my mieliśmy Balcerowicza...
        • aurelw Re: Sześć muzeó5uw dla Warszawy 30.01.10, 23:45
          ale to my mamy w garażach Golfy i passaty a oni skody:)))
          i to Polska jednak wygląda dużo lepiej ,nowocześniej ,czyściej i
          schludniej..wiem bo jestem w Czechach bardzo często.A Balcerowicza to nam Pepiki
          bardzo zazdroszczą.....
          • Gość: ... Re: Sześć muzeó5uw dla Warszawy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.10, 10:16
            zależy co sie rozumie przez "schludniej i nowoczesniej". Rynki w
            miastach mają odpicowane tak jak i my. NA tych rynkach te same
            sklepy co 30 lat temu, czyli tam nie ma takiej pogoni za szmalem
            jak u nas. Nie ma też bezrobocia, także nie sądzę by normalny Czech
            nam tego zazdrościł. Poza tym znałem w życiu tylko jednego Czecha,
            który pracował w Polsce (byłego pracownika sprywatyzowanej, a potem
            zlikwidowanej huty w Ostrawie, machał u nas łopatą przez kilka
            miesięcy) natomiast Polaków pracujących w Czechach znam multum.
    • pumpernik Najważniejsze 30.01.10, 18:54
      Muzeum Polnische Wirtschft.
    • Gość: Anonim Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.10, 18:54
      A może zamiast muzeów pomyśleć o przyszłości.........
      • Gość: pyra Re: Sześć muzeów dla Warszawy IP: 84.13.184.* 30.01.10, 19:07
        Wodociagi sobie lepiej wybudujcie, zeby nie trzeb było chodzić do
        źródelka jak w XIX w.... i sprawną komunikację miejską!!! a nie 15
        muzeów!!!
        • Gość: y64 Re: Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.10, 19:32
          cała POlska - zamiast wysokich technologii - muzea buduje se. I to
          muzea w typie - zabawa dla dzieci, czyli interaktywne - muzeum -
          teledysk za miliony.
          I to nie tylko w Stolicy.
          W Katowicach - Muzeum Śląskie.
          W Gdańsku: Muzeum Solidarnosci
          Muzeum 2. wojny światowej
          Też interaktywne - najpierw gmach, potem trata tata,
          Nom,,, Wszedzie tego pełno i wszędzie kosztuje budowa (i w
          wprzysłości utrzymanie!!) - miliony.

    • Gość: Piotr-can Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.dsl.emhril.sbcglobal.net 30.01.10, 19:05
      Bylem w Muzeum Powstania.Co dobre wszyscy wiedza,pisza i mowia ale: 1.jak
      mozna zaprojektwac taki obiekt bez parkingu!? (rozumiem,ze decydujacy
      wjezdzaja na teren a prominenci limuzynami)
      2.bilety za tanie i zadnego serwisu;indywidualny czlowiek sie gubi
      3.reklamowana kawa czy ciacho z oktesu Powstania to ...to samo co na lotnisku
      i chichrajace sie panienki.
      4.nie wypada miec zadnych uwag bo to POWSTANIE i ...nic sie nie zmienia,nikt
      sie nie przejmuje.
      5.nie bylo rozmiarow pamiatkowych koszulek ani dla mnie ani dla dzieci.
      A diabel tkwi w szcegolach.
      Ja Polak,emigrant to przezylem ale jak to wytlumaczyc komus z zewnatrz? A jak
      latwo obrazamy sie,ze za graniac mylone sa Powstania z 43 (getto) i 44
      (warszawskie)
      • Gość: niezwwa Re: Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.icpnet.pl 01.02.10, 08:58
        Jesteś ciężkim kretynem.
    • Gość: naprzód cały naród buduje stolicę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.10, 19:10
      jes
    • hetmanwiechu architektoniczne klocki 30.01.10, 19:11
      jak juz chcecie budowac muzea to proponuje je ladnie zaprojektowac. Muzeum
      rock and rolla w Seatlle zaprojektowal Frank Gehry, a muzeum Royal Ontario
      Muzeum w Toronto urodzony w Lodzi David Libeskind. Oba muzea sa
      architektonicznymi cudami. A u nas w Polsce w Warszawie, projektuja blaszak
      ktory bedzie tylko sola w oku.
      • perculator Re: architektoniczne klocki 30.01.10, 19:21
        Dokladnie! Dodam jeszcze, ze Muzeum Sztuki Nowoczesnej totalnie
        szpeci miejsce. I tym ma sie zachecic turystow? Szpetota?
        • Gość: smaug Dokładnie, architektura pudełkowa IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.01.10, 19:49
          Najgorsze Muzeum Historii Polski, hala fabryczna po prostu, tyle że przeszklona, i to-to ma stać tuż obok zamku!
          Na szczęście ;-) to wszystko tandeta, rozpadnie się samo, prawnuki będą miały szanse zrobić lepsze.
    • Gość: K0pytko Re: Sześć muzeów dla Warszawy IP: 195.22.119.* 30.01.10, 19:11
      Gość portalu: hut napisał(a):

      > A co do muzeum Żydów. Moze tak zrobić muzea wszystki mniejszosciom które
      > kiedyś zamieszkiwały ten kraj? Moze zrobimy wielkie muzeum historii polsko -
      > litewskiej albo konfliktów polski z niemcami lub rosjanami? Nie ma muzeum
      > zaborów na przykład a buduje się muzeum grupie która de facto byla obywatelami
      > tego kraju - jak każdy inny obywatel. Nie mam nic przeciw żydom ale jest taka
      > anegdota w Stanach 'a ilu żydów ty masz w orkiestrze pyta niemiec
      > amerykanina. wiesz... nigdy nie wpadłem na pomysł aby ich jakos specjalnie
      > liczyć". i taką też zasadę wolałbym stosować w stosunku do wszystkich
      > mniejszosci. Traktowac je normalnie - bez nienawiści z jednej i bez
      > przesadnego hołubienia z drugiej.

      No to jest jednak trochę inna historia. Ta mniejszość uległa eksterminacji. Dziś
      Żydzi w Polsce to pojdyńcze jednostki, a kiedyś bywało że stanowili 1/3 a czasem
      nawet większość w niektórych polskich miasteczkach. To ma być muzeum o czymś,
      czego już nie ma. Osobiście z dużym zainteresowaniem czekam na to muzeum.
    • Gość: O i tak nigdy ich nie odwiedzę IP: *.multi-play.net.pl 30.01.10, 19:14
      to muzea dla warszawiaków. Cała Polska składa się na tą patologię
      warszawska która widzimy w TV.
    • Gość: prawda czasu Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.10, 19:19
      ale i tak legię wszyscy je.ią... Żaden Szpakowski, wam, legijne
      ciotki, nie pomoze :C
    • Gość: Kerolenot Przy okazji budowy MHT przykryją Trasę Ł. ale... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.10, 19:20
      .. przykryją trasę Ł. na odcinku w którym nikomu nic nie da.
      Zamiast zrobić tunel od Ronda Jazdy Polskiej do Pl. na Rozdrożu to wyciszą ulicę wiewiórkom.

      szkoda. przecież na tamtym odcinku, pomiędzy kamienicami takie muzeum byłoby wspaniałym urozmaiceniem i jednocześnie przysłużyłoby się mieszkańcom.
    • Gość: cff Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.01.10, 19:22
      dla żydów muzeum a co z Polakami zarżniętymi przez ukrainców (200 tys)
      na Wołyniu i w Galicji w czasie II wojny?
      O tym już nie wolno mówić i nie należy Ich upamiętniać?
    • Gość: 123 Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.zone9.bethere.co.uk 30.01.10, 19:22
      Z całej tej listy powstanie zapewne jedynie Muzeum Żydów. Że "Polskich" to już nikogo nie będzie obchodziło.
      Zreszta chyba zbędny wydatek - cała Polska to jedno wielkie muzeum - z kilkunastoma oddziałami i centralą w Auschwitz. Wkład niemiecki tzn. pardon nazistowski, w nasze bogactwo, a my tego nie potrafimy uszanować.
      Poza tym Chopin to jak na świecie powszechnie wiadomo Francuz, Copernicus z rasy Panów, więc niech im muzea stawiają gdzie indziej.
      • Gość: aaa Re: Sześć muzeów dla Warszawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.10, 21:36
        z całej tej listy powstają już 3, w tym centrum Kopernik i Szopenowskie są już
        na ukończeniu
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka