Gość: hut
IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
29.01.10, 16:07
Zawsze jak słyszę że mają budować nowe muzea to zastanawiam się co w nich chcą
pokazywać? Po co ładować kasę muzea skoro nikt nie inwestuje w tym kraju w
zbiory? wolałbym aby do narodowego kupiono jednego muncha , Renoira czy choćby
jakiegoś lastmana niż ładować w kasę w jakieś instytucje które muzeami będą
tylko z nazwy.
muzeum nie musi z niczym rywalizować a tym bardziej z centrami handlowymi.
muzeum jest z założenia instytucją non-profit i z tego choćby względu nie stać
takiej instytucji na rynkowe gry. Muzeum jest dla miłośników muz - czyli
sztuki oraz historii i należy sie pogodzić z tym że miłośników sztuki nigdy
nie było zbyt wielu i dlatego też wolałbym muzeów mniej ale z lepszymi zbiorami
A co do muzeum Żydów. Moze tak zrobić muzea wszystki mniejszosciom które
kiedyś zamieszkiwały ten kraj? Moze zrobimy wielkie muzeum historii polsko -
litewskiej albo konfliktów polski z niemcami lub rosjanami? Nie ma muzeum
zaborów na przykład a buduje się muzeum grupie która de facto byla obywatelami
tego kraju - jak każdy inny obywatel. Nie mam nic przeciw żydom ale jest taka
anegdota w Stanach 'a ilu żydów ty masz w orkiestrze pyta niemiec
amerykanina. wiesz... nigdy nie wpadłem na pomysł aby ich jakos specjalnie
liczyć". i taką też zasadę wolałbym stosować w stosunku do wszystkich
mniejszosci. Traktowac je normalnie - bez nienawiści z jednej i bez
przesadnego hołubienia z drugiej.