dziedzicznacytadelafinansjery
19.10.06, 18:29
Pozwole sobie powyzszą opinię o tej warszawskiej stacji - i w kilku słowach
ja uzasadnić.
Po pierwsze - radio nadaje głównie muzykę polegającą na powtarzalnych prostych
rytmach. Innymi słowy jest to takie umc-umc i umpa-umpa, tudzież pitum-pitum
wzbogacone w warstwie melodyczniej prostymi zabiegami formalnymi
Po drugie - muzyka tam grana nie jest szczególnie oryginalna czy odkrywcza.
Polega w dużej mierze na tym, że do spapugowanego znanego motywu dodaje się
jakieś przearanzowane podkłady, co sprawia, że piosenki te niemiłosiernie są
masakrowane. Nie swiadczy najlepiej o autorach tych dzieł, że zamiast tworzyć
muzykę samemu, muszą czerpać z czyichs osiągnięć, w dodatku, jak już
napisałem, psując je.
Po trzecie - wartswa informacyjno-komentarzowa - przynajmniej w godzinach
pracy- słabiutka. Wprawdzie z nachyleniem ekonomicznym, ale nieszczególnie się
wyróżniająca na tle innych stacji.
Jednym słowem - przereklamowane radio. Jako nowatorskie i "ciekawe muzycznie"
sprzedaje coś, co jest co najwyżej modne, ale ani ciekawe, ani specjalnie
wartościowe.
Czy ktos się ze mna zgodzi? ;)