Dodaj do ulubionych

fed podniesie stopy

16.12.14, 19:46
to co sie stanie z tym?

December 11 – Bloomberg (Christine Idzelis and Craig Torres): “The danger of stimulus-induced bubbles is starting to play out in the market for energy-company debt. Since early 2010, energy producers have raised $550 billion of new bonds and loans as the Federal Reserve held borrowing costs near zero, according to Deutsche Bank AG. With oil prices plunging, investors are questioning the ability of some issuers to meet their debt obligations. Research firm CreditSights Inc. predicts the default rate for energy junk bonds will double to 8% next year. ‘Anything that becomes a mania
Obserwuj wątek
    • leny20-4-7 Re: fed podniesie stopy 16.12.14, 22:10
      to akurat proste. BYŁO morze kasy, która szukała jakiegokolwiek zwrotu z kapitału. HY biły rekord za rekordem...teraz skonczyła się (i nie wiadomo czy/kiedy znajdzie się nowa w takiej ilosci), a dłużnicy zostali postawieni pod ścianą,..według tefaenu "na złosc putinowi".

      co zrobi FED? ano:
      a. nic,
      b. zrobi QE, przejmując tym razem wszystkie śmieciówki,
      c. ucieszy się, bo trochę kasy "samo się wyzeruje", przez co łatwiej my będzie zrobic...%up.

      • leny20-4-7 Re: fed podniesie stopy 16.12.14, 22:12
        jak możesz wrzuc ten info do watku przycinka. dobrze pasują.
        zastanów się co generowało nowe miejsca pracy, które tak ładnie korelowały się ze wzrostem sipa? jak to bedzie wygladało w najbliższej przyszłosci w świetle chociazby tego co przytoczyłeś powyzej?
        • gosiafr Re: fed podniesie stopy 17.05.15, 17:46
          ktoś wie jaki jest adres firmy w Poznaniu?
      • stoje_i_patrze Re: fed podniesie stopy 16.12.14, 22:21
        ale to jakis quiz?

        a b c naraz?
        a moze D jak ma to w nosie i podniesie stopy teraz?

        papierami w fed sie prpsze nie przejmowac. wielu blednie podnosi ten watek. oni trzymaja "to maturity" i moga jechac na duzej papierowej stracie.

        wazniejsze w sumie co bedzie w japonii.

        zloto w eur i jpy ciagle od roku w konsolidacji.
        od roku xaueur nie moze przebic 1000

        co do zlota - to dwa rodzaje zagran. albo jest safe haven i leci w gore w deflacyjnej nawet panice jakiej od pol roku soe spodziewam w h1 2015 albo dokona sie skircz jak w 2008 gdzie zloto tez poleci jako skurcz.

        nie wiem. sledze poziomy.
    • przycinek.usa banda idiotow 17.12.14, 04:50
      To jest banda idiotow - nie wierz w to co oni wypisuja, to so kretyni.

      sluchaj - ropa spada od czerwca - a media o tym piepsza dopiero od kilku dni, kiedy cena spadla prawie o polowe. A jak sie spadek zaczynal - to nikt o tym nie mowil. Trzeba bylo te rope shortowac jak byla po 100, po 80 a teraz - to jest to szum medialny.

      Najlepszy okres do otwierania pozycji - to byl wtedy, kiedy mysmy sie tutaj klocili - czy na Ukrainie jest wojna, czy tez nie ma. Ja mowilem caly czas, ze wojna. A wy odwrotnie.
      I trzeba bylo wtedy myslec o ropie. Teraz - to nie wiadomo co robic, bo nie wiadomo, czy to spadnie duzo dalej. To samo ze stopami.

      I ten caly artykul jest o dupe rozbic, bo cena ropy zamknela znaczna czesc produkcji - tutaj nie ma litosci - przy cenie 55 za barylke i obecnym popycie - nie ma szans na utrzymanie sie takich cen w dlugim terminie.

      To jest zreszta nieuczciwe - bo najpierw politycy namawiali wszystkich do produkcji shale i pompowali forse i fundusze dawaly kredyty - a jak sie zrobilo tanio - to te wszystkie firmy zostaly na lodzie z kredytami. Ale problemem nie sa kredyty - tylko cena ropy i polityka.

      To jest wszystko wymanipulowany rynek - spadek ceny ropy nie ma sensu - kiedy miedz stoi w miejscu. To jest bez sensu, aby spadala tylko ropa. I analizowanie tego techniczne - zastanawianie sie nad stopami i popytem i podaza - jest podobnie bez sensu.

      Wedlug mnie - patrzac na wykresy - jest teraz dokladnie dolek na oscylatorach i zanim to dalej poleci - to bedzie odbicie.

      Jutro FOMC wyjdzie i powie, ze zadnych podwyzek stop nie bedzie - i dolar od tego oslabnie i na USD/JPY zrobi sie dolek. I DJI pojdzie w gore.

      I bedziesz miec podrecznikowa korekte z oscylatorami na samym dole.
      I potem wszyscy sobie policza swieczki na USD/JPY i wyjdzie im ze 2 tygodniowa korekta sie skonczyla i bedzie dalsza jazda na wybranych papierach. Dopoki w Japoni ten caly spadek jena nie skonczy sie kryzysem walutowym jak w Rosji - dopoty bedzie wariactwo.

      A jak zobacze miedz spadajaca do powiedzmy $2.3 dolara na funt - to dopiero wtedy uwierze, ze sie na rynku szukuje wzrost stop.
      • dorota_333 Re: banda idiotow 17.12.14, 10:33
        Dobry komentarz.

        Biorąc pod uwagę koszty pozyskania ropy łupkowej w Stanach (bo to śledzisz) - w jakich okolicach postawiłbyś dno spadku cen ropy?
        • leny20-4-7 Re: banda idiotow 17.12.14, 10:46
          a co on jest prorokiem?

          poza tym, nie ma jednego kosztu w USA!!! każde pole ma swój własny, do tego każdy stan oddmienne podatki i zachęty podatkowe. Orientacyjnie można szacowac, że wahają się od 30 do 170usd za baryłkę!!! przy 50usd, większosc projektów stanie się nie opłacalna i TYLKO od Saudów będzie zależało czy i jak długo będą niszczyli konkurencję. w skrajnym scenariuszu (po roku) zostanie ok 1/8 tego co jest w tej chwili.

          co do skoków to jesteś chyba histeryczką. przyjrzałem się "problemowi" i odpowiem w innym wątku.

        • przycinek.usa Re: banda idiotow 17.12.14, 15:15
          $80 dolarow.
          • dorota_333 Re: banda idiotow 17.12.14, 15:30
            > $80 dolarow

            Chwilkę, ale już jest przecież 55-59 smile
            Tzn., wg Ciebie wróci do 80, dobrze zrozumiałam?
            • przycinek.usa Re: banda idiotow 18.12.14, 04:01
              odpowiedzialem na czesc "biorac pod uwage koszty". Oczywiscie, ze jestesmy ponizej ceny rownowagi rynku - i cena obecna jest nie do utrzymania w dluzszym terminie. Czyli powinna wrocic do gory - wlasnie tam, do okolo 80 dolarow. Trudno powiedziec jak dlugi bedzie ten dlugi termin. Nie wiem, czy to bedzie rok, czy dwa. Ja sie nie zajmuje ropa i nie mam tego rynku dobrze rozpoznanego - dlatego nie chce udzielac nieprecyzyjnej odpowiedzi. Ta ropa jest w bardzo silnym trendzie spadkowym. Wyglada gorzej jak sektor kopalni metali szlachetnych. smile
              Z drugiej strony wydobywanie ropy jest duzo gorszym interesem, wiec jesli firmy tam ponosza straty, to bardzo szybko zbankrutuja i spadnie potencjal produkcyjny.
    • przycinek.usa nie podniesie stop 17.12.14, 08:17
      jeszcze dopisze, ze dolar jest za mocny i dane sa fatalne. Empire State Manufacturing Index jest ujemny. tygodniowe claims sa wysokie. ppi m/m spadlo. obligacje wzrosly. To jak ma FED podniesc stope? Do czego? Oni sa w potrzasku - nic nie moga zrobic. Tylko modlic sie.

      • leny20-4-7 Re: nie podniesie stop 17.12.14, 10:42
        jeden z rozkładów prawdopodobieństwa na %up jest taki June 17th 65%, 20% for March/April, 15% later. Pożyjemy zobaczymy.

        Powodzenia!
        • przycinek.usa FEDEX rozczarowal 17.12.14, 15:19
          FEDEX - to kazdy powinien wiedziec - zarabia jak jest tania ropa. He he he.
          I co? Ropa tania - a wyniki FEDEXu gorsze jak oczekiwane. wlasciwie jakim cudem FEDEX przy takiej cenie paliwa - nie pokazal rewelacji. Dlaczego? Przeciez cena ropy to powinien byc prezent dla akcjonariuszy, nie? To co sie dzieje? Prawda?
          • przycinek.usa Re: FEDEX rozczarowal 17.12.14, 15:24
            FedEx said its profits got a slight boost from falling fuel prices and lower pension expenses, but those benefits were partially offset by aircraft maintenance expenses.

            finance.yahoo.com/news/fedex-quarterly-profit-rises-falls-125713425.html
            • leny20-4-7 Re: FEDEX rozczarowal 17.12.14, 16:19
              Ale taki Rayaner (czy jak to się pisze) 3 razy poprawiał w tym roku prognozę zysku.

              ROPA zaskoczyła wszystkich. miałem o tym dyskusję na privie z SIPem i sami siebie pytaliśmy czy widzielismy w czaerwcu kkogokolwiek kto ostrzegał przed tanią ropą! jak przypomniałem sobie jednego zioma z Citi i TYLE. kto mógł HEDZOWAŁ się przed wzrostami...zupełnie tak jak polskie firmy na opcjach walutowych. dziś gdzieś czytałem, ze to 12 czy inne naście bn aka MLD USD strat dla przeróżnej maści przewoźników i ich okolicy.

              na szybko tyle.
          • stoje_i_patrze Re: FEDEX rozczarowal 17.12.14, 21:32

            Znajomy z branży transportowej powiedział mi że oni mają jakieś dopłaty. Podobno im cena ropy wyżej tym lepiej bo jakieś zasiłki mają, wcale z tej niskiej się nie cieszą. jakieś wariactwo. Znasz temat?
            • przycinek.usa Re: FEDEX rozczarowal 18.12.14, 04:05
              nie sadze. oni maja subsydia wynikajace z lagodnego opodatkowania zakupu samolotow - czyli jak kupuja nowe samoloty to maja odpisy podatkowe. Ale o ropie nie slyszalem.
              • leny20-4-7 Re: FEDEX rozczarowal 18.12.14, 09:26
                W całym biznesie kurierskim chodzi o to, że masz jakąś stawkę basic, którą zawsze bardzo ochoczo przedstawiasz klientowi pod nos...aby on sobie przemyślał ILE ZYSKUJE przechodząc do A, B, czy C...po czym na fakturze pojawia się pozycja "dopłata paliwowa", która jest funkcją ropy. To tak w telegraficznym skrócie.

                • przycinek.usa Re: FEDEX rozczarowal 19.12.14, 02:05
                  on co innego sugerowal.
    • stoje_i_patrze Re: fed podniesie stopy 17.12.14, 21:30

      As we report in today’s Wall Street Journal, Federal Reserve officials next week might drop their assurance that short-term interest rates will stay near zero for a “considerable time” and replace it by saying they’ll be patient before moving rates.

      It begs a question: What would they mean by patient?

      A review of the Fed’s communications in 2004 provides some clues. The Fed in January 2004 dropped an assurance it would keep rates low for a considerable period and instead said it would be patient before raising rates. It repeated the patience assurance in March. In May it dropped patience and said it would raise rates at a measured pace and then it moved in June. So two meetings transpired between its last assurance of patience and an actual rate increase. The assurance of patience was essentially a buffer zone, a promise investors would get plenty of notice before action.


      Dodatkowo
      stojeipatrze.blogspot.com/2014/12/trading-room-tydzien-51-grudzien-2014.html
      • stoje_i_patrze Re: fed podniesie stopy 17.12.14, 21:44
        JAN 2004- Fed dropped considerable time. Introduced patient.
        MAR 2004 - confirm patient.
        MAY 04- drop patient
        JUN 04- rise rates
        May 2015.
        • stoje_i_patrze maj 2015 17.12.14, 21:45
          kropka
          • przycinek.usa Re: maj 2015 18.12.14, 04:07
            eeee.
            To byla inna sytuacja, ceny byly niskie i rynek byl silny.
            Teraz jest odwrotnie.

            Jak podniosa stope to rozwala rynek.
            Ja mysle, ze nie grozi nam podwyzka stop przez przynajmiej 9 miesiecy albo i dluzej.
            • leny20-4-7 Re: maj 2015 18.12.14, 09:39
              ja gdybym chciał postawic swój kesz, to też bym obstawiał albo przełom H1/H2 albo końcówkę roku.
              opieram swój wywód na tym, że masę nowych miejsc pracy dawało mining. w tej chwili nie dosc ze zima, to jeszcze i zwałka(większa mniejsza) cenowa na wszystkim. czesc projektów juz jest nie efektywna...jak się przeciągnie do wiosny (przy tej skali popytu globalnego jaki obserwuję, to spokojnie!), to zaczną się "prośby" o uzupełnienie "depozytu". jednym słowem...gorzej z pracą, mniejsze parcie na %up.
              ale nic nie trwa wiecznie. jeszcze trochę i się supply tak zredukuje, ze nawet słabszy demand bedzie ciągnał ceny. Saudowie też nei są nie-do-zdarcia!

              w kwestii "patient". tutaj chodzi o coś zupełnie INNEGO niz prosta analogia do 2004 r. według mnie, FEDowi chodzi o BRAK ZASKOCZENIA dla rynku swoją decyzją. wbrew temu co się neiktórym wydaje tam siedzą naprawdę łebscy ludzie, z duzym wsparciem analitycznym i...nie sa to SZALENCY. od zapowiedzi taperu, do jego rozpcozęcia, ze o zakonczeniu wspomnę minęło kilkanaście miesiecy. nikt nie był na tyle nierozsądny aby z miesiąca na miesicac przykręcic cały kurek. tak bedzie ze stopami (ceteris paribus bo szklanej kuli nie mam). po kazdym kolejnym spotkaniu bedzie stopniowanie, i po "drop patient" ...każdy bedzie wiedział "blisko, coraz bliżej".

              Przycinek dobrze prawi, że 04 i 15 to dwie oddmienne bajki. dlatego nie sugerujcie się na siłę miesiącem/mi, a tym JAK SZYBKO będzie opuszczany "patient". FED pilnuje krzywej...nie moze sobie pozwolic aby utracic to co tyloma tysięcami miliardów USD przez tyle lat zbudował na jej krótkiej części. To będzie ROZSĄDNY i DŁUGOTRWAŁY proces. of kors przy zachowaniu tego co teraz. a przecież różne szoki mogą miec miejsce! zatem spokojniesmile
              • leny20-4-7 Ceny ropy zagrażają eksploatacji na Morzu Północny 18.12.14, 15:42
                sprawa wygląda rozwojowo jak to się mówi
                Ceny ropy zagrażają eksploatacji na Morzu Północnym
                IAR - Biznes
                18 Gru 2014, 15:35


                18.12.2014 (IAR) - Niskie ceny ropy - obecnie już 63 dolary za baryłkę - zagrażają nie tylko gospodarce Rosji. Prezes brytyjskiego stowarzyszenia niezależnych firm wydobywczych Brindex, Robin Allan powiedział BBC, że jeśli cena spadnie poniżej 60 dolarów niepopłacalne stanie się wydobycie z większości nowych, głębinowych złóż na Morzu Północnym.
                Inwestorzy już teraz wycofują kapitał zaangażowany na Morzu Północnym, a firmy naftowe zwalniają pracowników. Dla przykładu amerykańska firma ConocoPhillips zwolniła ponad 200 osób spośród półtoratysięcznej załogi w Wielkiej Brytanii. Firmy naftowe ograniczają też zarobki pracowników. Spółka Wood Group ogłosiła wczoraj zamrożenie płac, a jeden z największych producentów na Morzu Północnym, Apache zapowiedział redukcję zarobków o 10% od Nowego Roku.

                Spadek cen ropy dotyka nie tylko firmy wydobywcze i nie tylko na drogim w eksploatacji Morzu Północnym. Międzynarodowy Fundusz Walutowy oblicza, że już w listopadzie, kiedy cena baryłki ropy spadła poniżej 78 dolarów, zagroziło to bilansowi płatniczemu nawet tak bogatych państw jak Katar, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska. Ale analitycy podkreślają, że państwa OPEC nie ratują cen ograniczając wydobycie, aby wywrzeć presję na konkurentów w Stanach Zjednoczonych i w Arktyce.

                Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)Grzegorz Drymer/pbp

                ps. prawdziwy pogrom idzie jednak w łupkach w usa i oil sandach w canadzie! za 2 lata o tej porze Wład będzie przyjmował hołd lenny. of kors jeśli do tego czasu wytrzyma, a FED nie przyciśnie im śruby stopami lub sankcjami.
                • leny20-4-7 oil averages $70 in 2015=$150bn pulled from oil&ga 18.12.14, 18:14
                  zaczęło sie wreszcie na poważnie pisanie o tym co się naprawdę liczy

                  www.bloomberg.com/news/2014-12-18/bankers-see-1-trillion-of-investments-stranded-in-the-oil-fields.html?hootPostID=bfeb43c135d1571ba60efdce30511621
                  ps. ich marginal cost wzięty z GSu nie uwzględnia tego co się dzieje (jest pod tezę)
    • stoje_i_patrze Bovespa 18.12.14, 21:17
      Bovespa wisi nad przepaścią

      w lokalnej walucie
      imagizer.imageshack.com/img633/778/uLW34V.png
      bvp waluta lokalna od 2008

      W USD EWZ ETF
      imagizer.imageshack.com/img633/7751/rrqY1k.png
      EWZ USD od 2008

      Będzie ostry sygnał jak spadnie

      Dobry kandydat na H1 2015
      • przycinek.usa Re: Bovespa 19.12.14, 02:09
        za duzo roboty z otwieraniem tych linkow. Szkoda czasu. A o co chodzi? Jaki sygnal?
        O to:
        www.bloomberg.com/quote/IBOV:IND

        ?????????
    • stoje_i_patrze Re: fed podniesie stopy 23.12.14, 20:49
      5% wzrost anualizowany. najwiekszy od 2003!
      malkontenci powiedza ze to obamacare.

      malkontenci widza w US biede a jest inaczej
      scottgrannis.blogspot.com/2014/12/too-much-poverty-or-too-much-aid.html
      • przycinek.usa Re: fed podniesie stopy 24.12.14, 02:33
        Obamacare i inflacja. Personal outlays wzrastaja szybciej od disposable income, spadaja personal savings. 5% zobaczyl rynek obligacji i spadlo. Wiec reakcja optymistow jest.
        Skoro obligacje spadly - znaczy, ze kiedys tam bedzie jakas reakcja FED. To nie jest dobrze dla gieldy ani dla obligacji. Pytanie co dalej. Czy dla ciebie jest to sygnal kupna akcji?
        Bo dla mnie wrecz odwrotnie.

        • stoje_i_patrze Re: fed podniesie stopy 30.12.14, 00:03
          A pamiętasz papcia greenspana i utratę kontroli nad papierami w USA a szczególnie obligacjach?
          stojeipatrze.blogspot.com/2014/12/2015-rok-w-ktorym-fed-odzyska-kontrole.html
          na papiery skarbowe usa aż tak nie patrzę jako wyznacznik giełd
    • stoje_i_patrze 2015 - rok w którym FED odzyska kontrolę nad oproc 29.12.14, 23:18
      2015 - rok w którym FED odzyska kontrolę nad oprocentowaniem amerykańskich obligacji ?
      stojeipatrze.blogspot.com/2014/12/2015-rok-w-ktorym-fed-odzyska-kontrole.html
      • byly-kadi Re: 2015 - rok w którym FED odzyska kontrolę nad 30.12.14, 14:42
        Miejmy nadzieje….zastanawiam sie w jakim tempie podwyzka stop przelozy sie na spadek cen nieruchomsci, tu lokalnie w Juesej.
        W druga strone ten process byl dosc szybki, bo ludzie rzucili sie jak glupi na kupowanie I sprzedawanie domow , czesto tego samego dnia (!!) wiec domek, ktory kosztowal 212 K nagle podskoczyl do 800. Obserwowalem to na wlasne oczy, bo stal pod oknami mego biura …..
        Zapewne NYC nie bedzie to dotyczyc. Ponoc juz na zakupy ruszyli Rosjanie ( nie tylko ci najbogatsi) ale i sredniacy, kto ma moznosc to wieje z Rosji. Zjawisko podobne do kupcow Chin pare lat temu.Nie bardzo znali process zakupu, wiec kase przywozili juz na Open House , w torbach , w bagaznikach …..
        Ciekawe rowniez jak wysoko pojda z tymi stopami ? Za regana zdaje sie to bylrekordowy pozim- cus w granicach 19 %....niewyobrazalne.
    • byly-kadi ...albo i nie podniesie .... 02.01.15, 16:19
      A moze jednak NIE podniesie ?
      Cus mam zle przeczucia jak slysze to babsko, ona nie potrafi sie zdecydowac na nic.” Dobrze jest, nie ma co tego ruszac”
      Wesolo zas sie zrobi jak przyjdzie nastepny kryzys I nie bedzie z czego stop obnicac, chyba ze na ponizej zera ….

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka