Dodaj do ulubionych

Wszystko pasuje.

22.10.22, 13:56
„… Wszystko pasuje.

Jarosław Kaczyński od dawna działał na rzecz Putina – pamiętamy, jak po 2007 sabotował ze wszystkich sił starania Tuska i Sikorskiego, próbujących doprowadzić do pojednania z Rosją („taką, jaka jest”) za każdą cenę.

Ale od czasu, gdy Putin zamordował mu brata, a także wielu przyjaciół i współpracowników (tak przynajmniej zinterpretował Kaczyński to, co stało się w Smoleńsku) lider PiS dosłownie zakochał się we Władimirze Władimirowiczu, a ten – w liderze PiS.
Dlatego Putin nakazał swoim służbom narzucić Polsce, w drodze gry operacyjnej z kelnerami i ośmiorniczkami, rządy PiS.
A PiS rewanżuje mu się prowadząc polityke skrajnie proputinowską: uniezależnił Polskę od rosyjskiego gazu, budując Baltic Pipe i gazoport, przekopał mierzeję wiślaną (tyle milionów w piach, tylko po to, by zniweczyć zakończone przecież sukcesem starania Tuska o udostępnienie polskiej żegludze Cieśniny Pilawskiej!), postawił płot na granicy z Białorusią, blokując stworzony przez nią korytarz humanitarny dla uciekinierów z krajów afrykańskich…

Przede wszystkim zaś, osadzony tu przez Putina reżim zrobił wszystko, aby wzmocnić opór ukraińskich satanistów i faszystów przed demilitaryzacją i denazyfikacją – przekazując im czołgi, działa samobieżne i ręczne pociski przeciwpancerne z arsenałów polskiej armii, prowadząc intensywną akcję dyplomatyczną na rzecz dozbrajania Ukrainy i pomagając uchodźcom, na co przeznaczył cały jeden procent polskiego PKB.

Putin musi być tą polityką swojej polskiej marionetki zachwycony.
Jeśli ktoś tego nie rozumie, to znaczy, że jest zupełnie zaczadzony pisowską propagandą, i że brak mu tej głębi myślenia, przenikliwości i przytomności umysłu, jaka cechuje Tomasza Piątka, Jacka Żakowskiego czy Romana Giertycha, nie wspominając ofiarnych dziennikarzy „Newsweeka” i „Gazety Wyborczej”.
Przecież wszystkie opisane wyżej działania prowadziły do zwiększenia podmiotowości i siły Polski, co w oczywisty sposób skonfliktowało nas z Niemcami!

Również „proukraińskie” działania PiS tylko z pozoru wydają się niezgodne z interesem Rosji. Przedłużanie beznadziejnego oporu wynarodowionych przez zachodnich satanistów i libertynów Małorosjan przeciwko powrotowi do rosyjskiej macierzy zmusza przecież Niemców do działań, które – znowu – konfliktują nas z Niemcami!
Ba, nie tylko nas – skutkiem przedłużania operacji specjalnej jest narastanie napięcia między Niemcami a innymi członkami Unii Europejskiej.

A przecież nadrzędnym, najważniejszym zamierzeniem Putina, jego ideą fiks, historyczną misją, marzeniem, jest – skłócić Unię Europejską!

Doprowadzić do wewnętrznych napięć między unijnymi stolicami a krajami naszego regionu.

Putin wie dobrze, że jeśli mu się to uda, to wtedy Polska i Ukraina wpadną w jego ręce, mówiąc słowami pewnego posła, „jak biblijna kasza manna”.

Trzeba być doprawdy ślepym, żeby tego nie widzieć! Przecież to logiczne i oczywiste – równie nieodparcie logiczne, jak to, że jeśli Putin to czyste zło, a Niemcy na każdym kroku pomagają mu na ile mogą, to pomaganie Niemcom jest dobre i stanowi najlepszą formę walki z Putinem, a więc i odwrotnie, wszelkie działania antyniemieckie są robieniem Putinowi na rękę.
...

Wiem, wiem, drodzy czytelnicy – nie nadążacie za tym. Ja też nie do końca. Ale to dlatego, że jesteśmy zatruci przez pisowskie media. Unikajcie kontaktu z nimi, obcujcie tylko z przekazem mediów właściwych, lewicowo-liberalnych, a po pewnym czasie, zobaczycie, otworzą wam się oczy i wszystkie elementy układanki wskoczą na swoje miejsce.

W ten sposób każdy wejść może do świata ludzi wtajemniczonych, świata nieeuklidesowego może, ale za to potrafiącego wszystko, ale to wszystko zrozumieć i wyjaśnić, tak, żeby wszystko do siebie pasowało. Z tego, co wiem, to fajny świat. Europejski taki… Wszyscy się tam uśmiechają


Choć zarazem zachowują czujność, wiedząc, że agenci Kaczyńskiego mogą kryć się wszędzie. Nawet w TVN. Ale niech tylko taki agent się wychyli, to demaskuje się go, jak Piaseckiego, i wraca spokój oraz błogie poczucie uwolnienia od dysonansów poznawczych. … „

*


Za:

Rafał A. Ziemkiewicz
dorzeczy.pl/subotnik-ziemkiewicza/360556/ziemkiewicz-kaczynski-od-dawna-dzialal-na-rzecz-putina.html


*


U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
Obserwuj wątek
  • sendivigius Re: Wszystko pasuje. 22.10.22, 18:42
   pepe49 napisał:

   > „… Wszystko pasuje.
   >

   Ziemkiewicz schodzi do poziomu swoich czytelnikow. Ten facet jest po prostu glupi, za maska swady i oczytania bez zrozumienia. Pamietam takich ze szkoly. Ludzie wobec takich sa czesto bezbronni jak wobec Cyganki lub nachalnego sprzedawcy, ktorzy duzo i szybko gadaja. Ale dziala to tylko z zaskoczenia. Takim ludziom mowi sie: nie bo nie. Dopiero jak odejda, to na chlodno mozna przeanalizowac. Jest to technika zawalenia bzdurami.

   Przyklad: naprawde nie wiem ile ten polonista ma pojecie o teorii miary aby mowic o nie-euklidesowych przestrzeniach. Ale wyglada madrze. Ten trick.
   • pepe49 coś głupiego 23.10.22, 09:40
    sendivigius napisał:

    > pepe49 napisał:
    >
    > > „… Wszystko pasuje.
    > >
    >
    > Ziemkiewicz schodzi do poziomu swoich czytelnikow. Ten facet jest po prostu glu
    > pi, za maska swady i oczytania bez zrozumienia. Pamietam takich ze szkoly. Lud
    > zie wobec takich sa czesto bezbronni jak wobec Cyganki lub nachalnego sprzedawc
    > y, ktorzy duzo i szybko gadaja. Ale dziala to tylko z zaskoczenia. Takim ludzio
    > m mowi sie: nie bo nie. Dopiero jak odejda, to na chlodno mozna przeanalizowac.
    > Jest to technika zawalenia bzdurami.
    >
    > Przyklad: naprawde nie wiem ile ten polonista ma pojecie o teorii miary aby mow
    > ic o nie-euklidesowych przestrzeniach. Ale wyglada madrze. Ten trick.


    A może to jest relacja ze sposobu informowania czytelników/widzów/słuchaczy przez zespół TVN z przydatkami. Relacjonując chaos pokazujesz chaos.

    Gorzej, że z ludźmi poinformowanymi w ten sposób przez, hm, Lordów Chaosu, trzeba rozmawiać i ustalać sposoby postępowania.
    We wspólnym państwie.


    *

    .
    .
    • snajper55 Re: coś głupiego 29.10.22, 16:14
     pepe49 napisał:

     > Gorzej, że z ludźmi poinformowanymi w ten sposób przez, hm, Lordów Chaosu, trze
     > ba rozmawiać i ustalać sposoby postępowania.
     > We wspólnym państwie.

     Z kim PiS rozmawia i cokolwiek ustala? No dobrze, z Ziobrą. My wam tyle, a wy zagłosujecie jak my chcemy. Poza tym robi co chce i jak chce. Od 7 lat nie ma wspólnego państwa. Jest tylko dyktatura PiS.

     S.
     • lastboyscout Re: coś głupiego 29.10.22, 16:33
      PiS dostał nagrania, aby wygrać wybory i osłabiać Polskę, osłabiać UE. W interesie Rosji.

      Jest tylko dyktatura PiS.      Jasne ! Albo tylko dyktatura PO. W interesie Niemiec i Rosji.

      Jakby sie nie odwrocil to dupa zawsze z tylu.
      Taka olidaktura.

      Rzadza wiec zawsze Polska pozyteczni idioci albo zdrajcy.

      Ale co w tym historycznie nowego ?

      sad
  • dorota_333 Re: Wszystko pasuje. 22.10.22, 21:03
   > PiS (...) uniezależnił Polskę od rosyjskiego gazu, budując (...) gazoport

   pl.wikipedia.org/wiki/Terminal_LNG_w_%C5%9Awinouj%C5%9Bciu
   > przekopał mierzeję wiślaną

   smile

   Nędza, panie, nędza umysłowa.
   • pepe49 bardzo dobrze .. 23.10.22, 09:34
    .. Pani zauważyła.

    Projekt wspólny, realizowany przez rządy polskie pod PiS/Samoobrona/LPR i PO/PSL. Pełen sukces z korzyścią dla wszystkich.
    "Rząd Kazimierza Marcinkiewicza" z Wikipedji to rząd PiS, Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin.

    Parę informacji tu.swinoujscie.pl/2017/01/08/krotka-historia-o-budowie-gazoportu-swinoujsciu/
    i za nim
    www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-budowie-terminalu-lng.html


    dorota_333 napisała:

    > > PiS (...) uniezależnił Polskę od rosyjskiego gazu, budując (...) gazoport
    >
    > pl.wikipedia.org/wiki/Terminal_LNG_w_%C5%9Awinouj%C5%9Bciu
    > > przekopał mierzeję wiślaną
    >
    > smile
    >
    > Nędza, panie, nędza umysłowa.


    *

    .
    .


    P. S.

    I znowu bańka nakłuta. Będzie bura ..
    • zimna-wodka Re: bardzo dobrze .. 23.10.22, 21:37
     Zasługi PIS są szczególnie ważne. Nazwał gazoport tak jak wszystko inne nazywa. Resztę , całkiem nieistotną zrobiło peło.

     Teraz czekamy na info jak wojska Kaczyńskiego spaliły Moskwę.
  • cojestdoktorku Re: Wszystko pasuje. 24.10.22, 15:55
   no i jeszcze wybierzemy elektrownie z USA:

   "rządowe wyliczenia wskazują, że koszt budowy elektrowni o mocy 8,4 GW przez Koreańczyków wyniósłby 131-164 mld zł. Budowa atomu przez Francuzów to - według tych szacunków - 330-480 mld zł za reaktory o mocy od 6,6 do 9,9 GW. Wersja amerykańska kosztowałaby 246 mld zł za bloki o mocy 6,6 GW
   ....
   Jak przekonuje jeden z naszych rozmówców, atutem oferty koreańskiej jest jednak możliwość transferu technologii jądrowej do Polski. W naszym kraju miałaby zostać wybudowana fabryka Doosan Enerbility produkująca elementy reaktorów. - Oferta Koreańczyków jest korzystniejsza od pozostałych. Dla porównania to, co na dziś oferują Amerykanie, to… szkolenia online
   ...
   z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że strona amerykańska miała też zgłosić polskiemu rządowi zastrzeżenia, że eksport koreańskiej technologii dużych reaktorów wymagać może zgód firmy Westing house (jako właściciela praw patentowych do elementów tej technologii) oraz rządu USA. Nasi rozmówcy nie do końca jednak dowierzają tym ostrzeżeniom. Media w USA donoszą jednak, że właśnie tak się dzieje: Amerykanie mają blokować przekazanie technologii.

   forsal.pl/biznes/energetyka/artykuly/8573736,gra-o-elektrownie-atomowa-w-polsce-mile-slowa-i-faule.html

   nieoficjalny komentarz o westinghouse:
   "Amerykanie przez ostanie kilka dziesięcioleci nie wybudowali ani jednej nowej elektrowni atomowej i maja całą branżę w ciągłym kryzysie. Ich technologia nuklearna jest najbardziej przestrzela w świecie - dla tego tylko i wyłącznie wyprowadzają kolejny reaktory z eksploatacji. Firma "Westinghouse" oscyluje na skraju rentowności i sama zależy od "Rosatomu". Nie wyobrażam sobie jak mocno wuj Sam trzyma pisuarów za "orzechy", że na takie coś kontrakt podpiszą, szczególnie po Fukushimie"

   i bardziej oficjalnie:
   "Najnowsza historia projektów jądrowych Westinghouse to dużej mierze inwestycje przerwane, odwołane lub znacznie przekraczające pierwotne budżety. "

   www.rp.pl/ekonomia/art18847781-pietrza-sie-problemy-wokol-westinghouse
   • cojestdoktorku Re: Wszystko pasuje. 29.10.22, 14:03
    za wielkiego ruskiego brata to Gierek kupował gdzie chciał i ile chciał
    a teraz zawsze wybór jest między USA a USA
    niewola za ruskiego brata była jakaś luźniejsza niż wolność za czasów brata z zza wielkiej wody

    zeby wszystko pasowało do siebie to "sowa i przyjaciele" to akcja CIA wyrwania Polski z łap berlina i brukseli i przejecie przez łapy USA, rosjanie się tu zupełnie nie liczą a gadanie o nich to tylko mieszanie w głowach, taka zaśłona dymna

    > no i jeszcze wybierzemy elektrownie z USA    • snajper55 Re: Wszystko pasuje. 29.10.22, 16:18
     cojestdoktorku napisał:

     > zeby wszystko pasowało do siebie to "sowa i przyjaciele" to akcja CIA wyrwania
     > Polski z łap berlina i brukseli i przejecie przez łapy USA, rosjanie się tu zup
     > ełnie nie liczą a gadanie o nich to tylko mieszanie w głowach, taka zaśłona dym
     > na

     O czym ty piszesz? Falenta przekazał nagrania Amerykanom czy Rosjanom? Działający w interesie Rosjan PiS dostał nagrania, aby wygrać wybory i osłabiać Polskę, osłabiać UE. W interesie Rosji.

     S.
     • cojestdoktorku Re: Wszystko pasuje. 29.10.22, 19:04
      przeciez są twarde dowody na to ze PIS pomaga Ukrainie bardziej niż anglicy, niemcy czy amerykanie - to jest w interesie Rosji?
      te wszystkie zakupy uzbrojenia w USA to w interesie Rosji?

      no i w jaki konkretnie sposób Polska osłabiła UE, prosze daj konkretny przykład, a nie wyświechtane hasełko ze to sie dzieje

      ta UE co ją niby osłabia PIS a właściwie jej rdzeń niemiecko-francuski to niedawno negocjował z Zelenskim zeby sie poddał oddajac wschodnia Ukrainę Putinowi, a pisiaków nazwano "podżegaczami wojennymi"
      zgodnie z Twoją definicją to UE chce osłabić samą UE rozbiajac jej jedność, a dokładniej to niemcy z francuzami (węgrami. hiszpanami i słowakami też) rozbijali jednosc w temacie stanowiska wobec Rosji

      no chyba ze ta jednosc ma być odpuszczeniem Ukrainy i niechh ją Putin bierze, wtedy faktycznie pisiaki to podżegacze wojenni rozbijajacy jednosc UE

      >Falenta przekazał nagrania Amerykanom czy Rosjanom?

      nie wiem komu przekazał i to jest nieistotne, ważne kto to kontrolował i do przekazania doprowadził
      wywiad USA ma kontrolę nad wszystkim co sie dzieje na swiecie, juz lata temu podsłuchiwali sobie telefon Merkel, o tym ze Putin zaatakuje Ukrainę wiedzieli ponad pół roku wczesniej, oni wiedza wszystko i robią co chcą, skoro wiedza tyle o wrogiej Rosji to na pewno wiedza o wszystkim co sie dzieje w Polsce bo tu im absolutnie nikt nnie przeszkadza w pozyskiwaniu informacji, a wszyscy nasi premierzy jadą na pranie mózgu do USA:
      "Otóż pani Beata Szydło jest absolwentką Szkoły Liderów przy amerykańskim Departamencie Stanu. Elewi tej Szkoły Liderów są wybierani przez dyplomatów z Ambasady USA w każdym kraju. Skąd dyplomaci wiedzą, że trzeba przeszkolić akurat tę, a nie inną osobę – tajemnica to wielka, ale skadś przecież muszą wiedzieć.
      Wytypowane osoby – jak czytamy na stronie Ambasady USA w Warszawie - „odbywają podróż do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w starannie przygotowanych programach, które odpowiadają ich zainteresowaniom zawodowym, jak również celom polityki zagranicznej USA.” Wygląda na to, że w sytuacji, gdy Stronnictwo Amerykańsko-Żydowskie rośnie w naszym nieszczęśliwym kraju w siłę, również dokonany przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego wybór pani Beaty Szydło na następczynię nie tylko Kazimierza Marcinkiewicza, ale również pani premierzycy Ewy Kopacz nie był przypadkowy, jeśli w ogóle był samodzielny. Zresztą mniejsza z tym, bo okazuje się, że tę samą akademię ukończył prezydent Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Donald Tusk, Hanna Suchocka i Kazimierz Marcinkiewicz."
      naszeblogi.pl/56343-stanislaw-michalkiewicz-i-szkola-liderow-w-usa
      • cojestdoktorku Re: Wszystko pasuje. 29.10.22, 19:21
       > przeciez są twarde dowody na to ze PIS pomaga Ukrainie bardziej niż anglicy, ni
       > emcy czy amerykanie

       soryy, tu przesadziłem mieli być francuzi zamiast amerykanie
  • kophalski Re: Wszystko pasuje. 26.10.22, 00:00
   Ciekawy wpis ale skupię się na samym tytule wątku, który jakby czuję i rozumiem jego intencję, ale jak dla mnie jest lekko uspokajający.
   Zastanawiam się czy czasem bardziej adekwatnie do obecnej sytuacji w sensie własnej, osobistej fizycznej jak i kapitałowej czy czasem nie trafniej by było zatytułować go:
   "DOKĄD SPIERDAL*Ć?!!!"
  • mateusz572 Re: Wszystko pasuje. 27.10.22, 13:24
   Może pan Ziemkiewicz zająłby się czymś pożytecznym np. zapaścią w służbie zdrowia ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka