zazu9 06.08.07, 23:45 WItam prosilbym o przetlumaczenie Imienia: Kinga oraz daty: 12.04 lub 12 kwiecień z gory dziekuje pozdrawiam Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
negevmc Re: PROSZE O PRZETLUMACZENIE 10.08.07, 21:25 zazu9 napisał: > WItam prosilbym o przetlumaczenie Imienia: Kinga oraz daty: 12.04 > lub 12 kwiecień 1. Jeśli chodzi Ci o ZAPISANIE imienie Kinga hebrajskimi literami to wygląda to tak: קינגה jeśli zaś o PRZETŁUMACZNIE tego imienia to sprawa jest nieco bardziej skomplikowana bo trzeba najpierw wiedzieć co ono oznacza. Powiedzmy, że "królowa" a więc najlepszym hebrajskim odpowiednikiem byłby Malka czyli: מלכה 12 kwietnia to po hebrajsku שנים עסר באפריל (sznaim asar beapril) ale jest tu także pewien problem bo właściwie to nie jest po hebrajsku. To jest data tak zwana "loazit" czyli nie-hebrajska używana oczywiście na codzień w Izraelu tym nie mniej nie hebrajska. Prawdziwa hebrajska data odpowiadajaca dwunastemu dniu kwietnia zależy od roku. W roku (loazi) 2007 był to dzień 24 miesiąca nisan w innych latach może wypaść w inny dzień hebrajskiego kalendarza ponieważ oparty jest on na Księżycu a nie na Słońcu więc nieco się różni. Tak więc prawdziwa hebrajska data w tym roku wygląda tak: כד בניסן תשס"ז (kaw dalet banisan taf szin sameh zajn) Odpowiedz Link