Dodaj do ulubionych

PROSZE O PRZETLUMACZENIE

06.08.07, 23:45
WItam prosilbym o przetlumaczenie Imienia: Kinga oraz daty: 12.04
lub 12 kwiecień
z gory dziekuje
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • negevmc Re: PROSZE O PRZETLUMACZENIE 10.08.07, 21:25
      zazu9 napisał:

      > WItam prosilbym o przetlumaczenie Imienia: Kinga oraz daty: 12.04
      > lub 12 kwiecień

      1. Jeśli chodzi Ci o ZAPISANIE imienie Kinga hebrajskimi literami
      to wygląda to tak:
      קינגה
      jeśli zaś o PRZETŁUMACZNIE tego imienia to sprawa jest nieco bardziej
      skomplikowana bo trzeba najpierw wiedzieć co ono oznacza.
      Powiedzmy, że "królowa" a więc najlepszym hebrajskim odpowiednikiem
      byłby Malka czyli:
      מלכה

      12 kwietnia to po hebrajsku
      שנים עסר באפריל
      (sznaim asar beapril)
      ale jest tu także pewien problem bo właściwie to nie jest po hebrajsku. To jest
      data tak zwana "loazit" czyli nie-hebrajska
      używana oczywiście na codzień w Izraelu tym nie mniej nie hebrajska.
      Prawdziwa hebrajska data odpowiadajaca dwunastemu dniu kwietnia zależy od roku.
      W roku (loazi) 2007 był to dzień 24 miesiąca nisan
      w innych latach może wypaść w inny dzień hebrajskiego kalendarza ponieważ oparty
      jest on na Księżycu a nie na Słońcu więc nieco się różni.
      Tak więc prawdziwa hebrajska data w tym roku wygląda tak:
      כד בניסן תשס"ז
      (kaw dalet banisan taf szin sameh zajn)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka